Analiza, opinie i pakiety 36.6

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Plus.

Niemal każdy pamięta reklamy „Bezendu” oraz z TurboDymoManem. Ta druga to specyficzna postać w (najczęściej) zabawny sposób przedstawiała fakt, że każde doładowanie w 36i6 jest powiększane o połowę, a w późniejszym okresie nawiązywała do nielimitowanych darmowych SMS-ów w Plusie. Szkoda jednak, że obecnie, poza tymi cechami, trudno w tej ofercie znaleźć coś wyjątkowego.

Charakterystyka i cennik 36.6

Już sama nazwa 36i6 jest zastanawiająca. Nawiązuje ona do temperatury ludzkiego ciała, ale trudno stwierdzić, jaki był cel tego zabiegu. Początkowo była to jedna z ofert na kartę Plusa, jednak z czasem operator zrobił z niej oddzielną markę (podobnie do np. T-Mobile i Heyah). Nie jest ona już aktualizowana od dawna, a przez to mało atrakcyjna, gdyż wiele z jej usług jest ograniczonych jedynie do innych użytkowników 36.6, a tych natomiast jest niewielu. Co gorsza, promocja dająca dodatkowe 50% do każdego doładowania powyżej 100 zł jest już nieaktualna, a sam bonus zmieniono do zaledwie 15% kwoty. W przypadku doładowań za więcej niż 150 zł jest on zawsze 30 zł.

Stawka za minutę połączenia jest bardzo wysoka i wynosi aż 0.60 zł! Jeszcze droższe są rozmowy z użytkownikami Play, które kosztują 0.73 zł. Obecnie takie stawki są wręcz nieakceptowalne, gdyż standardem jest 0.29 zł. Trochę lepiej prezentuje się cena SMS-ów – 0.15 zł. To mniej niż w większości ofert na kartę na polskim rynku. Należy jednak pamiętać, że są już oferty z nielimitowanymi bezpłatnymi wiadomościami tekstowymi do wszystkich sieci (np. Heyah Dniówka), trudno więc uznać 36.6 za idealną ofertę dla osób, którzy lubią SMS-ować.

Internet w 36.6

Również stawka za megabajt (2.04 zł) sugeruje, że jest to bardzo stara oferta, nie nadająca się dla fanów mobilnego Internetu. Co gorsza, dla 36i6 nie stworzono zbyt atrakcyjnych pakietów internetowych. Co więcej, nie były one aktualizowane do obecnych standardów i dzisiaj są one niekorzystne. Rozmiary paczek są w przedziale 100 – 500 MB i kosztują od 7 do 15 zł. Potencjalne oszczędności w porównaniu do podstawowej stawki są bardzo duże, jednak są to ceny sprzed kilku lat i słabo wypadają w porównaniu z np. 1 GB za 9 zł w Play na kartę.

Pakiety w 36.6

Niestety, większość usług dostępnych w 36i6 dotyczy komunikowania się we własnej sieci, a niska popularność tej oferty powoduje, że korzystanie z nich rzadko ma sens. Niemniej, ciekawą propozycją jest „PiszMów” dobowy, w którym tylko pierwsza minuta rozmowy we własnej sieci danego dnia jest płatna. Dotyczy to też SMS-ów. Podobny mechanizm Plus wprowadził w ofercie Więcej w Plusie.

Szkoda jednak, że rozmowy i wiadomości tekstowe do innych sieci nadal rozliczane są według (nieatrakcyjnego) cennika. Za 5 zł miesięcznie można też aktywować „Esy Nielimitesy”, czyli pakiet zapewniający darmowe nielimitowane SMS-y w Plusie i 36i6.
Co nam się podoba:
Bonus do doładowania przy zasileniu powyżej 100 zł
Sporo swego czasu rewolucyjnych usług dotyczących komunikacji w 36i6
Kultowe reklamy
Co nam się nie podoba:
Bardzo wysokie stawki za rozmowy i SMS-y
Wyższe ceny rozmów z użytkownikami Play
Droga transmisja danych (ponad 2 zł za MB)
Nieatrakcyjne ceny pakietów internetowych
Brak paczek minut oraz SMS-ów do wszystkich sieci
Ze względu na małą popularność 36.6, większość pakietów jest niepraktyczna

Podsumowując:

Skierowana głównie do młodzieży, 36.6 odróżniała się od pozostałych ofert Plusa przez swoje całkiem oryginalne reklamy (które są dzisiaj uważane za kultowe przez wiele osób). Trochę szkoda, że 36i6 nie zdobyło znaczącej popularności, gdyż była to innowacyjna oferta (jak na swoje czasy). Dziś, gdy nielimitowane SMS-y do wszystkich są dostępne w tanich pakietach, trudno znaleźć w niej coś zaskakującego. Co gorsza, mała popularność oferty znacznie zmniejsza użyteczność jej pakietów i usług, które swego czasu stanowiły jej trzon. Dla osób ze znajomymi w Plusie lepiej zmienić ofertę na np. Więcej w Plusie, gdzie można dostać darmowe rozmowy i SMS-y jako bonus do doładowań..

Również w zastosowaniach internetowych 36i6 wypada słabo i ustępuje pod tym względem nowszym ofertom konkurencji (np. Taryfa Frii z Internetem, w której użytkownik codziennie dostaje 50 MB transmisji). Szczególnie dają się we znaki mało atrakcyjne pakiety danych oraz wysoka cena za 1 MB. Z oczywistych powodów Plus nie proponuje już tej oferty nowym klientom i nie ma też możliwości zmiany na nią. Dlatego warto spojrzeć na np. Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

36.6
-
-
Pakiety internetowe
Nielimitowane rozmowy w 36.6
Nielimitowane SMS-y w 36.6
Internet w telefonie za 7zł miesięcznie
W zależności od wartości doładowania:
100 - 149 zł: dodatkowe 15 % kwoty doładowania
150 i więcej: dodatkowe 30 zł
-
60 gr
73 gr (Play, Cyfrowy Polsat)
15 gr
15 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.48 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
2.04 zł
-
Zależna od wartości doładowania
5 - 9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni1
10 - 19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni1
20 - 29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni1
30 - 49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni1
50 - 99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni1
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 30 dni1
1połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

36.6 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3