Analiza, opinie i pakiety Elastyczny MIX20

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Plus Mix7 Elastyczny. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacji mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, jednak nadal mogą być przydatne dla osób korzystających z niej.

Zarówno Plus, jak i Play mocno reklamują swoje „Elastyczne Mixy”, dzięki którym można w miarę tanio nabyć telefon wraz ze zobowiązaniem. Jak na tle swoich droższych braci wypada tani Elastyczny Mix20, który poza niską ceną wyróżnia się innym cennikiem?

Charakterystyka Plus Mix20 elastyczny

Mechanizm działania elastycznych mixów jest dosyć specyficzny. Uznać go można za sposób operatorów na obejście rozporządzenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które zabrania proponowania nowym klientom umów dłuższych niż na 24 doładowania (lub miesiące w przypadku abonamentów).

Klient podpisuje więc umowę na 24 obligatoryjne doładowania w kwocie 20 zł, jednak po pierwszych 12 kontraktowych zasileniach musi on podjąć decyzję. Albo będzie płacić dwukrotność powyższej sumy (czyli 40 zł) przez kolejne 12 miesięcy, zgodnie z ustaleniami UOKiK’u, albo przedłuży zobowiązanie do łącznie 36 zasileń pozostając przy kwocie początkowej, czyli 20 zł. W ostatecznym rozrachunku zapłacić trzeba tyle samo, ale nie każdy chce lub może sobie pozwolić na zwiększenie swoich wydatków na usługi telekomunikacyjne o 100% z dnia na dzień. Zaletą tej mechaniki są niższe początkowe ceny urządzeń, w porównaniu do klasycznych mixów. Jednak trzeba uważać, gdyż po wzięciu pod uwagę sumarycznej kwoty wynikającej z dodatkowych 12 doładowań, końcowy koszt telefonu (wraz z zobowiązaniem) jest wyższy, niż w standardowych wersjach oferty.

Cennik Plus Mix20 elastyczny

Mix20 Elastyczny różni się od taryf Elastycznego Mix6 pod kilkoma względami, a jedną z nich jest cena usług. Niestety, w tym przypadku opisywana oferta wypada mało atrakcyjnie. Aż 0.49 zł za minutę połączenia to bardzo niedzisiejsza stawka, szczególnie po porównaniu z taryfami Mix6, w których cena wynosi 0.39 zł lub 0.29 zł. Nie zachwyca też koszt wysłania SMS-ów – aż 0.29 zł za każdą wiadomość, czyli ponad trzykrotnie więcej niż np. w ofertach na kartę Play (np. Lubię to!)! Dla zobowiązania nie stworzono nawet pakietów obniżających koszty, więc telefonując lub pisząc wiadomości użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem po bardzo niekorzystnych stawkach.

Internet w Plus Mix20 elastyczny

To kolejna różnica względem taryf Mix6 Elastyczny, w których domyślnie włączony jest pakiet 125 MB. W przypadku Mix20 nie ma żadnej paczki danych, a co gorsza, nie ma też dodatkowych! W efekcie, użytkownik korzystający z transmisji rozliczany jest na podstawie średnio atrakcyjnej stawce 0.29 zł za 1 MB. Fakt, jest ona dziesięciokrotnie niższa niż w Mix6, ale dla tamtych taryf dostępne są w miarę atrakcyjne pakiety internetowe, które to rekompensują.

Pakiety w Plus Mix20 elastyczny

To prawdopodobnie największa wada Mix20 Elastyczny, gdyż dla tej oferty nie stworzono pakietów obniżających koszty usług w kraju. Dziwić może dostępność paczek Internetu do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej oraz tańsze rozmowy poza Polską. To jednak marne pocieszenie, gdy spojrzy się na bardzo niekorzystny cennik rozmów oraz SMS-ów w Polsce. Jeśli więc komuś zależy na w miarę taniej komunikacji, to powinien zainteresować się Elastyczny Mix6 lub jedną z wielu ofert na kartę, w których aktywować można liczne pakiety.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus mix

Haczyki Plus Mix20 elastyczny

Niestety, brak pakietów, drogi Internet oraz niekorzystny cennik usług, to nie jedyne wady niniejszej oferty. Dla wielu osób sporym problemem może być sposób rozliczania doładowań. Np. w Play zasilenie konta wielokrotnością kwoty kontraktowej skraca zobowiązanie o określoną wartość. Niestety, w Plusie Mix20 Elastycznym doładowanie za np. 60 zł nie jest rozpatrywane jako trzy standardowe (w okresie pierwszych 12 miesięcy), a jako tylko jedno. Co gorsza, nie zwalania ono z obowiązku zasilenia konta w kolejnym miesiącu! Dlatego ofertę tę rozpatrywać można jako abonament z innym system rozliczania, a nie klasyczny mix, który „spłacić” można w dogodny dla siebie sposób.
Co nam się podoba:
Niższe początkowe ceny telefonów niż w klasycznych mixach Plusa
Niewielka kwota obligatoryjnego doładowania (zaledwie 20 zł miesięcznie)
Kilka pakietów obniżających koszty za granicą, jednak…
Co nam się nie podoba:
Brak jakichkolwiek pakietów obniżających koszty komunikacji
Wysokie ceny połączeń oraz SMS-ów
Brak paczek internetowych
Brak tzw. bezpiecznego Internetu naraża użytkownika na wysokie opłaty za transmisję danych
Zobowiązanie jest tak naprawdę na 36 doładowań
Brak profitów wynikających z zasileń
Doładowania wielokrotnościami kwoty kontraktowej nie obniżają liczby obowiązkowych doładowań
Wbrew nazwie, oferta w ogóle nie jest elastyczna

Podsumowując:

Trochę dziwi, że Plus, który ma długie doświadczenie w tworzeniu ofert mix zdecydował się na zobowiązanie z tak niekorzystnymi warunkami. Wysokie stawki za połączenia oraz SMS-y skutecznie zniechęcają do swobodnego korzystania z telefonu. Do tego brak krajowych pakietów obniżających koszty, niezbyt elastyczny (wbrew nazwie) system rozliczania oraz praktycznie trzyletnia umowa powodują, że zdecydowanie lepiej zainteresować się innymi ofertami na rynku.

Jeśli komuś nie przeszkadza długi czas zobowiązania i trochę wyższe miesięczne koszty, a zależy mu na niższych cenach początkowych urządzeń, to lepsze mogą okazać się np. Plus Mix7 Elastyczny lub Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem w Play. Obydwie oferują atrakcyjniejsze pakiety oraz korzystniejsze cenniki usług. Korzystniejszy może okazać się być jednak zakup urządzenia na wolnym rynku. W takiej sytuacji atrakcyjnie przedstawia się oferta na kartę Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

MIX20
Mix z telefonem na 36 doładowań1
20 zł / 40 zł1
-
-
29 gr na wszystko i do wszystkich2
-
Dodatkowe pakiety kwotowe (20 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr3
29 gr3
29 gr3
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
29 gr
-
-
5 - 500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 20 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 40 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 20 zł.
2pakiet kosztuje 2 zł i po włączeniu, na stałe obniża ceny połączeń, SMS-ów i rozmów
3stawka po włączeniu usługi kosztującej 2 zł. W innym przypadku opłata za min. wynosi 0.49 zł
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
Nasza ocena oferta: 3.00 10 0
Autor:

Elastyczny MIX20 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200