Analiza, opinie i pakiety Elastyczny MIX6

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom.Została ona zastąpiona przez Plus Mix7 Elastyczny. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacji mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, jednak nadal mogą być przydatne dla osób korzystających z niej.

Możliwość zmiany planu taryfowego, darmowy pakiet MMS oraz bonusy kwotowe przyznawane za doładowania obligatoryjne, to cechy oferty, którą Plus pragnie zainteresować użytkowników szukających umowy z telefonem. Czy Oferta Elastyczna jest równie elastyczna, co Elastyczna Formuła Mix Playa?

Charakterystyka Plus Mix6 elastyczny

Decydując się na elastyczną ofertę mix w Plusie, klient zobowiązany jest do wykonania 24 doładowań obligatoryjnych. Tak jak w przypadku oferty Playa, po pierwszych 12 doładowaniach użytkownik staje przed wyborem – kontynuować zobowiązanie z wcześniej ustaloną minimalną kwotą (30, 40 lub 50 zł) przez kolejne 24 doładowania lub podwoić stawkę i dokonać jedynie 12 zasileń. Ostatecznie sumaryczny koszt jest taki sam w obu przypadkach, jednak nie każdy jest w stanie płacić tak wysoką kwotę co miesiąc, więc w ostatecznym rozrachunku można uznać, że niniejsza oferta jest trzyletnia.

Cennik Plus Mix6 elastyczny

Cennik usług różni się w zależności o wysokości wybranego zobowiązania. W przypadku najtańszej taryfy (30 zł) za minutę połączenia użytkownik płaci 0.39 zł. To niezbyt korzystna stawka, która znacznie ustępuje ofertom na kartę (np. Więcej w Plusie). Natomiast wyższe zobowiązania umożliwiają telefonowanie za 0.29 zł za minutę, co uznać można za standardowy koszt, jak na polskie realia. Cena za SMS-a jest niezmienna i w każdej taryfie wynosi niezbyt atrakcyjne 0.19 zł. Jeśli więc komuś zależy na tanich wiadomościach tekstowych, to powinien zainteresować się inną ofertą (np. Dniówka w Heyah, w której za darmo można otrzymać bezpłatne SMS-y do wszystkich na rok).

Internet w Plus Mix6 elastyczny

Internet mobilny w przypadku niniejszej oferty jest niestety bardzo drogi (aż 5.01 zł za 1 MB). Równie niekorzystny jest Pakiet na próbę, czyli 125 MB dodawanych do obligatoryjnych doładowań. Przez pierwszy miesiąc operator nie pobiera opłat z tytułu korzystania z usługi. Paczki mają jednak charakter cykliczny, a ich automatyczne odnawianie wiąże się z pobieraniem 6 zł z puli dostępnych środków. Klient może zrezygnować z pakietu, np. przez biuro obsługi klienta. Jednak po dezaktywacji usługi jej ponowne włączenie nie jest możliwe. Warto również wspomnieć, że z paczki nie można korzystać, przy braku środków na koncie.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus mix

Bonusy w Plus Mix6 elastyczny

Użytkownik zobowiązany jest do wykonania pierwszego doładowania w wysokości 10 zł w ramach aktywacji konta. Kwotę tę może następnie wykorzystać na dowolne usługi wymienione w cenniku dla taryfy Mix6 dla Abonentów Plus Mix. Osoby, które przeniosły numer do Plusa i skorzystały z tej oferty ponoszą opłatę w wysokości 12.30 zł, której jednak nie można w żaden sposób wykorzystać. Jednak w zamian za migrację klient otrzymuje bonusy, które są automatycznie przyznawane w ramach pierwszych 6 zasileń obligatoryjnych. Kwota prezentu zależy od wybranej taryfy i jest równa wartości kontraktowego doładowania (tzn. 30, 40 lub 50 zł). Z otrzymanych środków można korzystać przez 31 dni od dnia zasilenia.

Warto też wspomnieć o haśle „Gadasz tak tanio, jak w kraju”. Jest ono powiązane z ceną za minutę połączenia lub wysłanego SMS-a w Unii Europejskiej (0.29 zł). Jest to jednak stawka po aktywacji jednego z kilku pakietów, które trzeba uprzednio włączyć. Paczki te nie są darmowe (np. 48-godzinna kosztuje aż 5 zł), więc trzeba przeanalizować, czy w ogóle opłaca się je uruchamiać.

Plus zdecydował się na bardzo oryginalny (i nieszczególnie praktyczny) bonus dla abonentów Oferty Elastycznej – pakiet 2000 MMS-ów w Plusie. Usługa ma charakter jednorazowy i nie odnawia się co miesiąc. Po upływie 1116 dni niewykorzystane MMS-y przepadają. Niestety, nie można ich zamienić na wiadomości tekstowe, a ze względu na mniejszą popularność MMS-ów, raczej ciekawszym rozwiązaniem byłby pakiet SMS.
Co nam się podoba:
Opłatę aktywacyjną można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
Duży wybór pakietów obniżających koszty
Bonusy dla osób przenoszących numer
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Niższe początkowe ceny telefonów niż w standardowych mixach Plusa…
Co nam się nie podoba:
... jednak ich sumaryczny koszt jest wyższy
Skomplikowany system rozliczania - umowa jest tak naprawdę na 36 doładowań (czyli 3 lata w przypadku wielu klientów)
Domyślny pakiet internetowy na Próbę kosztuje aż 6 zł za 125 MB i nie można z niego korzystać, przy braku środków na koncie
Małe i drogie dodatkowe paczki danych (100, 250 lub 500 MB)
Brak tzw. bezpiecznego Internetu oraz koszmarnie wysoka cena za transmisję danych
naraża użytkownika na wysokie wydatki
Konieczność doładowywania konta co najmniej raz w miesiącu
Bonusowy pakiet „2000 MMS-ów w Plusie” nie dotyczy SMS-ów (problematycznie w przypadku smartfonów)
Doładowanie wielokrotnością kwoty kontraktowej nie zmniejsza liczby obowiązkowych zasileń
Paradoksalnie, mniej elastyczna niż oferty na kartę
Tylko kwota kontraktowa lub wyższa zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Brak znaczących korzyści w ramach zobowiązania (zwłaszcza w przypadku wyższych taryf)
Taryfa za 30 zł: Wysoka cena połączeń głosowych

Podsumowując:

„Zielony” operator, który przez wiele lat królował na rynku mixów, stworzył ofertę, która obecnie niewiele różni się od zobowiązań oferowanych przez konkurencję. Mechanizm, dający klientowi możliwość zmiany minimalnej kwoty doładowania po 12 zasileniach, sprawia więcej kłopotów niż jest z niego pożytku. Nie każdy ma chęć (lub możliwość) płacenia dwukrotnie wyższej kwoty minimalnego doładowania po roku, więc na dobrą sprawę można uznać, że jest to trzyletnia oferta. Niższe ceny telefonów mogą kusić, jednak biorąc pod uwagę większą liczbę obowiązkowych minimalnych doładowań, sumaryczny koszt urządzenia może okazać się sporo wyższy niż w przypadku klasycznych ofert mix lub abonamentów.

Zbyt dobrego wrażenia nie robią też pakiety internetowe, które po pierwszym miesiącu są płatne i kosztują aż 6 zł za zaledwie 125 MB. Jednak mimo swoich wad, niniejsza oferta może być dobrą alternatywą dla Elastycznej Formuły Mix w Play, gdyż Plus ma lepszy zasięg szybkiego Internetu LTE oraz nie wymusza aktywowania obligatoryjnego pakietu, który opłacać trzeba przy każdym kontraktowym doładowaniu. Jednak już Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem w Play wypada znacznie lepiej. Oferuje nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich, duże paczki danych i atrakcyjne pakiety darmowych minut, dzięki czemu jest jedną z atrakcyjniejszych ofert na rynku. Natomiast osoby, które nie potrzebują telefonu powinny zwrócić uwagę naVirgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

MIX6 30
Mix z telefonem na 36 doładowań1
30 zł / 60 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Dodatkowe pakiety kwotowe (30 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
39 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 40
Mix z telefonem na 36 doładowań1
40 zł / 80 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Dodatkowe pakiety kwotowe (40 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 40 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 80 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 40 zł.
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 50
Mix z telefonem na 36 doładowań1
50 zł / 100 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Dodatkowe pakiety kwotowe (50 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 50 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 100 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 50 zł.
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
Nasza ocena oferta: 4.50 10 0
Autor:

Elastyczny MIX6 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200