Analiza, opinie i pakiety Elastyczny MIX6 z Internetem

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Plus Mix7 Elastyczny. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacji mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, jednak nadal mogą być przydatne dla osób korzystających z niej.

Jedną z największych wad Elastycznego Mix6 jest brak atrakcyjnego pakietu internetowego w ramach zobowiązania. Wada ta jest szczególnie dotkliwa w przypadku oferty ze smartfonami w promocyjnych cenach. Plus jednak naprawił swój błąd tworząc Elastyczny Mix6 z Internetem.

Charakterystyka Plus Mix6 z Internetem

Klienci Elastycznego Mix6 z Internetem mają do wyboru trzy taryfy z telefonem w promocyjnej cenie, w których obligatoryjne doładowania to 30, 40 lub 50 zł. Niestety, po pierwszych 12 zasileniach użytkownik musi podjąć decyzję. Albo kolejne 12 doładowań będzie w dwukrotnie wyższej kwocie niż początkowo (60, 80 lub 100 zł), albo zobowiązanie wydłuży się do w sumie 36 zasileń zostając przy kwocie początkowej. W obu przypadkach konieczna do uiszczenia suma pieniędzy jest taka sama, więc można przyjąć, że niniejszy mix jest trzyletni. Niestety, po przeanalizowaniu sumaryczny koszt cen telefonów razem z zobowiązaniem okazuje się, że Elastyczny Mix6 z Internetem jest w wielu przypadkach mniej opłacalny niż jego standardowy odpowiednik, czyli Mix6 z pakietem MB na próbę.

Cennik Plus Mix6 z Internetem

Stawki za rozmowy i SMS-y różnią się w zależności od obligatoryjnej kwoty doładowania. W przypadku najtańszej taryfy (30 zł) za minutę połączenia użytkownik płaci 0.39 zł. To niezbyt korzystna stawka, która znacznie ustępuje ofertom na kartę (np. Więcej w Plusie). Natomiast wyższe zobowiązania umożliwiają telefonowanie za 0.29 zł za minutę, co jest pewnym standardem. Cena za SMS-a jest niezmienna i w każdej taryfie wynosi niezbyt atrakcyjne 0.19 zł. Jeśli więc komuś zależy na tanich wiadomościach tekstowych, to powinien zainteresować się innymi ofertami (np. Dniówka w Heyah, w której za darmo można otrzymać bezpłatne SMS-y do wszystkich na rok).

Internet Plus Mix6 z Internetem

″Internet″ w nazwie oferty może sugerować korzystne stawki za transmisję danych oraz atrakcyjne pakiety. Niestety, nie do końca tak jest. Decydując się na Elastyczny Mix6 z Internetem, klient otrzymuje obowiązkowy pakiet internetowy, który zapewnia od 300 MB do 1.5 GB w zależności od wybranej taryfy. Niestety, są one płatne (od 7 do 15 zł), a opłata za nie pobierana jest z każdego doładowania obligatoryjnego. Trudno też uznać cenę 7 zł za 300 MB za atrakcyjną, aczkolwiek 15 zł za 1.5 GB jest już w miarę korzystne. Trzeba jednak pamiętać, że w Elastycznym Mix6 (bez Internetu) użytkownik ma do dyspozycji jedynie cykliczny pakiet 125 MB za 6 zł, po dezaktywacji którego klient rozliczny jest zgodnie z cennikiem (aż 5.01 zł za 1 MB).

Problem polega jednak na tym, że po zużyciu pakietu, użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, czyli płaci niesamowicie wysokie 5.01 zł za 1 MB, co naraża go na bardzo wysokie koszty. W tym przypadku znacznie korzystniejszym rozwiązaniem byłby tzw. bezpieczny Internet, czyli darmowa transmisja o skrajnie ograniczonej szybkości po wykorzystaniu paczek danych.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus mix

Bonusy Plus Mix6 z Internetem

Użytkownik zobowiązany jest do wykonania pierwszego doładowania w wysokości 10 zł w ramach aktywacji konta. Kwotę tę może następnie wykorzystać na dowolne usługi wymienione w cenniku dla taryfy Mix6 dla Abonentów Plus Mix. Osoby, które przeniosły numer do Plusa i skorzystały z tej oferty ponoszą opłatę w wysokości 12.30 zł, której jednak nie można w żaden sposób wykorzystać. Jednak w zamian za migrację klient otrzymuje bonusy, które są automatycznie przyznawane w ramach pierwszych 6 zasileń obligatoryjnych. Kwota prezentu zależy od wybranej taryfy i jest równa wartości kontraktowego doładowania (tzn. 30, 40 lub 50 zł). Z otrzymanych środków można korzystać przez 31 dni od dnia zasilenia.

Warto też wspomnieć o haśle „Gadasz tak tanio, jak w kraju”. Jest ono powiązane z ceną za minutę połączenia lub wysłanego SMS-a w Unii Europejskiej (0.29 zł). Jest to jednak stawka po aktywacji jednego z kilku pakietów, które trzeba uprzednio włączyć. Paczki te nie są darmowe (np. 48-godzinna kosztuje aż 5 zł), więc trzeba przeanalizować, czy w ogóle opłaca się je uruchamiać.

Plus zdecydował się na bardzo oryginalny (aczkolwiek nieszczególnie praktyczny) bonus dla abonentów Oferty Elastycznej – pakiet 2000 MMS-ów w Plusie. Usługa ma charakter jednorazowy i nie odnawia się co miesiąc. Po upływie 1116 dni niewykorzystane MMS-y przepadają. Niestety, nie można ich zamienić na wiadomości tekstowe, a ze względu na mniejszą popularność MMS-ów, raczej ciekawszym rozwiązaniem byłby pakiet SMS.
Co nam się podoba:
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Bonusy dla osób przenoszących numer
Taryfa za 50 zł – w miarę korzystny obligatoryjny pakiet 1.5 GB za 15 zł
Opłatę aktywacyjną można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
Duży wybór pakietów obniżających koszty
Niższe początkowe ceny telefonów niż w standardowych mixach Plusa…
Co nam się nie podoba:
Jednak po przeliczeniu cen telefonów finansowo korzystniejszy okazuje się standardowy Mix6 z Internetem
Skomplikowany system rozliczania - umowa jest tak naprawdę na 36 doładowań (czyli 3 lata w przypadku wielu klientów)
Bonusowy pakiet „2000 MMS-ów w Plusie” nie dotyczy SMS-ów (problematyczne w przypadku smartfonów)
Doładowanie wielokrotnością kwoty kontraktowej nie zmniejsza liczby obowiązkowych zasileń
Tylko kwota kontraktowa lub wyższa zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Paradoksalnie, mniej elastyczna niż oferty na kartę
Brak znaczących korzyści w ramach zobowiązania (zwłaszcza w przypadku wyższych taryf)
Brak tzw. bezpiecznego Internetu oraz koszmarnie wysoka cena za transmisję danych
naraża użytkownika na wysokie wydatki
Stosunkowo wysoka cena za SMS-y
Nie można wyłączyć obligatoryjnego pakietu internetowego
Taryfa za 30 zł – wysoka cena połączeń głosowych

Podsumowując:

Niestety trudno pozytywnie ocenić niniejszą ofertę. Długi okres zobowiązania (o ile kwota obligatoryjnych doładowań nie zostanie podwojona), niezbyt atrakcyjne i stosunkowo niewielkie pakiety internetowe, bardzo wysoka cena za transmisję danych, co najwyżej standardowe stawki za rozmowy i SMS-y. Niełatwo dopatrzyć się czegoś pozytywnego wśród powyższych cech. Z drugiej jednak strony, jedną z nielicznych zalet tej oferty są niższe początkowe ceny telefonów w porównaniu do Mix6 z pakietem MB na próbę. Natomiast w odniesieniu do Elastycznego Mix6 (bez Internetu) klient ma do dyspozycji znacznie atrakcyjniejsze pakiety danych.

Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić możliwość nabycia urządzenia w promocyjnej cenie, to znacznie bardziej opłacalny może okazać się np. abonament Heyah Smart z darmowymi rozmowami do wszystkich po przekroczeniu 29 zł lub ewentualnie podobny Red Bull Mobile Energy bez telefonu. Natomiast osoby, które cenią sobie brak umów i długoterminowych zobowiązań powinny zainteresować się np. Plush w Plusie lub JUMP! na kartę w T-Mobile, w którym za 35 lub 40 zł miesięcznie klient ma m.in. darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich oraz Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

MIX6 30
Mix z telefonem na 36 doładowań1
30 zł / 60 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 300 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (30 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
39 gr4
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2opłata za pakiet (7 zł) pobierana jest po kontraktowym doładowaniu. Nie można wyłączyć usługi.
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
4po zakończeniu zobowiązania kwota wzrasta do 0.49 zł za minutę
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
-
MIX6 40
Mix z telefonem na 36 doładowań1
40 zł / 80 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 800 MB2 Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (40 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr4
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 40 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 80 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 40 zł.
2opłata za pakiet (12 zł) pobierana jest po kontraktowym doładowaniu. Nie można wyłączyć usługi.
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
4po zakończeniu zobowiązania kwota wzrasta do 0.49 zł za minutę
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
-
MIX6 50
Mix z telefonem na 36 doładowań1
50 zł / 100 zł1
-
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 1.5 GB2 Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (50 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr4
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 50 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 100 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 50 zł.
2opłata za pakiet (20 zł) pobierana jest po kontraktowym doładowaniu. Nie można wyłączyć usługi.
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
4po zakończeniu zobowiązania kwota wzrasta do 0.49 zł za minutę
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
-
Nasza ocena oferta: 5.00 10 0
Autor:

Elastyczny MIX6 z Internetem opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3