Analiza, opinie i pakiety Formuła Junior Box Mix

Archiwalna oferta operatora sieci Play, która została zastąpiona przez Junior Box Formuła Mix. Poniższa analiza oraz dane w tabelce mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, ale mogą być przydatne dla osób, które nadal korzystają z tej oferty.

Dzieci to świetni odbiorcy reklam. Nie analizują i nie poddają w wątpliwość przekazu, a przed świętami stają się dodatkowo podatne na telewizyjne sugestie. Play postanowiło to wykorzystać i pod przykrywką ładnego opakowania oraz nowych smartfonów odświeżyło niektóre ze swoich ofert, dodając do nich kilka ciekawych cech. Poza abonamentem Formuła Junior Box Rodzina oraz ofertą na kartę Formuła Junior Box na kartę, operator przygotował też specjalną edycję mixa.

Charakterystyka Play Formuła Junior Box Mix

Formuła Junior Box Mix bardzo przypomina standardowe mixy Play, z wyjątkiem faktu, że oferta nie jest dostępna w wersji bez telefonu. Klient ma do wyboru dwa warianty cenowe minimalnego doładowania – 30 i 50 zł. W obu przypadkach zobowiązanie obejmuje 24 zasilenia powyższymi kwotami lub wyższymi. Jedynymi różnicami między taryfami są stawki za minutę połączenia oraz ceny telefonów. W przeciwieństwie do starych mixów w Play klient nie może wybrać obligatoryjnego pakietu. Zamiast niego trzeba uiszczać opłatę w wysokości 30 zł za obowiązkową paczkę, która obejmuje: nielimitowane rozmowy w Play, 100 minut i SMS-ów do wszystkich sieci ora pakiet 1 GB. Oznacza to, że w niższej taryfie niepozostanie żaden pakiet złotówek do wykorzystania, a w droższej jedynie 20 zł. Warto też zauważyć, że w standardowej Nowej Formule Mix z Internetemw wersji za 30 zł dodatkowo otrzymuje się nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a w wariancie za 50 zł o 100 minut więcej oraz 2 GB Internetu. Niestety, w porównaniu do identycznych warunków w Formuła Junior Box na kartę, Junior Box Mix 30 jest aż o 17 zł droższy! Oczywiście, większość tej kwoty jest przeznaczona na „spłatę” telefonu. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej kalkuluje się wariant na kartę (po przeliczeni cen telefonów i różnicy w opłacie za pakiet cykliczny w skali zobowiązania).

Najbardziej charakterystyczną cechą Junior Box Mix są kartonowe opakowania, w których znajdują się karta SIM, wybrane urządzenie (wybór jest większy niż w wariancie na kartę, jednak mniejszy niż w przypadku wersji abonamentowej) oraz kilka gadżetów (m.in. smycz oraz breloczek). Ten aspekt jest wyraźnym ukłonem w stronę dzieci, które mają być głównym odbiorcą niniejszej oferty. Świadczą o tym też dodatkowe usługi, które zostały opisane w dalszej części tekstu.

Cennik Play Formuła Junior Box Mix

W przypadku tańszej taryfy, połączenia do wszystkich sieci (z wyjątkiem Play) kosztują aż 0.39 zł za minutę i chociaż jest to taka sama stawka jak w przypadku Nowy Jump Mix na liczbę doładowań w T-Mobile, to i tak jest to znacznie więcej niż w przypadku większości ofert na polskim rynku i np. Formuły Junior Box na kartę. Natomiast w taryfie za 50 zł kwota ta spada do standardowych, jak na polskie realia, 0.29 zł. W przypadku SMS-ów stawka jest taka sama w obu zobowiązaniach i wynosi 0.18 zł. To niezbyt atrakcyjnie, zważywszy na fakt, że np. w Nju z rachunkiem kwota ta jest o połowę niższa. Żeby obniżyć nieco koszty można natomiast za darmo aktywować nielimitowane SMS-y wewnątrz sieci (kod *188#), które są od razu dostępne np. w Formule Junior Box na kartę.

Internet w Play Formuła Junior Box Mix

Klient w ramach cyklicznego pakietu otrzymuje paczkę 1 GB Internetu. Po jej wykorzystaniu dalsza transmisja danych jest bezpłatna, ale spowolniona do zaledwie 8 kb/s. Taka prędkość umożliwia w miarę komfortowe korzystanie z tekstowych komunikatorów internetowych, ale jest zbyt powolna, by wygodnie przeglądać strony internetowe, serwisy społecznościowe itp. Dla zobrazowania, przy tej prędkości pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) w najczęściej spotykanej jakości zajmuje ok. 21 godzin! Niemniej, mechanizm chroni użytkownika (w założeniu dziecko) przed nieświadomym wykorzystaniem środków zgromadzonych na koncie.

By przywrócić standardową szybkość transmisji danych po zużyciu 1 GB, konieczne jest aktywowanie dodatkowego pakietu 1 GB w kwocie 15 zł. Jest to standardowa opłata dla większości operatorów dla ofert mix, jednak niezbyt atrakcyjna cena porównując do ofert na kartę np. kosztuje 1 GB 9 zł w Play na kartę.

Pakiety w Play Formuła Junior Box Mix

Klient może skorzystać z kilku dodatkowych pakietów, które obniżają koszty usług telekomunikacyjnych. Są to m.in.: darmowe nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci za 5 zł na jeden dzień lub 15 zł na 5 dni. Niestety, trudno uznać je za atrakcyjne pakiety, gdyż utrzymanie ważności drugiej z usług przez cały miesiąc kosztuje aż 90 zł! Warto też wspomnieć, że w przypadku taryfy za 30 zł całe doładowanie kwotą kontraktową zostaje przeznaczone na cykliczny pakiet.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Play mix

Bonusy w Play Formuła Junior Box Mix

Stop Spam i Blokada Premium

Obie usługi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa dziecka i portfela jego opiekunów. Darmowy „Stop Spam” zabezpiecza numer przed otrzymywaniem SMS-ów o konkursach, promocjach itp. Za to „Blokada Premium” uniemożliwia wysyłanie wiadomości na numery o podwyższonej opłacie (tzw. numery premium, czyli np. konkursy oraz płatne dodatki w grach komputerowych). Usługi mogą okazać się całkiem przydatne i w telefonie dziecka faktycznie być nieocenione. Trudno jednak uznać je za decydujące podczas wyboru abonamentu dla pociechy, tym bardziej, że Orange, Plus i T-Mobile oferują podobne opcje, a w innych ofertach Play funkcję tę można włączyć dodatkowo.

Bezpieczna Rodzina

To mocno promowana usługa, która pełni funkcję systemu namierzania konkretnego użytkownika na podstawie odbiornika GPS w jego telefonie. Niestety, by działała, konieczna jest ciągła praca moduł, co negatywnie wpływa na czas pracy na baterii urządzenia. Ponadto, po wyłączeniu GPS-a namierzenie dziecka (użytkownika) nie jest możliwe. Szkoda, że operator nie zdecydował się na system przybliżonego lokalizowania na podstawie nadajników GSM. Co gorsza, usługa jest darmowa jedynie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie (w sumie 359.82 zł)! Cena ta zakrawa wręcz o absurd, skoro w sklepach z aplikacjami są darmowe programy tego typu (aczkolwiek najczęściej po angielsku). Ponadto, w ramach powyższej opłaty użytkownik dostaje program do wzywania pomocy w awaryjnych sytuacjach. Jednak także w tym przypadku w sklepach z aplikacjami można znaleźć dla niego darmowe alternatywy.
Co nam się podoba:
Nielimitowane darmowe rozmowy w Play bez dodatkowych opłat
Możliwość nabycia smartfona w promocyjnej cenie
Większy wybór telefonów niż w przypadku Formuła Junior Box na kartę
Tzw. bezpieczny Internet po wykorzystaniu pakietu 1 GB chroni użytkownika przed niepożądanymi kosztami
Darmowe, domyślnie włączone usługi „Stop Spam” i „Blokada Premium”
Kilka bonusów w opakowaniu (breloczek i smycz)
Zestaw pakowany jest w ładnym pudełku
Co nam się nie podoba:
Pakiet cykliczny jest znacznie droższy niż jego odpowiednik w Formuła Junior Box na kartę
Brak „Stanu darmowego”, czyli darmowych SMS-ów i MMS-ów we własnej sieci
Zaledwie 100 darmowych minut oraz SMS-ów w ramach cyklicznego pakietu
Obowiązkowy pakiet nie różni się w ogóle pomiędzy tańszą a droższą taryfą
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu nie zwalnia z obligatoryjnych zasileń w kolejnych miesiącach (obniża jednak całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu)
Konieczność doładowywania konta kwotą minimalną co najmniej raz w miesiącu
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Usługa „Bezpieczna Rodzina” kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie po pierwszych sześciu miesiącach
Strasznie wolna transmisja danych (8 kb/s) po zużyciu pakietu internetowego
Żerowanie na dziecięcej naiwności w reklamach
Taryfa za 30 zł: Wysoka cena za minutę połączenia

Podsumowując:

Junior Box Mix, to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom telefon wraz ze stosunkowo niedrogą taryfą. Największą zaletą oferty są nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci oraz dedykowane pakiety takie jak "Bezpieczna Rodzina" oraz " Stop Spam i Blokada Premium". Jeśli jednak zestawić tego mixa z Nową Formułą Mix z Internetem, to okazuje się, że standardowa oferta ma znacznie więcej do zaoferowania. Wariant za 30 zł dodatkowo zapewnia nielimitowane SMS-y i MMS-y, a opcja za 50 zł poza darmowymi SMS-ami i MMS-ami daje 200 minut oraz aż 2 GB Internetu. Dodatkowo, ciekawszym rozwiązaniem może się okazać Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem, która umożliwia nabycie telefonu w dużo niższej cenie.

Szukając ciekawego rozwiązania dla dziecka warto także spojrzeć na Nowy Jump Mix na liczbę doładowań w T-Mobile, gdzie już za 35 zł w ramach zobowiązania dostępne są nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci oraz 1 GB Internetu. Korzystna wydaje się być także taryfa Plush Mix 50 z rozmowami i SMS-ami bez ograniczeń, ale bez pakietu internetowego. Natomiast osobom, którym głównie zależy na stałych miesięcznych kosztach to spodoba się zapewne świetna oferta Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz aż 2 GB Internetu. Niestety, w tym przypadku trzeba by nabyć telefon na wolnym rynku.

Mimo wszystko, Junior Box może zachęcić niejedną osobę, ale znacznie lepiej uczyni to w wersji na kartę i jako dodatek do abonamentu, bo w wersji mix jest mniej korzystny niż standardowe oferty Play.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Formuła Junior Box Mix
Mix na 24 doładowania z telefonem
30 zł
-
-
″Bezpieczna Rodzina″1
Nielimitowane rozmowy w Play, 100 darmowych minut do wszystkich sieci, 100 darmowych SMS-ów lub MMS-ów do wszystkich sieci, pakiet 1 GB2
Stop Spam
Blokada premium
-
0.39 zł
0.18 zł
0.18 zł
Strefa Euro: 1.22 zł3
Strefa 1: 5 zł4
Strefa 2: 7 zł4
Strefa 3: 15 zł4
Strefa Euro: 2 zł3
Strefa 1: 2 zł4
Strefa 2: 4 zł4
Strefa 3: 10 zł4
0.50 zł
3 zł
0 zł5
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni6
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni6
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni6
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni6
1usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 19.99 zł miesięcznie
2obowiązkowy pakiet, który kosztuje 30 zł. Opłata pobierana po doładowaniu kwotą kontraktową lub wyższą
3naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
4opłata naliczana jest co 30 sekund
5po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
6połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# doładowanie kwotą kontraktową częściej niż co 30 dni powoduje, że środki i ważność obligatoryjnego pakietu są sumowane
-
Formuła Junior Box Mix
Mix na 24 doładowania z telefonem
50 zł
-
-
″Bezpieczna Rodzina″1
Nielimitowane rozmowy w Play, 100 darmowych minut do wszystkich sieci, 100 darmowych SMS-ów lub MMS-ów do wszystkich sieci, pakiet 1 GB2
Stop Spam
Blokada premium
-
0.29 zł
0.18 zł
0.18 zł
-
Strefa Euro: 1.22 zł3
Strefa 1: 5 zł4
Strefa 2: 7 zł4
Strefa 3: 15 zł4
Strefa Euro: 2 zł3
Strefa 1: 2 zł4
Strefa 2: 4 zł4
Strefa 3: 10 zł4
0.50 zł
3 zł
0 zł5
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni6
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni6
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni6
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni6
1usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 19.99 zł miesięcznie
2obowiązkowy pakiet, który kosztuje 30 zł. Opłata pobierana po doładowaniu kwotą kontraktową lub wyższą
3naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
4opłata naliczana jest co 30 sekund
5po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
6połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# doładowanie kwotą kontraktową częściej niż co 30 dni powoduje, że środki i ważność obligatoryjnego pakietu są sumowane
-
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

Formuła Junior Box Mix opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.