Analiza, opinie i pakiety Formuła Junior Box Rodzina

Jak każda większa firma, również Play postanowiło wykorzystać przedświąteczną gorączkę zakupów, a świąteczne reklamy najlepiej działają na… dzieci. „Fioletowy operator” w grudniu 2014 roku stworzył więc ofertę w teorii dostosowaną pod potrzeby najmłodszych, która oferowana jest po dzień dzisiejszy. Święty Mikołaj w spotach, apetyczna paczka, w której znajduje się telefon, a także masa radości na twarzach nagranych dzieci. Sielanka kończy się jednak, po zapoznaniu z regulaminem Formuła Junior Box Rodzina.

Charakterystyka Formuła Junior Box Rodzina


W gruncie rzeczy nie jest to typowa oferta, a jedynie opcja dodania kolejnego numeru do abonamentu Formuła Rodzina. Dlatego niniejszy tekst różni się od standardowych analiz Teleguru i skupi się na usługach i bonusach, jakie niesie ze sobą zakup Junior Boxa Rodzina. Na takie jego cechy, jak darmowe minuty, pakiety internetowe, cennik itp. wpływa taryfa Formuła Rodzina, z której korzysta główny użytkownik i to właśnie na jej podstawie rozliczany jest numer dokupiony w Junior Boxie. Z tych względów konieczne jest wcześniejsze przeczytanie dokładnej analizy Formuła Rodzina.

Niniejsza propozycja Play umożliwia nabycie dodatkowego numeru, który podnosi kwotę miesięcznego zobowiązania głównego użytkownika o 20, 40 lub 50 zł. W zamian klient może kupić telefon w promocyjnej cenie (jego wartość jest zależna od wybranej stawki), który zostanie dostarczony w kartonowym pudełku z kilkoma dodatkami (np. smyczą oraz breloczkiem). Ostatnia cecha to wyraźny ukłon w stronę dzieci.

Bonusy w Formuła Junior Box Rodzina


100 darmowych SMS/MMS-ów do wszystkich sieci

Do Junior Boxa zachęcać mają (poza telefonem) przypisane do niego dodatkowe korzyści. Są to pakiet 100 darmowych SMS-ów do wszystkich sieci oraz kilka promocyjnych usług. Niestety, pierwszy bonus jest praktyczny jedynie w przypadku Formuła Rodzina 4.0 (potencjalna oszczędność to 19 zł), gdyż tylko ta taryfa nie obejmuje bezpłatnych wiadomości do wszystkich sieci. W pozostałych przypadkach ten dodatek jest więc zbędny.

Stop Spam i Blokada Premium

Obie usługi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa dziecka i portfela jego opiekunów. Darmowy „Stop Spam” zabezpiecza numer przed otrzymywaniem SMS-ów o konkursach, promocjach itp. Za to „Blokada Premium” uniemożliwia wysyłanie wiadomości na numery o podwyższonej opłacie (tzw. numery premium, czyli np. konkursy oraz płatne dodatki w grach). Usługi mogą okazać się całkiem przydatne i w telefonie dziecka faktycznie być nieocenione. Trudno jednak uznać je za decydujące podczas wyboru abonamentu dla pociechy, tym bardziej, że Orange, Plus i T-Mobile oferują podobne opcje, a w innych ofertach Play funkcję tę można włączyć dodatkowo.

Bezpieczna Rodzina

To mocno promowana usługa, która pełni funkcję systemu namierzania konkretnego użytkownika na podstawie odbiornika GPS w jego telefonie. Niestety, by działała, konieczna jest ciągła praca modułu, co negatywnie wpływa na czas pracy na baterii urządzenia. Ponadto, po wyłączeniu GPS-a namierzenie dziecka (użytkownika) nie jest możliwe. Szkoda, że operator nie zdecydował się na system przybliżonego lokalizowania na podstawie nadajników GSM. Co gorsza, usługa jest darmowa jedynie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie (w sumie 359.82 zł)! Cena ta zakrawa wręcz o absurd, skoro w sklepach z aplikacjami są darmowe programy tego typu (aczkolwiek najczęściej po angielsku). Ponadto, w ramach powyższej opłaty użytkownik dostaje program do wzywania pomocy w awaryjnych sytuacjach. Jednak także w tym przypadku w sklepach z aplikacjami można znaleźć dla niego darmowe alternatywy.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Play abonament
Co nam się podoba:
Nielimitowane darmowe rozmowy w Play bez dodatkowych opłat
Zestaw pakowany jest w ładnym pudełku
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Darmowe, domyślnie włączone usługi „Stop Spam” i „Blokada Premium”
Kilka bonusów w opakowaniu (breloczek i smycz)
Co nam się nie podoba:
Oferta dotyczy jedynie klientów Formuła Rodzina
Większość cech oferty zależy od wybranej taryfy Formuła Rodzina
Brak „Stanu darmowego”, czyli darmowych SMS-ów i MMS-ów we własnej sieci
Usługa „Bezpieczna Rodzina” kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie po pierwszych sześciu miesiącach
Pakiet 100 darmowych wiadomości ma sens tylko w przypadku Formuła Rodzina 4.0
Brak oddzielnego pakietu internetowego, który uniemożliwiałby dziecku zużycie przysługującego limitu pozostałym użytkownikom
Wspólna pula pakietów oraz rachunek dla dziecka i pozostałych numerów Formuła Rodzina.
Dosyć wysoka cena zobowiązania w stosunku do korzyści
Żerowanie na dziecięcej naiwności w reklamach

Podsumowując:

Trudno komuś polecić niniejsza ofertę, chyba że zależy mu na niskiej cenie początkowej smartfona, który będzie spłacany z kolejnymi miesiącami. Trzeba też pamiętać, że Formuła Junior Box Rodzina jest dostępna tylko dla aktualnych lub przyszłych klientów Formuła Rodzina, a nie innych ofertach abonamentowych. Trudno też kierować się innymi czynnikami podczas jego wyboru, skoro bonusy i dodatkowe usługi nie są zbyt wartościowe i odkrywcze (w porównaniu do ofert konkurencji). Z powyższych względów Junior Box Rodzina wypada mniej atrakcyjnie w porównaniu do swoich odpowiedników na kartę (Formuła Junior Box na kartę) oraz mix (Junior Box Formuła Mix). W wymienionych ofertach klient ma do czynienia ze znacznie liczniejszymi profitami (np. atrakcyjnymi pakietami minut) w niższych cenach oraz brakiem koniczności korzystania z określonego abonamentu przez resztę rodziny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w opcji na kartę nie ma konieczności comiesięcznego opłacania telefonu, co w przypadku dzieci znacznie zwiększa elastyczność oferty. Jednak jeżeli ktoś nie potrzebuje telefonu to najbardziej atrakcyjna wydaje się Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Formuła Junior Box Rodzina
Dodatkowy numer z telefonem do oferty Formuła Rodzina
Podwyższenie miesięcznej ceny abonamentu o 20, 40 lub 50 zł
Zależne od taryfy Formuła Rodzina
Zależne od taryfy Formuła Rodzina + 100 SMS-ów / MMS-ów do wszystkich sieci
Bezpieczna Rodzina1
Stop Spam
Blokada premium
Pakiet internetowy 10 lub 25 GB współdzielony z pozostałymi numerami Formuła Rodzina
-
0.29 zł - 0 zł (w zależności od taryfy Formuła Rodzina)
0.19 zł - 0 zł (w zależności od taryfy Formuła Rodzina)
0.19 zł - 0 zł (w zależności od taryfy Formuła Rodzina)
0.25 zł - 0.19 zł (w zależności od taryfy Formuła Rodzina)
Strefa Euro: 0.97 zł2
Strefa 1: 6 zł3
Strefa 2: 7 zł3
Strefa 3: 15 zł3
Strefa Euro: 2 zł2
Strefa 1: 2.30 zł3
Strefa 2: 4 zł3
Strefa 3: 10 zł3
Strefa Euro: 0.31 zł
Strefa 1: 1 zł
Strefa 2: 2 zł
Strefa 3: 4 zł
Strefa Euro: 1.02 zł
Strefa 1: 2 zł
Strefa 2: 3 zł
Strefa 3: 6 zł
Transmisja danych po zużyciu pakietu jest darmowa, ale ograniczona do 8 kb/s
24 miesiące
1usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 19.99 zł miesięcznie
2naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek. połączenia
3opłata naliczana jest co 30 sekund
-
Nasza ocena oferta: 7.00 10 0
Autor:

Formuła Junior Box Rodzina opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3