Analiza, opinie i pakiety Formuła MIX z Internetem

Archiwalna oferta Mix, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Nową Formułę Mix z Internetem. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty.

Charakterystyka i cennik Play Formuła Mix z Internetem

Była to lekko zmodyfikowana wersja standardowej Formuły Mix. O ile w tamtej ofercie pakiet Internetowy był dodatkiem, tak tutaj był on jej nieodłącznym elementem. Jej warunki, powielające stosunkowo atrakcyjną Formułę Mix, powinny przypaść do gustu głównie osobom młodym, zazwyczaj unikającym podpisywania klasycznych umów abonamentowych, które satysfakcjonuje telefon z niskiej lub średniej półki cenowej.

W ofercie znalazły się cztery taryfy: Formuła Mix z Internetem 20, 30, 50 i 60. Ich nazwy to zarazem wysokość minimalnych 24 obowiązkowych doładowań. W taryfach za 20 i 30 zł minuta rozmowy do wszystkich sieci jest stosunkowo droga - aż 0.39 zł. Dopiero w wariantach za 50 i 60 zł koszt za minutę spada do standardowych 0.29 zł za minutę, co może nie jest rewelacyjną ofertą, ale dorównuje wielu ofertom na kartę. Dla wszystkich taryf przyjęto jedną cenę SMS-a do wszystkich sieci, która wynosi 0.18 zł. Na tle konkurencyjnych ofert mix jest to dosyć standardowa stawka, aczkolwiek przegrywa ona z wieloma ofertami na kartę, np. Więcej Internetu i SMS-ów Plusa (0.09 zł).

Pakiety w Play Formuła Mix z Internetem

W ramach Formuły MIX z Internetem abonent musi aktywować jeden z trzech obligatoryjnych pakietów:

- nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
- nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
- nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play - 20 zł

Mała elastyczność umowy przejawia się m.in. brakiem możliwości zmiany wybranych pakietów podczas trwania zobowiązania. To spora niedogodność, bowiem wraz z upływem czasu może się zmienić sposób korzystania telefonu. Opłata za obligatoryjny pakiet jest automatycznie pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym doładowaniu. Jeśli jednak konto zostanie zasilone kwotą obligatoryjną więcej niż raz w danym miesiącu, to cena obowiązkowego pakietu jest proporcjonalna do przedłużenia jego ważności. Przykładowo, jeśli doładowanie ma miejsce 15 dni po poprzednim, to pobrana zostanie jedynie połowa ceny paczki.

Najbardziej atrakcyjny ze wszystkich wydaje się najdroższy pakiet. Zwraca się on np. już po 52 minutach rozmów w Play lub 112 SMS-ach do wszystkich sieci w przypadku taryfy za 30 zł. Szkoda jednak, że operator wiosną 2014 zdecydował się na podniesienie ceny pakietu z 15 zł do 20 zł. W trakcie całego zobowiązania oznacza to konieczność wydania dodatkowych 120 zł, w porównaniu do wcześniejszej wersji oferty.

Warto zaznaczyć, że poza wspomnianymi pakietami, Play niestety nie oferuje darmowych minut ani wiadomości, z których można skorzystać w ramach oferty. Można jednak dokupić jeden z dwóch pakietów, które obniżają cenę minuty połączenia do 0.15 zł. Inną opcją jest wykupienie darmowych nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz MMS-ów do wszystkich sieci za 5 zł na jeden dzień lub 15 zł na 5 dni. Może to być dobre rozwiązanie, jeśli ktoś zamierza dużo dzwonić przez krótki czas. Niestety, utrzymanie ważności usługi przez cały miesiąc kosztuje aż 90 zł.

Internet w Play Formuła Mix z Internetem

Internet mobilny zdecydowanie nie jest mocną stroną wersja standardowej Formuły Mix. Dobrze więc, że powstał jej zmodyfikowany odpowiednik. Oferta raczej jest kierowana do młodych osób, które korzystają z Internetu i oczekują korzystnych pakietów internetowych. W Formule Mix z Internetem użytkownicy mają do dyspozycji obowiązkowe pakiety, za które opłaty pobierane są przy każdym doładowaniu kwotą obligatoryjną lub wyższą. Są one zależne od wybranej taryfy i wahają się od 100 MB (5 zł w zobowiązaniu za 20 zł) do 1 GB (15 zł w zobowiązaniu za 60 zł). Ważność pakietów to 30 dni, aczkolwiek zarówno czas ich obowiązywania, jak i zapas danych są sumowane.

Po wyczerpaniu paczek włącza się tzw. bezpieczny Internet. Korzystanie z transmisji danych staje się wtedy bezpłatne, jednak z okrutnie okrojoną szybkością wynoszącą jedynie 8 kb/s! Taka prędkość uniemożliwia swobodne korzystanie z zasobów Internetu, aczkolwiek najczęściej wystarcza do bezproblemowego czatowania przy użyciu internetowych komunikatorów tekstowych np. Gadu-Gadu. Dalsze korzystanie z Internetu w normalnej szybkości wiąże się z koniecznością dokupienia internetowych pakietów. Dostępne są standardowe paczki: 100 MB za 5 zł, 500 MB za 9 zł i 1,5 GB za 20 zł. Jednak Play udostępniło nowsze pakiety znane z ofert na kartę tego operatora i są one znacznie atrakcyjniejsze - 300 MB za 5 zł, 1 GB za 9 zł i 3 GB za 20 zł.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Play na kartę

Warto też wspomnieć, że przeniesienie numeru do Play lub podpisanie nowej umowy przez Internet zapewnia jednorazowe bonusowe zasilenie konta kwotą 30 zł, jednak użytkownik nie może wykorzystać ich na połączenia i SMS-y w Play. Środkami z tego bonusu można za to opłacać rozmowy do innych sieci.
Co nam się podoba:
Pakiety obligatoryjne umożliwiają dostosowanie oferty do własnych potrzeb
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Nielimitowane rozmowy w Play (przy wyborze jeden z dwóch obligatoryjnych pakietów)
Tzw. bezpieczny Internet chroni przed wysokimi kosztami transmisji danych
Bezpłatny dostęp do kilku portali społecznościowych
Sumaryczny koszt telefonów jest niższy niż w przypadku Formuły MIX Elastycznej
Bonus 30 zł przyznawany przy podpisaniu umowy przez Internet, ale...
Co nam się nie podoba:
..nie można go wykorzystać na połączenia i SMS-y w sieci Play
Brak możliwości zmiany pakietu obligatoryjnego do końca zobowiązania po jego wybraniu
Wysoka cena za minutę połączenia (w przypadku zobowiązań za 20 lub 30 zł)
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu nie zwalnia z obligatoryjnych zasileń w kolejnych miesiącach (obniża jednak całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu)
Strasznie wolna transmisja danych (8 kb/s) po wyczerpaniu pakietu internetowego
Brak istotnych korzyści w przypadku droższych taryf
Konieczność doładowywania konta kwotą minimalną, co najmniej raz w miesiącu
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Jedynie jeden z obligatoryjnych pakietów do wyboru w najniższej taryfie
Mniej elastyczna niż oferty na kartę (zarówno Play, jak i innych operatorów)

Podsumowując:

Formuła Mix z Internetem przeznaczona jest głównie dla osób, które rzadko zmieniają swoje przyzwyczajenia i wybory związane z korzystaniem z usług telekomunikacyjnych. Dużą zaletą niniejszej oferty jest uzależnienie wypełnienia umowy od liczby doładowań, a nie czasu jej trwania. Umożliwia to wcześniejsze wywiązanie się z warunków zobowiązania, co nie jest możliwe np. w przypadku abonamentów. Jednak brak możliwości zmiany obligatoryjnych pakietów w trakcie obowiązywania umowy może okazać problemem dla wielu osób. Oznacza to też, że rzeczywista wartość doładowania jest tak naprawdę niższa o 15 - 35 zł, w zależności od ceny internetowego oraz wybranej usługi.

Amatorów mobilnego Internetu powinno ucieszyć, że do każdej z taryf przypisany jest pakiet internetowy, którego wielkość zależy od kwoty obligatoryjnych doładowań. W dwóch tańszych wersjach oferty wspólna jest cena - 5 zł. Za tę kwotę można skorzystać ze 100 MB (w zobowiązaniu za 20 zł) lub 200 MB (w zobowiązaniu za 30 zł). W taryfie z płatnością 50 zł limit Internetu do wykorzystania rośnie do 500 MB, a w najwyższej taryfie wynosi 1 GB. Niestety, wzrastają też ceny - w najwyższej taryfie pakiet kosztuje 15 zł, a w niższej 10 zł.

Podobnie do standardowej oferty Formuły Mix, również ta może zaciekawić osoby, które szukają telefonu z niskiej lub średniej półki w promocyjnej cenie. Pod kilkoma względami jest ona też atrakcyjniejsza niż nowsza Elastyczna Formuła MIX. Jednak dla użytkowników, którzy dużo dzwonią do innych sieci może się ona okazać się niezbyt opłacalna. W takim przypadku warto się zastanowić nad dopłatą i wyborem abonamentu np. Red Bull Mobile Energy, w ramach którego wliczone są m.in. darmowe rozmowy do wszystkich sieci. Natomiast jeżeli ktoś nie potrzebuje oferty z telefonem to warto spojrzeć na taryfę Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Formuła MIX 20 z Internetem
Mix na 24 doładowania z telefonem
20 zł
-
-
Konieczność wybrania 1 z 3 płatnych pakietów:1
Nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play (20 zł)
Pakiet internetowy 200 MB2
Bezpieczny transfer danych3
Bonusowe zasilenie konta o wartości 30 zł4
39 gr
18 gr
18 gr
Strefa Euro: 1.22 zł5
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł5
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
50 gr
3 zł
0 zł3
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni7
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni7
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni7
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni7
1pakiet obowiązkowy, opłata automatycznie pobierana przy zasileniu kwotą kontraktową
2pakiet za 5 zł przyznawany po każdym kontraktowym doładowaniu konta, ważny 30 dni
3po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
4środki nie mogą być wykorzystane na połączenia i SMS-y w Play
5naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
6opłata naliczana jest co 30 sekund
7połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# przy każdym doładowaniu kwotą kontraktową pobierana jest opłata za pakiet obligatoryjny, bez względu na jego dotychczasowy okres ważności
# po pobraniu obligatoryjnego pakietu przy podpisywaniu umowy, nie ma możliwości jego późniejszej zmiany
-
Formuła MIX 30 z Internetem
Mix na 24 doładowania z telefonem
30 zł
-
-
Konieczność wybrania 1 z 3 płatnych pakietów:1
Nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play (20 zł)
Pakiet internetowy 400 MB2
Bezpieczny transfer danych3
Bonusowe zasilenie konta o wartości 30 zł4
39 gr
18 gr
18 gr
Strefa Euro: 1.22 zł5
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł5
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
50 gr
3 zł
0 zł3
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni7
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni7
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni7
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni7
1pakiet obowiązkowy, opłata automatycznie pobierana przy zasileniu kwotą kontraktową
2pakiet za 5 zł przyznawany po każdym kontraktowym doładowaniu konta, ważny 30 dni
3po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
4środki nie mogą być wykorzystane na połączenia i SMS-y w Play
5naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
6opłata naliczana jest co 30 sekund
7połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# przy każdym doładowaniu kwotą kontraktową pobierana jest opłata za pakiet obligatoryjny, bez względu na jego dotychczasowy okres ważności
# po wybraniu obligatoryjnego pakietu przy podpisywaniu umowy, nie ma możliwości jego późniejszej zmiany
-
Formuła MIX 50 z Internetem
Mix na 24 doładowania z telefonem
50 zł
-
-
Konieczność wybrania 1 z 3 płatnych pakietów:1
Nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play (20 zł)
Pakiet internetowy 1 GB2
Bezpieczny transfer danych3
Darmowy, nielimitowany Internet LTE do końca 2014 roku
Bonusowe zasilenie konta o wartości 30 zł4
29 gr
18 gr
18 gr
Strefa Euro: 1.22 zł5
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł5
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
50 gr
3 zł
0 zł3
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni7
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni7
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni7
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni7
1pakiet obowiązkowy, opłata automatycznie pobierana przy zasileniu kwotą kontraktową
2pakiet za 10 zł przyznawany po każdym kontraktowym doładowaniu konta, ważny 30 dni
3po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
4środki nie mogą być wykorzystane na połączenia i SMS-y w Play
5naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
6opłata naliczana jest co 30 sekund
7połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# przy każdym doładowaniu kwotą kontraktową pobierana jest opłata za pakiet obligatoryjny, bez względu na jego dotychczasowy okres ważności
# po wybraniu obligatoryjnego pakietu przy podpisywaniu umowy, nie ma możliwości jego późniejszej zmiany
-
Formuła MIX 60 z Internetem
Mix na 24 doładowania z telefonem
60 zł
-
-
Konieczność wybrania 1 z 3 płatnych pakietów:1
Nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play (20 zł)
Pakiet internetowy 2 GB2
Bezpieczny transfer danych3
Darmowy, nielimitowany Internet LTE do końca 2014 roku
Bonusowe zasilenie konta o wartości 30 zł4
29 gr
18 gr
18 gr
Strefa Euro: 1.22 zł5
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł5
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
50 gr
3 zł
0 zł3
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni7
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni7
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni7
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni7
1pakiet obowiązkowy, opłata automatycznie pobierana przy zasileniu kwotą kontraktową
2pakiet za 15 zł przyznawany po każdym kontraktowym doładowaniu konta, ważny 30 dni
3po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
4środki nie mogą być wykorzystane na połączenia i SMS-y w Play
5naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
6opłata naliczana jest co 30 sekund
7połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# przy każdym doładowaniu kwotą kontraktową pobierana jest opłata za pakiet obligatoryjny, bez względu na jego dotychczasowy okres ważności
# po wybraniu obligatoryjnego pakietu przy podpisywaniu umowy, nie ma możliwości jego późniejszej zmiany
-
Formuła MIX 60 z Internetem
Mix na 12 doładowań bez telefonu
60 zł
-
-
Konieczność wybrania 1 z 3 płatnych pakietów:1
Nielimitowane rozmowy w Play (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci (10 zł)
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich sieci i nielimitowane rozmowy w Play (20 zł)
Pakiet internetowy 2 GB2
Bezpieczny transfer danych3
Darmowy, nielimitowany Internet LTE do końca 2014 roku
Bonusowe zasilenie konta o wartości 30 zł4
29 gr
18 gr
18 gr
Strefa Euro: 1.22 zł5
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł5
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
50 gr
3 zł
0 zł3
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni7
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni7
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni7
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni7
1pakiet obowiązkowy, opłata automatycznie pobierana przy zasileniu kwotą kontraktową
2pakiet za 15 zł przyznawany po każdym kontraktowym doładowaniu konta, ważny 30 dni
3po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
4środki nie mogą być wykorzystane na połączenia i SMS-y w Play
5naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
6opłata naliczana jest co 30 sekund
7połączenia wychodzące / przychodzące
# koszt aktywacji to 20 zł
# przy każdym doładowaniu kwotą kontraktową pobierana jest opłata za pakiet obligatoryjny, bez względu na jego dotychczasowy okres ważności
# po wybraniu obligatoryjnego pakietu przy podpisywaniu umowy, nie ma możliwości jego późniejszej zmiany
-
Nasza ocena oferta: 8.00 10 0
Autor:

Formuła MIX z Internetem opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200