Analiza, opinie i pakiety Heyah Dniówka

Dniówka, czyli m.in. Rok SMS-ów za darmo i Rok Internetu za darmo. To pomysł znanej wszystkim „Czerwonej łapy”, czyli sieci Heyah. Taryfa wprowadzona na rynek we wrześniu 2013 niestety odbiła się bez większego echa. Natomiast reklamy telewizyjne z przesympatycznym Jakiem można uznać za strzał w dziesiątkę.

Charakterystyka Heyah Dniówka

Oferta sprawia wrażenie atrakcyjnej. Za jedyne 0,28 zł można aktywować trzy różne dzienne usługi:

- Darmowe połączenia głosowe do sieci Heyah i T-Mobile
- Wysyłanie bezpłatnych SMS-ów do wszystkich sieci
- 50 MB bezpłatnego Internetu z tzw. Bezpiecznym Internetem

Opłata pobierana jest w momencie wykonania pierwszego połączenia głosowego, internetowego lub wysłania SMS-a. Istnieje możliwość aktywacji jednego, dwóch lub nawet trzech pakietów równocześnie. W efekcie za 0,84 zł dziennie można do woli dzwonić we własnej sieci, wysyłać SMS-y do wszystkich i korzystać z Internetu. Warto wspomnieć, że jeśli nie korzysta się w danym dniu z wybranego pakietu - nie płaci się za niego. By to zrobić, wystarczy nie używać konkretnej usługi (np. SMS-ów) danego dnia.

Mimo wszystko należy pamiętać, że np. dzwoniąc codziennie – miesięczny koszt danej usługi wyniesie 8.40 zł. Jeśli zostaną aktywowane dwie usługi każdego dnia koszty się podwoją. Natomiast włączając trzy Dniówki – opłaty się potroją. Miesięczny koszt aktywacji pierwszej Dniówki to 0 zł, kolejne to 3 zł. W sumie, aktywując wszystkie dniówki i ponosząc związane z nimi opłaty (0.28 zł + po 3 zł za aktywacje pozostałych dwóch usług) użytkownik miesięcznie zapłaci 31.2 zł, o ile będzie korzystać ze wszystkiego. Niestety, jeśli nie korzysta się intensywnie z usług (np. jedynie sporadycznie sprawdza maila), to powyższy koszt okazuje się bardzo wysoki. Oczywiście, istnieje możliwość dezaktywacji usług w dowolnej chwili, jednak w przypadku ponownej aktywacji konieczne jest ponowne uiszczenie opłaty.

Rozliczanie usług w Heyah Dniówka

Warto zwrócić uwagę, że operator sieci Heyah zastrzega sobie możliwość przerywania połączeń trwających dłużej niż 120 minut, a darmowe rozmowy dotyczą wyłącznie numerów w Heyah i T-Mobile. Natomiast telefonowanie do innych sieci jest taryfikowane zgodnie z cennikiem taryfy (0.29 zł). Mechanizm odpowiadający za rozliczanie transmisji danych nie każdemu się spodoba – cena sama w sobie jest bardzo atrakcyjna, a teoretyczne 1.5 GB powinno starczyć większości klientów, jednak niewykorzystane MB nie przechodzą na kolejne doby. Może się to okazać problematyczne, gdy użytkownik pewne dni potrzebuje pobrać więcej plików lub dłużej korzystać z zasobów Internetu.

Rozwiązaniem jest tzw. Bezpieczny Internet, aczkolwiek po wykorzystaniu limitów szybkość transmisji spada do 16 kb/s. Przy tej wartości komfortowo można korzystać z komunikatorów internetowych, ale już strony internetowe, muzyka oraz filmy wczytują się bardzo powoli. Dla zobrazowania - ściągnięcie 75 MB albumu MP3 w najczęściej spotykanej jakości trwałoby ponad 10 godzin!


Rok SMS-ów za darmo

Trochę inną zasadę działania niż Dniówki ma mocno reklamowana usługa „Rok SMS-ów za darmo” - daje ona nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci. Pakiet ten nie wymaga codziennej opłaty i po jego aktywacji usługa jest bezpłatna. Niestety, włączyć ją mogą jedynie użytkownicy, którzy aktywowali numer po 29.05.2014, a do tego doładowali konto kwotą co najmniej 20 zł. Co więcej, jest ona traktowana jako standardowa Dniówka, więc korzystanie z pozostałych (rozmów i Internetu) wymaga uiszczania comiesięcznej opłaty. Szkoda też, że dezaktywacja Rok SMS-ów za darmo uniemożliwia jego ponowną aktywację przez następne 365 dni.

Rozmowy bez limitów

W odpowiedzi na całkiem atrakcyjną ofertą na kartę Plusa – Plush, w Heyah bardzo szybko pojawiła się nowa taryfa, która gwarantuje darmowe nielimitowane połączenia ze wszystkimi numerami komórkowymi (bez stacjonarnych). Po jej aktywacji i wykonaniu pierwszego połączenia pobierane jest automatycznie 7 zł. Przez kolejne 7 dni rozmowy są bezpłatne i po upływie tego czasu znowu trzeba zapłacić 7 zł po wykonaniu pierwszego połączenia. W sumie miesięczny koszt taryfy wychodzi 28 zł, czyli o 3 zł więcej niż w Plush. Trzeba jednak pamiętać, że w porównaniu do oferty Plusa, opłata nie jest pobierana cyklicznie, dlatego nie dzwoniąc po upływie 7 dni można jej uniknąć (np. będąc na wyjeździe).

Interesującą zaletą oferty jest też dostępność standardowych pakietów oraz tzw. Dniówek (w przeciwieństwie do Tygodniówki lub JUMP! na kartę). Dlatego aktywując np. Dniówkę Internetu użytkownik za 36.40 zł miesięcznie otrzymuje darmowe rozmowy oraz (sumując dzienne pakiety) 1500 MB darmowej transmisji danych. Dla porównania, w Plush za 35 zł miesięcznie klient ma nielimitowane bezpłatne połączenia i SMS-y na komórkowe oraz pakiet 500 MB. Jeśli więc komuś bardziej zależy na Internecie mobilnym (kosztem SMS-ów), to propozycja Heyah może okazać się korzystniejsza.

Dla niektórych może być istotne, że jedynie pierwsza aktywacja Rozmowy bez limitów jest bezpłatna. Każda następna wiąże się z opłatą 3 zł. Ponadto, dezaktywacja taryfy powoduje utratę pozostałych dni darmowych połączeń. W przypadku braku środków na koncie koniecznych do uiszczenia cotygodniowej opłaty, klient rozliczany jest według standardowego cennika oferty Dniówka.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Heyah na kartę
Co nam się podoba:
Mechanika taryfy (np. Rok SMS-ów za darmo) może być idealna dla użytkowników z telefonami dual-SIM
Dzienny pakiet 50 MB powinien wystarczyć na średnio intensywne korzystanie z Internetu (sprawdzanie poczty i stron www)
Rok SMS-ów za darmo umożliwia wysyłanie nielimitowanych darmowych SMS-ów do wszystkich sieci
Bardzo korzystne pakiety internetowe np. 5 zł za 1 GB w przypadku pakietu 6 GB
Oryginalne, a do tego całkiem atrakcyjne dzienne pakiety
Możliwość wyłączenia Dniówek
Bezpieczny Internet po przekroczeniu limitu transferu danych
Taryfa Rozmowy bez limitów: Darmowe rozmowy z numerami komórkowymi za zaledwie 28 zł miesięcznie

Co nam się nie podoba:
Po aktywacji Bezpiecznego Internety transfer staje się bardzo wolny i nadaje się głównie do korzystania z komunikatorów internetowych
W przypadku zmiany taryfy na Dniówkę nie ma możliwości powrotu do poprzedniej oferty (np. Nowa Heyah)
Pakiet 50 MB dziennie może okazać się dla niektórych za mały
Zaoszczędzone megabajty z „Dniówka Internetu” nie przechodzą na kolejne dni
Codzienne korzystanie z „Dniówek” wiąże się z kosztem 31.20 zł miesięcznie (nawet w przypadku raptem jednej rozmowy, jednego SMS-a oraz kilka MB danych)
Jedynie aktywacja pierwszej dniówki jest bezpłatna
Powtórna aktywacja Dniówki wymaga ponownego uiszczenia opłaty
Po włączeniu Rok SMS-ów za darmo aktywacja pozostałych dniówek staje się płatna
Ponowna aktywacja „Rok SMS-ów” za darmo możliwa jest po 365 dniach od dezaktywacji
Rok SMS-ów za darmo włączyć mogą jedynie użytkownicy, którzy aktywowali numer po 29.05.2014
Wysoka cena za przekroczenie 10 MB transferu (o ile nie ma się aktywnego pakietu internetowego)
Taryfa Rozmowy bez limitów - Darmowe rozmowy nie dotyczą numerów stacjonarnych
Taryfa Rozmowy bez limitów - Wyklucza z rok SMS-ów za darmo i Rok Internetu za darmo

Podsumowując:

Trudno uwierzyć, że operator, który przebojem wszedł na rynek i jest znany z bardzo ciekawych i przejrzystych ofert na kartę, zaoferował tak specyficzną taryfę. Może ona okazać się zarówno rewelacyjna jak i niekorzystna, w zależności od sposobu korzystania z telefonu.

W kilku konkurencyjnych ofertach (np. Więcej w Plusie, Play na kartę) pakiety minut wewnątrz sieci, SMS-y lub Internet są w cenie doładowania bezpłatnie dostępne przez cały miesiąc. Korzystanie z Heyah Dniówka wiąże się z koniecznością uiszczania miesięcznej opłaty oraz ograniczania się do darmowych rozmów we własnej sieci. Wyjątek stanowi taryfa Rozmowy bez limitów, jednak w jej przypadku trzeba się liczyć z cotygodniową opłatą 7 zł (miesięcznie 28 zł). Koszt ten może dodatkowo wzrosnąć po aktywacji dniówek lub pakietów internetowych. Natomiast w przypadku standardowej taryfy Dniówka i włączeniu wszystkich dostępnych usług (czyli dzwoniąc, SMS-ując i przeglądając Internet), trzeba wydawać ok. 31 złotych miesięcznie, czyli trochę więcej niż np. w Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie w kwocie 29 zł dostepne są darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich operatorów oraz 2 GB Internetu.

Cieszą jednak pakiety, które uatrakcyjniły tę ofertę, np. Rok SMS-ów za darmo, Tańsze połączenia na Ukrainę i Białoruś, do Wietnamu i Chin lub większe pakiety internetowe (1 GB za 10 zł, 3 GB za 20 zł, 6 GB za 30 zł.). W efekcie może ona zainteresować użytkowników mających rodzinę w tych krajach, osoby intensywnie używające Internetu mobilnego lub wszystkich tych, którzy korzystają tylko z niektórych usług (np. jedynie SMS-ów).

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywoać taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Dniówka
Zadzwonić na numer *100*812# (koszt 3 zł)
-
Nielimitowane rozmowy w T-Mobile i Heyah za 28 gr dziennie1
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych za 28 gr dziennie1
Pakiet 50 MB Internetu za 28 gr dziennie1
Pakiety internetowe od 250 MB do 6 GB
Pakiety rozmów
Pakiety SMS-ów i MMS-ów
Starter za 5 zł zapewnia bonusowe 5 zł po każdym doładowaniu
-
0.29 zł
0.14 zł
0.28 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 12.10 zł
Strefa międzynarodowa 4: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.62 zł
2.46 zł
Bezpieczny Internet2
5, 9, 20 zł
Zależna od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża ważność konta 5 / 36 dni3
10-19 zł: przedłuża ważność konta 10 / 41 dni3
20-49 zł: przedłuża ważność konta 31 / 62 dni3
50-500 zł: przedłuża ważność konta 100 / 131 dni3
1pierwszy pakiet jest darmowy, aktywacja kolejnych kosztuje 3 zł (kwota pobierana cyklicznie co miesiąc). Opłata 0.28 zł pobierana jest po pierwszym skorzystaniu z usługi danego dnia
2opłata w zależności od wykorzystania:
od 50 kb do 10 MB: 3 zł
od 10MB do 100 MB: 9 zł
3połączenia wychodzące / przychodzące
# dezaktywacja i ponowna aktywacja kolejnej Dniówki (czyli nie tej pierwszej, darmowej) wiąże się z koniecznością ponownego zapłacenia 3 zł
-
Dniówka - Rozmowy bez limitów1
Kupić starter lub
(po wcześniejszej aktywacji oferty Dniówka) zadzwonić na numer *100*818#2
Darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych (bez stacjonarnych)
Dniówka SMS - nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 0.28 zł dziennie3
Dniówka Internetu - pakiet 50 MB za 0.28 zł dziennie3
Pakiety internetowe od 250 MB do 6 GB
Pakiety SMS-ów i MMS-ów
-
-
0.29 zł
0.14 zł
0.28 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 12.10 zł
Strefa międzynarodowa 4: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.62 zł
2.46 zł
Bezpieczny Internet4
5 zł
Zależna od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża ważność konta 5 / 36 dni5
10-19 zł: przedłuża ważność konta 10 / 41 dni5
20-49 zł: przedłuża ważność konta 31 / 62 dni5
50-500 zł: przedłuża ważność konta 100 / 131 dni5
1po aktywacji taryfy pierwsze połączenie krajowe co minimum 7 dni kosztuje 7 zł 2pierwsza migracja jest darmowa, kolejne kosztują 3 zł 3pierwszy pakiet jest darmowy, aktywacja kolejnych kosztuje 3 zł (kwota pobierana cyklicznie co miesiąc). Opłata 0.28 zł pobierana jest po pierwszym skorzystaniu z usługi danego dnia (nie dotyczy Rok SMS-ów za darmo)
4opłata w zależności od wykorzystania:
od 50 kb do 10 MB: 3 zł
od 10MB do 100 MB: 9 zł
5połączenia wychodzące / przychodzące
# dezaktywacja i ponowna aktywacja kolejnej Dniówki (czyli nie tej pierwszej, darmowej) wiąże się z koniecznością ponownego zapłacenia 3 zł
-
Nasza ocena oferta: 7.50 10 0
Autor:

Heyah Dniówka opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200