Analiza, opinie i pakiety Heyah non stop

Od pewnego czasu rynek telekomunikacyjny przy promowaniu ofert ze smartfonami, tabletami, pakietami internetowymi i innymi usługami dodatkowymi, zachęca do ofert multimedialnych. Jakby na przekór temu trendowi wyszła sieć T-Mobile, startując z promocją przypominającą, że telefon służy również do wykonywania połączeń głosowych. W związku z tym umożliwia dzwonienie do diabła, bez ograniczeń.

Charakterystyka Heyah non stop

Heyah non stop charakteryzuje się darmowymi nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci (włącznie ze stacjonarnymi) za 29 zł miesięcznie – kwota z aktywną elektroniczną fakturą. Niestety, nie dotyczy to SMS-ów i w ich przypadku konieczne jest dokupienie odpowiedniego pakietu za 9 zł. Pewien niedosyt pozostawia też brak paczki danych w ramach zobowiązania, aczkolwiek domyślnie włączona usługa Bezpieczny Internet sprawia, że każde rozpoczęte 500 MB transmisji kosztuje 9 zł, choć wadą jest konieczność pilnowania, czy limit nie został przekroczony, co skutkuje naliczaniem kolejnych 9 zł.

Heyah non stop jest skierowana do wszystkich, którym telefon służy nie tylko do kontaktu z rodziną i znajomymi, ale też z np. urzędami i instytucjami, w których dominują telefony stacjonarne. Jest to również świetna propozycja dla osób młodych, w przypadku których nie sprawdził się systemy na kartę lub mix. Wybierając tę ofertę można dzwonić i SMS-ować bez obaw o wysokość rachunku. Ponadto, nowa oferta jest poważną konkurencją dla ofert mix, które zazwyczaj dopiero przy bardzo wysokich doładowaniach obligatoryjnych zapewniają podobne warunki (np. Smart Plan Mix II za 49.99 zł).

Dodatkowe koszty w Heyah non stop

Warto wspomnieć, że opłata abonamentowa to 29 zł, o ile korzysta się z opcji f@ktura. Oznacza to rezygnację z faktur papierowych na rzecz elektronicznych, przesyłanych na adres e-mail. W przeciwnym przypadku abonament wzrasta do 49.00 zł. Dodatkowo do pierwszej faktury doliczany jest koszt aktywacji w wysokości 29.90 zł. Natomiast w ciągu 30 dni od podpisania umowy operator aktywuje dwie usługi: prenumeratę i „Granie na Czekanie” (2 zł), które są bezpłatne jedynie przez miesiąc. Niemniej jednak w każdej chwili można je wyłączyć bez konsekwencji.
Co nam się podoba:
Bardzo niski abonament
Nielimitowane połączenia za 29 zł (z fakturą elektroniczną) miesięcznie, w tym na stacjonarne
Niska cena za SMS poza pakietem (9 gr)
Tani pakiet SMS-ów do wszystkich (9 zł za miesiąc)
Umowa na czas nieokreślony, abonent może w dowolnej chwili zmienić ofertę

Co nam się nie podoba:
Brak możliwość dokupienia telefonu w promocyjnej cenie
Bez elektronicznej faktury cena abonamentu wzrasta niemal dwukrotnie (do 49 zł)!
Każde rozpoczęte 500 MB (nawet 1 MB) kosztuje użytkownika kolejne 9 zł
Koszt transmisji danych przy włączonej usłudze „Bezpieczny Internet” może wynieść nawet 90 zł (w przypadku wykorzystania 5 GB transferu)!
Brak darmowych SMS-ów w ramach zobowiązania
Domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł
Oferta jest dostępna wyłącznie przez Internet

Podsumowując:

Porównując do podobnych ofert innych operatorów (np. Play Formuła 4.0 Unlimited), Hey non stop jest niezwykle konkurencyjna. Stały, niski abonament ogranicza wydatki na telefon do minimum, a nielimitowane połączenia do wszystkich (w tym stacjonarne numery) umożliwiają rozmowy bez ograniczeń nawet najbardziej rozmownym abonentom. Krótki okres wypowiedzenia (1 miesiąc) oraz nieokreślona długość zobowiązania powinny w pełni zadowolić studentów i młode osoby, których finanse w większości zależą od rodziców.

Heyah non stop może też zainteresować amatorów mobilnego Internetu. Brak pakietu w ramach abonamentu rekompensuje usługa Bezpieczny Internet, dzięki której każde rozpoczęte 500 MB transmisji kosztuje 9 zł. Pozwala to na w miarę wygodne kontrolowanie wydatków, a jednocześnie 18 zł za 1 GB, to akceptowalna, choć niezbyt atrakcyjna cena. Trzeba też pamiętać, że przekroczenie progu o nawet 1 MB oznacza naliczenie kolejnych 9 zł. Jeśli jednak ktoś bardzo intensywnie korzysta z Internetu w telefonie, to lepsze mogą okazać się dla niego np. Taryfy LTE Plusa lub ofertę na kartę Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie poza 2 GB Internetu dostępne są darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich sieci za 29 zł miesięcznie.
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Non stop
Abonament bez telefonu
49 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci
-
Bezpieczny Internet 500 MB (9 zł)2
Nielimitowane, darmowe SMS-y do wszystkich sieci
-
-
0 gr
9 gr
19 gr
36 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 12.10 zł
Strefa międzynarodowa 4: 18.14 zł
Strefa 1a: 59 gr
Strefa 1b: 1.71 zł
Strefa 2: 2.20 zł
Strefa 3: 4.17 zł
Sieci satelitarne: 10.82 zł
62 gr
2.46 zł
20 gr
Czas nieokreślony
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której opłata jest o 20 zł wyższa
2każde, rozpoczęte 500 MB kosztuje użytkownika kolejne 9 zł, pakiet obowiązkowy
# okres wypowiedzenia umowy to 1 miesiąc
# aktywacja kosztuje 29.90 zł
# domyślnie włączona usługa Szafa gra, która kosztuje 2 zł po okresie promocyjnym
-
Nasza ocena oferta: 6.00 10 0
Autor:

Heyah non stop opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
szczesliwa para Image Banner 750 x 100