Analiza, opinie i pakiety Heyah Taryfa pakietowa

Kilkuletnia Taryfa Pakietowa w sieci Heyah składa się z pakietów, które można aktywować w zależności od potrzeb. W ramach dostępnej dla niej promocji "Wybieraj Przebieraj" możliwe jest aktywowanie dodatkowych usług obniżających koszty.

Charakterystyka Heyah - Taryfa Pakietowa


Swego czasu główną zaletą ofert na kartę były liczne pakiety obniżające ceny usług, które różniły się od siebie wielkością oraz cenami. Teraz jednak wiodącym trendem u operatorów jest oferowanie nielimitowanych połączeń oraz SMS-ów do wszystkich sieci, przez co Taryfa Pakietowa straciła na swojej atrakcyjności. Może ona jednak zainteresować osoby poszukujące tańszego kontaktu z rodziną znajdującą się za granicą. To właśnie dla nich operator obniżył stawki głównie do tych państw, do których zwykle emigrują Polacy (np. Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz USA). Pomyślano też o sąsiadach Polaków ze wschodu, a także o największych grupach imigracyjnych – Wietnamczykach i, w mniejszym stopniu, Chińczykach.

Cennik Heyah - Taryfa Pakietowa


Niestety, po tej cesze widać, że jest to mocno niedzisiejsza oferta. Aż 0.69 zł za minutę połączenia poza Heyah i 0.60 zł we własnej sieci! Dla porównania, w większości ofert na kartę dostępnych na polskim rynku (np. Więcej w Plusie) ta cena to 0.29 zł. Trochę lepiej, aczkolwiek nadal niespecjalnie wypada koszt SMS-a, który wynosi 0.20 zł (do wszystkich sieci) lub 0.03 zł w Heyah. Należy jednak mieć na uwadze, że kilka ofert (np. Play na kartę) oferuje w standardzie darmowe nielimitowane wiadomości tekstowe we własnej sieci, więc bardzo niska stawka za SMS-y w Heyah nie jest dziś szczególnie atrakcyjna.

Pakiety w Heyah - Taryfa Pakietowa


Spory wybór dodatkowych pakietów w Taryfie Pakietowej jest jej duża zaletą. Użytkownik może np. wybrać paczki minut do wszystkich sieci, rozmowy bez limitu z numerami Heyah i T-Mobile, taniej do Heyah i na stacjonarne, wybrany numer w Heyah, pakiety SMS-ów do wszystkich i inne. Oferta obejmuje „Magiczny pakiet” z 25 minutami, które można wymienić na 1500 SMS-ów do sieci Heyah.

Są też dodatkowe pakiety internetowe, które w przypadku mniejszych paczek okazują się bardzo drogie (50 MB za 5 zł, 250 MB za 10 zł), jednak te większe są już trochę bardziej atrakcyjne (500 MB za 12 zł oraz 1 GB za 15 zł). Bez ich aktywacji użytkownik rozliczany jest według zużytej transmisji. Transfer od 0.05 MB do 10 MB kosztuje 3 zł, a od 10 MB do 100 MB kolejne 6 zł, czyli w sumie 9 zł. Trzeba więc być świadomy, że włączenie Internetu w telefonie przez nawet krótką chwilę może wynieść stosunkowo dużo.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Heyah na kartę
Co nam się podoba:
Atrakcyjne ceny połączeń międzynarodowych ze wskazaniem na główne kraje imigracyjne i emigracyjne
Nielimitowane połączenia do Heyah i T-Mobile za 10 zł na 30 dni
Bardzo tanie SMS-y we własnej sieci (jednak nie darmowe)
Spora liczba pakietów do wyboru umożliwia zoptymalizowanie kosztów

Co nam się nie podoba:
Bardzo wysokie stawki za minutę połączenia
Drogie SMS-y poza Heyah
Bardzo wysoka cena za 1 MB transmisji danych (ponad 4 zł)
Brak pakietów minut do wszystkich sieci i na numery stacjonarne
Pakiety internetowe należy wykorzystać w ciągu 30 dni, gdyż niewykorzystane megabajty nie przechodzą na kolejne cykle
Brak pakietów na połączenia międzynarodowe
Opłaty za aktywne pakiety pobierane są nawet w przypadku, gdy konto ma zablokowane połączenia wychodzące
Pod wieloma względami gorsza od nowszych ofert (np. Dniówka i Nowa Heyah)

Podsumowując:

Pamiętająca dawne czasy królowania pakietów, Taryfa Pakietowa kojarzy się z ofertami o prostej mechanice działania, których najważniejszym elementem były dodatkowe paczki i usługi. Niestety, dla wielu pamiętanie o ich ważności i stanie może być zbyt uciążliwe. Niemniej, Heyah zadbała głównie o użytkowników dzwoniących wewnątrz sieci oraz za granicę. Niestety, pakiety 500 SMS-ów za 5 zł lub 1000 SMS-ów za 10 zł nie wydają się dziś zbyt atrakcyjne, gdyż sporo innych ofert zapewnia nielimitowane wiadomości tekstowe do wszystkich sieci w podobnych cenach. Na przykład w nowszej Dniówce w Heyah za 0.28 zł dziennie można za darmo rozmawiać z użytkownikami Heyah i T-Mobile.

Oferta ta może się jednak sprawdzić w przypadku osób, które lubią optymalizować koszty i dzwonią przede wszystkim do sieci Heyah i T-Mobile. 10 zł na miesiąc za możliwość wykonywania darmowych połączeń to dosyć atrakcyjna cena. Jeżeli jednak komuś zależy na tym by wewnątrz sieci wszystko było darmowe powinien zwrócić uwagę na np. Play na kartę. Ciekawą alternatywą może się okazać także Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Taryfa Pakietowa może natomiast być całkiem dobrym wyborem dla osób mających rodzinę bądź znajomych za granicą, do których dzwonią sporadycznie. Natomiast użytkownicy, którzy często telefonują poza Polskę, powinni jednak zainteresować się ofertami, w których dostępne są pakiety minut na połączenia międzynarodowe (np. abonament T-Mobile Jump! bez telefonu).

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Taryfa pakietowa
Zadzwonić na numer *112*2#
-
Pakiety internetowe od 250 MB do 6 GB
Pakiety rozmów
Pakiety SMS-ów i MMS-ów
Telefon bez umowy
Darmowe rozmowy w Heyah po doładowaniu1
-
60 gr (Heyah)
69 gr
3 gr (Heyah)
20 gr
41 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 12.10 zł
Strefa międzynarodowa 4: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.71 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.20 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.17 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
62 gr
2.46 zł
Bezpieczny Internet2
5, 9, 20 zł
Zależna od wartości doładowania
5-19 zł: przedłuża ważność konta 5 / 5 + 90 dni3
20-49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 10 + 90 dni3
50-99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 90 dni3
100-149 zł: przedłuża ważność konta 120 / 120 + 90 dni3
150 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 90 dni3
1kwotą 30 zł lub wyższą
2opłata w zależności od wykorzystania:
od 50 kb do 10 MB: 3 zł
od 10MB do 100 MB: 9 zł
powyżej 100 MB dalsza transmisja staje się darmowa, ale zwalnia do zaledwie 16 kb/s
3połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Heyah Taryfa pakietowa opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200