Analiza, opinie i pakiety Internet na kartę w T-Mobile

Swego czasu operator mocno promował swój mobilny Internet Blueconnect. Dziś dawną nazwę zastąpiono jej bardziej przystępnym odpowiednikiem, ale sama oferta nie straciła na atrakcyjności i wyraźnie odróżnia się od bezpośredniej konkurencji (np. Nowy Plus Internet na kartę).

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Zasada działania Internet na kartę w T-Mobile jest dosyć specyficzna, jak na tego rodzaju ofertę i pod pewnym względem przypomina Dniówka Internet w Heyah. W zamian za mniejsze bonusowe pakiety danych za doładowania (w porównaniu do np. Play Online na kartę) użytkownik każdego dnia korzystania z Internetu otrzymuje paczkę 250 MB w cenie 2 zł. Znacznie zwiększa to elastyczność oferty i umożliwia wydawanie środków tylko wtedy, gdy użytkownik faktycznie korzysta z mobilnej transmisji danych. Z drugiej strony, taki system ogranicza swobodę korzystania z Internetu, gdyż trzeba zwracać baczniejszą uwagę na zużycie danych w ciągu dnia.

Internet na kartę w T-Mobile jest jedyną na polskim rynku ofertą tego typu, która zapewnia rok ważności konta niezależnie od kwoty doładowania. Data wygaśnięcia połączeń wychodzących to zawsze 365 dni od ostatniego połączenia się z Internetem, dzięki czemu nie trzeba przejmować się doładowaniami, póki użytkownikowi nie kończą się środki na koncie. Jest dość istotna zaleta, gdyż przykładowo w konkurencyjnej Orange Free na kartę trzeba doładować konto kwotą 200 zł żeby utrzymać jego ważność przez 10 miesięcy!

Cennik


Niestety, w tej kwestii niniejsza oferta wypada bardzo słabo. U innych operatorów internetowe taryfy na kartę mają zazwyczaj takie same stawki za połączenia i SMS-y, jak pozostałe prepaidy danej sieci. Jednak w przypadku T-Mobile trzeba pogodzić się z bardzo niekorzystnymi cenami za rozmowy. Aż 0.77 zł za minutę rozmowy, to wręcz przesada. Trochę bardziej konkurencyjny jest koszt SMS-ów (0.22 zł), ale również w tym przypadku trudno uznać to za atrakcyjną stawkę, szczególnie po porównaniu do 0.09 zł w Play Online na kartę. Należy pamiętać, że nie jest to oferta przeznaczona do standardowej komunikacji, tylko głównie do Internetu.

Internet


Na pierwszy rzut oka oferta Internetu na kartę T-Mobile nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Aż 0.30 zł za transmisję 1 MB, to dziesięciokrotnie więcej niż np. w Nowy Plus Internet na kartę. Powyższa stawka nie ma jednak większego znaczenia, gdyż użytkownik nigdy nie jest rozliczany na jej podstawie. Zamiast tego, po każdym doładowaniu konta kwotą powyżej 25 zł otrzymuje bonusowy pakiet. Od wartości zasilenia zależy jego wielkość, która waha się od 2.5 GB do 4.5 GB. To stosunkowo niewiele (w Play Online na kartę doładowanie za 100 zł daje ponad 10 GB), a do tego megabajty ważne są raptem 30 dni. Jednak po ich wykorzystaniu lub wygaśnięciu paczki użytkownik otrzymuje codziennie kolejne 250 MB (o ile korzysta z Internetu), które kosztują 2 zł. W przeliczeniu cena 1 MB danych to niecały grosz! Niestety, niewykorzystane dane nie przechodzą na kolejne dni, więc opłacalność usługi zależy od stopnia jej wykorzystania.

Co ciekawe, do dyspozycji klientów oddano także dodatkowe pakiety danych, które dostępne są np. w taryfach Frii na kartę. Ich rozmiar waha się od 250 MB do 6 GB, w cenach od 5 zł do 30 zł. Internet w T-Mobile na kartę może się więc okazać bardzo dobrą propozycją dla osób, które w różnym stopniu korzystają z mobilnej transmisji danych (np. w jednym miesiącu intensywniej, a w innym mniej). Po wykorzystaniu wszystkich aktywnych pakietów dalsza transmisja jest darmowa, ale operator ogranicza jej prędkość do zaledwie 16 kb/s. Taka przepustowość pozwala na w miarę komfortowe korzystanie z komunikatorów internetowych, ale np. strony internetowe, portale społecznościowe, muzyka, filmy itp. wczytują się okrutnie powoli.

Pakiety

W tej kwestii Internet na kartę w T-Mobile ma niewiele do zaoferowania. Poza Pakietami internetowymi, które zostały omówione w poprzednich akapitach, a poza nimi użytkownik nie ma do dyspozycji żadnych usług obniżających koszty. Co gorsza, brakuje też np. Nocnego transferu dostępnego w Plusie lub Play, dzięki któremu transmisja w godzinach nocnych nie wpływa na dzienny zapas transferu i rozliczana jest na podstawie dodatkowych pakietów i na bardzo korzystnych warunkach.
Co nam się podoba:
Ważność połączeń wychodzących zostaje przedłużona o 365 dni po każdym połączeniu z Internetem
Cena za 1 MB w pakiecie dziennym to niecały grosz (o ile paczka jest wykorzystana w całości)
Opłata 2 zł za korzystanie z Internetu pobierana jest tylko w dniach, gdy użytkownik korzysta z Internetu
Kilka bardzo dużych, a do tego opłacalnych dodatkowych pakietów danych
Po wykorzystaniu dodatkowych pakietów dalsza opłata nie jest naliczana, ale Internet zwalnia do zaledwie 16 kb/s
Dodatkowe pakiety danych w zamian za doładowania powyżej 25 zł
Co nam się nie podoba:
Stosunkowo małe bonusowe pakiety danych za doładowania (w porównaniu do konkurencji)
Bardzo wysokie opłaty za połączenia (0.77 zł za minutę)
Brak możliwości aktywacji pakietów umożliwiających tańsze korzystanie z oferty w nocy
Bonusy za doładowania są ważne tylko przez 30 dni
Niewykorzystane megabajty z pakietu dziennego przepadają o północy
Korzystając codziennie z transmisji danych bez dziennych pakietów, miesięczny koszt transmisji wyniesie 60 zł (do 7.5 GB)
Brak usługi tzw. Nocnego transferu, który przyznaje dodatkowy pakiet danych w nocy
Brak 4G LTE zmusza użytkownika do korzystania z wolniejszych standardów Internetu (według regulaminu oferty)

Podsumowując:

W porównaniu do konkurencji Internet na kartę w T-Mobile jest specyficzną ofertą. Korzystanie z niej może wydawać się bardzo skomplikowane i mniej opłacalne w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Jednak, jeśli użytkownik umiejętnie korzysta z przyznawanych pakietów i np. stosunkowo rzadko, ale intensywnie korzysta z transmisji danych, to może na tej ofercie zaoszczędzić znacznej więcej niż nawet w przypadku Play Online na kartę. Znaczenie może mieć też aż rok ważności połączeń wychodzących (w tym korzystanie z transmisji danych) po każdym połączeniu się z Internetem, dzięki czemu nie trzeba zaprzątać sobie głowy doładowaniami.

Niestety, atrakcyjność T-Mobile Internet na kartę obniżają bardzo wysokie ceny rozmów oraz SMS-ów, a także brak dodatkowych usług, takich jak dostępny w Nowy Plus Internet na kartę Nocny transfer lub Darmowy Internet LTE w Play Online na kartę. Co gorsza, w tej ofercie w ogóle nie można korzystać z 4G LTE, co może zniechęcić najbardziej wymagających użytkowników.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywoać taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Internet Blueconnect na kartę
Kupić starter Blueconnect na kartę
-
250 MB dziennie za 2 zł1
1 GB na 30 dni na start
Zależne od wartości doładowania:
10 zł: 1 GB na 30 dni
20 zł: 3 GB na 30 dni
30 zł: 6 GB na 30 dni
-
77 gr
22 gr
41 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 6.05 zł
Strefa roamingowa 2: 12.10 zł
Strefa roamingowa 3: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.71 zł
Strefa międzynarodowa 2: 1.91 zł
Strefa międzynarodowa 3: 2.08 zł
Strefa międzynarodowa 4: 2.30 zł
Strefa międzynarodowa 5: 2.58 zł
Strefa międzynarodowa 6: 4.26 zł
Strefa międzynarodowa 7: 7.69 zł
0.41 zł (strefa 1A)
1.97 zł (inne strefy)
2.30 zł (strefa 1A)
4.03 zł (inne strefy)2
0 zł
25 zł
365 dni3
5-500 zł: przedłuża okres ważności o 365 / 3654
1pakiet aktywuje się automatycznie po rozpoczęciu transmisji danych danego dnia. Po jego wykorzystaniu dalsza transmisja jest darmowa, ale zwalnia do zaledwie 16 kb/s 21 MMS = maks. 100 kB
3liczone od ostatniego połączenia wychodzącego, SMS-a lub transmisji danych
4połączenia wychodzące / przychodzące # po pierwszym doładowaniu automatycznie zostaje aktywowana usługa Granie na Czekanie, która kosztuje 2 zł miesięcznie
-
Nasza ocena oferta: 7.00 10 0
Autor:

Internet na kartę w T-Mobile opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200