Analiza, opinie i pakiety JUMP! Oferta smartfonowa

Wielu klientów decyduje się na abonament ze względu na promocyjne ceny telefonów. Nie każdy jednak lubi kompromisy i niektórym marzy się smartfon z najwyższej półki za rozsądne pieniądze. Dla takich klientów T-Mobile przygotowało JUMP! Ofertę smartfonową, w której poza nielimitowanymi minutami oraz SMS-ami do wszystkich, użytkownik może nabyć flagowe telefony różnych producentów w atrakcyjnych cenach.

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka

Oferta zawiera tylko jedną taryfę za 134.99 zł miesięcznie (z aktywną papierową fakturą, która podnosi zobowiązanie o 5 zł). Niestety, abonament tylko pozornie jest na 24 miesiące, gdyż przy podpisywaniu umowy klient godzi się też na oddzielne raty za nabyte urządzenie. Pożyczka ta spłacana jest przez 30 miesięcy, czyli o 6 miesięcy dłużej niż sam abonament. Co więcej, przez pierwsze dwa lata klient płaci określoną kwotę zobowiązania (59.99 zł) i oddzielnie raty za telefon (60 zł). Jednak przez ostatnie pół roku (między 24, a 30 miesiącem) wysokość rat wzrasta, a abonament spada do symbolicznych 0.99 zł miesięcznie. W sumie, użytkownik płaci tyle samo, co przez pierwsze 2 lata, ale nawet jeśli zmieni umowę lub operatora, to dalej będzie musiał spłacać wysokie raty za urządzenie (119 zł miesięcznie). Dlatego uznać można, że JUMP! Oferta smartfonowa jest zobowiązaniem na 30 miesięcy. By kalkulacje się zgadzały należy do powyższych kwot cząstkowych dodać jeszcze obowiązkową opłatę za pakiet internetowy (10 zł) oraz 5 zł za wyłączoną e-fakturę.

Pomijając skomplikowany mechanizm rozliczania, sama oferta jest umiarkowanie atrakcyjna. Ponad 130 zł miesięcznie za nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, to niezbyt korzystna cena. Do tego dochodzi niewielki pakiet 250 MB miesięcznie. Oczywiście, w tym przypadku klient może nabyć drogi smartfon w korzystnej cenie początkowej, ale należy pamiętać, że podobny abonament np. w Play (Nowa Formuła Europa Unlimited) za 101.97 zł zapewnia te same korzyści, a do tego 3 GB Internetu. Natomiast w JUMP! z Internetem LTE przy podobnej kwocie zobowiązania klient otrzymuje 500 MB Internetu, nielimitowane rozmowy oraz SMS-y do wszystkich, a do tego pakiet 30 minut na rozmowy w Unii Europejskiej.

Cennik

Darmowe krajowe usługi powodują, że klient za rozmowy oraz SMS-y nie płaci nic. Dotyczy to również numerów stacjonarnych, co w przypadku np. Taryf LTE bez limitu nie jest domyślnie wliczone.

Internet

To jedna z największych wad niniejszej oferty, co przeczy jej „smartfonowej” idei. Po zużyciu 250 MB wliczonych w kwotę abonamentu, operator automatycznie aktywuje dodatkowy pakiet 1 GB za 20 zł. Jednak przy zobowiązaniu za ponad 130 zł można oczekiwać trochę atrakcyjniejszej oferty. Dla porównania, w prepaidach T-Mobile za 20 zł użytkownik otrzymuje aż 3 GB. Po wykorzystaniu dodatkowej paczki dalsza transmisja jest darmowa, ale jej prędkość spada do zaledwie 16 kb/s. Taka przepustowość umożliwia komfortowe korzystanie z komunikatorów internetowych, ale np. strony, zdjęcia, muzyka i filmy wczytują się bardzo powoli. Mechanizm ten chroni jednak przed wysokimi opłatami za transmisję danych.

W celu przywrócenia standardowej szybkości transferu można aktywować jeden z dodatkowych pakietów. Ich wielkość waha się od 100 MB do 5 GB. Niestety, trudno uznać je za atrakcyjne, gdyż np. największa paczka (5 GB) kosztuje prawie 70 zł! Dla porównania, w taryfach Frii na kartę, za pakiet 6 GB zapłacić trzeba zaledwie 30 zł. Co gorsza, usługa automatycznie reaktywuje się co miesiąc, więc trzeba pamiętać o jej wyłączeniu, gdy nie jest potrzebna.

Ukryte koszty

Poza wspomnianymi wcześniej opłatami operator automatycznie aktywuje usługę Granie na czekanie, która zmienia sygnał oczekiwania na połączenie. Niestety, po pierwszym darmowym miesiącu jej koszt to 2 zł miesięcznie, chyba że się ją wyłączy (np. przez biuro obsługi klienta). Trzeba też pamiętać o opłacie za aktywację numeru, która kosztuje 49.99 zł.

Osoby, które zdecydują się na niniejsza ofertę ze względu na atrakcyjne ceny telefonów, powinny wziąć pod uwagę pewną kalkulację. Do początkowej opłaty za urządzenie należy dodać sumę rat za niego, które płacone będą przez kolejne 30 miesięcy. Przez pierwsze 2 lata jest to 60 zł, czyli:
24 x 60 = 1440 zł
Do tego należy dodać wysokość rat przez ostatnie 6 miesięcy, czyli 119 zł:
(6 x 119) + 1440 = 2154 zł
Oznacza to, że do początkowej opłaty za telefon trzeba dodać powyższą kwotę, by poznać jego faktyczną cenę.Pamiętać należy też o koszcie samego zobowiązania wynoszącym około 1439 zł.
Co nam się podoba:
Możliwość nabycia świetnych smartfonów z najwyższej półki cenowej w niskich cenach
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Co nam się nie podoba:
Raty za telefon nie są połączone z abonamentem, więc w razie zerwania umowy trzeba je spłacać
Faktyczny czas zobowiązania wynosi 30 miesięcy
Bardzo mały pakiet 250 MB transmisji w ramach zobowiązania
Po wykorzystaniu paczki 250 MB automatycznie aktywuje się dodatkowy 1 GB za aż 20 zł
Bardzo powolna transmisja danych po zużyciu powyższych pakietów (tzw. bezpieczny Internet)
Strasznie wysokie ceny dodatkowych paczek Internetu
Aktywacja numeru kosztuje aż 49.99 zł
Domyślnie włączona usługa Granie na czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Pod względem oferowanych korzyści oferta ustępuje abonamentom innych operatorów

Podsumowując:

Nie da się ukryć, że nazwa JUMP! Oferta smartfonowa jest lekko na wyrost. Pakiet zaledwie 250 MB w abonamencie przeznaczonym dla smartfonów to stanowczo za mało. Nie zachwyca też kwota zobowiązania oraz faktyczny czas jego trwania. Jest to więc oferta tylko dla osób, którym najbardziej zależy na dobrym telefonie w stosunkowo niskiej cenie początkowej. W innym przypadku znaleźć można znacznie tańsze i co najmniej porównywalnie korzystne abonamenty, takie jak np. Nowa Formuła 4.0 Unlimited, JUMP! z Internetem LTE lub Taryfy LTE bez limitów Plusa.

W przypadku fanów mobilnego Internetu JUMP! Oferta smartfonowa raczej się nie sprawdzi. Zaledwie 250 MB w ramach zobowiązania to niewiele, a dodatkowe 1 GB za aż 20 zł to sporo. Sytuacji nie ratują bardzo drogie, dodatkowe pakiety danych, które trzeba ręcznie wyłączać, by nie reaktywowały się w kolejnych miesiącach.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Oferta smartfonowa
Abonament z telefonem
134.991
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 1 GB za 20 zł po zużyciu standardowego
Internet Connect 0.25 GB4
-
0 gr
0 gr
0 gr
36 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
30 miesięcy5
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
5po upływie 24 miesiący obniża się cena abonamentu, ale rośnie rata za urządzenie, więc w ostatecznym rozrachunku zobowiązanie jest na 30 miesięcy
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

JUMP! Oferta smartfonowa opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200