Analiza, opinie i pakiety MIX6 z pakietem MB na próbę

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom.Została ona zastąpiona przez Plus Mix7. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacji mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, jednak nadal mogą być przydatne dla osób korzystających z niej.

Nazwa tej oferty jest dosyć nietypowa, gdyż nie wspomina ona o jej głównej zalecie. Jest to jeden z nielicznych mixów na polskim rynku, w którym zamiast obligatoryjnego pakietu Internetu użytkownik otrzymuje paczkę darmowych minut do wszystkich sieci. Można powiedzieć, że to wyjątkowa oferta, która wyraźnie odróżnia od konkurencji.

Charakterystyka

Idea mixów jest stosunkowo prosta. Klient podpisuje umowę z operatorem na określoną liczbę doładowań (w tym przypadku 24), których wysokość zależy od wybranej taryfy. Użytkownik jest jednocześnie zobowiązany do comiesięcznych lub częstszych zasileń. W zamian może on nabyć telefon w promocyjnej cenie, a także ma obligatoryjny płatny pakiet (w przypadku tej oferty - minut), za który opłata pobierana jest po każdym doładowaniu kwotą określoną w umowie. Wielkość i cena paczki zależą od wybranego zobowiązania. W przypadku Mix6 z pakietem megabajtów wysokość doładowań waha się od 30 do 100 zł miesięcznie (szczegóły w tabeli pod tekstem). Natomiast pakiety gwarantują od 70 do 400 minut do wszystkich sieci, a opłata za nie mieści się w przedziale od 20 do 50 zł. Niestety, w porównaniu do paczek minut dostępnych w abonamentach w podobnych poziomach cenowych lub ofertach na kartę, trudno powyższe stawki uznać za atrakcyjne.

Cennik

Ceny usług dla prawie wszystkich taryf są takie same. Niechlubnym wyjątkiem jest najtańszy wariant, w którym minuta połączenia kosztuje aż 0.39 zł. W przypadku pozostałych opcji stawka to 0.29 zł, czyli rynkowy standard. Niestety, niczym nie wyróżnia się cena za SMS-a, czyli 0.19 zł. To ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku oferty na kartę Plusa Więcej Internetu i SMS-ów. Rozpatrując opisywanego mixa warto też pamiętać, że w abonamentach już od 29 zł (czyli mniej niż w najtańszej wersji Mix6 z pakietem MB na próbę) można otrzymać darmowe nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (np. Heyah non stop). Niestety, trzeba się wtedy pogodzić z brakiem telefonu w promocyjnej cenie.

Internet

Klienci niniejszej oferty otrzymują co miesiąc domyślnie aktywny pakiet 125 MB. Niestety, taka ilość danych nie umożliwia komfortowego korzystania z dobrodziejstw Sieci. Z tego względu należy unikać oglądania filmów na YouTube, słuchania muzyki z Internetu, pobierania aplikacji itp. Pozostaje jednak przeglądanie stron internetowych, korzystanie z komunikatorów tekstowych oraz poczta elektroniczna. Szkoda jednak, że wspomniany pakiet po pierwszym miesiącu kosztuje aż 6 zł! Dla porównania, paczka 200 MB w Formule Mix Play kosztuje 5 zł. Co gorsza, opłata za niego jest automatycznie pobierana po każdym doładowaniu kwotą obligatoryjną lub wyższą. Dobrze chociaż, że użytkownik może go wyłączyć.

Jeśli klient wykorzysta pakiet lub go wyłączy, to transmisja jest rozliczana według bardzo niekorzystnej stawki 5.01 zł za 1 MB! Taka cena nie przystoi liderowi technologii LTE i można zaryzykować stwierdzenie, że uniemożliwia komfortowe korzystanie z Internetu na telefonie. Co więcej, sytuacji nie poprawiają bardzo nieatrakcyjne dodatkowe pakiety danych, których wielkość waha się od 100 do 500 MB. Najmniejszy z nich kosztuje aż 7 zł, a największy 15. Dla porównania, paczka 1 GB w Taryfie Frii w T-Mobile to koszt zaledwie 9 zł.

Pakiety

To jedna z nielicznych zalet niniejszej oferty. Użytkownik ma do wyboru kilka atrakcyjnych dodatkowych usług, takich jak nielimitowane darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Pakiety kosztują 5 lub 15 zł. Poszczególne warianty umożliwiają bezpłatne telefonowanie lub wysyłanie wiadomości przez odpowiednio 1 lub 5 dni. Niestety, utrzymanie ważności usługi przez 30 dni to aż koszt 90 zł, czyli o 10 zł więcej niż w Formule Mix Play i znacznie więcej niż w abonamentach (np. Heyah non stop). Jeśli jednak komuś nie są potrzebne darmowe rozmowy, to za 5 zł można obniżyć ceny SMS-ów do 0.03 zł. Usługa jest ważna 30 dni, ale należy pamiętać, że w konkurencyjnych ofertach, za 10 zł można mieć nielimitowane bezpłatne wiadomości tekstowe do wszystkich. Oznacza to, że propozycja Plusa przestanie się opłacać po wysłaniu 167 SMS-ów (5 zł : 0.03 zł).

Całkiem interesujący dla użytkowników ze znajomymi w Plusie może się okazać pakiet darmowych nielimitowanych połączeń z maksymalnie pięcioma numerami w Plusie. Usługa kosztuje 10 zł i jest ważna 30 dni. Tutaj też należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że np. w Play na kartę bezpłatne rozmowy we własnej sieci użytkownik ma w standardzie w ramach zobowiązania i to bez ograniczenia do 5 numerów.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus mix

Bonusy

W kilku ofertach Plusa, także w Mix6 z pakietem na próbę, ciekawym bonusem jest pakiet 2000 MMS-ów w Plusie. Ta niestandardowym usługa jest jednorazowa (nie odnawiana co miesiąc), a po upływie 1116 dni niewykorzystane MMS-y przepadają. Niestety, nie można ich wymienić na wiadomości tekstowe, które zdecydowanie cieszą się większą popularnością niż MMS-y.
Co nam się podoba:
Niewielka kwota obligatoryjnego doładowania w najniższej taryfie (30 zł miesięcznie)
Obowiązkowy (aczkolwiek niezbyt atrakcyjny) pakiet minut do wszystkich sieci, co jest rzadkością w ofertach mix
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Spory wybór dodatkowych pakietów obniżających koszty
Duży bonusowy pakiet MMS-ów do Plus
Co nam się nie podoba:
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Mało atrakcyjny, domyślnie włączony pakiet 125 MB
Bardzo drogie dodatkowe pakiety danych
Horrendalnie wysoka stawką za transmisję 1 MB
Brak tzw. bezpiecznego Internetu, bez którego użytkownik narażony jest na wysokie opłaty za transmisję danych
Wysoka cena połączeń (w przypadku taryfy za 30 zł)
Brak możliwości rezygnacji z obligatoryjnego pakietu bezpłatnych minut do wszystkich
Doładowanie wielokrotnością kwoty minimalnej rozpatrywane jest jako pojedyncze zasilenie obligatoryjne
Aktywacja konta za 10 zł nie jest rozpatrywana jako obligatoryjne doładowanie
Tylko kwota kontraktowa lub wyższa zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Konieczność doładowywania konta co najmniej raz w miesiącu
Taryfa za 30 zł: Wysoka cena za minutę połączenia

Podsumowując:

MIX6 z pakietem MB na próbę to trudny orzech do rozgryzienia. Z jednej strony oferta pozytywnie wyróżnia na tle innych mixów sporym wyborem dodatkowych pakietów oraz obligatoryjną paczką minut do wszystkich sieci. Płynąca z tej drugiej potencjalna oszczędność (3 – 66 zł) może i nie zachwyca, jednak wielkość pakietu (70 – 400 minut zależnie od taryfy) może kusić. Trzeba jednak wiedzieć, że w znacznie niższym zobowiązaniu (niecałe 30 zł miesięcznie) można otrzymać nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci np. w abonamencie Heyah non stop lub Red Bull Mobile no limits II (obie oferty w wariancie bez telefonu).

Wbrew nazwie, nie jest to też dobra oferta internetowa, wręcz przeciwnie. Domyślnie włączony pakiet jest bardzo mały, a do tego nieadekwatnie drogi w stosunku do wielkości. Zaledwie 125 MB za 6 zł, to bardzo nieatrakcyjna oferta. W efekcie paczka nie umożliwia komfortowego korzystania z Internetu w telefonie. Co gorsza, użytkownik po jej zużyciu rozliczany jest według horrendalnie wysokiej stawki 5.01 zł za 1 MB i może co najwyżej aktywować niezbyt korzystane dodatkowe pakiety danych (od 100 do 500 MB). Z tych względów do internetowych zastosowań znacznie lepsze mogą okazać się oferty np. Play na kartę Lubię to! lub Orange Smart na kartę, w których użytkownik otrzymuje pakiety danych w zamian za doładowania. Bardzo ciekawie prezentuje się również ofertaVirgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

MIX6 30
Mix z telefonem na 24 doładowania
30 zł
70 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (30 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
39 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
120 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 40
Mix z telefonem na 24 doładowania
40 zł
80 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (40 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
120 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 50
Mix z telefonem na 24 doładowania
50 zł
120 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (50 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
126 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 60
Mix z telefonem na 24 doładowania
60 zł
200 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (60 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
130 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 80
Mix z telefonem na 24 doładowania
80 zł
240 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci|
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (80 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
130 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
MIX6 100
Mix z telefonem na 24 doładowania
100 zł
400 minut do wszystkich sieci1
-
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet internetowy 125 MB2
Pakiet 2000 MMS-ów w Plusie3
Dodatkowe pakiety kwotowe (100 zł) do pierwszych 6 obowiązkowych doładowań
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
5.01 zł
-
-
5-500 zł
150 zł pobierane przy każdym kontraktowym doładowaniu lub wyższym
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6 zł miesięcznie
3pakiet przyznawany na cały okres zobowiązania
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł
# kwota startowa jaką trzeba doładować konto to 10 zł i można ją wykorzystać w dowolny sposób
-
Nasza ocena oferta: 6.00 10 0
Autor:

MIX6 z pakietem MB na próbę opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.