Analiza, opinie i pakiety Mix na liczbę doładowań

Jedną z największych zalet mixów jest możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie wraz z umową. Mimo to, T-Mobile na kilka miesięcy zrezygnowało z tego typu ofert i pozostawiło jedynie Mix z podwójnym doładowaniem bez urządzenia. To się jednak zmieniło i „różowy” operator znów oferuje połączenie abonamentu i prepaida, który umożliwia nabycie telefonu w atrakcyjnej cenie. Czy to jednak wystarczy, by zachęcić klientów do migracji z niezobowiązujących prepaidów?

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka standardowej oferty

W ramach umowy abonent jest zobowiązany do dokonania 24 doładowań w wysokości minimum 25 lub 50 zł w comiesięcznym cyklu rozliczeniowym. W zamian za obowiązkowe, comiesięczne zasilenia, klient może kupić telefon w promocyjnej cenie. Niestety, wybór urządzeń znacznie ustępuje ofertom abonamentowym, a dostępne modele to w większości przedstawiciele najniższej półki cenowej. Co więcej, w przeciwieństwie do Podwójnego doładowania w Mix T-Mobile, w tym przypadku klient nie otrzymuje dodatkowych środków za obligatoryjne zasilenia. W porównaniu do kilku innych konkurencyjnych ofert, nie ma też dodatkowych korzyści w ramach zobowiązania, np. darmowych minut, SMS-ów lub pakietu Internetu. Jest jednak kilka dodatkowych pakietów, o których w dalszej części tekstu.

Charakterystyka oferty z tańszym telefonem

Klarowne i proste ofertu MIX25 i MIX50 w T-Mobile zostały rozbudowane przez operatora poprzez dodanie dwóch nowych ofert z tańszym telefonem. Każdy klient ma teraz możliwość zakupu tańszego (w dniu zakupu) urządzenia po podpisaniu umowy, czyli tzw. elastycznego miksa (podobne oferty ma w swoim wachlarzu np. Play - Elastyczna Formuła MIX oraz Plus - Plus Mix 7 Elastyczny). Podpisując umowę w tym wariancie klient zobowiązuje się do dokonywania comiesięcznego doładowania konta kontraktową kwotą minimalną (25 lub 50 zł) przez 12 miesięcy, a następnie ma dwie opcje a) może dalej doładowywać konto tą samą kwotą, ale jego umowa zostanie przedłużona o kolejne 12 miesięcy, czyli w sumie 36 miesięcy albo b) musi podwoić wielkość doładowania, czyli 50 lub 100 zł przez kolejnych 12 miesięcy. Dla większość osób oznacza to, że zamiast standardowych 24 miesięcy, umowa będzie trwać aż 3 lata, gdyż druga opcja z comiesięcznym zobowiązaniem po 50 lub 100 zł może okazać się zbyt kosztowna. Po przeliczeniu sumarycznego kosztu oferty (telefon + zobowiązanie) okazuje się jednak, że zakup "tańszego telefonu" w elastycznej wersji wychodzi w sumie drożej dla klienta. Co prawda w chwili podpisania umowy płaci on mniej za urządzenie, jednak po kalkulacji wysokości dodatkowego zobowiązania (podwojenie kwoty lub przedłużenie umowy na dodatkowe 12 miesięcy), okazuje się, że zakupiony przez niego telefon będzie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych droższy od tego ze standardowej wersji oferty.

Cennik

Cennik usług różni się w zależności od wybranej taryfy. W przypadku niższej (Mix25) klient zapłaci 0.39 zł za minutę połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. W porównaniu z ofertami pozostałych operatorów (np. Plus Mix 7) to dosyć drogo. Nieco przystępniej wygląda stawka w taryfie Mix50, w której abonent płaci 30 gr. za minutę połączenia, czyli prawie tyle samo, co w wielu ofertach na kartę. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych ofert, stawka za SMS-a to 20 gr, a za MMS-a 41 gr. Chcąc rozmawiać z bliskimi w krajach Unii Europejskiej należy liczyć się z opłatą 1.48 zł za minutę. To trochę więcej, niż w przypadku konkurencji.

Internet

Niezależnie od wyboru planu taryfowego, transmisja 1 MB kosztuje 2.05 zł, czyli w porównaniu do konkurencji dużo. Podobne, wysokie stawki za transmisję danych można znaleźć w Plusa ofertach Plush Mix oraz Plus Mix 7, jednak są one pod wieloma względami bardziej korzystne. Sytuacji nie ratują też mało atrakcyjne pakiety internetowe. Do wyboru są paczki od 50 MB do 1 GB, które kosztują od 5 do 15 zł. Trochę dziwić może więc tak niekonkurencyjna oferta internetowa w przypadku operatora, który oferuje w taryfach na kartę (np. taryfy Frii i Heyah Dniówka) jedne z najatrakcyjniejszych paczek danych (np. 6 GB za 30 zł, 3 GB za 20 zł).

Pakiety

Oprócz możliwości zakupu paczek internetowych, T-Mobile oferuje jeszcze szereg pakietów obniżające koszty np. Godzinka za grosze, Sieć rodzinna, Numerki za grosze, Tanie SMS-y i MMS-y. Pakiety zaproponowane przez T-Mobile w Mixie pozwalają na realne obniżenie kosztów, jednak ich ceny sprawią, że nie są one aż tak atrakcyjne, jak np. taryfy w Plush Mix, gdzie klient m.in. ma opcję nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w bardzo korzystnych cenach. Przykładowo, w Godzince za grosze w T-Mobile klient uzyskuje możliwość prowadzenia długich i bardzo tanich rozmów, ale tylko wewnątrz sieci. Za rozmowę, która trwa do godziny czasu płaci on tylko za pierwsze dwie minuty połączenia. Rozwiązanie może wydawać się korzystne, jednak obecnie bezpłatne rozmowy wewnątrz własnej sieci są standardem w wielu ofertach, a abonent musi zapłacić aż 10.09 zł co miesiąc za usługę, co znacznie obniża jej atrakcyjność. O wiele bardziej konkurencyjny jest natomiast pakiet nielimitowanych SMS-ów za 10 zł / 30 dni. Szczegóły pozostałych pakietów można znaleźć na stronie pakietów dla ofert mix w T-Mobile lub w ikonce powyżej.

Warto wspomnieć również, że cena pakietu startowego (25 zł wydane na aktywację numeru), jest kwotą, którą w całości można wykorzystać na dowolne usługi, np. pakiety internetowe.

Ukryte koszty

Mniej uważnych klientów korzystających z tej oferty czeka po pierwszym miesiącu niemiła niespodzianka. Po podpisaniu umowy operator automatycznie aktywuje usługę Granie na Czekanie, która zmienia sygnał oczekiwania na połączenie na jedną z dostępnych piosenek. Niestety, po pierwszym miesiącu usługa kosztuje 2 zł miesięcznie (w sumie 46 zł w ciągu całego trwania klasycznej umowy) i jeśli nie zostanie wyłączona, to naraża klienta na niechciane koszty.
Co nam się podoba:
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Bardzo prosta mechanika działania oferty
Spory wybór całkiem atrakcyjnych pakietów obniżających koszty
Niska stawka na numery stacjonarne w Unii Europejskiej
Opłatę aktywacyjną można wykorzystać na rozmowy lub SMS-y
Całkiem atrakcyjny pakiet nielimitowanych SMS-ów za 10 zł / 30 dni
Taryfy Tańszy telefon - niższe ceny początkowe telefonów
Co nam się nie podoba:
Niewielki wybór telefonów w ofercie
Stosunkowo drogie pakiety internetowe
Wysoka cena za transfer 1 MB danych
Brak tzw. Bezpiecznego Internetu naraża użytkownika na przypadkowe koszty
Brak pakietu minut do wszystkich sieci
Poza niższą ceną telefonu, tylko jedna mała różnica między tańszą i droższą taryfą
Domyślnie aktywowana usługa Szafa Gra, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Konieczność doładowywania minimalną kwotą zobowiązania co najmniej raz w miesiącu
Zasilenie wielokrotnością kwoty minimalnej w danym miesiącu nie zwalania z doładowania w kolejnym (ale obniża liczbę obowiązkowych zasileń)
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Taryfy MIX25 - bardzo wysoka cena za minutę połączenia
Taryfy Tańszy telefon - telefon jest finalnie droższy niż w normalnej ofercie

Podsumowując:

Przed wprowadzeniem oferty z tańszym telefonem, propozycja Mix w T-Mobile była prawdopodobnie jedną z najprostszych i najbardziej przejrzystych ofert na polskim rynku telekomunikacyjnym. Brak obowiązkowych pakietów w ramach zobowiązania, przejrzysty system doładowań (w przeciwieństwie do np. Elastycznej Formuły Mix w Play) powodowały, że trudno było ukryć znaczące haczyki (z wyjątkiem Szafa Gra) w tej ofercie. Po wprowadzeniu wariantów z tańszym telefonem klarowność i przejrzystość oferty została zmącona. Klient, co prawda może kupić urządzenie w niższej cenie, jednak dodatkowe koszty wynikające z wydłużenia umowy do 36 miesięcy lub konieczności podwojenia wysokości zobowiązania sprawiają finalnie, że sumaryczny koszt umowy z telefonem wychodzi sporo więcej niż w przypadku zakupu tradycyjnej wersji umowy Mix. Osoby które nie chcą abonamentu, lecz szukają oferty z telefonem powinny rozważyć np. Plush Mix, który oferuje znacznie więcej atrakcyjnych pakietów w porównaniu do MIX50. W takim przypadku trzeba oczywiście brać pod uwagę ceny telefonów, więc warto porównać cenniki nie tylko ofert, ale i samych urządzeń w np. Formuła Mix w Play i Smart Plan Mix II w Orange. Zarówno Play, jak i Orange zapewniają większy wybór smartfonów niż T-Mobile oraz pakiety dodatkowych korzyści w ramach zobowiązania, których na próżno szukać w propozycji różowej sieci.

Jeśli jednak ktoś nie ma potrzeby zakupu nowego urządzenia u operatora, a priorytetem są dla niego atrakcyjne pakiety dodatkowych korzyści, to ciekawą alternatywą może być Dniówka w Heyah, w której użytkownik ma darmowe SMS-y do wszystkich lub darmowe połączenia wewnątrz sieci lub limitowany dostęp do Internetu w ramach doładowania. Warto również zastanowić się nad JUMP! na kartę, w którym klient otrzymuje bezpłatne nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych za 10 zł tygodniowo lub Plush na kartę w którym jest kilka taryf do wyboru np. darmowe rozmowy i SMS-y za 30 zł miesięcznie.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

MIX 25
Mix z telefonem na 24 doładowania
25 zł
-
-
Godzinka za grosze
Twoje weekendy i popołudnia 200 / 500 minut
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Sieć Rodzinna
-
-
0.39 zł
0.20 zł
0.41 zł
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 0.30 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.69 zł do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2.05 zł
-
-
-
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
-
MIX 25 z tańszym telefonem
Mix na 36 doładowań z telefonem1
25 zł / 50 zł1
-
-
Godzinka za grosze
Twoje weekendy i popołudnia 200 / 500 minut
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Sieć Rodzinna
-
-
0.39 zł
0.20 zł
0.41 zł
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 0.30 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.69 zł do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2.05 zł
-
-
-
1po upływie pierwszych 12 miesięcy użytkownik staje przed wyborem:
a) może przez kolejne 12 miesięcy doładowywać konto dwukrotnie wyższą kwotą (50 zł) niż dotychczas lub;
b) może dalej płacić tyle samo (25 zł), ale przez kolejne 24 miesiące (w sumie 36 miesięcy).
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
-
MIX 50
Mix z telefonem na 24 doładowania
50 zł
-
-
Godzinka za grosze
Twoje weekendy i popołudnia 200 / 500 minut
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Sieć Rodzinna
-
-
0.30 zł
0.20 zł
0.41 zł
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 0.30 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.69 zł do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2.05 zł
-
-
-
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
-
MIX 50 z tańszym telefonem
Mix na 36 doładowań z telefonem1
50 zł / 100 zł1
-
-
Godzinka za grosze
Twoje weekendy i popołudnia 200 / 500 minut
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Sieć Rodzinna
-
-
0.30 zł
0.20 zł
0.41 zł
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 0.30 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
0.69 zł do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2.05 zł
-
-
-
1po upływie pierwszych 12 miesięcy użytkownik staje przed wyborem:
a) może przez kolejne 12 miesięcy doładowywać konto dwukrotnie wyższą kwotą (100 zł) niż dotychczas lub;
b) może dalej płacić tyle samo (50 zł), ale przez kolejne 24 miesiące (w sumie 36 miesięcy).
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Mix na liczbę doładowań opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200