Analiza, opinie i pakiety Nju z rachunkiem

Reklamowy kartofelek, na długo zanim bez rymu i taktu zaczął śpiewać o swoich najlepszych ofertach na kartę, wpierw nucił o abonamencie. I dobrze, bo to idealna oferta dla osób drżących przed potencjalnymi kosztami korzystania z usług operatorów. Oficjalna nazwa tej marki pochodzi od angielskiego słowa „new” [nju] czyli nowy / nowa.


Charakterystyka

Nju z rachunkiem (też znany jako Nju Buzz) to abonament bez telefonu. Jego główną zaletą są nielimitowane rozmowy i SMS-y, jednak skorzystanie z nich, podobnie jak w Nju na kartę, zostało uzależnione od wykorzystania płatnych usług. Decydując się na Nju z rachunkiem abonent otrzyma:

- po wykorzystaniu 29 zł na rozmowy - nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych oraz na stacjonarne
- po wykorzystaniu 9 zł na SMS-y / MMS-y - nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich
- po wykorzystaniu 19 z na Internet (100 MB) - darmowy pakiet 2.9 GB transmisji w pełnej prędkości

Nju z rachunkiem to oferta skierowana do osób, które chcą mieć kontrolę nad kosztami korzystania z usług telekomunikacyjnych, wydając na nie jak najmniej. W tej umowie na czas nieokreślony wabikiem jest określenie maksymalnych stawek, jakie zapłaci abonent za korzystanie z wykonywania połączeń, wysyłania SMS-ów oraz Internetu. Zarówno opłata aktywacyjna, jak i otrzymanie karty SIM jest bezpłatne. Ofertę można zamówić tylko na stronie internetowej, umowę do podpisania przywiezie kurier.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że brak zgody na otrzymywanie faktury w formie elektronicznej oznacza konieczność zapłaty aż 200 zł za aktywację numeru! Co więcej, jeśli klient zrezygnuje z e-faktury w ciągu pierwszych dwóch lat od podpisania umowy, również będzie musiał uiścić wspomnianą opłatę. W Nju z rachunkiem miesięczny okres abonamentowy tak naprawdę dzieli się na dwie części w przypadku tradycyjnej komunikacji. Pierwszy jest płatny do ustalonego limitu – dla rozmów 29 zł, a SMS-ów 9 zł. Natomiast drugi jest nielimitowany. To wtedy można wykonywać połączenia na krajowe numery stacjonarne i komórkowe bez ograniczeń, mając pewność, że nie zostaną doliczone dodatkowe opłaty. Sprawa wygląda podobnie po wysłaniu SMS-ów / MMS-ów za łącznie 9 zł (każdy SMS kosztuje 0.09 zł, czyli 100 szt).

Trzeba jednak wiedzieć, że minimalna sumaryczna kwota płatności w jednym okresie rozliczeniowym wynosi 9 zł. Nawet jeśli abonent nie skorzysta z usług za tę kwotę, różnica zostanie doliczona do rachunku.

Usługa / taryfa „Nju z rachunkiem - Do komórkowych za 19 zł”

To propozycja w ramach abonamentu, skierowana do osób głównie dzwoniących na numery komórkowe. Podzielono w niej stawkę 29 zł miesięcznego abonamentu na dwa liczniki – 19 zł na dzwonienie przydzielono do limitów na telefony komórkowe, 10 zł na telefony stacjonarne. Jeśli abonent dużo dzwoni tylko na telefony komórkowe i nie korzysta z żadnych innych usług, miesięcznie zapłaci 19 zł. Jeszcze mniejszy koszt poniesie abonent dzwoniący jedynie na telefony stacjonarne – 10 zł (chyba, że nie przekroczy minimalnej stawki miesięcznej 9 zł). Usługę „do komórkowych” można włączać na wiele sposobów: SMS-em, kodem (*127*25#), połączeniem telefonicznym z Automatyczną Obsługą (płatne), na stronie njumobile.pl lub przy składaniu zamówienia na ofertę Nju z rachunkiem. Jeśli zamówienie zostało złożone w trakcie trwania okresu rozliczeniowego, będzie dostępne dopiero z rozpoczęciem nowego okresu. Włączenie usługi „do komórkowych” nie zmienia opłat za wysyłanie SMS-ów i MMS-ów i korzystanie z pakietów internetowych.

Usługa / taryfa „Nju z rachunkiem - Jeden na wszystko”

W pewnym sensie jest to odpowiedź Orange na ofertę Plush od Plusa, która okazała się pod kilkoma względami bezkonkurencyjna. By aktywować tę usługę (wysyłając SMS o treści AKT pod numer 80144) konieczne jest wyłączenie ″Do komórkowych″ i ″Więcej Internetu”. W zamian zmienia się sposób rozliczania użytkownika względem standardowego Nju z rachunkiem. Mianowicie, rozmowy, SMS-y oraz Internet są rozliczane razem, a nie oddzielnie tak jak w przypadku pozostałych usług / taryf Nju. Jednocześnie, miesięczna opłata nie może przekroczyć 39 zł.

Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony, za tę kwotę klient ma zagwarantowane nielimitowane darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (w tym na stacjonarne), a także 2 GB szybkiego Internetu. Biorąc pod uwagę maksymalną miesięczną opłatę, są to bardzo korzystne warunki. Jeśli jednak ktoś jedynie rozmawia, pisze wiadomości albo przegląda Internet, oferta ta może okazać się mniej opłacalna w porównaniu do ofert na kartę. Przykładowo można mieć darmowe połączenia (bez stacjonarnych) za 25 zł miesięcznie w Plush. Natomiast bezpłatne SMS-y do wszystkich oraz Internet 2 GB są dostępne już za 15 zł miesięcznie w ofercie Plusa.

Korzystanie z samej transmisji danych może też okazać się bardzo kosztowne, gdyż transfer od 205 MB do 2 GB wyniesie użytkownika aż 39 zł! Również w przypadku osób, które jedynie piszą SMS-y kwota wychodzi całe 39 zł. Jeśli jednak ktoś zamierza korzystać ze wszystkich usług, to 39 zł miesięcznie wypada bardzo korzystnie. Natomiast w przypadku użytkownika, który w ogóle nie będzie korzystał z usług, abonament spadnie do zaledwie 9 zł, czyli znacznie mniej niż w standardowych zobowiązaniach.

Usługa / taryfa „Nju z rachunkiem - Nju dodatkowy”

Ta usługa została przygotowana dla osób, które mają już numer w Nju mobile i chcą dokupić kolejny (np. dla kogoś z rodziny). Dokupiony numer, tj. dodatkowa karta SIM, łączy się z aktualnym, głównym kontem w Nju z rachunkiem. Dopłacając 9 zł miesięcznie do dodatkowego numeru, klient może korzystać z tych samych usług co na głównym. Dodatkowo, można ustalić wspólny lub osobny limit wydatków. Pierwsza opcja jest bardzo korzystna, bo w takim przypadku dwie kary SIM wspólnie dość szybko osiągną limit np. 29 zł za rozmowy, a to oznacza dalsze nielimitowane połączenia dla obydwu numerów. Druga opcja jest już mało opłacalna, ponieważ wówczas jest to nic innego jak standardowa oferta, więc dokupywanie Nju dodatkowy mija się z celem. Sporą zaletą jest jedna faktura za obydwa abonamenty, czym Nju przypomina np. Formułę Rodzina w Play. Niestety, w przeciwieństwie do oferty Playa, w Nju do jednego numeru głównego można przypisać tylko jedną dodatkową kartę SIM.

Trzeba także pamiętać, że również ta usługa nie jest bez ukrytych kosztów - rezygnując z e-faktury klient jest zmuszony ponieść koszt opłaty aktywacyjnej, która wynosi aż 200 zł! Sporym minusem jest również fakt, że w przypadku odłączenia numeru dodatkowego od głównego, usługi: „Do komórkowych za 19 zł”, „Więcej Internetu”, „Jeden na wszystko” oraz „Pakiety internetowe” (350 MB, 700 MB, 1.5 GB, 3 GB oraz 8 GB) nie będą już dostępne. Oznacza to, że klient może korzystać jedynie z standardowego cennika, co oznacza, że oferta robi się znacznie mniej opłacalna.

Bezpieczny Internet w Nju z rachunkiem

Dostępnych jest tu 5 dodatkowych pakietów internetowych, które można kupić, gdy wykorzysta się przyznany limit łącznie jednego gigabajta. Stawki pakietów ustawiono tak, by bardziej opłacało się kupować droższą wersję:

- 350 MB za 5 zł
- 700 MB za 7 zł
- 1.5 GB za 14 zł
- 3 GB za 19 zł
- 8 GB za 29 zł

Oczywiście, najbardziej opłacalny jest największy pakiet (jedynie 3.625 zł / GB), ale warto zwrócić uwagę, że prawie żaden inny operator nie proponuje tak dużej paczki transmisji danych. Dla porównania w Heyah Smart można uzyskać jedynie 6 GB (za 30 zł). Pakiety są ważne do końca okresu rozliczeniowego i w czasie jego trwania, maksymalnie można włączyć pięć dowolnych paczek danych. Ich aktywacja powoduje przywrócenie normalnej szybkości działania Internetu. Po wykorzystaniu przyznanego transferu, czyli 3 GB, włącza się tzw. bezpieczny Internet, redukujący szybkość transmisji do zaledwie 16 kb/s.

Usługa /taryfa „Nju z rachunkiem - Więcej Internetu”

Ewentualnie, klient może aktywować darmową usługę „Więcej Internetu” (dzwoniąc na numer *127*16#), dzięki której po wydaniu na transmisję 29 zł dalszy transfer jest darmowy i dopiero po przekroczeniu 10 GB jego szybkość spada do 16 kb/s. Jest to bezsprzecznie jeden z najatrakcyjniejszych cenowo pakietów danych na polskim rynku. Nawet niektóre oferty stricte internetowe nie zapewniają tak korzystnych warunków. Przykładowo, nawet w abonamentach powyżej 100 zł miesięcznie (np. Smart Plan Multi II Max Orange lub Nowy Jump! T-Mobile) nie są oferowane tej wielkości paczki danych.

Pakiety „Nju z rachunkiem”

Kartofelek Nju przygotował dwa dodatkowe atrakcyjne pakiety, które umożliwiają znacząco obniżyć koszty. Pierwszym jest darmowa usługa "Skarbonka", która sprawia, że klient może nadal korzystać z numeru, w momencie gdy abonament zostanie zablokowany przez nieopłacony rachunek. W takiej sytuacji wystarczy zakupić dowolne doładowanie i zasilić konto tak samo jak w przypadku Nju na kartę. Jest to bardzo podobny mechanizm do tego jaki można znaleźć w Smart Plan Mix II w Orange. Drugim pakietem jest "Jak w kraju". Ta usługa umożliwia korzystanie z krajowego cennika: 0.19 zł za minutę oraz 0.09 zł za SMS-a w roamingu UE i kosztuje:

- 6 zł za 3 dni
- 10 zł za 7 dni
- 15 zł za 14 dni

Pakiet znajdzie zapewne zastosowanie u klientów, którzy wyjeżdżają do innych krajów Europejskich na krótszy okres czasu np. na weekend. Warto także zauważyć, że mogą one okazać się znacznie bardziej opłacalne dla tych, którzy rozmawiają i SMS-ują dużo niż paczki minut oferowane przez innych operatorów.
Co nam się podoba:
Bezpłatne, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz na stacjonarne po przekroczeniu określonych wydatków
Podstawowa niska stawka za SMS-y do wszystkich sieci
Nie korzystając z usług zapłaci się jedynie 9 zł miesięcznie (np. podczas urlopu)
Atrakcyjny cenowo pakiet internetowy (i do tego bardzo duży)
Po wykorzystaniu limitu internetowego włącza się tzw. Bezpieczny Internet, a szybkość transmisji drastycznie spada
Niezwykle atrakcyjne dodatkowe pakiety internetowe (aż 8 GB za 29 zł)
Okres wypowiedzenia umowy to tylko jeden pełny okres rozliczeniowy
Usługa „Skarbonka” - Umożliwia korzystanie z numeru nawet przy zablokowanym abonamencie
Usługa „Jak w kraju” - Umożliwia korzystanie z krajowego cennika w roamingu UE
Brak opłaty aktywacyjnej, o ile klient ma aktywną elektroniczną fakturę
Usługa standardowa - Nielimitowane wiadomości po wysłaniu jedynie 100 SMS-ów
Usługa „Jeden na wszystko” - Za jedynie 39 zł użytkownik otrzymuje darmowe rozmowy do wszystkich sieci oraz na stacjonarne, SMS-y, MMS-y oraz 2 GB szybkiego Internetu
Usługa „Nju dodatkowy” - Drugi numer za jedynie 9 zł miesięcznie
Usługa ”Więcej Internetu” - zapewnia ogromny pakiet danych (10 GB) za zaledwie 29 zł
Co nam się nie podoba:
Koszt aktywacji to aż 200 zł w przypadku podpisania umowy bez elektronicznej faktury!
Rezygnacja z e-faktury w ciągu pierwszych 24 miesięcy wiąże się z uiszczeniem opłaty aktywacyjnej
Umowę można zamówić jedynie przez Internet
Niewykorzystane dane z pakietów internetowych nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Mniejszy z dodatkowych pakietów internetowy jest stosunkowo drogi
Strasznie wolna transmisja danych (16 kb/s) po zużyciu pakietu internetowego
Brak wariantu oferty z telefonem w promocyjnych cenach
Brak bezpłatnych rozmów we własnej sieci przed przekroczeniem progów gwarantujących darmowe nielimitowane połączenia
Brak bezpłatnych SMS-ów we własnej sieci przed przekroczeniem progów gwarantujących darmowe nielimitowane wiadomości
Usługa standardowa - Może okazać się bardzo niekorzystna dla osób, które mało korzystają z swojego telefonu np. za niecałe dwie godziny rozmów, 100 SMS-ów i 100 MB wychodzi 50 zł!
Usługa „Jeden na wszystko” - Może okazać się niekorzystna dla osób, które korzystają jedynie z rozmów, SMS-ów albo Internetu
Usługa „Nju dodatkowy” - Niekorzystna w przypadku rozdzielenia numerów

Podsumowując:

Nju z rachunkiem jest, niezależnie od wybranej usługi, korzystna zarówno dla osób, które dużo rozmawiają, jak i SMS-ują. W przypadku podstawowej oferty płaci się jedynie za to z czego się korzysta – w przypadku połączeń głosowych liczą się tylko wydzwonione minuty, a koszt nie może przekroczyć 29 zł miesięcznie. Narzekać nie powinni również ci, którzy wolą głównie SMS-ować - miesiąc wysyłania wiadomości za 9 zł może wydać się bardzo atrakcyjny. Jednak w np. Heyah Smart są nielimitowane SMS-y dostępne za darmo w każdej taryfie i również obowiązuje limit 29 zł za połączenia.

Aby rozmowy, wiadomości oraz Internet przeszły w tryb nielimitowany, miesięcznie trzeba wydać 57 zł lub 47 zł w przypadku ″Do komórkowych″, jednak wtedy ogranicza się rozmowy do jedynie numerów komórkowych. Tutaj widać małą przewagę oferty Nju z rachunkiem nad taryfami w ofercie Nju na kartę, gdyż klient nie musi przejmować się ważnością konta i doładowaniami przy jednoczesnym zachowaniu opłat na jednakowym poziomie. Niestety, Nju z rachunkiem może okazać się bardzo niekorzystne dla osób, które mało korzystają ze swojego telefonu. Przykładowo - niecałe 2 godziny rozmów, 100 SMS-ów i 100 MB kosztuje aż 50 zł!

Sytuacja wygląda trochę inaczej w przypadku taryfy ″Jeden na wszystko″, w której opłaty za rozmowy, SMS-y i Internet są sumowane. Wykorzystując wszystkie usługi, opłata wychodzi zaledwie 39 zł, co trzeba przyznać jest naprawdę bardzo małym kosztem. Należy jednak pamiętać, że klient otrzymuje w tym przypadku mniejszy pakiet danych (2 GB w porównaniu do 3 lub 10). Duże znaczenie ma też sposób korzystania z usług. Np. w standardowej wersji Nju z rachunkiem użytkownik za same SMS-y zapłaci maksymalnie 9 zł. W przypadku ″Jeden na wszystko″ wyjdzie to aż 39 zł przy bardzo intensywnym SMS-owaniu, więc przy takim scenariuszu taryfa jest nieopłacalna. Ciekawą alternatywą dla Nju mobile może być np. taryfa Red Bull Mobile Energy za 9 zł, gdzie z dodatkowym pakietem otrzymuje się nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu za 39 zł, a dodatkowym atutem jest "Dzień bez limitów" za każdy kod z puszki Red Bull. Jednak Ci klienci, którzy poszukują dobrej oferty bez telefonu i nie muszą mieć koniecznie abonamentu, powinni zainteresować się Virgin Mobile #BezLimitu na kartę, która proponuje te same usługi za 10 zł mniej!

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Nju z Rachunkiem (Nju Buzz)
Abonament bez telefonu
Zależna od wykorzystanych usług:
Rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi: do 29 zł
SMS-y do wszystkich sieci: do 9 zł
Transmisja danych: do 19 zł
-
-
Nielimitowane darmowe rozmowy z numerami krajowymi1
Nielimitowany Internet do 3 GB2
″Więcej Internetu″3
Nielimitowane darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci4
-
-
0.19 zł
0.09 zł
0.19 zł
0.36 zł
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka minutowa + koszt połączenia w zależności od strefy.
Strefa 1: 1.48 zł
Strefa 2: 1.71 zł
Strefa 3: 1.91 zł
Strefa 4: 2.08 zł
Strefa 5: 2.30 zł
Strefa 6: 2.46 zł
Strefa 7: 2.58 zł
Strefa 8: 4.26 zł
Strefa 9: 7.69 zł
0.50 zł
2.46 zł
0.19 zł5
Czas nieokreślony6
1gdy opłata za połączenia z numerami komórkowymi przekroczy 29 zł
2dalsza opłata przestaje być naliczana po przekroczeniu 19 zł za transmisję danych
3po aktywacji usług dalsza opłata przestaje być naliczana po przekroczeniu 29 zł za transmisję danych. Użytkownik może korzystać z Internetu bez ograniczenia prędkości do przekroczenia 10 GB
4gdy opłata za wiadomości przekroczy 9 zł
5po przekroczeniu 3 GB szybkość transmisji danych zostaje ograniczona do 16 kb/s
6rezygnując z elektronicznej faktury przed upływem 24 miesięcy konieczne jest uiszczenie opłaty aktywacyjnej w wysokości 200 zł. Koszt ten obowiązuje też, jeśli użytkownik przy podpisywaniu umowy nie zgodził się na elektroniczną fakturę.
Nju: Do komórkowych
Abonament bez telefonu
Zależna od wykorzystanych usług:
Rozmowy z numerami komórkowymi: do 19 zł
Rozmowy z numerami stacjonarnymi: do 10 zł
SMS-y do wszystkich sieci: do 9 zł
Transmisja danych: do 19 zł
-
-
Nielimitowane darmowe rozmowy z numerami komórkowymi1
Nielimitowane darmowe rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Nielimitowany Internet do 3 GB3
"Więcej Internetu"4
Nielimitowane darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci5
-
-
0.19 zł
0.09 zł
0.19 zł
0.36 zł
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka minutowa + koszt połączenia w zależności od strefy.
Strefa 1: 1.48 zł
Strefa 2: 1.71 zł
Strefa 3: 1.91 zł
Strefa 4: 2.08 zł
Strefa 5: 2.30 zł
Strefa 6: 2.46 zł
Strefa 7: 2.58 zł
Strefa 8: 4.26 zł
Strefa 9: 7.69 zł
0.50 zł
2.46 zł
0.19 zł6
Czas nieokreślony7
1gdy opłata za połączenia z numerami komórkowymi przekroczy 19 zł
2gdy opłata za połączenia z numerami stacjonarnymi przekroczy 10 zł
3dalsza opłata przestaje być naliczana po przekroczeniu 19 zł za transmisję danych
4po aktywacji usług dalsza opłata przestaje być naliczana po przekroczeniu 29 zł za transmisję danych. Użytkownik może korzystać z Internetu bez ograniczenia prędkości do przekroczenia 10 GB
5gdy opłata za wiadomości przekroczy 9 zł
6po przekroczeniu pakietu w ramach abonamentu szybkość transmisji danych zostaje ograniczona do 16 kb/s
7rezygnując z elektronicznej faktury przed upływem 24 miesięcy konieczne jest uiszczenie opłaty aktywacyjnej w wysokości 200 zł. Koszt ten obowiązuje też, jeśli użytkownik przy podpisywaniu umowy nie zgodził się na elektroniczną fakturę.
Nju: Jeden na wszystko
Abonament bez telefonu
Zależna od wykorzystania usług, ale nie wyższa niż 39 zł
-
-
"Jeden dla wszystkich"1
-
-
0.19 zł
0.09 zł
0.19 zł
0.36 zł
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka minutowa + koszt połączenia w zależności od strefy.
Strefa 1: 1.48 zł
Strefa 2: 1.71 zł
Strefa 3: 1.91 zł
Strefa 4: 2.08 zł
Strefa 5: 2.30 zł
Strefa 6: 2.46 zł
Strefa 7: 2.58 zł
Strefa 8: 4.26 zł
Strefa 9: 7.69 zł
0.50 zł
2.46 zł
0.19 zł2
Czas nieokreślony3
1koszt rozmów, SMS-ów i Internetu jest sumowany. Po przekroczeniu 39 zł kolejne połączenia i wiadomości są darmowe, a transmisja z pełną szybkością obowiązuje do wykorzystania 2 GB
2po przekroczeniu pakietu w ramach abonamentu szybkość transmisji danych zostaje ograniczona do 16 kb/s
3rezygnując z elektronicznej faktury przed upływem 24 miesięcy konieczne jest uiszczenie opłaty aktywacyjnej w wysokości 200 zł. Koszt ten obowiązuje też, jeśli użytkownik przy podpisywaniu umowy nie zgodził się na elektroniczną fakturę.
Nasza ocena oferta: 7.00 10 0
Autor:

Nju z rachunkiem opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200