Analiza, opinie i pakiety Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem

Tzw. elastyczne odmiany klasycznych ofert, są obecnie standardem wśród wszystkich operatorów telefonii komórkowej. Również w Nowej Formułe Mix z Internetemnie mogło zabraknąć wariantu pozwalającego znacząco obniżyć cenę telefonu (przy dłuższym zobowiązaniu).

Charakterystyka Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem

Mechanizm działania oferty Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem jest dokładnie taki sam jak w innych tego typu rozwiązaniach (np. Plus Mix 7 Elastyczny). Podpisując umowę abonent zobowiązuje się do comiesięcznego zasilania konta kwota kontraktową (30, 50 lub 60 zł) przez 12 miesięcy. Po tym okresie klient staje przed wyborem jednej z dwóch dostępnych opcji. Pierwsza możliwość, to kontynuowanie umowy z taką samą kwotą kontraktową przez kolejne 24 doładowania, co wydłuża zobowiązanie do 3 lat (zamiast standardowych 2 lat). Drugi wariant to podwojenie kwoty doładowania po wstępnych 12 doładowaniach (np. z 60 na 120 zł) i dokończenie zobowiązania w standardowym terminie (24 miesiące). W skali całej umowy klient zapłaci tyle samo, ale nie każdy chce lub może od pewnego momentu płacić dwukrotnie wyższy rachunek. Można więc założyć, że niniejsze zobowiązanie jest na 36 obligatoryjnych zasileń. Zaletą takiego rozwiązaniu jest niższa kwota urządzenia podczas podpisywania umowy w porównaniu do standardowej Nowa Formuła Mix z Internetem. Niestety, obniżenie ceny jest stosunkowo nieduże np. telefon który kosztuje 389 zł w taryfie 60 zł w wersji standardowej, kosztuje 169 zł w wersji elastycznej, czyli tylko 220 zł taniej. Jednak co istotne, sumaryczny koszt umowy w tym rozwiązaniu jest zdecydowanie wyższy niż w klasycznym mixie, nawet o 500 zł! Jest to dosyć istotne, gdyż charakterystyka samej oferty jest dokładnie taka sama jak w przypadku Nowa Formuła Mix z Internetem. Niezależnie od wybranego wariantu cenowego klient otrzymuje:

- Darmowe rozmowy wewnątrz sieci
- Pakiet darmowych minut
- Nieograniczony Internet LTE przez 6 miesięcy
- Nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich operatorów

Tak, jak operator zrezygnował z najtańszej opcji (20 zł) w wersji standardowej, tak i tu zlikwidowano jeszcze najdroższy wariant (100 zł), który był dostępny w poprzedniej ofercie (Elastyczna Formuła Mix).

Taryfy Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem

W ofercie są trzy taryfy do wyboru:

- 30 zł z paczką 100 minut do innych sieci i 1 GB Internetu
- 50 zł, gdzie jest 200 minut i 2 GB Internetu oraz
- 60 zł z 300 minutami oraz 3 GB Internetu

Warto zauważyć, że w porównaniu z Nowy Jump Mix z tańszym telefonem w T-Mobile, Play oferuje znacznie więcej korzyści w podobnej kwocie zobowiązania (nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz paczki minut). Chociaż Plus w Plus Mix 7 Elastyczny oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, to nie zapewnia tak atrakcyjnych pakietów transmisji danych jakie można znaleźć w Nowej Elastycznej Formule Mix z Internetem.

Cieszy również, że Play w porównaniu do konkurencyjnych ofert (np. Plus Plush Mix Elastyczny i T-Mobile Nowy Jump Mix z tańszym telefonem) zapewnia swoim klientom największy wybór smartfonów. Ponadto, abonent może wybrać także inne urządzenie (np. konsole do gier, tablet) zamiast telefonu. Ceny urządzeń w taryfie za 30 zł nie zachwycają, jednak koszt urządzeń obniża się wraz z wyborem wyższych taryf. W przeciwieństwie do np. Nowy Jump Mix z tańszym telefonem każdy wyższy wariant zobowiązania (np. 50 zł) nie tylko obniża cenę telefonu, ale także niesie ze sobą dodatkowe korzyści (znacznie więcej Internetu oraz większy pakiet darmowych minut).

Cennik Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem

Kontraktowe doładowanie w pełni pokrywa zawarte w taryfie pakiety, więc po wykorzystaniu darmowych minut, należy ponownie zasilić konto aby móc wykonywać dalsze połączenia do innych sieci. W takiej sytuacji klient zapłaci aż 0.39 zł za minutę połączenia do innych operatorów komórkowych i stacjonarnych w ofercie za 30 zł oraz 0.29 zł w dwóch wyższych taryfach. Takie kwoty są standardem wśród większość konkurencyjnych mixów.

Internet w Nowa Formuła Mix z Internetem

Oferowane przez operatora paczki internetowe są wliczone w koszt zobowiązania. Wielkości 1, 2 oraz 3 GB są dokładnie takie same jak w abonamentowych formułach (Formuła 4.0 Ulimited oraz Formuła Europa Unlimited) i powinny spokojnie wystarczyć na miesiąc nawet intensywnego użytkowania ( Facebook, Youtube itp.). Najbardziej cieszy jednak, że podobnie jak pakiet darmowych minut, Internet także jest odnawialny przy comiesięcznym doładowaniu minimalną kwotą kontraktową. Dodatkowo jest tzw. Bezpieczny Internet, dzięki któremu nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty po przekroczeniu dostępnego pakietu. Trzeba jednak być świadomym, że szybkość transmisji danych spada wówczas do komicznych 8kb/s. Taka prędkość nie umożliwia oczywiście komfortowego korzystania z zasobów sieci, ale powinna pozwolić chociażby na odczytanie maila i korzystanie z komunikatorów tekstowych. Jeżeli jednak takie rozwiązanie komuś nie odpowiada, to zawsze istnieje możliwość dokupienia pakietu Internetowego. Operator oferuje tu wielkości od 200 MB do 2 GB w kwocie od 5 do 20 zł, czyli w miarę standardowo.

Pakiety w Nowa Formuła Mix z Internetem

Play w swoim Mixie oferuje kilka dodatkowych pakietów, które sprawiają, że za stosunkowo niewielką cenę można znacząco obniżyć co miesięczne koszty. Dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon przewidziane zostały usługi:

- Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni za 15 zł
- Nielimitowane rozmowy na stacjonarne za 10 zł
- Pakiet 60 minut do wszystkich w kwocie 9 zł

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Play mix
Co nam się podoba:
Nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci umożliwiają swobodny kontakt z bliskimi
Nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich we wszystkich taryfach
Odnawialne co miesiąc paczki darmowych minut
Atrakcyjne pakiety internetowe wliczone w zobowiązanie
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
Tzw. bezpieczny Internet chroni przed wysokimi kosztami transmisji danych
Atrakcyjne dodatkowe usługi pozwalające obniżyć koszty połączeń
Duży wybór telefonów
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu obniża całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu
Możliwość wybrania innego urządzenie zamiast smartfona (np. tablet, PlayStation 4)
Wraz z wyższym zobowiązaniem idą dodatkowe profity
Po wygaśnięciu ważności doładowania można nadal SMS-ować i rozmawiać w Play za 0 zł do końca ważności połączeń wychodzących.
Niższe ceny telefonów niż w standardowej Nowej Formule Mix…
Co nam się nie podoba:
… jednak sumaryczny koszt urządzeń jest wyższy
Opłata aktywacyjna wynosi 20 zł
Wiele ofert na kartę oferuje większe korzyści za znacznie mniejsze kwoty
Skomplikowany system doładowań, zobowiązanie w praktyce jest na 36 zasileń (a nie 24)
Okrutnie wolna transmisja danych (8 kb/s) po zużyciu pakietu internetowego
Płatne połączenia z biurem obsługi klienta (29 gr. za minutę)
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu nie zwalnia z obligatoryjnych zasileń w kolejnych miesiącach (obniża jednak całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu)
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Taryfa 30 zł: Wysoka cena połączeń

Podsumowując:

Play wprowadzając na rynek nową odmianę swojego słynnego mix sporo namieszał. Granica pomiędzy abonamentem, a mixem, powoli się zaciera, dzięki usługom, które są wliczone w zobowiązanie np. darmowe rozmowy wewnątrz sieci oraz nielimitowane SMS/MMS do wszystkich. Może to wyznaczyć nowy standard, w którego kierunku podążą wszyscy operatorzy. Niestety, skomplikowany system rozliczeń może nieco zdezorientować klientów przy wyborze taryfy. Z drugiej strony, Nowa Elastyczna Formuła Mix kusi atrakcyjniejszymi cenami telefonów, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego rozwiązania. Jednak dodatkowe 12 doładowań sprawia, że sumaryczny koszt zobowiązania jest zdecydowanie wyższy w tej ofercie. Fanów Internetu mobilnego zapewne ucieszy natomiast fakt, że do każdego wariantu doliczona jest odnawialna co miesiąc paczka Internetu, a nielimitowane połączenie w zasięgu LTE przez 6 miesięcy zapewni większą szybkość i niezawodność transmisji danych. Atrakcyjne pakiety dodatkowe oraz duży wybór urządzeń sprawiają, że ciężko jest obecnie znaleźć konkurencyjną ofertę.

Osoby, które jednak nie przepadają za Play (np. z powodu słabego zasięgu), a poszukują ciekawego rozwiązania typu Mix Elastyczny powinny zwrócić uwagę na Nowy Jump Mix z tańszym telefonem w T-Mobile, w którym możliwe są dowolne zmiany taryfy, a najwyższa oferuje nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, ale w żadnej nie ma darmowych minut, a wielkości Internetu choć spore, to i tak bledną przy ofercie Play. Dla klientów, którzy większą wagę przywiązują do rozmów alternatywą może okazać się Mix 7 Elastyczny w Plusie, który zapewnia połączenia za 0 zł do wszystkich sieci, ale za to nie zapewnia darmowego Internetu. Natomiast Ci, którzy nie mają potrzeby kupować nowego telefonu i szukają atrakcyjnej ofertę na kartę powinny spojrzeć na np. Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za jedynie 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100kb):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem 30
Mix na 36 doładowań z telefonem1
30 zł / 60 zł1
Nielimitowane do Play2
100 minut do innych sieci2
Nielimitowane do wszystkich sieci2
Pakiet 60 minut do wszystkich3
Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne4
Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni5
Pakiet Internet 1 GB5
Pakiet 1 GB Internetu miesięcznie2
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
-
0.39 zł
0 zł
0 zł
Strefa Euro: 1.22 zł6
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł6
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
0.50 zł
3 zł
0 zł7
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni8
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni8
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni8
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni8
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2pakiety odnawialne co mieśiąc z kwoty kontraktowej
3usługa kosztuje 9 zł
4 usługa kosztuje 10 zł
5usługa kosztuje 15 zł
6naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
7po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
8połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem 50
Mix na 36 doładowań z telefonem1
50 zł / 100 zł1
Nielimitowane do Play2
200 minut do innych sieci2
Nielimitowane do wszystkich sieci2
Pakiet 60 minut do wszystkich3
Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne4
Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni5
Pakiet Internet 1 GB5
Pakiet 2 GB Internetu miesięcznie2
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
-
0.29 zł
0 zł
0 zł
Strefa Euro: 1.22 zł6
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł6
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
0.50 zł
3 zł
0 zł7
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni8
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni8
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni8
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni8
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 50 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 100 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 50 zł.
2pakiety odnawialne co miesiąc z kwoty kontraktowej
3usługa kosztuje 9 zł
4 usługa kosztuje 10 zł
5usługa kosztuje 15 zł
6naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
7po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
8połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem 60
Mix na 36 doładowań z telefonem1
60 zł / 120 zł1
Nielimitowane do Play2
300 minut do innych sieci2
Nielimitowane do wszystkich sieci2
Pakiet 60 minut do wszystkich3
Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne4
Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni5
Pakiet Internet 1 GB5
Pakiet 3 GB Internetu miesięcznie2
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
-
0.29 zł
0 zł
0 zł
Strefa Euro: 1.22 zł6
Strefa 1: 5 zł6
Strefa 2: 7 zł6
Strefa 3: 15 zł6
Strefa Euro: 2 zł6
Strefa 1: 2 zł6
Strefa 2: 4 zł6
Strefa 3: 10 zł6
0.50 zł
3 zł
0 zł7
-
Na start - 30 dni na połączenia wychodzące
5 - 9 zł: przedłuża okres ważności 2 / 62 dni8
10 - 14 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni8
15 - 19 zł: przedłuża okres ważności 15 / 75 dni8
20 - 300 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni8
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 60 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 120 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 60 zł.
2pakiety odnawialne co miesiąc z kwoty kontraktowej
3usługa kosztuje 9 zł
4 usługa kosztuje 10 zł
5usługa kosztuje 15 zł
6naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek.
7po wykorzystaniu pakietu danych dalsza transmisja jest darmowa, ale zostaje ograniczona do 8 kb/s
8połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 7.50 10 0
Autor:

Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.