Analiza, opinie i pakiety Nowa Heyah

No to sru! W nowej Heyah masz bezpłatne SMS-y w sieci, tanio do Unii Europejskiej. W Polsce jeszcze taniej, a do Play drożej. Absurdalnie proste.” Tak sieć Heyah, za pomocą uroczego kota Ryśka reklamowała taryfę Nowa Heyah. I faktycznie, w tej ofercie każdy może wysyłać darmowe SMS-y we własnej sieci.

Charakterystyka Nowa Heyah

Nowa Heyah jest ofertą przeznaczoną głównie dla osób ze znajomymi w tej samej sieci. Mogą oni bezpłatnie SMS-ować, a za dodatkowe 10 zł rozmawiać bez limitu przez 30 dni. Ponadto, podobnie jak w przypadku taryfy Pakietowej, Nową Heyah mogą się zainteresować osoby szukające tańszego kontaktu ze znajomymi znajdującymi się za granicą – za ścianą wschodnią oraz w krajach docelowych polskich emigrantów. Uwzględniono również największe grupy imigracyjne – Wietnamczyków i Chińczyków, oferując dużo niższe stawki do ich ojczyzn - odpowiednio 0.29 zł i 0.19 zł za minutę połączenia.

Cennik Nowa Heyah


Cennik Nowa Heyah jest w miarę przejrzysty. Opłata za minutę połączenia do wszystkich sieci to 0.30 zł. Jest to dosyć standardowa stawka jak na polski rynek, która niczym nie odróżnia się od konkurencyjnych ofert (np. Więcej Internetu i SMS-ów w Plusie). O wiele lepiej prezentuje się za to cena SMS-ów, która wynosi 0.14 zł do wszystkich sieci. Nie jest ona rewelacyjna, ale przebija wiele ofert innych operatorów. Cieszy również, że obecnie, wbrew temu co mówi archiwalna reklama, stawki do Play są takie same jak do innych operatorów.

Internet w Nowa Heyah


Nowa Heyah raczej nie usatysfakcjonuje fanów mobilnego Internetu, Domyślnie włączona jest tu usługa Bezpieczny Internet, dzięki której za transmisję danych użytkownik nie zapłaci więcej niż 9 zł. Transfer od 50 kB (0.05 MB) do 10 MB kosztuje 3 zł, a od 10 do 100 MB 6 zł, czyli w sumie 9 zł. Nie jest to zbyt atrakcyjna oferta, zwłaszcza, gdy wziąć pod uwagę Play na kartę, gdzie za 9 zł otrzymuje się 1 GB, czyli 9 razy więcej! Jednak usługa „Bezpieczny Internet” umożliwia uniknięcie wysokich opłat za korzystanie z zasobów wirtualnej sieci, gdyż po przekroczeniu 100 MB dalsza transmisja jest darmowa. Niestety, jej prędkość spada do zaledwie 16 kb/s, więc robi się tak naprawdę bezużyteczna. Dla zobrazowania, pobranie jednego 75 MB-owego albumu muzycznego MP3 w najpopularniejszej jakości zajmie ponad 10 godzin! Sytuację trochę ratują pakiety danych, które jednak ustępują tym, dostępnym w innych ofertach prepaid (np. Taryfy Frii). Paczki w Nowej Heyah wahają się od 50 MB do 1 GB w cenach od 5 do 15 zł.

Dodatkowe pakiety w Nowa Heyah


Oferta umożliwia aktywowanie sporej liczby dodatkowych usług obniżających koszty. Pakiety rozmów bez limitów w Heyah i T-Mobile kosztują 5 zł (na 7 dni) lub 10 zł (na 30 dni). Należy jednak uważać z ich włączaniem, gdyż po doładowaniu za minimum 30 zł otrzymuje się bezpłatne połączenia w Heyah. Można też wybrać usługę darmowe rozmowy z wybranym numerem w Heyah. W takiej sytuacji każda złotówka doładowania przedłuża ważności promocji o jeden dzień. Pierwsza aktywacja wybranego numeru jest bezpłatna, jednak za każdą zmianę pobierane jest 5.04 zł.

Dla osób ze znajomymi w innych sieciach Nowa Heyah oferuje pakiety minut w zależności od potrzeb – 30, 60, 120 lub 300 minut. Opłaty za te paczki zaczynają się od 5 zł i odpowiednio rosną o 5 zł za każdy kolejny stopień. Dla lubiących wysyłać wiadomości poza sieć są pakiety 500 SMS-ów za 5 zł lub 1000 za 10 zł. Powyższe usługi są ważne przez 30 dni.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Heyah na kartę
Co nam się podoba:
Nielimitowane SMS-y do innych abonentów Heyah
Nielimitowane połączenia do Heyah i T-Mobile za 10 zł na 30 dni albo w przypadku doładowań za 30 zł lub wyżej
Dzień darmowych rozmów z wybranym numerem za każdą złotówkę doładowania
Bardzo atrakcyjne ceny połączeń międzynarodowych ze wskazaniem na główne kraje imigracyjne i emigracyjne
Spory wybór pakietów obniżających koszty
Zużycie ponad 100 MB danych powoduje, że dalsza transmisja staje się darmowa (ale spowolniona do jedynie 16 kb/s)

Co nam się nie podoba:
… co jednak kosztuje 9 zł miesięcznie
Niewykorzystane minuty z pakietów nie przechodzą na kolejne cykle rozliczeniowe
Brak możliwości łączenia niektórych ofert – trzeba sprawdzać każdorazowo w ich regulaminach
Rozmowy do wszystkich sieci nie obejmują numerów w Play
Opłaty za aktywne pakiety pobierane są nawet w przypadku, gdy konto jest nieważne na połączenia wychodzące
Stosunkowo drogie pakiety internetowe
Wysoka cena za przekroczenie 10 MB transferu (o ile nie ma się aktywnego pakietu internetowego)

Podsumowując:

Oferta na kartę, którą przygotował kotek Rysiek, była w dniu swojej premiery (maj 2009) jedną z najciekawszych na rynku. Obecnie jest kilka bardziej interesujących propozycji np. Virgin Mobile #BezLimitu, która oferuje m.in. nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci za 29 zł miesięcznie, Plush na kartę, który oferuje Darmowe SMS-y za 10 zł miesięcznie, czy też Play na kartę, gdzie w standardzie są nielimitowane połączenia i SMS-y wewnątrz sieci. Jednak Nowa Heyah nadal może odpowiadać osobom poszukującym taniego kontaktu ze znajomymi w tej samej sieci. Najbardziej atrakcyjną cechą tej taryfy są bezpłatne połączenia z numerami w sieci Heyah w przypadku doładowań za 30 zł lub więcej. Darmowe SMS-y i nielimitowane rozmowy po doładowaniu również wydają się kuszące. Także osoby chcące sporadycznie dzwonić za granicę powinny rozważyć tę ofertę.

Niestety, fani mobilnego Internetu mogą czuć w tym przypadku spory niedosyt. Bezpieczny Internet dający 100 MB za 9 zł trudno uznać za intrygującą ofertą. Natomiast pakiety internetowe dla Nowa Heyah są niezbyt atrakcyjne i 15 zł za 1 GB to oferta dla osób, które umiarkowanie intensywnie korzystają z Internetu. W innym przypadku znacznie lepsze mogą okazać się mogą np. Dniówka Internetu lub Taryfy Frii na kartę z atrakcyjnymi pakietami.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Nowa Heyah
Kupić starter
Darmowe SMS-y w Heyah
Pakiety internetowe od 250 MB do 6 GB
Pakiety rozmów
Pakiety SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci
Telefon bez umowy
Darmowe rozmowy w Heyah po doładowaniu1
-
30 gr
14 gr
41 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 12.10 zł
Strefa międzynarodowa 4: 18.14 zł
Strefa 1a: 59 gr
Strefa 1b: 1.71 zł
Strefa 1c: 1 zł
Strefa 2: 2.20 zł
Strefa 3: 4.17 zł
Sieci satelitarne: 10.82 zł
62 gr
2.46 zł
Bezpieczny Internet2
5, 9, 20 zł
Zależna od wartości doładowania
5-19 zł: przedłuża ważność konta 5 / 5 + 90 dni3
20-49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 10 + 90 dni3
50-99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 90 dni3
100-149 zł: przedłuża ważność konta 120 / 120 + 90 dni3
150 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 90 dni3
1po doładowaniu kwotą 30 zł lub wyższą
2opłata w zależności od wykorzystania:
od 50 kb do 10 MB: 3 zł
od 10MB do 100 MB: 9 zł
powyżej 100 MB dalsza transmisja staje się darmowa, ale zwalnia do zaledwie 16 kb/s
3połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Nowa Heyah opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
szczesliwa para Image Banner 750 x 100