Analiza, opinie i pakiety Nowe Orange Go

Ceny usług zależne od wartości doładowania, imponująca liczba pakietów do wyboru, a do tego wzbudzające sympatię, aczkolwiek archiwalne reklamy z bajkowymi zwierzątkami. To główne cechy Nowego Orange Go, które swego czasu wyraźnie odróżniało się od konkurencji.

Charakterystyka Nowe Orange Go

Niniejsza oferta ma dosyć skomplikowaną i niestandardowa mechanikę, która zmienia się w zależności od wysokości ostatniego doładowania. Czynnik ten wpływa na ceny rozmów i SMS-ów w sieci oraz poza nią. Należy jednak zwrócić uwagę, że usługi wewnątrz Orange i na stacjonarne są najczęściej tańsze i znacznie korzystniejsze niż do wszystkich. Niestety, w miarę atrakcyjne stawki zaczynają się dopiero po doładowaniach kwotą 50 zł lub więcej (szczegóły w tabeli pod tekstem). W innym przypadku ceny są bardzo wysokie. Rekompensują to jednak liczne pakiety oraz rozmaite, a do tego dosyć oryginalne usługi (np. dające darmowe minuty w zamian za prowadzenie rozmów).

Cennik Nowe Orange Go

Szkoda, że po dokładnym przeanalizowaniu cen okazuje się, że atrakcyjne stawki rozmów dotyczą tylko połączeń w Orange i z numerami stacjonarnymi (od 0.59 zł do 0.20 zł). Co ważne, dopiero po doładowaniach za 50 zł lub więcej, ceny spadają poniżej dosyć standardowych dla polskiego rynku 0.29 zł. Sytuacja niestety wygląda gorzej w przypadku rozmów do wszystkich, bowiem doładowanie za więcej niż 50 zł nie obniża stawek (te zatrzymują się na 0.29 zł). By dokładnie przeanalizować cennik, Teleguru zaleca sprawdzić tabelę pod tekstem. Podsumowując jednak, ceny połączeń w Orange Go trudno uznać za atrakcyjne nawet po doładowaniu za aż 100 zł (trzeba być świadomym, że stawki obowiązują, póki konto nie zostanie zasilone inną kwotą niż poprzednio. Jest to więc oferta, w której zdecydowanie trzeba unikać niskich doładowań, żeby się opłacało).

W przypadku wiadomości użyto podobnej mechaniki, a cennik SMS-ów prezentuje się przejrzyściej, aczkolwiek również tutaj rozgraniczono wiadomości w Orange i do innych sieci. W pierwszym przypadku stawki wahają się od 0.18 zł do 0.01 zł, natomiast wiadomości do wszystkich w Nowe Orange Go kosztują, 0.18 zł niezależnie od kwoty doładowania, czyli w miarę standardowo, jak na ofertę na kartę. Niestety, trzeba wspomnieć, że jest kilka innych ofert, które oferują znacznie tańsze wiadomości do wszystkich np. w Play na kartę Lubię to! (0.09 zł).

Znacznie bardziej atrakcyjne wydają się SMS-y we własnej sieci, które kosztują jedynie 0.01 zł w bardzo wysokich doładowaniach, chociaż należy pamiętać, że w np. Play na kartę, SMS-y we własnej sieci są darmowe, niezależnie od kwoty doładowania oraz bez konieczności aktywowania czegokolwiek.

Internet w Nowe Orange Go

Pod tym względem Nowe Orange Go bardzo przypomina starsze Orange POP, co jednak trudno uznać za zaletę. W obu ofertach cena za transmisję 1 MB to aż 5.12 zł! Co gorsza, po wykorzystaniu dodatkowych pakietów danych użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co naraża go na olbrzymie opłaty związane z Internetem mobilnym. Dla zobrazowania, przy tej stawce pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) wyniesie blisko 400 zł! Z tego względu, niezależnie od środków na koncie, trzeba bacznie obserwować stan paczek. Tych jest kilka, z czego najciekawiej prezentuje się 200 MB za 2 zł na jeden dzień. To świetna propozycja dla osób, które sporadycznie korzystają z Internetu w telefonie. Taka ilość danych powinna wystarczyć do swobodnego przeglądania stron www, portali społecznościowych, słuchania muzyki z sieci, itp. Niestety, pozostałe pakiety są znacznie bardziej standardowe. 1 GB za 12 zł na 30 dni lub 200 MB za 5 zł na 30 dni, to niewielki wybór. Co gorsza, mniejszy pakiet powinien wystarczyć na miesiąc tylko wtedy, gdy ktoś naprawdę sporadycznie korzysta z Internetu, głównie do przeglądania stron internetowych i sprawdzania e-maila.

Pakiety w Nowe Orange Go

Dla większości ofert na kartę w Orange dostępne jest wiele pakietów i podobnie jest w tym przypadku. Operator udostępnia użytkownikom paczki SMS-ów oraz rozmów zarówno w sieci, jak i poza nią. Możliwe są np. Rozmowy bez limitu do wszystkich (do sieci komórkowych) na 31 dni (25 zł) lub 7 dni (7 zł), czy też 1000 SMS-ów do wszystkich na 30 dni za 10 zł. Ciekawie przedstawia się też usługa zapewniająca darmowe minuty, gdy użytkownik prowadzi jedną rozmowę dłużej niż 2 minuty. Niestety, przyznany bonus jest ważny tylko 24 godziny od momentu przyznania i po tym czasie przepada. Nie można też zebrać więcej niż 45 minut na dobę.

Na szczególną uwagę zasługuje „Numer bez limitu w Orange na kartę”. Pakiet ten jest dostępny dla klientów ze stażem w Nowe Orange Go powyżej 33 dni i umożliwia wybranie numeru z dowolnej sieci, z którym można rozmawiać za darmo. Co więcej, usługa jest darmowa, a do tego ważna przez rok. Niestety, tylko raz na 365 dni użytkownik może zmienić wybrany numer.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Orange na kartę

Co nam się podoba:
Darmowa usługa umożliwiająca wyboru jednego numeru z dowolnej sieci, z którym można rozmawiać za darmo
Spory wybór pakietów obniżających koszty
Tanie SMS-y w Orange po doładowaniu za minimum 50 zł
Długa ważność połączeń wychodzących po doładowaniu

Co nam się nie podoba:
Bardzo niekorzystne ceny połączeń po doładowaniu kwotami poniżej 50 zł
Cena SMS-ów do innych sieci nie jest zależna od zasileń
Część pakietów się wyklucza, więc trzeba dokładnie zapoznawać się z ich regulaminami
Horrendalnie wysoka cena za transmisję 1 MB danych
Niewielki wybór pakietów danych
Brak tzw. bezpiecznego Internetu naraża użytkownika na wysokie opłaty za Internet
Skomplikowany cennik oraz mechanika działania

Podsumowując:

Pomimo interesującego mechanizmu działania oraz sporej liczby pakietów, trudno polecić Nowe Orange Go osobom z ograniczonym budżetem. Atrakcyjne stawki w sieci aktywują się dopiero po doładowaniach za 50 zł lub więcej i co gorsza, wcale nie są znacznie niższe, niż w przypadku połączeń z użytkownikami innych sieci. Pod tym względem znacznie lepiej wypada np. Play na kartę, które dodatkowo oferuje korzystniejsze warunki we własnej sieci (darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y). Natomiast do bezpłatnego telefonowania lub SMS-owania w Orange lepiej sprawdzi się np. Orange Yes. W przypadku osób, które jednak poszukują tanich usług do wszystkich sieci, ciekawą propozycją może być np. JUMP! na kartę.

Niestety, również także w propozycjach pakietów Internetu Nowe Orange Go nie bryluje, gdyż cena 5.12 za 1 MB to horrendalnie wysoka stawka. Do tego brak tzw. bezpiecznego Internetu może narazić użytkownika na bardzo wysokie opłaty za transmisję danych. Sytuację trochę ratują co najwyżej standardowe (rozmiarowo i cenowo) pakiety danych, których wybór jest jednak niewielki. Dlatego osoby, które chciałyby mieć kompleksową ofertę na kartę powinny zwrócić uwagę np. na Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Nowe Orange Go
Zadzwonić na numer *101*10# lub
wysłać SMS-a o treści: NOWEGO na numer 1100
-
Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci
Gotowy do rozmowy
Taniej do Play i CenterNet
Pakiety internetowe
-
-
0 - 24 zł: 59 gr (Orange, T-Mobile, Plus, stacjonarne)
25 - 49 zł: 39 gr (Orange, stacjonarne), 49 gr (T-Mobile, Plus)
50 - 99 zł: 29 gr (Orange, T-Mobile, Plus, stacjonarne)
100 i więcej: 20 gr (Orange, stacjonarne), 29 gr (T-Mobile, Plus)
75 gr - Play (doładowanie nie wpływ na stawkę)1
60 gr - Cyfrowy polsat (doładowanie nie wpływa na stawkę)
W zależności od doładowania:
0 - 24 zł: 18 gr (wszystkie sieci)
25 - 49 zł: 10 gr (Orange), 18 gr (pozostałe sieci)
50 - 99 zł: 5 gr (Orange), 18 gr (pozostałe sieci)
100 zł i więcej: 1 gr (Orange) 18 gr (pozostałe sieci)
W zależności od doładowania:
0 - 24 zł: 30 gr (wszystkie sieci)
25 - 49 zł: 20 gr (Orange) 30 gr (pozostałe sieci)
50 - 99 zł: 10 gr (Orange) 30 gr (pozostałe sieci)
100 zł i więcej: 2 gr (Orange) 30 gr (pozostałe sieci)
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka minutowa + koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
62 gr
3.03 zł
5.12 zł
5 zł
Zależna od wartości doładowania
5 zł: przedłuża okres ważności 2 / 5 dni2
10 zł: przedłuża okres ważności 5 / 10 dni2
25 zł: przedłuża okres ważności 30 / 183 dni2
40 zł: przedłuża okres ważności 40 / 365 dni2
50 zł: przedłuża okres ważności 92 / 365 dni2
100 zł: przedłuża okres ważności 153 / 365 dni2
200 zł: przedłuża okres ważności 305 / 365 dni2
1stawka za połączenia maleje, o ile włączona jest usługa \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Taniej do Play\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 2.50 10 0
Autor:

Nowe Orange Go opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3