Analiza, opinie i pakiety Nowy Plus Internet na kartę

Plus od dłuższego czasu w każdej reklamie podkreśla, że jest liderem technologii LTE, więc z technicznego punktu widzenia jego Sieć powinna być najlepsza wśród operatorów komórkowych. Czy jednak oferta Internetu na kartę Plusa zachęca do wykorzystania potencjału wdrażanej przez niego technologii?

Charakterystyka Nowy Plus Internet na kartę

Mechanizm tej oferty jest taki sam, jak np. w Nowy Play Internet na kartę lub Orange Free na kartę. Użytkownik po doładowaniu otrzymuje pakiet danych, którego wielkość (od 7.05 MB do 12.15 GB) zależy od kwoty zasilenia. Warto wspomnieć, że premiowane jest już 10 zł, aczkolwiek przydzielany w takiej sytuacji pakiet jest bardzo mały. Natomiast Plus podwaja pakiet danych za każde doładowanie dzięki czemu za poszczególne zasilenie konta klient otrzyma:

- 10 zł ważne 7 dni, razem z bonusem do wykorzystania 300 MB
- 20 zł ważne 14 dni, razem z bonusem do wykorzystania 1.3 GB
- 30 zł ważne 30 dni, razem z bonusem do wykorzystania 4 GB
- 50 zł ważne 60 dni, razem z bonusem do wykorzystania 11 GB
- 75 zł ważne 90 dni, razem z bonusem do wykorzystania 17 GB
- 100 zł ważne 120 dni, razem z bonusem do wykorzystania 30 GB

Pod względem wielkości otrzymywanych bonusów Plus plasuje się za Play (liderem), ale przed Orange oraz T-Mobile (Internet na kartę w T-Mobile). Niestety, podobnie do oferty Play, również tutaj brakuje pakietów obniżających ceny rozmów oraz SMS-ów, więc raczej nie jest to wymarzona propozycja dla osób, które często dzwonią lub dużo SMS-ują.

Cennik Nowy Plus Internet na kartę

Pod tym względem oferty na kartę Plusa nie wyróżniają się i podobnie jest w tym przypadku. Za minutę rozmowy do wszystkich sieci trzeba zapłacić 0.29 zł, czyli standardową stawkę dla większości operatorów. Natomiast wysłanie SMS-a kosztuje 0.19 zł. To o 0.10 zł więcej niż w konkurencyjnym Nowy Play Internet na kartę. Należy też pamiętać, że Nowy Plus Internet na kartę, podobnie do wielu internetowych ofert, nie umożliwia aktywacji pakietów obniżających ceny usług.

Internet w Nowy Plus Internet na kartę

Jeśli użytkownik posiada router LTE lub telefon obsługujący tę technologię, to umożliwia ona komfortową grę przez sieć, czego nie można powiedzieć o starszym i wolniejszym standardzie 3G (głównie ze względu na duże opóźnienia).

Dzięki bonusowym pakietom oraz bardzo niskiej stawce 0.03 zł za 1 MB, Nowy Plus Internet na kartę powinien dobrze sprawdzić się w roli Internetu do komputera, tabletu lub smartfona. W pierwszym przypadku warto jednak zainwestować w większe doładowanie (od 50 zł wzwyż), gdyż umożliwi to w miarę komfortowe korzystanie z przeglądarki internetowej, korzystanie z YouTube’a, i słuchanie muzyki z Internetu itp. W przypadku 50 zł użytkownik otrzyma bonusowy pakiet 4.1 GB, a wydając wszystkie środki z konta, w sumie do jego dyspozycji będzie ok. 5.7 GB. Natomiast doładowanie za 100 zł da w sumie 15 GB. Taka ilość danych połączona z czteromiesięcznym okresem ważności powinna zadowolić większość użytkowników. Dokładne informacje o bonusach i doładowań znajdują się w umieszczonej pod tekstem tabeli.

Dla miłośników (legalnego) pobierania filmów oraz programów operator przygotował usługę „Nocny Transfer”, dzięki której między 1:00 w nocy, a 7:00 rano użytkownik korzysta z oddzielnego pakietu 50 GB, który jest rozliczany bez wpływu na standardową paczkę transmisji. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest darmowy, jednak później jej aktywacja kosztuje 10 zł i jest ważna 30 dni. Można też włączyć jej cykliczny wariant, który automatycznie odnawia się co 30 dni (o ile na koncie jest wystarczająco dużo środków). Należy jednak zwrócić uwagę, że Play oferuje podobną usługę w tej samej cenie. Działa ona jednak o godzinę dłużej (do 8:00 rano), a do tego nie jest ograniczona do 50 GB. Pierwsza cecha może być dla niektórych szczególnie istotna, gdyż np. mogą oni jeszcze jechać do pracy i korzystać z nocnego transferu zamiast dziennego.

Pakiety w Nowy Plus Internet na kartę

Niestety, podobnie do innych ofert tego typu, w tej również nie można aktywować żadnych pakietów obniżających ceny połączeń, SMS-ów itp. Wszystkie rozmowy i wiadomości są więc rozliczane zgodnie z cennikiem, co raczej nie będzie korzystne dla osób, które dużo dzwonią i SMS-ują. Pod tym względem korzystniejsza może się okazać oferta na kartę #DlaMnieSuper w Virgin Mobile, gdzie za 59 zł otrzymuje się nie tylko 10 GB Internetu, ale też nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi).

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus na kartę
Co nam się podoba:
Duże pakiety danych za doładowania
Niska cena za 1 MB Internetu poza pakietem
Usługa Nocny Transfer (darmowa przez pierwszy miesiąc) znacznie powiększa pulę dostępnej transmisji
Bardzo rozbudowana infrastruktura LTE, która zasięgiem obejmuje większość Polaków
Brak ograniczeń szybkości transmisji (w przeciwieństwie do Play)
Długie terminy ważności mniejszych pakietów
Co nam się nie podoba:
Pod kilkoma względami gorsza od konkurencyjnego Nowy Play Internet na kartę Brak pakietów obniżających ceny rozmów oraz SMS-ów
Wyższa cena za wiadomość tekstową niż w Nowy Play Internet na kartę

Podsumowując:

Nowy Plus Internet na kartę to w miarę atrakcyjna oferta, która powinna zadowolić nawet bardziej wymagających użytkowników. Duże pakiety za doładowania oraz bardzo niska stawka za 1 MB pozytywnie wpływają na jej ocenę. By ją w pełni wykorzystać, warto korzystać z urządzenia działającego w technologii LTE, co znacznie zwiększa prędkość transmisji oraz zmniejsza opóźnienia, co daje wymierne korzyści na komputerze (na smartfonie różnica jest mniej widoczna).

Jeśli jednak ktoś ze względu na osobiste preferencje nie chce skorzystać z Plusa, to dobrą alternatywą dla niego jest Nowy Play Internet na kartę, który zapewnia jeszcze większe bonusy oraz dodatkową usługę nieograniczonego transferu w nocy (w Plusie użytkownik dostaje 50 GB). Natomiast Plus ma bardziej rozwiniętą infrastrukturę (co przejawia się w postaci bardziej stabilnego sygnału) oraz lepszy zasięg. Osoby, które poza Internetem chciałyby mieć atrakcyjną ofertę pod względem połączeń i SMS-ów powinny zwrócić uwagę na np. #DlaMnieSuper w Virgin Mobile, gdzie za 59 zł otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 10 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywoać taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Nowy Plus Internet na kartę
Zadzwonić na numer: *147*13#
-
Nocny transfer
Pakiet internetowy zależny od kwoty doładowania:
10 - 19.99 zł: 7.05 MB (7 dni)
20 - 29.99 zł: 745.5 MB (14 dni)
30 - 49.99 zł: 1.15 GB (30 dni)
50 - 74.99 zł: 4.1 GB (60 dni)
75 - 99.99 zł: 6.4 GB (90 dni)
100 zł i więcej: 12.15 GB (120 dni)
Doładowanie za 100 zł daje bonusowe 15 zł
Doładowanie za 150 zł lub więcej daje bonusowe 30 zł
-
29 gr
19 gr
40 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
0.03 zł
9, 15 zł
Zależna od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni1
10-19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni1
20-29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni1
30-49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni1
50-74 zł: przedłuża ważność konta 60 / 60 + 30 dni1
75-99 zł: przedłuża ważność konta: 90 / 90 + 30 dni1
100-149 zł: przedłuża ważność konta: 120 / 120 + 30 dni1
150 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 150 / 150 + 30 dni1
1połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 8.00 10 0
Autor:

Nowy Plus Internet na kartę opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
szczesliwa para Image Banner 750 x 100