Analiza, opinie i pakiety Nowy Simplus

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych ofert na kartę na polskim rynku. Obecnie zastąpiono ją taryfami Więcej, ale nadal ma ona swoich zwolenników. Spuścizną po niej jest też wiele ciekawych reklam swego czasu, np. parodiujących znane filmy. Nowy Simplus to klasyczna oferta na kartę, która opłacalność zależy od aktywnych pakietów oraz stażu danego użytkownika.

Charakterystyka Nowy Simplus na kartę

Nowy Simplus nie jest jedyną ofertą, w której cennik zależy od stażu, ale w tym przypadku różnica w stawkach potrafi być wyjątkowo duża. Zmiany cen następują po 90 oraz 180 dniach od aktywacji karty. Należy jednak pamiętać, że Nowy Simplus jest już niedostępny dla nowych klientów. Dlatego większość korzystających z niego abonentów rozliczanych jest na podstawie najkorzystniejszych (co nie oznacza, że ogólnie korzystnych) stawek. Oferta umożliwia aktywację licznych pakietów i usług obniżających koszty, aczkolwiek najczęściej nie odnawiają się one automatycznie, więc użytkownik musi kontrolować ich stan. Nie jest to więc dobra oferta dla osób, które nie przykładają wagi do terminów ważności usług oraz np. liczby pozostałych darmowych SMS-ów.

Cennik Nowy Simplus na kartę

Niestety, pod względem stawek Nowy Simplus jest mocno przestarzały. Cena za minutę połączenia waha się od 0.59 zł do 0.73 zł, z czego pierwsza dotyczy klientów z co najmniej półrocznym stażem. Szkoda jednak, że nawet ona jest ponad dwukrotnie wyższa niż w przypadku np. Orange Yes Play na kartę lub Więcej w Plusie. Co gorsza, rozmowy z użytkownikami Play i Cyfrowego Polsatu rozliczane są według stawki aż 0.73 zł za minutę!

Sytuacja wygląda trochę lepiej w przypadku SMS-ów, które niezależnie od sieci odbiorcy kosztują od 0.15 zł do 0.18 zł (pierwsza stawka dotyczy klientów z minimum półrocznym stażem). Są one w miarę standardowe, ale nawet niższa kwota ustępuje np. ofertom na kartę Play (np. Play na kartę Lubię to!), w których wysłanie wiadomości tekstowej kosztuje zaledwie 0.09 zł. SMS-y po 0.09 zł wysyłać też można w ofercie Plusa Więcej Internetu i SMS-ów.

Internet w Nowym Simplusie na kartę

Trudno polecić niniejszą ofertę osobom, które w telefonie korzystają z mobilnego Internetu. W porównaniu do obecnych na rynku ofert, aż 2.04 zł za transmisję 1 MB danych to bardzo wysoka cena. Do tego dochodzą bardzo nieatrakcyjne pakiety od 25 do 500 MB w cenach od 5 do aż 30 zł! Dla porównania, w Taryfie Frii T-Mobile za 30 zł można kupić dwunastokrotnie większy pakiet, czyli 6 GB.

Pakiety w Nowym Simplusie na kartę

Większość dostępnych w Nowy Simplusie usług obniża ceny połączeń oraz SMS-ów zarówno we własnej sieci. Niestety, nawet wtedy stawki trudno uznać za atrakcyjne. Przykładowo pakiet „Swojaki” umożliwia wybranie do siedmiu numerów w Plusie, z którymi można rozmawiać za 0.39 zł za minutę i SMS-ować po 0.01 zł. Za każdego użytkownika trzeba co trzy miesiące płacić 5 zł, co miesięcznie daje trochę ponad złotówkę. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu konkurencyjnych ofertach można dziś aktywować darmowe nielimitowane SMS-y do wszystkich za ok. 10 zł miesięcznie, a do tego bez włączania czegokolwiek płacić 0.29 zł za minutę połączenia. Poza tym są jeszcze standardowe pakiety dające określoną liczbę minut lub wiadomości we własnej sieci. Niestety, w przypadku komunikacji poza Plusem do dyspozycji użytkownika oddano niewiele usług.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus na kartę
Co nam się podoba:
Niższe ceny usług w przypadku klientów ze stażem powyżej trzech miesięcy
Bardzo tanie SMS-y w własnej sieci po włączeniu odpowiednich pakietów
Kultowe, bardzo oryginalne reklamy
Co nam się nie podoba:
Bardzo wysokie stawki rozmów (niezależnie od sieci), nawet po włączeniu pakietów
Staż nie wpływa na ceny połączeń z użytkownikami Play i Cyfrowego Polsatu
Droga transmisja danych
Bardzo nieatrakcyjne pakiety internetowe
Niezbyt opłacalne pakiety minut i SMS-ów do innych sieci
Brak profitów w przypadku komunikacji z innymi użytkownikami Plusa

Podsumowując:

Kilka lat temu Nowy Simplus był konkurencyjną ofertą. Jednak dziś trudno ją za taką uznać. Bardzo niekorzystny cennik, brak pakietów gwarantujących nielimitowane, darmowe usługi (np. SMS-y do wszystkich), droga transmisja danych, małe i kosztowne pakiety internetowe itd. powodują, że trudno znaleźć w Nowym Simplusie istotne zalety. Z kretesem przygrywa on z np. w Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie w kwocie 29 zł dostepne są darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich operatorów oraz 2 GB Internetu oraz innymi aktualnymi ofertami na kartę. Z całą stanowczością można uznać, że czasy jego świetności minęły bezpowrotnie.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Nowy Simplus
-
-
Pakiety internetowe
Swojaki
Mini Minuty
Mini SMS
-
-
Na start: 73 gr1
po 90 dniach: 67 gr1
po 180 dniach: 59 gr1
Do Play i Cyfrowego Polsatu: 73 gr
Na start: 18 gr
po 90 dniach: 16 gr
po 180 dniach: 15 gr
Na start: 40 gr
po 90 dniach: 35 gr
po 180 dniach: 30 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.80 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
2.04 zł
-
Zależna od wartości doładowania
5 - 9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni2
10 - 19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni2
20 - 29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni2
30 - 49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni2
50 - 99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni2
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 30 dni2
1nie dotyczy Play i Cyfrowego Polsatu
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Nowy Simplus opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3