Analiza, opinie i pakiety Nowy Tak Tak

Wbrew nazwie, taryfa Nowy Tak Tak jest starą ofertą, którą wprowadził nieistniejący już operator Era. Przez ostatnie kilka lat polski rynek telekomunikacyjny zdążył się bardzo zmienić, więc oferta Nie należy do najatrakcyjniejszych na rynku prepaid. Nadal jednak ma swoich zwolenników, którzy przy niej trwają, pomimo tego, że pojawiają się nowe i bardziej atrakcyjne propozycje. Niestety osoby, którym wydaje się ona atrakcyjna, nie mają możliwości podpisania nowej umowy lub przejścia na tę taryfę.

Charakterystyka


Cechą charakterystyczną Nowego Tak Taka jest ogromna liczba dodatkowych pakietów, które można aktywować dla obniżenia kosztów. Poza tym jednak jest to dosyć standardowa oferta skupiona wokół telefonowania oraz SMS-owania. Niestety, wysokie ceny usług oraz niedzisiejsze pakiety mogą zniechęcić do niej bardziej wymagających użytkowników.

Cennik


Nie można już aktywować tej oferty, w której ciekawostką jest zróżnicowanie stawki za minutę połączenia, zależnej od stażu danego użytkownika w tej ofercie. Początkowo wynosi ona 0.59 zł, jednak po 4 miesiącach spada do 0.57 zł. Obie kwoty są niesamowicie wysokie i wręcz nieakceptowalne, jeśli porówna się je do aktualnych ofert innych operatorów (np. 0.29 - 0.09 zł za minutę w Więcej do wszystkich). Trochę lepiej, ale nadal przeciętnie prezentuje się koszt SMS-a, czyli 0.18 zł, który i tak jest dwukrotnie wyższy niż w przypadku np. Play na kartę Lubię to! (0.09 zł) Także cena przesłania megababajta mocno odstaje od współczesnych realiów i wynosi 1.46 zł, co jest wysoką stawką w porównaniu chociażby do 0.19 zł w Nju na kartę.

Pakiety


Oferta obejmuje kilkanaście różnych paczek minut, kilka pakietów dla SMS-ów oraz innych usług, jak np. Numerki za Grosze (tańsze połączenia z wybranymi numerami) lub Godzina za Grosze (płaci się za dwie pierwsze minuty, a następne 58 minut jest bezpłatne). Można też aktywować usługę Rok ważności po każdej rozmowie.

O sile tej oferty decydują liczne pakiety minut i SMS-ów do sieci T-Mobile oraz pozostałych operatorów. Można je łączyć w zależności od potrzeb. Niestety, oferta pochodzi z czasów, gdzie nie było jeszcze pakietów „bez limitów”, więc Nowy Tak Tak rozczaruje użytkowników poszukujących darmowych połączeń, SMS-ów lub atrakcyjnych pakietów internetowych.
Co nam się podoba:
Liczne pakiety i usługi dodatkowe, np. zbieranie minut do sieci T-Mobile i Heyah
Możliwość aktywacji pakietów minut i SMS-ów do innych sieci
Po aktywacji usługi Rok ważności, po każdej rozmowie wychodzącej nie ma konieczności częstego doładowywania konta
Co nam się nie podoba:
Nie ma już możliwości zakupienia startera oferty Nowy Tak Tak
Brak możliwości zmiany aktualnej taryfy na Nowy Tak Tak
Drogie usługi telekomunikacyjne w przypadku braku aktywacji pakietów lub usług (0.57 zł za minutę połączenia, 0.18 zł za SMS-a, 1.46 zł za 1 MB)
Użytkownik sam musi aktywować opcję obniżenia kosztów połączeń z 0.59 zł na 0.57 zł. Operator nie robi tego automatycznie po 4 miesiącach
Brak atrakcyjnych pakietów internetowych
Wiele pakietów przedłużanych jest cyklicznie, więc należy pamiętać, aby mieć wystarczające środki na koncie w dniu pobrania opłaty

Podsumowując:

Przedstawiona oferta w okresie swej świetności, czyli na przełomie 2010 i 2011 roku była bardzo opłacalna dla klientów. Obecnie większość operatorów proponuje oferty na kartę z nielimitowanymi rozmowami we własnej sieci i SMS-y do wszystkich (np. Formuła Play na kartę), więc trudno uznać ją za atrakcyjną. Brak bezpłatnych połączeń, SMS-ów wysoka stawka za połączenia z Internetem oraz brak dużych pakietów internetowych w rozsądnych cenach, działają na jej niekorzyść. Z tych względów oferta ta sprawdzi się jedynie w przypadku osób, które sporadycznie korzystają z telefonu. Usługa Rok ważności po każdej rozmowie może kusić, jednak pod tym względem lepsza może okazać się np. oferta Plusa Rok Ważności Konta, w której po doładowaniu kwotą powyżej 5 zł połączenia wychodzące są ważne przez kolejne 365 dni, a cennik usług jest znacznie atrakcyjniejszy niż w Nowym Tak Taku.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Nowy Tak Tak
Zadzwonić na numer *125*1# i wybrać opcję ″taryfa″
-
Dodatkowe pakiety internetowe
Pakiet minutowy
Nielimitowane rozmowy do T-Mobile i Heyah
-
-
59 gr / 57 gr1
80 gr do Play2
18 gr
41 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 6.05 zł
Strefa roamingowa 2: 12.10 zł
Strefa roamingowa 3: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.71 zł
Strefa międzynarodowa 2: 1.91 zł
Strefa międzynarodowa 3: 2.08 zł
Strefa międzynarodowa 4: 2.30 zł
Strefa międzynarodowa 5: 2.58 zł
Strefa międzynarodowa 6: 4.26 zł
Strefa międzynarodowa 7: 7.69 zł
0.41 zł (strefa 1A)
1.97 zł (inne strefy)
2.30 zł (strefa 1A)
4.03 zł (inne strefy)
1.46 zł
5, 9 i 20 zł
Zależna od wartości doładowania
4 - 9 zł: przedłuża okres ważności o 5 / dodatkowo 31 dni3
10 - 24 zł: przedłuża okres ważności o 10 / dodatkowo 31 dni3
25 - 49 zł: przedłuża okres ważności o 31 / dodatkowo 31 dni3
50 - 500 zł: przedłuża okres ważności o 100 / dodatkowo 31 dni3
1dotyczy osób ze stażem powyżej 4 miesięcy
2dotyczy użytkowników, którzy wykonali pierwsze połączenie przed 18.03.2013
3połączenia wychodzące / przychodzące
# zmieniając taryfę wszystkie pakiety oraz darmowe minuty mogą przepaść
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Nowy Tak Tak opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.