Analiza, opinie i pakiety Oferta JUMP!

Archiwalna oferta abonamentowa, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Nowe nowe taryfy Jump!. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacji mają jedynie charakter poglądowy i archiwalny, jednak nadal mogą być przydatne dla osób korzystających z niej.

Karnawałowa platforma z wielkim napisem JUMP!, państwo Lewandowscy oraz ogólna radość i podniecenie emanujące z ekranu. Oto sposób T-Mobile na zainteresowanie telewidzów ofertą abonamentową JUMP!, która zastąpiła starsze warianty zobowiązań operatora.

Charakterystyka T-Mobile abonament Jump

JUMP! dzieli się na taryfy bez urządzenia (za 49.99 zł lub 69.99 zł miesięcznie) oraz z takowym (za 59.99 zł, 79.99 zł, 109.99 zł, 159.99 zł lub 209.99 zł miesięcznie). W sumie dostępnych jest siedem taryf, które niezależnie od kwoty zobowiązania zapewniają nielimitowane darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich sieci, w tym na stacjonarne. Zważywszy na fakt, że najtańsza taryfa (bez urządzenia) dostępna jest za 49.99 zł miesięcznie, oferta ta ma jeden z najkorzystniejszych stosunków ceny do otrzymywanych korzyści, w porównaniu do abonamentów innych operatorów.

Poza rozmowami i SMS-ami, użytkownik ma do dyspozycji (zależnie od kwoty zobowiązania) od 30 do 120 darmowych minut na połączenia z krajami Unii Europejskiej, co dla wielu może okazać się sporą zaletą JUMP!. Pakiety te są charakterystyczną cechą obecnych abonamentów T-Mobile. Dla użytkowników mających rodzinę lub podróżujących do krajów Unii, mogą one okazać się dużym atutem. Niestety, w najtańszej taryfie pakiet ten (30 minut) kosztuje 5.99 zł miesięcznie dla połączeń z Polski do Unii oraz 6.99 zł w przypadku rozmów w krajach członkowskich (np. Niemiec, Anglii, Francji). Nie jest on jednak obligatoryjny, a w przypadku wyższych taryf otrzymuje się go bezpłatnie.

Internet w T-Mobile Jump


JUMP! może zainteresować amatorów Internetu mobilnego, gdyż w zależności od kwoty abonamentu jest tu do dyspozycji od 250 MB do 1.5 GB danych w ramach usługi Internet Connect. W tańszych zobowiązaniach pakiet jest niewielki i umożliwia sprawdzanie poczty i sporadyczne przeglądanie stron internetowych. Natomiast 1.5 GB z najdroższego wariantu powinno wystarczyć do swobodnego korzystania z przeglądarki internetowej, portali społecznościowych, a nawet pobierania aplikacji oraz oglądania filmów na YouTube. Niestety, biorąc pod uwagę, że najwyższe zobowiązanie kosztuje aż 209.99 zł miesięcznie, to oferowany przez T-Mobile pakiet uznać trzeba za niewielki (np. w porównaniu do 2 GB w ofercie Orange Multi II Max za 154.99 zł miesięcznie).

Trzeba też kontrolować zużycie danych, gdyż przekroczenie podstawowego pakietu wiąże się z opłatą 10 zł. W zamian użytkownik otrzymuje dodatkową paczkę (od 1 do 3 GB), której wielkość zależy od kwoty zobowiązania. Po wykorzystaniu tego pakietu dalsza łączność z Internetem jest bezpłatna, ale jego prędkość spada do zaledwie 16 kb/s. Taka przepustowość umożliwia korzystanie z tekstowych komunikatorów internetowych, ale nie sprawdza się podczas przeglądania stron internetowych lub portali społecznościowych. Dla zobrazowania, pobranie 75 MB albumu MP3 w najpopularniejszej jakości zajmuje ponad 10 godzin!

Podróżujący klienci mogą docenić za to pakiet transferu, z którego można korzystać poza granicami Polski. Dostępny jest on w zobowiązaniach od 109.99 zł (lub 69.99 w przypadku wariantu bez telefonu). W najmniejszej wersji otrzymuje się 100 MB do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej. Powinno to starczyć na sporadyczne sprawdzenia maila lub wpisów na Facebooku. Natomiast w najdroższej taryfie dostaje się 500 MB, które obowiązują na całym świecie! Co ciekawe, dodatkowy pakiet tego typu w T-Mobile kosztuje aż 359 zł i pozwala zaoszczędzić ponad 17 tys. zł, jeśli się go w pełni wykorzysta.

Dodatkowe usługi w T-Mobile Jump


Z usług dostępnych dla taryf JUMP! najciekawiej prezentują się Internet Connect oraz Sieć Rodzinna. Pierwsza opcja pozwala na korzystanie przez kilku użytkowników T-Mobile z tego samego pakietu internetowego (każda dodatkowa osoba to koszt 2 zł miesięcznie). Po wykorzystaniu transferu danych, jego szybkość jest ograniczona. W przypadku lidera grupy wynosi ona zaledwie 16 kb/s, natomiast pozostali użytkownicy zostają całkowicie odcięci od dostępu do Internetu. Natomiast Sieć Rodzinna zapewnia darmowe rozmowy w obrębie jej użytkowników (od 1 do 5 osób będących w T-Mobile), jednak każdy użytkownik podnosi miesięczny koszt zobowiązania założyciela grupy (od 15 do 55 zł). W JUMP! rozmowy są całkowicie bezpłatne, ale usługa umożliwia też telefonowanie innym członkom grupy bez konieczności płacenia (np. jeśli dzieci korzystają z ofert T-Mobile).

Warto też wspomnieć o Graniu na Czekanie, które po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł (o ile się go nie wyłączy np. przez automatyczne biuro obsługi klienta). Pozwala ono na zmianę sygnału oczekiwania na połączenie, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z aktywności usługi oraz konieczności jej comiesięcznego opłacania.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety T-Mobile abonament

Różnice między ofertą z telefonem i bez w T-Mobile Jump


Taryfy bez telefonu różnią się od tych z urządzeniem jedynie kwotą miesięcznego zobowiązania. Odpowiednikiem tańszej (za 49.99 zł miesięcznie) jest wariant z telefonem za 59.99 zł. Natomiast droższa (za 69.99 zł) to zobowiązanie z urządzeniem za 109.99 zł. Jeśli więc komuś nie zależy na nowym telefonie, to warto zastanowić się nad abonamentem bez takowego, gdyż w skali dwóch lat umożliwia to zaoszczędzenie 240 zł (w tańszym wariancie) lub 960 zł (w droższym).

Bardzo istotnym mankamentem taryf z urządzeniem jest sposób ich spłaty. Klient przez pierwsze 18 miesięcy płaci raty za sprzęt w wysokości określonej dla danego zobowiązania (np. dla abonamentu za 154.99 zł jest to 90 zł miesięcznie, które wliczone są w wysokość opłaty). Po tym czasie kończy się spłacanie urządzenia, jednak kwota zobowiązania nie zostaje obniżona, więc klient przez pół roku musi uiszczać opłatę nie otrzymując w zamian korzyści.
Co nam się podoba:
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci (w tym stacjonarne), niezależnie od taryfy
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, niezależnie od taryfy
Kilka interesujących usług do wyboru (Sieć Rodzinna, Internet Connect)
Pakiet roamingowej transmisji internetowej dostępny w najdroższej taryfie pozwala zaoszczędzić ponad 17 tys. zł!
Taryfy 79.99 zł wzwyż lub 69.99 zł bez telefonu - bezpłatny pakiet rozmów w Unii Europejskiej
Abonamenty od 109.99 zł wzwyż lub 69.99 zł bez telefonu – paczka danych do wykorzystania poza Polską
Co nam się nie podoba:
Pakiety krajowej transmisji danych są nieadekwatne do kwot zobowiązań
Urządzenie spłacane jest przez 18 miesięcy, jednak kwota abonamentu jest przez 2 lata niezmienna
Po wykorzystaniu pakietu danych, użytkownik narażony jest na opłatę 10 zł (domyślnie aktywna usługa, która daje dodatkową paczkę Internetu)
Aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
Domyślnie włączone Granie na Czekanie, które po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Bez e-faktury kwota zobowiązania wzrasta o 5 zł (uwzględnione w tabeli)

Podsumowując:

Po rozmachu kampanii marketingowej związanej JUMP! widać, że operatorowi zależało na wypromowaniu tej oferty. W przeciwieństwie do konkurencji (np. Taryf LTE bez limitu Plusa), T-Mobile skupiło się na dodatkowych usługach, które najbardziej przypadną do gustu podróżującym po Unii Europejskiej. Pakiety minut oraz Internetu dostępne poza Polską wyraźnie odróżniają JUMP! na tle konkurencyjnych ofert (czyżby na prośbę Lewandowskiego?). Aczkolwiek 400 darmowych minut w UE oferuje również Orange np. w Smart Plan Multi II. Niemniej, dostępny w najdroższej taryfie JUMP! pakiet roamingowej transmisji jest pierwszą tego typu usługą w Polsce.

Z drugiej strony, oferta ta przeciętnie prezentuje się w przypadku korzyści w kraju. Nielimitowane rozmowy i SMS-y w ofertach abonamentowych to już standard (np. w Formule 4.0 Unlimited za 51.97 zł miesięcznie), a stosunkowo nieduże pakiety internetowe w poszczególnych taryfach nie są w stanie konkurować z odpowiadającymi im ofertami konkurencji. Dla przykładu, w Taryfie LTE bez limitu Plusa za 104.99 zł miesięcznie klient otrzymuje 2 GB Internetu, a w JUMP! jest to 1 GB (plus dodatkowe 1.5 GB za 10 zł). W efekcie, JUMP! można polecić osobom, które dużo podróżują, mają rodzinę w innych krajach Unii Europejskiej lub zależy im na telefonach oferowanych przez tego operatora.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i przy okazji
obniżyć miesięczny koszt o 5 - 10 zł!!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Oferta JUMP! 54.99
Abonament bez telefonu / z telefonem
59.99 zł / 49.99 zł1 (z telefonem / bez telefonu)
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 1 GB za 10 zł po zużyciu standardowego
30 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej4
30 darmowych minut w roamingu do Unii Europejskiej5
Internet Connect 250 MB6
5 zł zniżki na abonament
0 gr
0 gr
0 gr
36 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa kosztuje 5.99 zł miesięcznie
5usługa kosztuje 6.99 zł miesięcznie
6usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
# przenosząc numer oraz zakładając konto bankowe w T-Mobile klient otrzymuje 500 zł
Oferta JUMP! 74.99
Abonament z telefonem
79.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 1 GB za 10 zł po zużyciu standardowego
Internet Connect 500 MB4
30 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej
30 darmowych minut w roamingu do Unii Europejskiej
5 zł zniżki na abonament
0 gr
0 gr
0 gr
36 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Oferta JUMP! 104.99
Abonament z telefonem / bez telefonu
69.99 zł / 109.99 zł1 (z telefonem / bez telefonu)
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 1.5 GB za 10 zł po zużyciu standardowego
Internet Connect 1 GB4
100 MB darmowej transmisji danych na terenie Unii Europejskiej
60 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej
60 darmowych minut w roamingu do Unii Europejskiej
5 zł zniżki na abonament
0 gr
0 gr
0 gr
36 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Oferta JUMP! 154.99
Abonament z telefonem
159.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 2 GB za 10 zł po zużyciu standardowego
Internet Connect 1.5 GB4
500 MB darmowej transmisji danych na terenie Unii Europejskiej
90 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej
90 darmowych minut w roamingu do Unii Europejskiej
5 zł zniżki na abonament
0 gr
0 gr
0 gr
36 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Oferta JUMP! 204.99
Abonament z telefonem
209.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane do wszystkich sieci
Usługa MyDysk2
Sieć rodzinna3
Dodatkowy pakiet 3 GB za 10 zł po zużyciu standardowego
Internet Connect 1.5 GB4
500 MB darmowej transmisji danych na całym świecie
120 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej
120 darmowych minut w romingu do Unii Europejskiej
Darmowe, nielimitowane rozmowy przychodzące na terenie Unii
5 zł zniżki na abonament
0 gr
0 gr
0 gr
0 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr w Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
0 zł
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5 zł
2koszt usługi to 5 zł miesięcznie
3w zależności od miesięcznej opłaty, usługa tworzy sieć od 1 do 5 osób, między którymi rozmowy są darmowe
4usługa pozwala na korzystanie z tego samego pakietu kilku użytkownikom T-Mobile. Koszt miesięczny dodania dodatkowej osoby to 2 zł (dla lidera grupy). Po wyczerpaniu pakietu dalsza transmisja w przypadku lidera staje się bezpłatna, ale zwalnia do 16 kb/s. Z kolei dostęp do Internetu w przypadku członków grupy zostaje zablokowany.
# aktywacja numeru kosztuje 49.99 zł
# domyślnie włączona usługa Granie na Czekanie, która po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł miesięcznie
Nasza ocena oferta: 7.50 10 0
Autor:

Oferta JUMP! opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.