Analiza, opinie i pakiety Orange Free na kartę

Na stronie Orange widnieje informacja, że Orange Free na kartę, to idealna oferta dla użytkowników mobilnego Internetu na tabletach oraz komputerach. Czy jednak faktycznie daje ona ”wolność” korzystania z tych urządzeń?

Charakterystyka Orange Free na kartę

Każdy z dużych operatorów w Polsce ma ofertę mobilnego Internetu na kartę. Jeśli pominąć przekazy marketingowe okazuje się, że zasada ich działania jest zbliżona. Również w tym przypadku użytkownik otrzymuje bonusowy pakiet danych w zamian za doładowania. Wielkość paczki (od 157 MB do 6 GB) oraz okres jej ważności zależy od wysokości zasilenia. Niestety, propozycja Orange znacznie ustępuje konkurencji, gdyż nawet bonusowe pakiety są często trzykrotnie mniejsze niż w Nowy Play Internet na kartę i Nowy Plus Internet na kartę! Jedynie Internet na kartę w T-Mobile oferuje skromniejsze paczki, ale działanie tej oferty jest trochę inne i trudno je porównywać.

Cennik Orange Free na kartę

Ceny usług w Orange Free na kartę nie różnią się od pozostałych ofert na kartę w Orange. Za minutę połączenia trzeba zapłacić 0.29 zł, co jest standardową stawką wśród operatorów. Koszt MMS-a to aż 0.40 zł, natomiast cena za SMS to 0.20 zł. Już od wielu lat są to standardowe stawki w Orange, jednak w porównaniu do np. 0.09 zł w Nowy Play Internet na kartę nie robią one zbyt dobrego wrażenia. Należy tu oczywiście pamiętać, że przede wszystkim jest to oferta skierowana do korzystania z Internetu, więc powyższe stawki nie są, aż tak istotne.

Internet w Orange Free na kartę

Niestety, również pod tym względem oferta Orange ustępuje swoim konkurentom. Aż 0.10 zł za 1 MB, to stosunkowo dużo jak na ofertę Internetowa (ponad trzykrotnie więcej niż w Nowy Plus Internet na kartę). Co gorsza, po zużyciu pakietu danych użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, więc łatwo narazić się na wysokie opłaty za transmisję. Dla zobrazowania, w Internet na kartę w T-Mobile stawka jest trochę wyższa, ale tam po wykorzystaniu paczek dalsza transmisja jest darmowa (aczkolwiek powolna). Więc trochę szkoda, że Orange nie zdecydowało się na takie rozwiązanie. Spory niedosyt pozostawia też brak dodatkowych pakietów danych, które uczyniłyby niniejszą ofertę, choć trochę atrakcyjniejszą.

Niestety, połączenie wysokich stawek za 1 MB, stosunkowo małych pakietów danych za doładowania oraz braku dodatkowych paczek powoduje, że Orange Free na kartę powinna zainteresować jedynie mało wymagających klientów. Nawet największy bonus (6 GB po doładowaniu za 100 zł lub więcej) może dosyć szybko się wyczerpać, jeśli użytkownik będzie korzystać z niego na komputerze i oglądać np. filmy na YouTube. Natomiast w przypadku tabletów i smartfonów może on okazać się zbyt duży chyba, że ktoś potrzebuje taką paczkę na raptem dwa lub trzy miesiące. Należy jednak zauważyć, że np. w T-Mobile na kartę pakiet 6 GB kosztuje zaledwie 30 zł.

Pakiety w Orange Free na kartę

Do jeszcze niedawna Orange Free na kartę sprawdzał się niezbyt dobrze w roli głównego numeru do telefonu. Było to związane z wysoką stawką za minutę i niewielką liczbą dodatkowych pakietów, które na domiar złego były mało atrakcyjne. Obecnie Orange dodał do swojej Internetowej taryfy na kartę kilka dodatkowych usług znanych już z innych ofert, dzięki czemu można aktywować usługi, które były zarezerwowane jeszcze jakiś czas temu tylko dla np. Orange Yes i Orange Smart. Dostępne są zatem takie pakiety jak:

- "Rozmowy bez limitu do wszystkich" na 31 dni (25 zł) lub 7 dni (7 zł), dzięki którym można dzwonić do wszystkich sieci komórkowych
- "Masz za staż", który daje do 30 % wartości doładowania za przynależność do sieci
- "Konto ważne rok" oraz kilka innych pakietów i bonusów np. minuty do Orange i oraz usługi ratunkowe typu "Połączenie na koszt odbiorcy".

Brakuje natomiast paczek darmowych SMS-ów, a jedyną usługa skierowaną tylko i wyłącznie do klientów Orange Free są mało imponujące bonusy za doładowania (do 6 GB za 100 zł). Największą bolączką jest jednak brak jakichkolwiek dodatkowych paczek Internetu, co jednak wynika z mechaniki oferty. Niemniej, budzi to zdziwienie zwłaszcza, gdy spojrzy się na konkurencje, która w swoich ofertach Internetu na kartę zapewnia przynajmniej kilka udogodnień związanych z dodatkowym transferem np. Nowy Play Internet na kartę, który oferuje sporo możliwości nielimitowanego Internetu.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Orange na kartę
Co nam się podoba:
Dodatkowe paczki Internetu po każdym doładowaniu
Dodatkowe pakiety nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych
Ważność bonusowych pakietów jest taka sama, jak połączeń wychodzących
Co nam się nie podoba:
Brak jakichkolwiek zalet w porównaniu do konkurencji
Małe pakiety za doładowania (w porównaniu do konkurencji)
Bardzo wysoka stawka za transmisję 1 MB danych poza paczką danych w porównaniu do innych ofert Internetowych
Operator nie oferuje dodatkowych paczek Internetu
Brak tzw. Nocnego transferu, który przyznaje dodatkowy pakiet danych w nocy

Podsumowując:

Orange Free na kartę czasy świetności ma już za sobą i póki operator jej nie uatrakcyjni, trudno ją komuś polecić. Pod każdym względem przegrywa ona z konkurencją, a do tego jej niewielkie bonusowe pakiety nie umożliwiają w pełni komfortowego korzystania z Internetu np. na komputerze (wbrew stwierdzeniu Orange).

Jeśli więc komuś zależy na bardzo dużych pakietach danych za doładowania, to najlepszym wyborem będzie np. Nowy Plus Internet na kartę, który dodatkowo zapewnia dostęp do rozbudowanej infrastruktury 4G LTE. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się także Nowy Play Internet na kartę, w którym jest kilka możliwości nielimitowanego transferu, jak również spore bonusy za każde doładowanie. Natomiast użytkownikom, którzy sporadycznie, ale intensywnie korzystają z Internetu mobilnego, można polecić np. Internet na kartę w T-Mobile, głównie dzięki tanim pakietom dodatkowym oraz długiej ważności konta.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywoać taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Orange Free na kartę
Zadzwonić na numer: *101*40# lub
wysłać SMS-a o treści: FREE na numer 3033
-
Gotowy do rozmowy
Taniej do Play i CenterNet
Zależy od wartości doładowania:
0 - 4.99 zł: brak bonusu
5 - 9.99 zł: 152 MB na 2 dni
10 - 24.99 zł: 152 MB na 5 dni
25 - 39.99 zł: 1.01 GB na 30 dni
40 - 49.99 zł: 1.01 GB na 40 dni
50 - 99.99 zł: 2.27 GB na 90 dni
100 zł i więcej: 6 GB na 150 dni
-
29 gr (Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, telefony stacjonarne, inne sieci)
65 gr (Cyfrowy Polsat)
75 gr (Play)1
20 gr
40 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka krajowa + koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
62 gr
3.03 zł
10 gr
6 zł i 20 zł
Zależna od wartości doładowania
5 zł: przedłuża okres ważności 2 / 5 dni2
10 zł: przedłuża okres ważności 5 / 10 dni2
25 zł: przedłuża okres ważności 30 / 183 dni2
40 zł: przedłuża okres ważności 40 / 365 dni2
50 zł: przedłuża okres ważności 92 / 365 dni2
100 zł: przedłuża okres ważności 153 / 365 dni2
200 zł: przedłuża okres ważności 305 / 365 dni2
1stawkę można obniżyć do poziomu pozostałych sieci aktywując pakiet ″Taniej do Play i CenterNet″
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

Orange Free na kartę opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200