Analiza, opinie i pakiety Orange POP

Jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych ofert na kartę na polskim rynku, która powstała jeszcze za czasów świetności Idei. Pomimo swojego wieku, nadal ma ona liczne grono zwolenników, aczkolwiek z punktu widzenia opłacalności znacznie ustępuje swoim młodszym konkurentom.

Charakterystyka Orange Pop


Orange Pop powstała na długo zanim na rynku pojawiły się oferty bez limitów, a pakiety internetowe nawet nie zbliżały się do 100 MB. Dostępnych było za to dużo rodzajów paczek minut oraz SMS-ów w sieci. Z czasem Idea, a później Orange dodawał do Popa bardziej konkurencyjne usługi, by ostatecznie upodobnić tę ofertę do pozostałych propozycji na kartę tego operatora. Dziś uznać ją można za klasyczną ofertę na kartę, której opłacalność zależy od włączonych pakietów, dlatego nie jest to dobra propozycja dla osób, które nie lubią kontrolować ważności oraz stanu dodatkowych usług.

Cennik Orange Pop


Jak na polski rynek ofert na kartę, aktualne ceny w Popie są standardowe. Za minutę połączenia zapłacić trzeba 0.29 zł. To często spotykana stawka, którą przebijają jedynie pojedyncze oferty (np. Nju na kartę).

Dosyć drogo wychodzi za to stawka za SMS-y, które kosztują 0.20 zł. Trudno nazwać tę stawkę atrakcyjną, skoro w np. Play na kartę wysłanie wiadomości tekstowej kosztuje 0.09 zł, a w sieci jest zupełnie bezpłatne.

Internet w Orange Pop


Już po cenie transmisji 1 MB (5.12 zł) widać, że nie jest to oferta internetowa. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że, operator udostępnił dla niej kilka pakietów danych. Najciekawiej prezentuje się paczka 200 MB ważna jeden dzień, która kosztuje zaledwie 2 zł. Taka ilość umożliwia swobodne korzystanie z Internetu na smartfonie (przeglądarka, portale społecznościowe, zdjęcia, filmy na YouTube) przez kilka godzin. Niestety, niewykorzystane dane przepadają o północy. Co gorsza, po zużyciu pakietu użytkownik rozliczany jest według bardzo wysokiej stawki cennikowej, więc łatwo może narazić się na spore opłaty (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu).

Pozostałe dwa pakiety są znacznie mniej atrakcyjne, gdyż 12 zł za 1 GB (na 30 dni) lub 5 zł za 200 MB (na 30 dni), to standardowe oferty, które niczym się nie wyróżniają. Co gorsza, mniejsza paczka wystarczy na miesiąc tylko wtedy, gdy użytkownik będzie korzystać z Internetu w telefonie do najbardziej podstawowych czynności np. do przeglądania stron internetowych i sprawdzania maili.

Pakiety w Orange Pop


Czyli główna zaleta Orange Pop. Użytkownik ma do wyboru kilkanaście pakietów, które dotyczą rozmów oraz SMS-ów we własnej sieci, a także do innych. Poza standardowymi paczkami np. 1000 SMS do wszystkich za 10 zł, aktywować można też bardziej oryginalne paczki, jak np. zbieranie darmowych minut w zamian za telefonowanie do innych operatorów lub obniżanie cen SMS-ów po każdej wysłanej wiadomości. Bardzo ciekawie prezentuje się także usługa "Rozmowy bez limitu", która umożliwia darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowach i kosztuje 25 zł za 31 dni, czyli tyle samo co w np. Plush na kartę). Jest też opcja na 7 dni za 7 zł, jednak długoterminowo jest ona znacznie mniej opłacalna (ok. 6 zł drożej co miesiąc). Na szczególną uwagę zasługuje „Numer bez limitu w Orange na kartę”. Pakiet jest dostępny dla klientów ze stażem w Popie powyżej 33 dni i umożliwia wybranie numeru z dowolnej sieci, z którym można rozmawiać za darmo. Co więcej, usługa jest darmowa, a do tego ważna przez rok. Niestety, użytkownik może zmienić wybrany numer tylko raz na 365 dni. Trzeba również uważnie czytać regulaminy poszczególnych usług, gdyż niektóre się wykluczają lub nie działają jednocześnie.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Orange na kartę
Co nam się podoba:
Jedna z najstarszych ofert na kartę na rynku
Bardzo duży wybór rozmaitych pakietów
Darmowa usługa umożliwiająca wybranie numeru z dowolnej sieci, z którym można rozmawiać za darmo
Atrakcyjne pakiety nielimitowanych rozmów do wszytskich sieci
Stosunkowo długa ważność połączeń wychodzących
Co nam się nie podoba:
Horrendalnie wysoka cena za 1 MB transmisji (5.12 zł!)
Brak tzw. bezpiecznego Internetu naraża użytkownika na wysokie opłaty za Internet
Niewielki wybór pakietów internetowych
Niezbyt atrakcyjne stawki za rozmowy i SMS-y
Oferta wymaga częstego kontrolowania stanu pakietów i dodatkowych usług
Poza usługą „Numer bez limitu”,brak profitów i bonusów za korzystanie z oferty

Podsumowując:

Jeśli oceniać Orange Pop przez pryzmat oferowanych w nim bonusów oraz cennika, to znacząco przegrywa on z konkurencyjnymi ofertami, jak np. Taryfa Frii, gdzie profity zyskuje się przez samo korzystanie z nich. Trzeba jednak pamiętać, że siłą Popa jest bardzo duża liczba pakietów, obejmujących niemal wszystkie rodzaje usług (rozmowy, SMS-y, Internet). Dzięki nim korzystanie z tej oferty może być całkiem opłacalne, szczególnie, jeśli użytkownik ma liczne grono znajomych w Orange. Niestety, w zastosowaniach internetowych Pop raczej nie spełni oczekiwań bardziej wymagających użytkowników. Niewielki wybór średnio atrakcyjnych pakietów (bez tzw. bezpiecznego Internetu) oraz bardzo wysoka cena za każdy megabajt poza nimi to jego główne wady. W efekcie, łatwo narazić się na wysokie opłaty spowodowane transmisją po wyczerpaniu paczek danych.

Zastanawiając się nad ciekawą ofertę na kartę warto spojrzeć również na to, co oferuje konkurencja. Osoby które chcą mieć dogodny kontakt ze wszystkimi sieciami powinny zwrócić uwagę na np. Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za 29 zł dostaje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich i aż 2 GB Internetu. Ciekawą alternatywą dla tych, którzy głównie SMS-ują może być także Heyah Dniówka, w której juz za 28 groszy dziennie można dowoli SMS-ować ze wszystkimi operatorami. Warto przyjrzeć się bliżej również ofercie Mobile Vikings, gdzie ma się rok ważności konta, dzięki czemu nie trzeba ciągle pamiętać o regularnym doładowywaniu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Orange POP
Zadzwonić na numer *101*20# lub
wysłać SMS-a o treści: OPOP na numer 1112
-
Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich sieci
Taniej do Play i CenterNet
MultiPOP
POPMinuty
Pakiety internetowe
-
-
29 gr (Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, telefony stacjonarne)
65 gr (Cyfrowy polsat)
75 gr (Play, inne sieci)1
20 gr
20 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Stawka minutowa + koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
62 gr
3.03 zł
5.12 zł
5 zł, 10 zł, 20 zł
Zależna od kwoty doładowania
5 zł: przedłuża okres ważności 2 / 5 dni2
10 zł: przedłuża okres ważności 5 / 10 dni2
25 zł: przedłuża okres ważności 30 / 183 dni2
40 zł: przedłuża okres ważności 40 / 365 dni2
50 zł: przedłuża okres ważności 92 / 365 dni2
100 zł: przedłuża okres ważności 153 / 365 dni2
200 zł: przedłuża okres ważności 305 / 365 dni2
1stawkę można obniżyć do poziomu pozostałych sieci aktywując pakiet ″Taniej do Play″
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 4.00 10 0
Autor:

Orange POP opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.