Analiza, opinie i pakiety Play na kartę

Play informuje w reklamie oferty, że lubi gwiazdki, ale tylko na niebie, a nie w regulaminach. Ma to oznaczać, że niniejsza oferta jest wyjątkowo przejrzysta i pozbawiona niekorzystnych dla klientów kruczków. I… trzeba przyznać, że ogólnie rzecz biorąc jest to prawda!

Charakterystyka Play na kartę

Play na kartę można uznać za klasyczną ofertę prepaid, gdyż jej działanie nie opiera się na cyklicznych usługach, stałych opłatach, itp. Jej najważniejszą cechą są darmowe nielimitowane rozmowy oraz SMS-y w Play. Co ważne, ta usługa nie wymaga doładowań, aktywacji lub pamiętania o końcu jej ważności (o czym również wspomina reklama). W efekcie, to świetna propozycja dla osób, które mają liczną grupę znajomych lub rodzinę w Play.

Jedyne zastrzeżenia wzbudza zapis w cenniku oferty, który informuje, że operator może przerwać połączenie po upływie 120 minut. Dla niektórych użytkowników to może być niedogodność, a do tego jest to niezgodne ze stwierdzeniem w reklamie.

Cennik Play na kartę

Nie da się ukryć, że darmowe rozmowy oraz wiadomości we własnej sieci są niesamowicie atrakcyjne, a do tego wyraźnie odróżniają Play na kartę od konkurencji, (zazwyczaj wymagają one dodatkowych płatnych pakietów). Co więcej, nie odbiło się to na wysokości cen rozmów oraz SMS-ów do innych operatorów, które też są całkiem atrakcyjne. Raptem 0.09 zł za wiadomość tekstową to mniej, niż w przypadku większości ofert Plusa lub Orange. Szkoda jednak, że opłata za minutę połączenia jest dosyć standardowa i wynosi 0.29 zł. W tym przypadku lepiej wypada np. 0.19 zł w Nju na kartę. Sytuacji nie ratuje też fakt, że w Play na kartę dostępny jest tylko jeden, a do tego niewielki pakiet minut do wszystkich sieci, który obniża stawkę do 0.20 zł za minutę.

Internet w Play na kartę

Nie jest to typowa oferta internetowa i do tego typu zastosowań lepiej nadaje się np. Play na kartę Lubię to! lub Nowy Play Internet na kartę!. Niemniej, całkiem opłacalne pakiety internetowe umożliwiają znaczne ograniczenie opłat za transmisję danych (według cennika 1 MB kosztuje aż 1.23 zł). Poza starszymi opcjami, użytkownicy mają do wyboru trzy paczki od 300 MB do 3 GB, w cenach od 5 do 20 zł. Szczególnie opłacalny jest największy pakiet, aczkolwiek 9 zł za 1 GB, to także świetna oferta, dla której trudno znaleźć konkurencję. Po wykorzystaniu transferu dalsza transmisja jest „nielimitowana”, czyli darmowa, ale jej prędkość spada do koszmarnie wolnych 8 kb/s, która okazuje się całkowicie bezużyteczna. Dla zobrazowania, przy tej prędkości pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) w najczęściej spotykanej jakości zajmuje ok. 21 godzin! Z drugiej jednak strony, powyższy mechanizm chroni użytkownika przed wysokimi opłatami za transmisję danych.

Pakiety w Play na kartę

Wbrew reklamie, w której powiedziane jest, że w Play na kartę nie ma opłat, kodów itp. i którą można zrozumieć dwuznacznie, oferta umożliwia aktywacje kilku atrakcyjnych usług. Jedną z najciekawszych jest „Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci”. Włączenie pakietu kosztuje 10 zł i zapewnia bezpłatne nielimitowane SMS-y do wszystkich przez 30 dni. Znacznie mniej opłacalna jest za to wcześniej wspomniana paczka 30 darmowych minut do wszystkich sieci za 6 zł. Po przeliczeniu okazuje się, że minuta kosztuje wtedy 0.20 zł, czyli o jedynie 0.09 zł mniej niż normalnie.

W ostatecznych rozrachunku Play na kartę ma dostęp do znacznie mniejszej liczby pakietów, niż np. w Orange POP, jednak są one najczęściej bardziej korzystne. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wiele paczek w ofertach innych operatorów obejmuje rozmowy i SMS-y we własnej sieci, które w przypadku Play na kartę są darmowe.
Co nam się podoba:
Darmowe rozmowy w Play w ramach oferty
Darmowe SMS-y w Play w ramach oferty
Tanie wiadomości tekstowe do wszystkich sieci (0.09 zł)
Pakiet nielimitowanych bezpłatnych SMS-ów do wszystkich za 10 zł miesięcznie
Tanie, a do tego spore pakiety internetowe
Po zużyciu paczek danych aktywuje się tzw. bezpieczny Internet, który chroni przed wysokimi kosztami za transmisję danych
Co nam się nie podoba:
Brak atrakcyjnych pakietów minut do wszystkich sieci
„Stan darmowy” nie obejmuje darmowych MMS-ów we własnej sieci
Okrutnie wolna (8 kb/s) transmisja danych po aktywacji tzw. bezpiecznego Internetu
Bez aktywacji pakietu internetowego użytkownik za 1 MB płaci aż 1.23 zł
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji środki zwracane są dopiero na początku kolejnego miesiąca

Podsumowując:

Play na kartę jest bez dwóch zdań jedną z najbardziej przejrzystych i atrakcyjnych ofert na kartę na polskim rynku, za co Play należy się duży plus. To świetna oferta dla osób, które dużo komunikują się z innymi użytkownikami Play, a darmowe rozmowy i SMS-y we własnej sieci nie wymagają aktywowania czegokolwiek. Bardzo atrakcyjny jest też pakiet bezpłatnych SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł.

O ile standardowa komunikacja w Play na kartę robi ogólnie dobre wrażenie, tak Internet wypada przeciętnie. Wysoka cena za transmisję danych może zniechęcać, aczkolwiek częściowo rekompensują ją stosunkowo tanie, a do tego duże pakiety internetowe. Należy jednak pamiętać, że są one też dostępne w ofercie Play na kartę Lubię to!!, w której użytkownik dostaje również dodatkowe paczki danych w zamian za doładowania. Dlatego może to być lepsza propozycja w przypadku osób, którym bardziej zależy na Internecie mobilnym niż darmowych połączeniach we własnej sieci.

Jednak to, co będzie największym problemem dla wielu jest rozmowy poza Play. Operator nie oferuje atrakcyjnych paczek minut, jeśli więc komuś zależy na bezpłatnych połączeniach do wszystkich, to lepsze mogą okazać się np. Orange Yes który oferuje pakiet nielimitowanych rozmów (7 zł za 7 dni lub 25 zł za 31 dni) oraz JUMP! na kartę (10 zł za 7 dni darmowych rozmów, SMS-ów i Internetu). Ciekawą alternatywą wydaję się być także Plush na kartę , który w kwocie 35 zł na 30 dni oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 500 MB Internetu. Jednak najbardziej sensowną ofertą wydaje się Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywoać taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Play na Kartę
Zadzwonić na numer: *163*6#
Darmowe rozmowy i SMS-y w Play
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci
Pakiety internetowe
Pakiet darmowych minut do wszystkich sieci
-
60 zł za przeniesienie numeru do Play na kartę
0 gr do Play
29 gr do innych sieci
0 gr do Play
9 gr do innych sieci
19gr (wszystkie sieci)
Strefa Euro: 1.22 zł1
Strefa 1: 5 zł2
Strefa 2: 7 zł2
Strefa 3: 15 zł2
Strefa Euro: 2 zł1
Strefa 1: 2 zł2
Strefa 2: 4 zł2
Strefa 3: 10 zł2
50 gr
3 zł
1.23 zł
5 zł, 9 zł lub 30 zł
Zależne od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża okres ważności 5 / 65 dni3
10-24 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni3
25-49 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni3
50-99 zł: przedłuża okres ważności 100 / 160 dni3
100-300 zł: przedłuża okres ważności 150 / 210 dni3
1naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek. połączenia
2opłata naliczana jest co 30 sekund
3połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 6.00 10 0
Autor:

Play na kartę opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.