Analiza, opinie i pakiety Play Online na kartę 4G LTE

Archiwalna oferta Internetu na kartę, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Nowy Play Internet na kartę. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty.

Olbrzymie pakiety za doładowania, dostęp do Internetu LTE, a do tego usługi powiększające limity transferu w nocy. Oto Play Online na kartę, czyli oferta Play, która ma do siebie przekonać amatorów mobilnego Internetu.

Charakterystyka Play Online na kartę 4G LTE

Mechanizm działania Play Online na kartę jest podobny do innych ofert tego typu (np. Orange Free na kartę, Nowy Plus Internet na kartę ). Użytkownik otrzymuje pakiet danych za doładowanie konta, którego wielkość zależy od wartości zasilenia. Jego rozmiar waha się od 10 MB (doładowanie za 5 zł) do ok. 14 GB (doładowanie za 125 zł). To bardzo duże pakiety, które zdecydowanie odróżniają się od konkurencyjnych ofert internetowych na kartę, aczkolwiek nie są one tak duże, jak w Nowy Plus Internet na kartę. Niemniej, największa paczka umożliwia komfortowe korzystanie z Internetu nawet na komputerze przez ok. dwa miesiące. Niestety, duże pakiety danych okupione są brakiem interesujących usług obniżających koszty telefonowania i SMS-owania, więc nie jest to idealna propozycja dla osób, które często dzwonią i wysyłają dużo wiadomości.

Z niniejszą ofertą wiążą się dwa problemy, o których warto wspomnieć. Pierwszym jest brak możliwości przeniesienia numeru, jeśli ktoś chce przejść z Play Online na kartę na inną, nieinternetową ofertę w Play. Druga, znacznie bardziej kłopotliwa kwestia, to brak roamingu krajowego. Sieć macierzysta Play jest mniej rozwinięta niż Plusa lub Orange i T-Mobile, jednak w standardowych ofertach komórkowych użytkownicy mogą korzystać z nadajników powyższych operatorów (jeśli sygnał Play jest zbyt słaby, automatycznie następuje przełączenie). Niestety, w Play Online na kartę nie ma takiej możliwości, co może wiązać się z problemami z zasięgiem (a co za tym idzie również prędkość transmisji), nawet w dużych miastach, np. w centrach handlowych.

Cennik Play Online na kartę 4G LTE

Sporą zaletą Play Online na kartę są takie same ceny SMS-ów i rozmów, jak w innych taryfach na kartę danego operatora. Z drugiej strony, jest to już pewien standard, z którym spotkać się też można w przypadku tego typu ofert u konkurencji. Za minutę połączenia trzeba zapłacić 0.29 zł, czyli tyle samo, co w wielu innych ofertach na kartę. Natomiast wysłanie SMS-a kosztuje zaledwie 0.09 zł, co pozytywnie odróżnia Play Online na kartę od konkurencji (nawet klasycznych, a nie internetowych ofert na kartę).

Internet w Play Online na kartę 4G LTE

Duże pakiety danych za doładowanie połączone z bardzo niską stawką za 1 MB (zaledwie 0.02 zł) umożliwiają komfortowe przeglądanie stron internetowych, słuchanie muzyki oraz korzystanie z portali społecznościowych. W przypadku doładowania za 125 zł użytkownik ma do dyspozycji (pakiet + środki na koncie) całe 20 GB danych ważnych 5 miesięcy, co pozwala oglądać filmy na YouTube bez obaw o zbyt szybkie wyczerpanie przyznanych limitów. Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś często doładowuje konto tak dużymi kwotami, to lepszym wyborem może okazać się abonament na Internet mobilny.

Dodatkową transmisję zapewniają dwie usługi dodatkowe. Pierwszą z nich jest „Nocny Transfer”, który kosztuje 10 zł i działa przez 30 dni. Dzięki niemu transmisja danych między 1:00 w nocy, a 8:00 rano jest bezpłatna i nie wpływa na wielkość przysługującego pakietu, więc może zainteresować fanów pobierania filmów, aplikacji oraz gier (oczywiście legalnie). Natomiast druga, czyli ″Darmowy Internet LTE″ daje całodobowy dostęp do darmowego nielimitowanego Internetu, jeśli jest się w zasięgu sieci 4G LTE Play (głównie w dużych i mniejszych miastach). W takiej sytuacji transmisja danych nie wpływa na wielkość pakietu internetowego. Co ciekawe, usługa jest bezpłatna, a jej aktywacja wymaga jedynie posiadania co najmniej 30 zł na koncie! Po aktywacja działa ona miesiąc i po tym czasie można ją ponownie aktywować (również za darmo).

Pakiety w Play Online na kartę 4G LTE

Niestety, dla Play Online na kartę nie ma pakietów obniżających koszty. Telefonowanie lub SMS-owanie jest więc rozliczane zgodnie z cennikiem. Dotyczy to też konkurencyjnych, stricte internetowych ofert, dlatego osoby, którym zależy na tanich połączeniach lub wiadomościach tekstowych, powinny zainteresować się np. Taryfą Frii z Internetem, która poza atrakcyjnymi pakietami danych umożliwia korzystanie z licznych usług obniżających ceny rozmów i SMS-ów.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Play na kartę
Co nam się podoba:
Duże pakiety danych przy doładowaniach powyżej 30 zł
Darmowa usługa, która zapewnia bezpłatną nielimitowaną transmisję danych w zasięgu LTE
znacznie powiększa pulę dostępnej transmisji
Możliwość uruchomienia nielimitowanego transferu danych w godzinach nocnych (usługa „Nocny Transfer”)
Niski koszt SMS-ów do wszystkich sieci
Wyjątkowo niska cena za transmisję 1 MB danych
Darmowy starter do zamówienia ze strony operatora
Darmowe rozmowy i SMS-y w Play
Co nam się nie podoba:
Brak krajowego roamingu negatywnie wpływa na zasięg
Mniej rozbudowana krajowa sieć LTE oraz sporo niższe prędkości transferu danych w porównanie do Plusa
Brak pakietów obniżających ceny rozmów oraz SMS-ów
Ograniczenia prędkości transmisji w porównaniu do innych operatorów
Nie można przenieść numeru z Play Online do standardowych ofert komórkowych

Podsumowując:

Pod względem liczby otrzymywanych MB za doładowania Play Online na kartę wypada bardzo dobrze i tylko nieznacznie ustępuje Nowemu Plusowi Internet na kartę. Wrażenie robią też bardzo atrakcyjne usługi, które zapewniają darmowy transfer w nocy lub w sieci LTE. Należy jednak pamiętać, że w tego typu ofertach bardzo ważny jest zasięg, szczególnie poza dużymi miastami, a także infrastruktura. Niestety, tutaj Play ustępuje swoim konkurentom. Ponadto przy korzystaniu z Internetu w tej ofercie mogą dać się we znaki ograniczenia szybkości transferu (LTE w Play do 15 Mb/s, a w Plusie do 50 Mb/s), a także większe obciążenie nadajników, aczkolwiek drugi czynniki potrafi wzbudzać zastrzeżenia również w przypadku innych usługodawców.

To zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych tego typu ofert na rynku, pod warunkiem, że w miejscu przyszłego użytkowania Play ma dobry zasięg. Natomiast w innym przypadku warto zainteresować się Nowym Plus Internet na kartę lub Orange Free na kartę, które przewyższają Play zasięgiem (zarówno 3G, jak i 4G).
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Play Online na Kartę 4G LTE
Zadzwonić na numer *163*8#
Darmowe minuty i SMS-y w Play
Nocny Transfer (10 zł)1
Darmowy Internet LTE przez 30 dni2
Pakiet internetowy zależny od wartości startera:
1 zł : 300 MB (3 dni)
9 zł: 500 MB (7 dni)
19 zł: 2 GB (14 dni)
Pakiet internetowy zależny od kwoty doładowania:
5 zł: 10 MB
10 zł: 15 MB
20 zł: 1.05 GB
30 zł: 1.57 GB
50 zł: 3.62 GB
75 zł: 6.42 GB
100 zł: 10.23 GB
125 zł: 14.04 GB
-
29 gr
9 gr
19 gr
Strefa Euro: 1.22 zł3
Strefa 1: 5 zł4
Strefa 2: 7 zł4
Strefa 3: 15 zł4
Strefa Euro: 2 zł3
Strefa 1: 2 zł4
Strefa 2: 4 zł4
Strefa 3: 10 zł4
50 gr
3 zł
10 gr
1, 9 i 19 zł
Zależne od wartości doładowania
5-19 zł: przedłuża okres ważności 7 / 7+90 dni5
10-29 zł: przedłuża okres ważności 14 / 14+90 dni5
30-49 zł: przedłuża okres ważności 30 / 30+90 dni5
50-74 zł: przedłuża okres ważności 60 / 60+90 dni5
75-99 zł: przedłuża okres ważności 90 / 90+90 dni5
100-124 zł: przedłuża okres ważności 120 / 120+90 dni5
125-300 zł: przedłuża okres ważności 150 / 150+90 dni5
1nielimitowa, darmowa transmisja danych w godzinach 01:00 - 08:00 przez 30 dni
2usługa do działania wymaga posiadania co najmniej 30 zł na koncie
3naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek. połączenia
4opłata naliczana jest co 30 sekund
5połączenia wychodzące / przychodzące
# nie ma możliwości przeniesienia numeru Play Online do oferty abonamentowej (nie dotyczy ofert internetowych)
-
Nasza ocena oferta: 7.00 10 0
Autor:

Play Online na kartę 4G LTE opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.