Analiza, opinie i pakiety Plush Mix

Nie da się ukryć, że Plus ze swoim Plush na kartę dosyć mocno namieszał na rynku ofert prepaid. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku postać charakterystycznego, niegrzecznego miśka, który wyraźnie odróżnia reklamy tego operatora od konkurencji. Idąc za ciosem, Plus zdecydował się na odświeżenie swoich ofert mix, łącząc cechy Plush na kartę z możliwością zakupu telefonu w promocyjnej cenie. Czy jest to jednak propozycja godna polecenia?

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka:

Zasada działania Plush mix jest w miarę standardowa jak na ofertę mix (w przeciwieństwie do jego elastycznego wariantu). Klient wybiera wysokość miesięcznego zobowiązania i podpisuje umowę na określoną liczbę doładowań. W przypadku oferty z telefonem są to 24 zasilenia kwotą minimalną. W wariancie bez urządzenia liczba ta spada do 18, a do tego użytkownika otrzymuje bonus do każdego obligatoryjnego doładowania w postaci dodatkowych 50 % jego kwoty przez cały okres zobowiązania. W zależności od taryfy, w skali całej umowy może to być aż 540 zł!

Klient ma do wyboru cztery kwoty minimalnego doładowania: 30, 40, 50 oraz 60 zł. W gruncie rzeczy, poszczególne stopnie różnią się od siebie jedynie początkowymi cenami telefonów oraz domyślnie włączonymi pakietami kontraktowymi. Co ważne, jedynie opłaty za paczki rozmów pobierane są z każdego obligatoryjnego doładowania. W przypadku pozostałych (Internet, SMS-y) koszt naliczany jest cyklicznie co 30 dni, niezależnie od zasileń. Do wyboru są:

- taryfa za 30 zł, która zapewnia pakiet 300 darmowych minut na numery komórkowe w cenie 15 zł
- taryfa za 40 zł, która łączy się z paczką darmowych nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych, która kosztuje 35 zł
- taryfa za 50 zł, która zapewnia bezpłatne rozmowy do wszystkich sieci komórkowych za 35 zł oraz pakiet nielimitowanych darmowych SMS-ów do wszystkich za 10 zł
- taryfa za 60 zł, która daje darmowe rozmowy (za 35 zł) oraz SMS-y (za 10 zł) do wszystkich sieci komórkowych, a także pakiet 1 GB (za 10 zł)

Istotny jest fakt, że wszystkie powyższe pakiety można wyłączać lub włączać zgodnie z własnymi preferencjami (w przeciwieństwie do np. Formuły Mix Play). Nie ma więc problemu z dezaktywowaniem nielimitowanych darmowych rozmów w taryfie za 50 zł i zastąpieniu ich znacznie tańszą, aczkolwiek niekoniecznie bardziej opłacalną paczką 300 minut. Można też zupełnie zrezygnować z dodatkowych usług i pozostać przy rozliczaniu według cennika. Podczas wyboru Plush Mix warto jednak zwrócić uwagę, że poszczególne pakiety są w nim droższe niż ich odpowiedniki w Plush na kartę. Np. za darmowe nielimitowane rozmowy na numery komórkowe trzeba zapłacić o 10 zł więcej (35 zł w porównaniu do 25 zł). Natomiast SMS-y to koszt wyższy o 5 zł (10 zł w porównaniu do 5 zł).

Cennik

Pod tym względem Plush Mix nie odróżnia się od bezpośredniej konkurencji (np. Podwójnego Doładowania w Mix T-Mobile). Za minutę połączenia trzeba płacić standardowe 0.29 zł. Stawka ta dotyczy też rozmów z numerami stacjonarnymi, których niestety nie obejmują domyślnie włączone pakiety kontraktowe. SMS-y i MMS-y to natomiast koszt 0.19 zł za sztukę, czyli równie przeciętnie i mniej atrakcyjnie niż w niektórych ofertach na kartę (np. w Play na kartę Lubię to kosztują zaledwie 0.09 zł).

Internet

Ta cecha nigdy nie była mocną stroną mixów Plusa. Jednak w przypadku Plush Mix jest trochę lepiej. Stawkę 1.95 zł za 1 MB nie można uznać za korzystną, ale dwa pakiety internetowe do wyboru trochę rekompensują to (1 GB za 15 zł lub 2 GB za 25 zł). Obydwa automatycznie reaktywują się co 30 dni, a po ich wykorzystaniu włącza się tzw. bezpieczny Internet, czyli darmowa, aczkolwiek bardzo powolna (do 32 kb/s) transmisja. Niestety, nawet w porównaniu do konkurencyjnej Formuły Mix Play (1 GB za 10 zł), propozycja Plusa wypada pod tym względem gorzej. Może się jednak okazać, że pomimo mało atrakcyjnych cen, użytkownik nie ma innej opcji jeśli nie chce być narażony na niechciane, wysokie koszty. Np. kilka minut korzystania z Youtube lub ulubionego portalu ze zdjęciami może pochłonąć nawet kilkadziesiąt złotych z konta. Cieszy natomiast, że w taryfie za 60 zł miesięcznie klient ma do dyspozycji całkiem atrakcyjny w stosunku do konkurencji pakiet 1 GB za 10 zł.

Pakiety

Czyli największa zaleta niniejszej oferty. Zgodnie z wcześniejszym stwierdzeniem, wszystkie paczki przypisane do konkretnej taryfy można wyłączyć i zastąpić je innymi. Co ważne, każdy z nich jest cykliczny i automatycznie reaktywuje się co 30 dni (chyba że zostanie wyłączony). Trzeba jednak pamiętać, że by móc z nich korzystać konieczne jest posiadanie co najmniej 0.01 zł na koncie. Użytkownik ma do wyboru:

- pakiet 300 minut na numery komórkowe za 15 zł, czyli 0.05 zł za minutę
- 200 minut na numery stacjonarne za 5 zł, czyli 0.025 zł za minutę
- bezpłatne rozmowy we własnej sieci za 10 zł - nielimitowane darmowe SMS-y za 10 zł
- bezpłatne rozmowy z numerami komórkowymi za 35 zł

Trzeba przyznać, że jak na ofertę mix są to atrakcyjne pakiety. Dla porównania, pakiet darmowych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci w Elastycznej Formule Mix Play kosztuje aż 80 zł, czyli o 35 zł więcej niż w Plush Mix! Dla niektórych może być jednak istotne, że w ofercie Plusa nie są uwzględnione rozmowy z numerami stacjonarnymi.

Bonusy

Klienci, którzy zdecydują się na Plush Mix i przeniosą swój numer od innego operatora, otrzymują całkiem atrakcyjny bonus w postaci dodatkowych 50% do kwoty obligatoryjnego doładowania przez pierwsze sześć zasileń (daje to od 90 do 180 zł). Kolejny bonus, który jednak wszyscy użytkownicy dostają jest natomiast pakiet 4000 darmowych MMS-ów do wykorzystania w Plusie przez cały okres umowy. Niestety, ze względu na ograniczenie wyłącznie we własnej sieci, bonus ten dla większości użytkowników może okazać się niezbyt praktyczny. Miłym dodatkiem, zwłaszcza dla młodszych osób, jest za to bezpłatny dostęp do Facebooka oraz Instagrama.
Co nam się podoba:
Duży wybór atrakcyjnych pakietów obniżających koszty m.in. minuty na stacjonarne
Możliwość wyłączenia (i włączenia) usług przypisanych do danej taryfy
Możliwość zakupu telefonu w promocyjnej cenie
Całkiem atrakcyjny bonus dla osób przenoszących numer z innej sieci
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
Pakiet 4000 bezpłatnych MMS-ów do wykorzystania w Plusie
Kwotę aktywacyjną (10 zł) można wykorzystać na dowolne usługi
Wariant bez telefonu - dodatkowe 50% do każdego doładowania
Oferta bez telefonu - stosunkowo mała liczba obligatoryjnych zasileń
Co nam się nie podoba:
Ceny pakietów są wyższe niż w przypadku Plush na kartę
Wysoka stawka za transmisję 1 MB
Średnio atrakcyjne paczki danych
Darmowe rozmowy nie dotyczą numerów stacjonarnych
Pakiet wiadomości SMS nie obejmuje MMS-ów
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Dodatkowa opłata (12.30 zł) za udostepnienie karty SIM w przypadku osób przenoszących numer z innej sieci
Doładowanie wielokrotnością kwoty minimalnej rozpatrywane jest jako pojedyncze zasilenie obligatoryjne
Wymagana aktywacja konta za 10 zł
Tylko kwota kontraktowa lub wyższa zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Konieczność doładowywania konta co najmniej raz w miesiącu

Podsumowując:

Plush Mix wzbudza mieszane uczucia. Średnio atrakcyjne pakiety internetowe, wysoka stawka za transmisję 1 MB danych, wyższe ceny pakietów niż np. w Plush na kartę oraz konieczność posiadania środków na koncie, by móc korzystać z opłaconych paczek może zniechęcić potencjalnych klientów. Natomiast możliwości nabycia telefonu w promocyjnej cenie, dużym wyborze dodatkowych pakietów usług, bonus za przeniesienie numeru oraz opcji wyłączenia paczek przypisanych do poszczególnych taryf wyróżnia Plush Mixa wśród swojej bezpośredniej konkurencji.

W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ocena Plush Mix jest bardzo trudna. Jeśli komuś zależy na telefonie w promocyjnej cenie i nie chce abonamentu, to ta oferta może okazać się najlepsza spośród polskich mixów. Szczególnie po wzięciu pod uwagę w miarę tanich nielimitowanych rozmów oraz SMS-ów (jak na tego typu ofertę). Jeśli jednak ktoś jest w stanie poświęcić telefon na rzecz niższych opłat, to warto rozważyć wariant bez telefonu i z bonusowymi doładowaniami, których wartość mieści się między 270 a 540 zł. Trzeba jednak pamiętać, że bardziej opłacalny może okazać się np. Plush na kartę, w którym pakiety usług są tańsze i nie ma konieczności regularnego doładowywania konta.

Warto rozważyć też wspomniany #PełenLuz Virgin Mobile, w którym doładowanie za 29 zł gwarantuje 300 darmowych minut do wszystkich, nielimitowane bezpłatne SMS-y oraz większy pakiet Internetowy niż w Plush Mix (aż 4 GB). Natomiast dla zwolenników abonamentów dobrą propozycją może być np. Jeden na wszystko w Nju z rachunkiem, w którym za maksymalnie 39 zł miesięcznie klient otrzymuje darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (włącznie ze stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak u> w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać!!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100kb):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Plush Mix 30
Mix z telefonem na 24 doładowania / Mix bez telefonu na 18 doładowań
30 zł
300 minut do wszystkich sieci komórkowych1
-
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
15 zł do obligatoryjnych doładowań przez okres zobowiązania2
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
15 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń3
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 15 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *121*01*01#
2dotyczy oferty bez telefonu
3dotyczy oferty z telefonem
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
Plush Mix 40
Mix z telefonem na 24 doładowania / Mix bez telefonu na 18 doładowań
40 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych1
-
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
20 zł do obligatoryjnych doładowań przez okres zobowiązania2
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
20 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń3
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*01*01#
2dotyczy oferty bez telefonu
3dotyczy oferty z telefonem
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
Plush Mix 50
Mix z telefonem na 24 doładowania / Mix bez telefonu na 18 doładowań
50 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych2
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
25 zł do obligatoryjnych doładowań przez okres zobowiązania3
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
25 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń4
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*01*01#
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*00*01#
3dotyczy oferty bez telefonu
4dotyczy oferty z telefonem
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
Plush Mix 60
Mix z telefonem na 24 doładowania / Mix bez telefonu na 18 doładowań
60 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych2
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
30 zł do obligatoryjnych doładowań przez okres zobowiązania3
Pakiet internetowy 1 GB4
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
30 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń5
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*01*01#
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*00*01#
3dotyczy oferty bez telefonu
4pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*00*02# 5dotyczy oferty z telefonem
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
Nasza ocena oferta: 7.50 10 0
Autor:

Plush Mix opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200