Analiza, opinie i pakiety Plush Mix Elastyczna

Plus zaskoczył rynek (i konkurentów) w 2014 roku bardzo konkurencyjną i promowaną w nietuzinkowy sposób ofertą na kartę, czyli Plush. Nie trzeba było długo czekać, by operator posunął się dalej i zaproponował klientom zalety wspomnianego prepaida połączone z możliwością zakupu telefonu w promocyjnej cenie. Tak powstał Plush Mix oraz Plush Mix Elastyczny, który od swojego brata różni się trochę bardziej skomplikowanym mechanizmem rozliczania oraz niższymi początkowymi cenami urządzeń.

Charakterystyka Plush Mix Elastyczna

Plush Mix i jego Elastyczna odmiana są bardzo podobne. W obydwu wariantach klient w zamian za określoną liczbę obligatoryjnych doładowań może nabyć telefon w promocyjnej cenie. Niestety, kwestia ich liczby w przypadku niniejszej oferty jest dosyć skomplikowana. W przeciwieństwie do standardowego Plush Mix, w tym przypadku klient musi zdecydować czy po pierwszych 12 obligatoryjnych zasileniach woli płacić dwukrotnie wyższą kwotę (np. 120 zł zamiast 60 zł) i pozostać przy w sumie 24 doładowaniach, czy może woli wydłużyć zobowiązanie do 36 zasileń i pozostać przy początkowej kwocie. W skali całej umowy zapłaci tyle samo, ale nie każdy chce lub może od pewnego momentu korzystać z dwukrotnie wyższego rachunku. Można więc założyć, że niniejsze zobowiązanie jest na 36 obligatoryjnych zasileń.

Klient ma do wyboru cztery kwoty minimalnego doładowania. Początkowo są to 30, 40, 50 lub 60 zł i po pierwszych 12 zasileniach (o ile użytkownik nie wydłuży zobowiązania) wzrastają do odpowiednio 60, 80, 100 lub 120 zł. Poszczególne progi różnią się jedynie włączonymi domyślnie pakietami:

- taryfa za 30 (60) zł zapewnia pakiet 300 darmowych minut na numery komórkowe w cenie 15 zł
- taryfa za 40 (80) zł łączy się z paczką darmowych nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych, która kosztuje 35 zł
- taryfa za 50 (100) zł zapewnia bezpłatne rozmowy do wszystkich sieci komórkowych za 35 zł oraz pakiet nielimitowanych darmowych SMS-ów do wszystkich za 10 zł
- taryfa za 60 (120) zł daje darmowe rozmowy (za 35 zł) oraz SMS-y (za 10 zł) do wszystkich sieci komórkowych, a także pakiet 1 GB (za 10 zł)

Co istotne, jedynie paczka rozmów związana jest z doładowaniami obligatoryjnymi i to z nich pobierana jest za nie opłata. Pozostałe usługi reaktywują się automatycznie co 30 dni, niezależnie od daty ostatniego zasilenia minimalnego. Ważny jest również fakt, że wszystkie pakiety można wyłączyć odpowiednim kodem. Dzięki temu użytkownik może np. zrezygnować z nielimitowanych rozmów w taryfie za 50 zł i zastąpić je znacznie tańszą paczką 300 minut.

Cennik Plush Mix Elastyczna

Pod tym względem Plush Mix Elastyczny i zwykły są identyczne. Za minutę połączenia na stacjonarne numery (i poza pakietem w najniższej taryfie) trzeba zapłacić 0.29 zł. Co istotne, jedyny sposób żeby obniżyć koszt dzwonienia na numery domowe to włączenie dodatkowego pakietu 200 minut, inaczej klient jest rozliczany zgodnie z cennikiem. Za SMS-a lub MMS-a trzeba natomiast płacić po 0.19 zł, czyli sporo porównując do np. Nju na kartę, w którym SMS kosztuje 0.09 zł. Trzeba też zachować czujność, gdyż nielimitowane darmowe wiadomości tekstowe nie obejmują MMS-ów.

Internet w Plush Mix Elastyczna

Niestety, nie jest to mocna strona niniejszej oferty. Użytkownik rozliczany jest według niezbyt atrakcyjnej stawki 1.95 zł za 1 MB. Co gorsza, tylko najdroższa taryfa (60 zł lub 120 zł po pierwszych 12 doładowaniach) ma domyślnie włączony pakiet 1 GB za 10 zł, co trzeba uznać za korzystną cenę. Szkoda jednak, że po jego zużyciu nie włącza się tzw. bezpieczny Internet, który spowalniałby transmisję danych w zamian za zniesienie opłat za nią. Powoduje to, że po wykorzystaniu pakietu użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co może łatwo narazić go na niepożądane opłaty.

Poza wspomnianą paczką, Plush Mix Elastyczna umożliwia aktywację dwóch pakietów: 1 GB za 15 zł lub 2 GB za 25 zł. Nie są to zbyt atrakcyjne paczki, zważywszy na fakt, że np. w Taryfach Frii w T-Mobile klient dostaje za 30 zł 6 GB, a za 20 zł 3 GB. Niektórych może jednak ucieszyć, że w przypadku dodatkowych pakietów klient chroniony jest przez opisany wcześniej bezpieczny Internet. Po jego aktywacji transmisja danych jest bezpłatna, ale spowolniona do zaledwie 32 kb/s. Przy takiej prędkości komfortowo korzystać można jedynie z tekstowych komunikatorów internetowych. Za to witryny, filmiki itp. wczytują się niewiarygodnie powoli.

Pakiety w Plush Mix Elastyczna

To prawdopodobnie największa zaleta tej oferty. Wszystkie pakiety są cykliczne i automatycznie reaktywują się co 30 dni (chyba że zostaną wyłączone). Niestety, by móc z nich korzystać konieczne jest posiadanie co najmniej 0.01 zł na koncie. Użytkownik ma do wyboru:

- pakiet 300 minut na numery komórkowe za 15 zł
- 200 minut na numery stacjonarne za 5 zł
- nielimitowane darmowe SMS-y za 10 zł
- bezpłatne rozmowy we własnej sieci za 10 zł - bezpłatne rozmowy z numerami komórkowymi za 35 zł
Pakiety te umożliwiają znacząco obniżyć comiesięczne koszty, jednak porównując do najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku (np. Virgin Mobile #BezLimitu, w którym doładowanie za 29 zł daje darmowe rozmowy do wszystkich (łącznie z stacjonarnymi), nielimitowane bezpłatne SMS-y oraz pakiet aż 2 GB) są one znacznie mniej atrakcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jednak oferta z możliwością kupna telefonu w niższej cenie.

Pozostałe usługi dla tej oferty zostały dokładnie przeanalizowane i ocenione na stronie - pakiety Plus mix

Bonusy w Plush Mix Elastyczna

Klienci, którzy zdecydują się na Plush Mix i przeniosą swój numer od innego operatora, otrzymują bonus w postaci dodatkowych 50% do kwoty obligatoryjnego doładowania przez pierwsze 6 zasileń, czyli można zaoszczędzić w sumie aż 180 zł. Wszyscy użytkownicy dostają natomiast pakiet 4000 darmowych MMS-ów do wykorzystania w Plusie przez cały okres umowy. Niestety, ze względu na obowiązywanie wyłącznie we własnej sieci, bonus ten dla większości użytkowników będzie niezbyt praktyczny. Miłym dodatkiem jest za to bezpłatny dostęp do Facebooka oraz Instagrama.
Co nam się podoba:
Możliwość zakupu telefonu w promocyjnej cenie
Duży wybór pakietów obniżających koszty m.in. minuty na stacjonarne
Możliwość wyłączenia (i włączenia) usług przypisanych do danej taryfy
Całkiem atrakcyjny bonus dla osób przenoszących numer z innej sieci (wartość do 180 zł)
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
Pakiet 4000 bezpłatnych MMS-ów do wykorzystania w Plusie
Kwotę aktywacyjną (10 zł) można wykorzystać na dowolne usługi
Co nam się nie podoba:
Skomplikowany system doładowań, zobowiązanie w praktyce jest na 36 zasileń (a nie 24)
Ceny pakietów są wyższe niż w przypadku Plush na kartę
Wysoka stawka za transmisję 1 MB
Średnio atrakcyjne paczki danych
Darmowe rozmowy nie dotyczą numerów stacjonarnych
Pakiet wiadomości nie obejmuje MMS-ów
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Dodatkowa opłata (12.30 zł) za udostepnienie karty SIM w przypadku osób przenoszących numer z innej sieci
Wymagana aktywacja konta za 10 zł
Doładowanie wielokrotnością kwoty minimalnej rozpatrywane jest jako pojedyncze zasilenie obligatoryjne
Tylko kwota kontraktowa lub wyższa zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowania się nie sumują)
Taryfa 60 zł: Pakiet internetowy jest bez bezpiecznego Internetu, co naraża użytkownika na koszty

Podsumowując:

W porównaniu do swojego standardowego odpowiednika, ta oferta wygrywa jedynie niższymi cenami telefonów w promocji. Jednak nawet to są tylko pozory, gdyż w skali całego zobowiązania (w praktyce 36 doładowań) bardziej kalkuluje się zwykły Plush Mix (biorąc pod uwagę sumaryczny koszt, czyli ceny telefonów i kwoty doładowań). Nie bez znaczenia jest też fakt, że mechanika niniejszej oferty jest bardziej skomplikowana i dla niektórych użytkowników może być niezrozumiała.

Jeśli jednak pominąć powyższe zastrzeżenia, to trzeba uznać Plush Mix Elastyczna za atrakcyjną ofertę. Niskie ceny nielimitowanych darmowych usług przewyższają konkurencję (np. Smart Plan Mix II Orange), a do tego należy doliczyć bardzo dużą elastyczność, której często brakuje mixom (np. Nowy Jump Mix na liczbę doładowań T-Mobile). Niestety, oferta ta raczej nie spełni oczekiwań osób, które dużo dzwonią na numery stacjonarne (dostępny jest jedynie pakiet 200 minut za 5 zł) oraz MMS-ują, gdyż usługi te nie są ujęte w domyślnych pakietach. Spory niedosyt pozostawiają też średnio atrakcyjne pakiety internetowe, szczególnie w porównaniu do paczek znanych z np. Dniówki Heyah (np. 3 GB za 20 zł).

Osoby, które szukają mixa oferującego szereg pakietów znanych z rozwiązań na kartę powinny zainteresować się Nowym Zetafonem w Orange. Natomiast Ci klienci, dla których najważniejsza jest nielimitowana oferta z Internetem przypadnie do gustu Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem w Play, gdzie za 30 zł dostępne są darmowe rozmowy w sieci, 100 minut, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz 1 GB Internetu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że rezygnując z telefonu, bardziej opłacalny może okazać się Plush na kartę, w którym wszystkie pakiety są odrobinę tańsze, a do tego użytkownik nie jest zobowiązany do regularnych doładowań. Całkiem ciekawie prezentuje się również Virgin Mobile #DlaMnieSuper, w którym za 59 zł miesięcznie (lub 49 zł w przypadku przenoszących numer), klient otrzymuje darmowe nielimitowane SMS-y i rozmowy do wszystkich (ze stacjonarnymi), a także pakiet internetowy aż 10 GB!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100kb):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Plush Mix Elastyczna 30
Mix z telefonem na 36 doładowań1
30 zł
300 minut do wszystkich sieci komórkowych2
-
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
15 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 15 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *121*01*01#
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
-
Plush Mix Elastyczna 40
Mix z telefonem na 36 doładowań1
40 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych2
-
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
20 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*01*01#
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
-
Plush Mix Elastyczna 50
Mix z telefonem na 36 doładowań1
50 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych2
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych3
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
25 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłaczyć go można kodem *136*01*01#
3pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłaczyć go można kodem *136*00*01#
# opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
-
Plush Mix Elastyczna 60
Mix z telefonem na 36 doładowań1
60 zł
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych2
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych3
Pakiety minut do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
Pakiet internetowy 1 lub 2 GB
Pakiet internetowy 1 GB4
4000 darmowych MMS-ów w Plusie na cały okres umowy
Darmowy dostęp do Facebooka i Instagrama
30 zł do pierwszych 6 obowiązkowych zasileń
0.29 zł
0.19 zł
0.19 zł
Strefa międzynarodowa 0: 1.22 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
0.62 zł
2.46 zł
1.95 zł
-
-
5-500 zł
1przez pierwszych 12 miesięcy minimalna kwota doładowania to 30 zł. Po tym czasie użytkownik może przez kolejne 12 miesięcy płacić 60 zł lub przedłużyć zobowiązanie do łącznie 36 miesięcy pozostając przy stawce 30 zł.
2pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 35 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*01*01#
3pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*00*01#
4pakiet zostaje włączony po pierwszym doładowaniu kontraktowym lub wyższym i kosztuje 10 zł. Opłata pobierana po każdym kontraktowym lub wyższym zasileniu. Wyłączyć go można kodem *136*00*02# # opłata za przydzielenie karty SIM wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na dowolne usługi
# klienci przenoszący numer od innego operatora muszą zapłacić 12.30 zł za udostępnienie karty SIM. Kwoty nie można wykorzystać na usługi
-
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

Plush Mix Elastyczna opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
szczesliwa para Image Banner 750 x 100