Analiza, opinie i pakiety Podwójne doładowanie

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty.

Jeśli chcesz zapoznać się z aktualnymi ofertami i ich analizami, porównaniami, dokładnymi cennikami oraz najnowszymi promocjami, skorzystaj z zakładki Taryfy, oferty i operatorzy w menu głównym Teleguru. Taryfy Mix 25 i Mix 50 to dwie propozycje, jakie T-mobile kieruje do osób niepotrzebujących nowego telefonu lub chcących uniknąć drogich abonamentów. Zachętą do skorzystania z ofert są profity dodawane przez operatora do obligatoryjnych doładowań.

Charakterystyka


W ramach umowy abonent zobowiązany jest do dokonania 18 doładowań w wysokości minimum 25 lub 50 zł w comiesięcznym cyklu rozliczeniowym. W porównaniu do konkurencyjnych ofert np. Play Formuła Mix, oferta ta nie umożliwia zakupienia telefonu w promocyjnych cenach. Za to niewątpliwą korzyścią dla abonenta jest podwajanie środków z obligatoryjnych doładowań. W ciągu całej umowy użytkownik, w zależności od planu taryfowego, otrzyma dodatkowe 450 zł (18 x 25 zł) lub 900 zł (18 x 50 zł), które może wykorzystać na rozmowy lub dowolne usługi do końca zobowiązania.

Cennik


Cennik usług różni się w zależności od wybranej taryfy. W przypadku niższej (Mix25) klient zapłaci 39 gr. za minutę połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. W porównaniu z ofertami pozostałych operatorów, to dosyć drogo (np. Ofertą Standardową MIX20 w Plusie). Nieco przystępniej wygląda stawka w taryfie Mix50, w której abonent płaci 30 gr. za minutę połączenia, czyli mniej więcej tyle samo, co w wielu ofertach na kartę. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych ofert, stawka za SMS-a to 20 gr, a za MMS-a 41 gr. Chcąc rozmawiać z bliskimi w krajach Unii Europejskiej należy liczyć się z opłatą 1.48 zł za minutę. To trochę więcej, niż w przypadku konkurencji.

Niestety, T-mobile nie oferuje darmowych minut ani wiadomości w ramach zobowiązania. Za to każde podwojenie obligatoryjnego zasilenia umożliwia rozmawianie przez 128 minut (w przypadku Mix25) lub 333 minut (w taryfie Mix50) albo wysłanie odpowiednio 250 lub 500 SMS-ów.

Internet


Niezależnie od wyboru planu taryfowego, transmisja 1 MB kosztuje 2 zł, czyli w porównaniu do konkurencji dużo. Sytuacji nie ratują bardzo przeciętne pakiety internetowe. Do wyboru są paczki od 50 MB do 1 GB, kosztujące od 5 do 15 zł. Trochę dziwić może tak niekonkurencyjna oferta internetowa w przypadku operatora, który daje w taryfach na kartę (taryfy Frii, Heyah Dniówka) jedne z najatrakcyjniejszych paczek danych (6 GB za 30 zł, 3 GB za 20 zł).

Ukryte koszty


Wraz z aktywacją numeru, abonent automatycznie otrzymuje kilka usług: Granie na Czekanie (inna nazwa to Szafa Gra) i Pakiet Prenumerata. Pierwszy z nich pozwala na zastąpienie standardowego dźwięku oczekiwania na połączenie. Korzystanie z usługi przez pierwsze 30 dni jest darmowe. Po ich upływie staje się ona płatna i kosztuje 2 zł. Natomiast Pakiet Prenumerata jest codziennym serwisem dostarczającym informacji o charakterze ogólnotematycznym lub rozrywkowym (plotki lub dowcipy) w formie SMS-ów lub MMS-ów (w zależności od wybranej kategorii). Usługa jest darmowa przez pierwsze 7 dni. Następnie za korzystanie z niej zostaje naliczona opłata w zależności od wybranej kategorii (od 10 do 30 gr.) za każdą wiadomość. Zarówno Granie na Czekanie, jak i Pakiet Prenumerata odnawiają się cyklicznie. Oznacza to, że co miesiąc operator automatycznie pobiera opłatę za korzystanie z nich. Abonent może jednak w dowolnym momencie zrezygnować z usług, wysyłając SMS o odpowiedniej treści (regulamin dostępny w poniższej tabeli).

Pakiety


Poza wspomnianymi usługami T-mobile oferuje jeszcze kilka pakietów np. Godzinka za grosze, Wieczory i Weekendy 200 / 500, Wybrana osoba, Tanie SMS-y i MMS-y. Ich szczegóły można znaleźć na stronie pakietów dla ofert mix w T-Mobile . Warto wspomnieć również, że cena pakietu startowego (25 zł wydane na aktywację numeru), jest kwotą, którą w całości można wykorzystać na dowolne usługi, np. pakiety internetowe.
Co nam się podoba:
Podwójne doładowanie przez cały okres zobowiązania (w sumie aż 450 lub 900 zł do wykorzystania na dowolne usługi)
Spory wybór pakietów obniżających koszty
Umowa na stosunkowo niewielką liczbę zasileń
Niska stawka na numery stacjonarne w Unii Europejskiej
Opłatę aktywacyjną można wykorzystać na rozmowy lub SMS-y
Co nam się nie podoba:
Brak wariantu z telefonem w promocyjnej cenie
Stosunkowo drogie pakiety internetowe
Wysoka cena za transfer 1 MB danych
Brak Bezpiecznego Internetu narażają użytkownika na przypadkowe koszty
Domyślnie aktywowana duża liczba płatnych usług (Prenumerata, Szafa Gra)
Brak pakietu minut do wszystkich sieci
Zasilenie wielokrotnością kwoty minimalnej w danym miesiącu nie zwalania z doładowania w kolejnym (ale obniża liczbę obowiązkowych zasileń)
Konieczność doładowywania minimalną kwotą zobowiązania co najmniej raz w miesiącu
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Niewiele różnic między tańszą i droższą taryfą
Wysoka cena za minutę połączenia (dotyczy wariantu Mix25)

Podsumowując:

„Różowy” operator, który od wielu lat stawiał na mixy różnego typu ewidentnie z nich rezygnuje. Po raz pierwszy, T-Mobile nie ma w swoim portfolio oferty mix z telefonem, co może dziwić, zwłaszcza że „telefon za złotówkę” zawsze był największą przewagą tego rodzaju ofert nad prepaidami. Niemniej, Mix25 i Mix50 to taryfy, których głównymi zaletami są podwojone kwoty minimalnych zasileń (25 i 50 zł). Czas trwania zobowiązania jest zmienny, co oznacza, że 18 obligatoryjnych doładowań nie musi oznaczać umowy na 18 miesięcy. Zobowiązanie można zakończyć kilka miesięcy wcześniej, jeśli konto zasilało się częściej niż raz w miesiącu (kwotą minimalną). Natomiast podwajanie doładowania wraz z licznymi pakietami usług znacznie uatrakcyjniają tę ofertę względem taryf prepaid.

Prosty system rozliczania, opłata aktywacyjna, którą można wykorzystać na dowolne usługi (rozmowy, SMS-y, pakiety), a przede wszystkim dodatkowy bonus w postaci doładowań obligatoryjnych. Wszystkie te cechy pozwalają przypuszczać, że niniejsza oferta trafi głównie w gust młodych użytkowników.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki
poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj zobowiązania:

Wysokość zobowiązania:

Darmowe minuty w ramach zobowiązania:

Darmowe SMS-y w ramach zobowiązania:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Mix 25
Mix bez telefonu na 18 doładowań
25 zł
-
-
Godzinka za grosze
Wieczory i Weekendy 200 / 500
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Blueconnect Max
Podwajanie obowiązkowego doładowania przez okres zobowiązania
-
39 gr
20 gr
41 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 39 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2 zł
-
-
-
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Prenumerata, która kosztuje 0.70 zł dziennie
-
Mix 50
Mix bez telefonu na 18 doładowań
50 zł
-
-
Godzinka za grosze
Wieczory i Weekendy 200 / 500
Wybrana osoba
Tanie SMS-y i MMS-y
Blueconnect Max
Podwajanie obowiązkowego doładowania przez okres zobowiązania
-
30 gr
20 gr
41 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.48 zł
Strefa roamingowa 1B: 4.94 zł
Strefa roamingowa 2: 9.98 zł
Strefa roamingowa 3: 16.03 zł
Strefa międzynarodowa 0: 30 gr
Strefa międzynarodowa 1: 1.96 zł
Strefa międzynarodowa 2: 2.45 zł
Strefa międzynarodowa 3: 4.54 zł
Strefa międzynarodowa 4: 10.82 zł
69 gr do Unii Europejskiej
1 zł poza Unią
2.95 zł
2 zł
-
-
-
# pakiet startowy wynosi 24.99 zł - początkowa wartość konta Mix, którą można wykorzystać na rozmowy i SMS-y
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Granie na Czekanie, która po 30 dniach kosztuje 2 zł miesięcznie
# w ciągu miesiąca od aktywacji numeru automatycznie włączona zostaje usługa Prenumerata, która kosztuje 0.70 zł dziennie
-
Nasza ocena oferta: 5.00 10 0
Autor:

Podwójne doładowanie opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
szczesliwa para Image Banner 750 x 100