Analiza, opinie i pakiety Red Bull Mobile na kartę II

Archiwalna oferta, która nie jest już oferowana przez Red Bull nowym klientom. Została ona zastąpiona przez Red Bull Mobile Energy na kartę. Poniższa recenzja oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty.

Działalność marki Red Bull łączy liczne branże, wydarzenia i sporty. W przypadku tej oferty jest podobnie, gdyż operator połączył w niej bonusy za doładowania z klasycznymi pakietami. W efekcie wyszła ciekawa propozycja dla użytkowników mobilnego Internetu, którzy piszą też dużo SMS-ów.

Charakterystyka Red Bull Mobile na kartę II

Red Bull Mobile wprowadzając oferty Energy zmodyfikował także swoje taryfy na kartę. W Red Bull Mobile na kartę II nie ma już startera za 5 zł jak również pojawił się znany z sieci Play "Stan darmowy", który zapewnia nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci i do Play. Dzięki temu oferta na kartę jest teraz znacznie bardziej atrakcyjna i zapewne skusi niejednego klienta. Po za tym nie wiele się zmieniło. Bez aktywacji dodatkowych usług użytkownik za każde doładowanie dostaje pakiet megabajtów. Jego wielkość waha się od 10 MB do 2 GB i zależy od wysokości zasilenia (5 – 299 zł). Jest to więc mechanizm podobny do internetowych ofert na kartę (np. Nowy Plus Internet na kartę), aczkolwiek bonusy za doładowania w Red Bull na kartę II są znacznie mniejsze. Rekompensuje to jednak darmowa usługa, po aktywacji której (kodem *111*297*1#) i zasileniu konta kwotą minimum 30 zł użytkownik otrzymuje bezpłatne nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Niestety, paczka jest ważna jedynie przez 30 dni, dlatego po upływie tego czasu konieczne jest ponowne doładowanie lub zakup dodatkowo płatnych usług. Ponadto, zakupując starter (9 zł) klient otrzymuje 250 MB Internetu na start oraz 7 zł na wykorzystanie.

Cennik Red Bull Mobile na kartę II

Cennik obejmuje wszystkie rodzaje usług telekomunikacyjnych. Za minutę rozmowy zapłacić trzeba 0.29 zł, co jest standardową stawką w przypadku polskich ofert na kartę. Natomiast SMS kosztuje jedynie 0.09 zł, czyli tyle samo, co w innych ofertach na kartę w Play. Jest to atrakcyjna stawka, którą przebijają jedynie taryfy z bezpłatnymi SMS-ami do wszystkich lub wymagające wysokich zasileń (np. Więcej do wszystkich w Plusie). Trzeba też pamiętać o możliwości otrzymania darmowych SMS-ów po doładowaniu o wartości powyżej 30 zł, o ile wcześniej włączyło się odpowiednią usługę.

Internet w Red Bull Mobile na kartę II

Pakiety danych w zamian za doładowania sugerują, że jest to oferta nastawiona na korzystanie z Internetu mobilnego. Trzeba przyznać, że aż 1 GB przy doładowaniu z przedziału 25 - 49 zł, to korzystna propozycja. Równie dobrze prezentuje się aż 2 GB za zasilenie powyżej 50 zł. Co istotne, ważność paczek jest zgodna z ważnością połączeń wychodzących wynikającą z doładowania. Co więcej, same pakiety są sumowane (aczkolwiek ich obowiązywanie ustala jedynie najwyższe zasilenie). Po wykorzystaniu pakietu z doładowania dalsza transmisja jest darmowa, jednak jej prędkość spada do zaledwie 32 kb/s. Taka przepustowość pozwala na komfortowe korzystanie z jedynie komunikatorów internetowych, ale np. przeglądarka internetowa, filmy z YouTube, zdjęcia itp. działają bardzo powoli. Dla zobrazowania – pobranie 75 MB albumu muzycznego w najczęściej spotykanej jakości zajmuje ponad 5 godzin!

Przywrócić standardową szybkość transmisji można dodatkowymi pakietami danych, których wielkość waha się od 300 MB do 2 GB. Zarówno 1 GB za 9 zł, jak i 3 GB za 20 zł to jedne z najlepszych propozycji na polskim rynku ofert na kartę. Takie paczki umożliwiają swobodne korzystanie z Internetu przez cały miesiąc (szczególnie w połączeniu z pakietem z doładowania). Do tego dochodzi darmowy Internet LTE przez 30 dni, którego każda aktywacja jest bezpłatna (trzeba mieć jednak na koncie minimum 30 zł). Po włączeniu usługi i podłączeniu urządzenia do sieci LTE transmisja danych nie wpływa na wielkość pakietu. Niestety, promocja działa jedynie 30 dni i po tym czasie trzeba aktywować ją ponownie. Trzeba też pamiętać, że zasięg 4G w Play dostępny jest głównie w większych miastach i miasteczkach. Pod tym względem fioletowy operator znacznie ustępuje sieci Plus, która ma już ponad 90% mieszkańcu w zasięgu szybkiego Internetu. Jednak co tydzień sytuacja się polepsza więc pozostaje mieć nadzieje, że wkrótce w zasięgu LTE znajdą się także znacznie mniejsze miejscowości.

Pakiety w Red Bull Mobile na kartę II

Poza paczkami danych oraz bonusami za doładowania, operator udostępnił też pakiet do obniżania kosztów. Klient może zatem wykupić (w wariancie na 7 lub 30 dni) darmowe nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci. Paczki kosztują 5 lub 10 zł w zależności od okresu ważności, czyli są całkiem atrakcyjne. Niestety, w przeciwieństwie do Red Bull Mobile Energy na kartę, brakuje tu usługi zapewniającej darmowe połączenia do wszystkich sieci i przy takiej potrzebie lepsze mogą okazać się JUMP! na kartę lub Tygodniówka Heyah.
Co nam się podoba:
Nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci i do Play
Bonusowe pakiety megabajtów za doładowania
Darmowa usługa zapewniająca nielimitowane bezpłatne SMS-y do wszystkich sieci po zasileniu konta za minimum 30 zł
Tanie wiadomości tekstowe poza pakietem (0.09 zł)
Duże, a do tego bardzo atrakcyjne cenowo, dodatkowe pakiety danych
Dostęp do darmowego Internetu LTE przez 30 dni
Bezpieczny Internet chroni użytkownika przez wysokimi opłatami za transmisję danych
Atrakcyjny stosunek wartości doładowań do wydłużania ważności połączeń wychodzących
Bezpłatny dostęp do wydarzeń i imprez związanych z marką Red Bull
Co nam się nie podoba:
Brak pakietów rozmów obejmujących minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne
Przeciętna stawka za minutę połączenia
Darmowe SMS-y w ramach doładowania obowiązują jedynie 30 dni
By aktywować darmowy Internet LTE (ważny 30 dni) trzeba mieć 30 zł na koncie
Okrutnie wolna transmisja danych po wykorzystaniu pakietów internetowych
Play, który jest operatorem Red Bull Mobile, ma mniej rozbudowaną sieć macierzystą niż Plus, T-Mobile i Orange

Podsumowując:

Red Bull Mobile na kartę New II jest mieszanką cech różnych ofert na kartę w Play. Niestety, w ostatecznym rozrachunku niezbyt wyróżnia się na ich tle. Bonusowe pakiety internetowe za doładowania dostępne są też w Play (np. Play na kartę Lubię to!, a nielimitowane bezpłatne SMS-y w zamian za zasilenia (minimum 30 zł) ważne są tylko 30 dni, co wymagałoby comiesięcznego ładowania konta za 30 zł. Dla porównania, w Formule Play na kartę 4w1 płacąc co miesiąc 21 zł, klient otrzymuje bezpłatne SMS-y do wszystkich, darmowe rozmowy we własnej sieci, pakiet 1 GB oraz tanie rozmowy do innych sieci (0.09 zł za minutę). Widać więc, że oferta Red Bull Mobile okazuję się kosztowniejsza i nie zmienia tego darmowy wstęp na koncerty i niektóre wydarzenia związane z marką.

Nie oznacza to jednak, że niniejsza oferta jest niekorzystna. Powinna ona spełnić oczekiwania wymagających internautów, którzy po wykorzystaniu pakietu z doładowań mogą aktywować atrakcyjne, dodatkowe paczki danych. Nie bez znaczenia jest też dostęp do darmowego Internetu LTE przez 30 dni. Jeśli jednak komuś zależy na darmowych SMS-ach do wszystkich sieci, to musi być gotowy na comiesięczne doładowania w wysokości przynajmniej 30 zł. A przy tej kwocie warto też rozważyć np. Formuła Mini Max na kartę lub Nju na kartę. Ciekawą alternatywą wydaje się być także Virgin Mobile #BezLimitu, w której za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Redbull Mobile na kartę II
Kupić starter
-
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci
Nielimitowane darmowe połączenia w Play i Red Bull Mobile
Darmowy internet LTE do końca 2014 roku1
Nielimitowane SMS-y do wszystkich po doładowaniu2
Darmowy dostęp do Youtube Pakiet 250 MB na 10 dni po aktywacji startera
Pakiet Internetu po doładowaniu:
5 - 9 zł: 10 MB (5 dni)
10 - 24 zł: 100 MB (10 dni)
25 - 49 zł: 1 GB (30 dni)
50 - 99 zł: 2 GB (100 dni)
100 - 300 zł: 2 GB (150 dni)
-
29 gr
9 gr
19 gr
Strefa Euro: 99 gr3
Strefa 1: 5 zł4
Strefa 2: 7 zł4
Strefa 3: 15 zł4
Strefa Euro: 2 zł3
Strefa 1: 2 zł4
Strefa 2: 4 zł4
Strefa 3: 10 zł4
Strefa Euro: 0.41 zł
Strefa 1: 1 zł
Strefa 2: 2 zł
Strefa 3: 4 zł
Strefa Euro: 0.53 zł
Strefa 1: 2 zł
Strefa 2: 3 zł
Strefa 3: 6 zł
0 zł5
5, 9 zł
Zależne od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża okres ważności 5 / 65 dni6
10-24 zł: przedłuża okres ważności 10 / 70 dni6
25-49 zł: przedłuża okres ważności 30 / 90 dni6
50-99 zł: przedłuża okres ważności 100 / 160 dni6
100-300 zł: przedłuża okres ważności 150 / 210 dni6
1do działania usługi wymagane jest posiadanie minimum 30 zł na koncie
2kwotą minimum 30 zł, pakiet jest ważny przez 30 dni
3naliczanie sekundowe po pierwszych 30 sek. połączenia
4opłata naliczana jest co 30 sekund
5bez aktywnego pakietu danych transmisja jest darmowa, ale ograniczona do 32 kb/s
6połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 6.00 10 0
Autor:

Red Bull Mobile na kartę II opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200