Analiza, opinie i pakiety Smart Plan Halo II

Smart Plan Halo II to oferta dla osób lubiących pogadać przez telefon, którą można wziąć zarówno z urządzeniem, jak i bez słuchawki. Co ciekawe tylko najdroższy plan taryfowy umożliwia rozmowy bez limitów, pozostałe mają taryfy minut do wykorzystania, co jest standardem sprzed lat.

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

W ramach Smart Plan Halo II można wybrać opcję z nowym telefonem lub bez niego. W drugim przypadku czas trwania umowy to 12, 20 lub 24 miesiące, a w przypadku abonamentów z telefonem jedynie 24 miesiące Wspólnym mianownikiem Smart Plan Halo II jest pakiet „Bezpieczny Internet w Telefonie”, zapobiegający naliczaniu wysokich opłat za transmisję danych po wyczerpaniu przyznanych limitów megabajtów. W przypadku abonamentu z telefonem, we wszystkich wersjach można dokupić ubezpieczenie "Ochrona Wyświetlacza" za 2,99 zł miesięcznie. To warta rozważenia opcja, obejmująca naprawę lub wymianę uszkodzenia wyświetlacza, które uniemożliwia korzystanie z telefonu.

Smart Plan Halo II jest przeznaczony dla osób, które lubią rozmawiać, zwłaszcza wewnątrz sieci Orange, co umożliwiają trzy wyższe abonamenty w ofercie z telefonem i wyższy abonament w ofercie bez słuchawki. Najbardziej charakterystyczną cechą oferty jest wymienność minut na SMS-y i MMS-y w stosunku 1:1. System ten może kojarzyć się też np. z Taryfa LTE Plusa (link), w której wszystkie pakiety są wymienne.

Z telefonem


Przy wyborze telefonu, dostępne są cztery abonamenty z miesięcznymi należnościami 34.99, 44.99, 64.99 oraz 74.99 zł. W przypadku otrzymywania e-faktury wszystkie kwoty abonamentów są niższe o 5.01 zł.

Zdecydowanie nie opłaca się korzystać z najtańszego abonamentu wszystkim, którzy dużo dzwonią w sieci Orange. Po bezpłatnym próbnym miesiącu, obydwie usługi kosztują 10 zł miesięczne każda, co oznacza równowartość kwoty abonamentu 44.99, gdzie ta usługa jest darmowa i domyślnie włączona. W efekcie, decydując się na niższy abonament (i pozostawiając aktywne usługi), klient otrzyma 80 minut mniej.

Abonament w najwyższej cenie powinien zadowolić osoby, sporadycznie dzwoniące na numery innych z krajów UE. Można bowiem wymienić minuty z abonamentu na roaming w UE w stosunku 2:1. Trzeba jednak pamiętać, że w np. Taryfie JUMP! T-Mobile, w podobnym zobowiązaniu otrzymuje się dodatkowy pakiet roamingowy, a do tego nielimitowane darmowe rozmowy ze wszystkimi w kraju.

Bez telefonu


Bez telefonu dostępne są dwa abonamenty w cenie 24.99 i 34.99 zł miesięcznie. Wyższy abonament wydaje się być bardziej korzystny przy różnicy jedynie 10 zł. W pierwszym za niecałe 25 zł abonent dostaje 240 darmowych minut/SMS-ów/MMS-ów do wszystkich. W wyższym abonamencie, gdzie trzeba zapłacić niecałe 35 zł (co oznacza wzrost kosztów o około 40 proc.) w standardzie jest 400 minut/SMS-ów/MMS-ów (co daje ponad 60 proc. wzrost). Dodatkowo są tu nielimitowane rozmowy do abonentów Orange.

Internet


Ze względu na taki sam mechanizm rozliczania we wszystkich planach taryfowych, tzw. „Bezpieczny Internet”, maksymalny koszt korzystania z Internetu we wszystkich abonamentach wyniesie nie więcej niż 15 zł miesięcznie. Poniesiony koszt zależy od ilości pobranych danych i wynosi: do 100 MB 5 zł, do 500 MB - 10 zł, natomiast do 1 GB - 15 zł (łącznie). Powyżej 1 GB włącza się tzw. lejek. Korzystanie z Internetu jest wówczas bezpłatnie, jednak szybkość spada do jedynie 16 kb/s. Przy takim transferze komfortowo można korzystać tylko z komunikatorów tekstowych. Transfer multimediów, zwłaszcza przesyłanych strumieniowo, traci wówczas sens. Również strony internetowe oraz zdjęcia będą wczytywać się bardzo długo. Dla zobrazowania, pobranie 75 MB albumu MP3 w najpopularniejszej jakości zajęłoby ok. 85 godzin.

Po wyczerpaniu limitów, Orange umożliwia dokupienie kolejnych limitów. Za 5 zł można kupić 100 MB, 500 MB kosztuje 15 zł, 2 GB to konieczność wydania 30 zł, a 5 GB 60 zł. To stary system taryfikowania, obecnie na niekorzyść odstający od średnich stawek proponowanych przez innych operatorów.

Ciekawie przedstawia się porównanie abonamentów w tej samej cenie bez telefonu i z telefonem. Jeśli ktoś dużo dzwoni do sieci Orange, bardziej opłaca się mu abonament bez telefonu, gdzie za 34.99 zł otrzyma 400 minut do wszystkich, wobec 120 minut w przypadku abonamentu z telefonem. Także rozmowy w abonamencie bez telefonu po wykorzystaniu bezpłatnych minut są o 10 gr /min. tańsze (w przypadku abonamentu z telefonem stawka ta wynosi 0.29 zł za minutę do wszystkich sieci wobec 0.19 gr w wersji bez telefonu). Przewagą oferty bez słuchawki są też nielimitowane rozmowy do sieci komórkowej Orange, za co nabywcy wariantu z telefonem muszą płacić 10 zł/miesiąc.
Co nam się podoba:
Korzystniejsze warunki dla ofert bez telefonu w zestawie
Bezpieczny Internet umożliwia uniknięcie wysokich kosztów za transmisję danych
Umowa bez telefonu jest na zaledwie 18 miesięcy
Praktyczne bonusy dla przenoszących numer – dodatkowe darmowe minuty do wszystkich, bezpłatny abonament przez pierwsze 3 miesiące oraz tańsza o 40 zł opłata aktywacyjna (standardowo 50 zł – więcej informacji w tabelce).
Minuty z abonamentu wymienne z minutami w roamingu w UE w stosunku 2:1 (dotyczy najwyższego abonamentu).
Nielimitowane połączenia do sieci Orange w przypadku trzech wyższych abonamentów w telefonem i wyższego bez telefonu
Co nam się nie podoba:
Brak darmowych, nielimitowanych SMS-ów w ramach zobowiązania
Brak bezpłatnego pakietu danych
Niezbyt atrakcyjna stawka za transmisję danych (15 zł za 1 GB)
Strasznie powolna transmisja danych po przekroczeniu 1 GB transferu
Domyślnie włączone usługi Halo Granie oraz Ochrona Wyświetlacza, które po pierwszym miesiącu narażają użytkownika na dodatkowe koszty
Bardzo drogie dodatkowe pakiety internetowe
Brak darmowych rozmów w Orange w przypadku najniższych abonamentów, (po pierwszym miesiącu usługa kosztuje 10 zł miesięcznie)
Wspólna pula pakietów minut i SMS-ów
Brak puli bezpłatnych, nielimitowanych rozmów do wszystkich w dwóch najtańszych wersjach abonamentu z telefonem

Podsumowując:

Smart Plan Halo II jest ofertą skonstruowaną głównie za myślą o użytkownikach dzwoniących wewnątrz sieci. Mało opłacalny jest najtańszy abonament, zarówno w opcji z telefonem, jak i bez niego. Mała liczba darmowych minut do wszystkich, a także bezpłatne rozmowy wewnątrz Orange tylko przez pierwszy miesiąc (później ta usługa kosztuje 10 zł/miesiąc) sprawiają, że zadowoli ona osoby naprawdę rzadko korzystające z telefonu. Na rynku można znaleźć oferty abonamentu, gdzie za kwotę niższą od najtańszego abonamentu Smart Plan z telefonem, można bez ograniczeń dzwonić do wszystkich sieci, w tym Orange. Takim przykładem jest np. Heyah non stop.

Istotną wadą wydaje się wymienność w stosunku 1:1 liczby minut, SMS-ów i MMS-ów. W przypadku często SMS-ujących osób prowadzi to do szybkiego wykorzystania minut przeznaczonych na rozmowy w ramach abonamentu. Ponadto, warto pamiętać, że rozmowy pozwalają na przekazywanie większej ilość informacji, niż ma to miejsce w przypadku SMS-ów (pomimo wszelkich ich zalet).

Umiarkowanie korzystną propozycją są limity i cena dostępu do Internetu. 15 zł za 1 GB (który jest jedocześnie miesięcznym limitem przy pełnej szybkości połączenia) to rynkowy średniak. Pozytywnym elementem jest uzależnienie płatności od stopnia zużycia przyznanych megabajtów, co umożliwia osobom okazyjnie korzystającym z Internetu na zbicie kosztów. Choć tu także czai się pułapka w postaci konieczności płacenia za każdą rozpoczętą nową pulę megabajtów, bez względu na stopień jej zużycia.

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Smart Plan Halo II 29.98
Abonament z telefonem
34.99 zł1
120 minut do wszystkich sieci2
120 minut do wszystkich sieci2
Nielimitowane, darmowe rozmowy w Orange4
Nielimitowane, darmowe SMS-y do wszystkich sieci4
Ochrona wyświetlacza5
Halo Granie6
-
Dodatkowe 24 darmowe minuty do wszystkich
Darmowy abonament przez pierwsze 3 miesiące
Tańsza o 40 zł opłata aktywacyjna
29 gr
20 gr
40 gr
36 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
60 gr
3.02 zł
Bezpieczny Internet7
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5.01 zł
2pakiet minut wymienny na pakiet SMS-ów / MMS-ów w stosunku 1:1
3zamiennych na minuty w stosunku 1:1
4darmowa przez pierwszy miesiąć, później 10 zł miesięcznie
5darmowa przez pierwszy miesiąc, później 4.99 zł miesięcznie
6darmowa przez pierwszy miesiąc, póżniej 2 zł miesięcznie
7transmisja w przedziale 50 kB - 100 MB kosztuje 5 zł
7transmisja w przedziale 100 MB - 500 MB kosztuje 10 zł (łącznie) zł
7transmisja w przedziale 500 MB - 1 GB kosztuje 15 zł (łącznie) zł
7powyżej 1 GB dalsza opłata nie jest naliczana, ale Internet zwalnia do 16 kb/s
# koszt aktywacji to 50 zł
-
Smart Plan Halo II 39.98
Abonament z telefonem
44.99 zł1
200 minut do wszystkich sieci2
Nielimitowane w Orange
200 SMS-ów do wszystkich sieci3
Nielimitowane, darmowe SMS-y do wszystkich sieci4
Ochrona wyświetlacza5
Halo Granie6
-
Dodatkowe 40 darmowych minut do wszystkich
Darmowy abonament przez pierwsze 3 miesiące
Tańsza o 40 zł opłata aktywacyjna
29 gr
20 gr
40 gr
36 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
60 gr
3.02 zł
Bezpieczny Internet7
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5.01 zł
2pakiet minut wymienny na pakiet SMS-ów / MMS-ów w stosunku 1:1
3zamiennych na minuty w stosunku 1:1
4darmowa przez pierwszy miesiąc, później 10 zł miesięcznie
5darmowa przez pierwszy miesiąc, później 4.99 zł miesięcznie
6darmowa przez pierwszy miesiąc, później 2 zł miesięcznie
7transmisja w przedziale 50 kB - 100 MB kosztuje 5 zł
7transmisja w przedziale 100 MB - 500 MB kosztuje 10 zł (łącznie) zł
7transmisja w przedziale 500 MB - 1 GB kosztuje 15 zł (łącznie) zł
7powyżej 1 GB dalsza opłata nie jest naliczana, ale Internet zwalnia do 16 kb/s
# koszt aktywacji to 50 zł
-
Smart Plan Halo II 59.98
Abonament z telefonem
64.99 zł1
500 minut do wszystkich sieci
Nielimitowane w Orange
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane, darmowe rozmowy do wszystkich sieci2
Ochrona wyświetlacza3
Halo Granie4
-
Dodatkowe 100 darmowych minut do wszystkich
Darmowy abonament przez pierwsze 3 miesiące
Tańsza o 40 zł opłata aktywacyjna
29 gr
20 gr
40 gr
36 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
60 gr
3.02 zł
Bezpieczny Internet5
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5.01 zł
2darmowa przez pierwszy miesiąc, później 10 zł miesięcznie
3darmowa przez pierwszy miesiąc, później 4.99 zł miesięcznie
4darmowa przez pierwszy miesiąc, póżniej 2 zł miesięcznie
5transmisja w przedziale 50 kB - 100 MB kosztuje 5 zł
5transmisja w przedziale 100 MB - 500 MB kosztuje 10 zł (łącznie) zł
5transmisja w przedziale 500 MB - 1 GB kosztuje 15 zł (łącznie) zł
5powyżej 1 GB dalsza opłata nie jest naliczana, ale Internet zwalnia do 16 kb/s
# koszt aktywacji to 50 zł
-
Smart Plan Halo II 69.98
Abonament z telefonem
74.99 zł1
800 minut do wszystkich sieci
Nielimitowane w Orange
Nielimitowane do wszystkich sieci
Nielimitowane, darmowe rozmowy do wszystkich sieci2
Ochrona wyświetlacza3
Halo Granie4
Pakiet minut w Unii Europejskiej5
Dodatkowe 160 darmowych minut do wszystkich
Darmowy abonament przez pierwsze 3 miesiące
Tańsza o 40 zł opłata aktywacyjna
29 gr
20 gr
40 gr
36 gr
Strefa 1: 1.22 zł
Strefa 2: 4.94 zł
Strefa 3: 5.24 zł
Strefa 4: 6.05 zł
Strefa 5: 8.07 zł
Koszt połączenia w zależności od strefy:
Strefa 1: 1,48 zł
Strefa 2: 1,71 zł
Strefa 3: 1,91 zł
Strefa 4: 2,08 zł
Strefa 5: 2,30 zł
Strefa 6: 2,46 zł
Strefa 7: 2,58 zł
Strefa 8: 4,26 zł
Strefa 9: 7,69 zł
60 gr
3.02 zł
Bezpieczny Internet6
24 miesiące
1cena z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest droższy o 5.01 zł
2darmowa przez pierwszy miesiąc, później 10 zł miesięcznie
3darmowa przez pierwszy miesiąc, później 4.99 zł miesięcznie
4darmowa przez pierwszy miesiąc, póżniej 2 zł miesięcznie
5pakiet wymienny z krajowymi, darmowymi minutami w stosunku 2:1. Dotyczy połączeń wychodzących i przychodzących
6transmisja w przedziale 50 kB - 100 MB kosztuje 5 zł
6transmisja w przedziale 100 MB - 500 MB kosztuje 10 zł (łącznie) zł
6transmisja w przedziale 500 MB - 1 GB kosztuje 15 zł (łącznie) zł
6powyżej 1 GB dalsza opłata nie jest naliczana, ale Internet zwalnia do 16 kb/s
# koszt aktywacji to 50 zł
-
Nasza ocena oferta: 4.50 10 0
Autor:

Smart Plan Halo II opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3