Analiza, opinie i pakiety Taryfa HOT

Nazwa sugeruje, że to naprawdę gorąca oferta, jednak powstała ona jeszcze za czasów świetności Ery. Wówczas operator chwalił się w reklamach, że stawka 0.29 zł za minutę do wszystkich (z wyłączeniem Play) to coś wyjątkowego. Dziś jednak cena ta raczej na nikim nie zrobi wrażenia. Czy mimo to Hot ma coś atrakcyjnego do zaoferowania współczesnym klientom?

Charakterystyka


Atutem taryfy jest możliwość aktywacji wielu różnych pakietów i usług, które przeważnie można ze sobą łączyć. Na koncie jednego numeru da się włączyć rok ważności połączeń wychodzących, dzięki czemu ze zgromadzonych na koncie środków można korzystać bardzo długo. Do tego dochodzi przydatna usługa bonus, dająca za każde dwie minuty odebranego połączenia z innej sieci, jedną bezterminową minutę do T-Mobile i Heyah (tzw. jednostka T-Mobile). W zależności od potrzeb można aktywować pakiety minut terminowych, bezterminowych, roamingowych lub internetowych. Dostępne są także pakiety „Godzina za grosze dla rozmownych klientów”, paczki SMS-ów dla miłośników pisania, a także wybrane numery za grosze dla par, rodzin lub przyjaciół. Wszystkie pakiety dostępne dla ofert na kartę T-Mobile można sprawdzić, klikając na ikonkę ″Pakiety obniżające koszty″ u góry ekranu.

Cennik


Od początku swego istnienia taryfa Hot był jedną z popularniejszych wśród użytkowników T-Mobile. Mogło to wynikać z wielu reklam, jednak taryfa sama w sobie nie jest zbyt interesujące z dzisiejszego punktu widzenia. Koszt za minutę połączenia to 0.30 zł (od czasu reklamy została podniesiona), za wysłanego SMS-a 0.18 zł, a za 1 MB zapłacić trzeba 1.46 zł. To standardowy cennik, który nawet kilka lat temu niczym nie wyróżniał się na tle konkurencji, a dziś trudno znaleźć w nim coś atrakcyjnego.

Co gorsza, dzwoniąc do Play uiszczać trzeba wręcz horrendalnie wysoką opłatę za minutę połączenia - 0.80 zł! Dobrze jednak, że stawka ta dotyczy jedynie tych klientów, którzy wykonali pierwszy telefon przed 18.03.2013.

Pakiety


Pomimo dostępności wielu różnych pakietów, niestety brak jest takich, w których można mieć nielimitowane połączenia lub SMS-y zarówno we własnej sieci, jak i do wszystkich. W przypadku braku aktywacji usługi, pobierane opłaty są zgodne z cennikiem. Nie są one jednak zbyt niskie. Pakiety internetowe również pozostawiają wiele do życzenia – największy pakiet jest 1 GB (za 15 zł). W porównaniu do nowszych taryfach T-Mobile np. Frii na kartę, które mają pakiety do 6 GB, jest to stosunkowo mało i drogo.
Co nam się podoba:
Ogromny wybór pakietów i dodatkowych usług
Wiele pakietów można łączyć zwiększając ich opłacalność
Ważność minut terminowych można przedłużyć zakupując kolejny pakiet
Profity w postaci minut w zamian za odbieranie połączeń, dzięki usłudze Bonus (1 zł miesięcznie)
Po aktywacji usług Rok ważności konta nadal można korzystać z licznych pakietów
Co nam się nie podoba:
Bez pakietów oferta jest niezbyt atrakcyjna
Konieczność pamiętania o aktywowaniu pakietów (wiele z nich nie odnawia się automatycznie)
Brak pakietów rozmów do innych sieci
Brak pakietu nielimitowanych rozmów w T-Mobile
Wysoki koszt transmisji danych bez pakietów
Stosunkowo drogie pakiety internetowe
Wielkość pakietów minut oraz SMS-ów były standardem przed latami
Bardzo wysoka cena do Play za minutę połączenia (dla tych, którzy aktywowali Hot przed marcem 2013 r.)

Podsumowując:

Taryfa, którą Era przygotowała kilka lat temu niestety nie jest już taka „gorąca”, jak kiedyś. Hot nie została przygotowany z myślą o osobach dzwoniących do innych sieci (brak pakietów) lub intensywnie korzystających z Internetu mobilnego (stosunkowo drogie paczki). Nie jest też atrakcyjna dla tych, którzy nie lubią aktywować pakietów i pamiętać o ich statusie oraz ważności. Jednak jest to prawie konieczne, gdyż bez dodatkowych pakietów Hot charakteryzuje się stosunkowo wysokimi stawkami za minutę połączenia i transmisję danych.

Trzeba też pamiętać o licznych haczykach w przypadku pakietów (np. po wykorzystaniu pakietu internetowego automatycznie aktywuje się kolejny 50 MB za 5 zł!). Z drugiej strony, jako jedna z nielicznych, oferta daje możliwość aktywacji konta ważnego rok razem z innymi pakietami i promocjami, co znacznie Ułatwia dostosowanie jej do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że podobne możliwości daje też np. Play na kartę Rok Ważności Konta lub Więcej przez rok w Plusie, które charakteryzują się do tego znacznie korzystniejszymi cenami i nowocześniejszymi pakietami.

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Taryfa HOT
Zadzwonić na numer *100*44# lub *100# i wybrać opcję \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"taryfa\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
-
Nielimitowane rozmowy do T-Mobile i Heyah
Bezpieczny Internet
Numerki za grosze
-
-
30 gr
80 gr do Play1
18 gr
41 gr
Strefa roamingowa 1A: 1.22 zł
Strefa roamingowa 1B: 6.05 zł
Strefa roamingowa 2: 12.10 zł
Strefa roamingowa 3: 18.14 zł
Strefa międzynarodowa 1: 1.71 zł
Strefa międzynarodowa 2: 1.91 zł
Strefa międzynarodowa 3: 2.08 zł
Strefa międzynarodowa 4: 2.30 zł
Strefa międzynarodowa 5: 2.58 zł
Strefa międzynarodowa 6: 4.26 zł
Strefa międzynarodowa 7: 7.69 zł
0.41 zł (strefa 1A)
1.97 zł (inne strefy)
2.30 zł (strefa 1A)
4.03 zł (inne strefy)2
1.46 zł
5, 9 i 20 zł
Zależna od wartości doładowania
4 - 9 zł: przedłuża okres ważności o 5 / dodatkowo 31 dni3
10 - 24 zł: przedłuża okres ważności o 10 / dodatkowo 31 dni3
25 - 49 zł: przedłuża okres ważności o 31 / dodatkowo 31 dni3
50 - 500 zł: przedłuża okres ważności o 100 / dodatkowo 31 dni3
1dotyczy użytkowników, którzy wykonali pierwsze połączenie przed 18.03.2013
21 MMS = maks. 100 kB
3połączenia wychodzące / przychodzące
# zmieniając taryfę wszystkie pakiety oraz darmowe minuty mogą przepaść
-
Nasza ocena oferta: 4.50 10 0
Autor:

Taryfa HOT opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.