Analiza, opinie i pakiety Taryfy LTE - Minuty wymienne na SMS i MB

Nie wszyscy potrzebują nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz olbrzymich pakietów internetowych. Z drugiej strony, w telefonie prawie każdy korzysta z różnych form komunikacji. Właśnie dla takich klientów Plus przygotował niniejszą ofertę, w której jeden pakiet jednocześnie obejmuje darmowe połączenia, wiadomości tekstowe oraz megabajty danych.

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Kilka lat temu oferty z wymiennymi minutami na wiadomości tekstowe były bardzo popularne, ale w dobie tzw. „no-limitów”, straciły one rację bytu. Dziwić więc może kolejna propozycja abonamentowa Plusa, w której minuty, SMS-y oraz megabajty wymieniają się odpowiednio 1:1:5. Co prawda, znacznie podnosi to elastyczność oferty, bo w każdym miesiącu użytkownik ma sporą swobodę w korzystaniu z usług. Jednego można więc więcej rozmawiać, a w innym intensywniej korzystać z Internetu. Niestety, wadami takiego systemu jest trudniejsze kontrolowanie stanu pakietów oraz zużywanie wszystkich paczek niezależnie od korzystania z usług.

Klienci zdecydowani na ten abonament mają do wyboru cztery taryfy, z których każda jest zobowiązaniem na 24 miesiące z telefonem. Miesięczny koszt waha się od 49.99 zł do 79.99 zł (kwota uwzględnia papierową fakturę, której otrzymywanie kosztuje aż 10 zł). W zależności od stawki, użytkownik otrzymuje od 100 do 600 minut, które wymieniają się na tyle samo SMS-ów lub od 500 do 3000 MB. W każdej taryfie przelicznik pakietów jest taki sam, aczkolwiek w dwóch najwyższych, w ramach opłaty abonamentowej, pojawiają się darmowe nielimitowane rozmowy w sieci Plusa.

Porównując tę ofertę do konkurencji, trudno uznać ją za atrakcyjną, chyba że komuś zależy głównie na dużych pakietach internetowych. W tej kwestii niniejszy abonament przewyższa propozycje innych operatorów, o ile rozpatruje się jedynie zobowiązania z urządzeniami. Jeśli jednak wziąć pod uwagę rozmowy oraz SMS-y, to znacznie ciekawiej prezentują się np. Nowa Formuła 4.0 Unlimited w Play. Klient za ok. 70 zł miesięcznie otrzymuje w niej nielimitowane darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich (z wyjątkiem numerów stacjonarnych), a do tego pakiet 1 GB.

Znacznie bardziej konkurencyjna jest za to najtańsza taryfa, w której 100 minut wymienić można na 100 SMS lub 500 MB. Tak duży pakiet internetowy w tak niskim zobowiązaniu to rzadkość. Dla porównania, Taryfa Basic w T-Mobile za 44.99 zł zapewnia 250 minut do wszystkich sieci, ale bez paczki danych. Natomiast w Nowej Formule Play Unlimited klient otrzymuje 250 MB, ale do tego jedynie nielimitowane darmowe rozmowy w Play (bez pakietu minut do wszystkich sieci).

Cennik


Po wykorzystaniu pakietów użytkownik niezależnie od taryfy rozliczany jest według tych samych stawek. Za minutę połączenia trzeba zapłacić niezbyt atrakcyjne 0.29 zł, co w przypadku stosunkowo niedużych paczek minut może narażać użytkownika na spore dodatkowe koszty. Wysłanie SMS-a wiąże się natomiast z koniecznością uiszczenia 0.20 zł, czyli więcej niż np. w większości ofert na kartę Play (np. Play na kartę). Dobrze chociaż, że Plus przygotował dla tej oferty kilka interesujących usług do obniżania kosztów (o których w dalszej części tekstu).

Internet


O ile atrakcyjność pakietów minut lub SMS-ów jest w tej ofercie dyskusyjna, tak transmisja danych wydaje się bardzo korzystna. W porównaniu do konkurencji, niezależnie od taryfy klient otrzymuje całkiem spory pakiet transmisji (przy założeniu, że nie rozmawia i SMS-uje). Po jego wyczerpaniu jest natomiast rozliczany według bardzo korzystnej stawki 0.02 zł za 1 MB. Z drugiej strony, brakuje tzw. bezpiecznego Internetu, który po wykorzystaniu paczki danych czyniłby dalszą transmisję darmową, ale też znacznie wolniejszą.

W razie potrzeby klient może aktywować dodatkowy pakiet Internetu od 300 MB do 3 GB w cenach od 7 do 25 zł. Paczka 3 GB za 25 zł to w miarę atrakcyjna oferta, aczkolwiek w kilku konkurencyjnych ofertach Play taka sama ilość danych kosztuje 20 zł.

Ukryte koszty i usługi dodatkowe


Niestety, po aktywacji numeru operator włącza kilka usług, które mogą narażać użytkownika na niechciane koszty. Najdroższy jest pakiet darmowych SMS-ów do wszystkich sieci, który po pierwszym miesiącu kosztuje aż 9.99. Do tego należy dodać usługę Czasoumilacz, czyli zmianę sygnału podczas oczekiwania na połączenie. Szkoda jednak, że po pierwszym miesiącu kosztuje ona 2.02 zł miesięcznie. Jakby tego było mało, Plus aktywuje również Pakiet rozrywka, który kosztuje od 5 do 20 zł, w zależności od wybranych tematów. Dzięki nim klient dostaje codziennie np. SMS-a z wróżbą. Podsumowując - za liczbę domyślnie włączonych dodatkowych usług operatorowi należy się spory minus. Co gorsza, brak e-faktury wiąże się z wyższym aż o 10 zł zobowiązaniem (uwzględnione w tekście oraz tabeli), a podpisując umowę trzeba też być gotowym na uiszczenie opłaty w wysokości 49 zł za aktywację numeru.

Pozytywnie zaskakują za to dodatkowe usługi dostępne dla najmniejszego abonamentu. Za 9.99 zł można otrzymać darmowe nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci. Natomiast za 29.99 zł można zapewnić sobie nie tylko bezpłatne wiadomości tekstowe ze wszystkimi użytkownikami sieci komórkowych, ale również połączenia głosowe. Obie usługi wypadają bardzo korzystnie. Dla porównania - podobny pakiet w Elastycznej Formule Mix w Play kosztuje aż 80 zł!
Co nam się podoba:
Duże pakiety internetowe w stosunku do wysokości abonamentu
Możliwość nabycia urządzenia w promocyjnej cenie
Stosunkowo niskie kwoty zobowiązania (jak na oferty z telefonem)
Wymienne pakiety pozytywnie wpływające na elastyczność oferty
Dostęp do rozbudowanej infrastruktury 4G LTE
Atrakcyjne dodatkowe pakiety minut, SMS-ów oraz megabajtów
W dwóch najdroższych taryfach - nielimitowane darmowe rozmowy w Plusie w ramach zobowiązania
Co nam się nie podoba:
Niewielkie paczki minut lub SMS-ów w ramach abonamentu
Wartość pieniężna pomiędzy rozmowami / SMS-ami / megabajtami nie jest równa (0.29 / 0.19 / 0.10)
Korzystanie z głównego miesięcznego pakietu wpływa na pozostałe darmowe minuty/SMS-y/megabajty
Bardzo dużo domyślnie aktywowanych usług, które narażają klienta na niepożądane koszty
Brak bezpiecznego Internetu naraża użytkownika na niechciane opłaty za transmisję danych
Papierowa faktura kosztuje aż 10 zł
Standardowy, niezbyt atrakcyjny cennik usług
Mechanika rozliczania pakietów utrudnia kontrolowanie ich stanu
Aż 49 zł za aktywację numeru

Podsumowując:

Taryfy LTE z minutami wymiennymi na SMS-y i megabajty wzbudzają mieszane uczucia. Pozytywnie zaskakują spore pakiety danych w stosunku do wysokości abonamentu, kilka atrakcyjnych paczek do wyboru oraz możliwość nabycia urządzenia w promocyjnej cenie. Niestety, z drugiej strony irytuje spora liczba dodatkowych (i niekoniecznie praktycznych) usług, małe pakiety rozmów lub SMS-ów oraz przeciętne stawki cennikowe. Jeśli więc dla kogoś nie jest priorytetem elastyczność oferty lub wielkość pakietu internetowego, to lepsze okazać się mogą np. Nowe Formuły 4.0 Unlimited lub abonament JUMP! z Internetem LTE, w których klient otrzymuje darmowe nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci.

Natomiast w przypadku Internetu (pomijając oferty stricte internetowe) niniejszy abonament w swoich kategoriach cenowych (w dniu swojej premiery) nie miał konkurencji. Duże pakiety danych oraz bardzo niska cena za każdy megabajt, to jej niezaprzeczalne zalety. Cieszy też dostęp do rozbudowanej sieci 4G LTE, która znacznie przyspiesza transmisję danych, o ile klient posiada odpowiednie urządzenie. Brakuje jedynie tzw. bezpiecznego Internetu, z którym można by było bez obaw korzystać z Sieci nawet, jeśli użytkownikowi kończyłby się pakiet danych.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Taryfa LTE 39.99
Abonament z telefonem
49.99 zł1
100 do wszystkich sieci2
100 SMS-ów do wszystkich sieci3
Nielimitowane SMS-y do wszystkich4
Czasoumilacz5
Pakiet internetowy 500 MB5
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr
20 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na SMS-y w stosunku 1:1
3wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na minuty w stosunku 1:1
4usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 9.99 zł miesięcznie
5usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
6wymienne na minuty w stosunku 5:1 lub na SMS-y w stosunku 5:1
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 49.99
Abonament z telefonem
59.99 zł1
200 do wszystkich sieci2
200 SMS-ów do wszystkich sieci3
Nielimitowane SMS-y do wszystkich4
Czasoumilacz5
Pakiet internetowy 1000 MB5
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr
20 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na SMS-y w stosunku 1:1
3wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na minuty w stosunku 1:1
4usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 9.99 zł miesięcznie
5usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
6wymienne na minuty w stosunku 5:1 lub na SMS-y w stosunku 5:1
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 59.99
Abonament z telefonem
69.99 zł1
400 do wszystkich sieci2
Nielimitowane w Plusie
400 SMS-ów do wszystkich sieci3
Nielimitowane SMS-y do wszystkich4
MusicRent (Muzodajnia)5
Czasoumilacz6
Pakiet internetowy 2000 MB6
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr
20 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na SMS-y w stosunku 1:1
3wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na minuty w stosunku 1:1
4usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 9.99 zł miesięcznie
5usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 8 zł miesięcznie
6usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
7wymienne na minuty w stosunku 5:1 lub na SMS-y w stosunku 5:1
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 69.99
Abonament z telefonem
79.99 zł1
600 do wszystkich sieci2
Nielimitowane w Plusie
600 SMS-ów do wszystkich sieci3
Nielimitowane SMS-y do wszystkich4
MusicRent (Muzodajnia)5
Czasoumilacz6
Pakiet internetowy 3000 MB6
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr
20 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na SMS-y w stosunku 1:1
3wymienne na MB w stosunku 1:5 lub na minuty w stosunku 1:1
4usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 9.99 zł miesięcznie
5usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 8 zł miesięcznie
6usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
7wymienne na minuty w stosunku 5:1 lub na SMS-y w stosunku 5:1
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Nasza ocena oferta: 6.00 10 0
Autor:

Taryfy LTE - Minuty wymienne na SMS i MB opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3