Analiza, opinie i pakiety Taryfy LTE - Rozmowy i SMS-y bez limitu

Taryfy, taryfy i jeszcze więcej taryf – to cecha wyróżniająca tę propozycję „zielonego” operatora, która może przypaść do gustu wszystkim lubiącym dużo rozmawiać, wysyłać SMS-y, ale też korzystać z Internetu i to przez najszybszą infrastrukturę w Polsce – LTE. W tej ofercie można też nabyć telefon w korzystnej cenie.

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Oferta dotyczy umów abonamentowych zawieranych na okres 24 miesięcy i dostępnych jest w niej siedem taryf z telefonem, tabletem lub konsolą do gier – od 89.99 do 199.99 zł miesięcznie. Do nich dochodzi pięć planów taryfowych w cenach od 49.99 do 89.99 zł, które w większości przypadków poza brakiem urządzenia w promocyjnej cenie i niższą kwotą zobowiązania niczym nie różnią się od swoich odpowiedników ze sprzętem wraz z umową. Należy też wspomnieć, że podane kwoty uwzględniają brak aktywnej e-faktury, bez której zobowiązania są wyższe o 10 zł.

Wspólną cechą niemal wszystkich wymienionych ofert są nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych. Wyjątek stanowi najniższa taryfa w wersji tylko SIM, w której nielimitowane są jedynie połączenia do wszystkich sieci (bez wiadomości tekstowych).

W planie taryfowym z urządzeniem za 89.99 zł lub bez takowego za 69.99 zł dzwonienie na numery stacjonarne jest darmowe tylko przez miesiąc, w taryfie 104.99 zł (lub 79.99 bez urządzenia) przez trzy miesiące, a w pozostałych taryfach przez pół roku. Po tym czasie za połączenia z numerami stacjonarnymi trzeba zapłacić miesięcznie dodatkowo 6.99 zł. Wypada przy okazji wspomnieć, że usługa „Połączenia bez limitu na numery stacjonarne” jest uruchamiana automatycznie w momencie aktywacji karty SIM, a operator nie informuje o końcu okresu promocyjnego. Jeżeli więc rzadko korzysta się z połączeń na telefony stacjonarne, należy pamiętać o upływającym czasie promocji i wyłączyć usługę za pomocą specjalnego kodu wysyłanego do operatora lub skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (próg opłacalności to 25 minut miesięcznie). W przeciwnym przypadku użytkownik będzie zmuszony od uiszczania comiesięcznej opłaty w wysokości 6.99 zł.

Internet


Dosyć interesująco w omawianej promocji wygląda kwestia mobilnego Internetu w technologii LTE. W najtańszym abonamencie z urządzeniem lub bez takowego w taryfie za 69.99 zł użytkownik otrzymuje pakiet 500 MB miesięcznie. To wystarczy większości użytkowników smartfonów do swobodnego sprawdzania wiadomości w komunikatorach oraz e-maili. Trudności zaczynają się w przypadku słuchania muzyki lub oglądania filmików w sieci. Niestety, w dwóch najtańszych taryfach bez urządzeń użytkownik nie otrzymuje żadnego pakietu danych w ramach zobowiązania. W pozostałych planach taryfowych limit wynosi 2 i 3 GB. Takie paczki pozwalają już na swobodne poruszanie się w Internecie i korzystanie z większości jego możliwości (np. słuchania muzyki czy oglądania filmów na Youtube - z zachowaniem zdrowego rozsądku), bez konieczności ciągłej obawy o wyczerpanie limitu.

Niestety w swojej internetowej ofercie Plus nie przewidział możliwości spowolnienia połączenia internetowego (na przykład do symbolicznej prędkości 32 kb/s), którą oferują niektórzy konkurencyjni operatorzy po osiągnięciu wspomnianych limitów danych. W sytuacji, gdy użytkownik wykorzysta przysługujący mu miesięczny limit lub ma najtańsze taryfy bez urządzenia, może jedynie wykupić jeden z pakietów Plus Internet Extra. 300 MB kosztuje 7 zł, a 500 MB, 1 GB i 3 GB odpowiednio 9, 14.99 i 24.99 zł. Z punktu widzenia użytkownika bardzo ważne jest to, że niewykorzystany w konkretnym miesiącu limit danych niestety nie jest przenoszony na kolejne okresy rozliczeniowe.

Haczyki i ukryte koszty


W czterech najdroższych planach taryfowych z urządzeniem (od 139.99 zł) użytkownik otrzymuje pakiet MMS-ów. W zależności od abonamentu ich liczba waha się od 100 do 400, ale w ofercie operatora tkwi pewien haczyk. Wspomniane wcześniej nielimitowane darmowe SMS-y nie obejmują MMS-ów, co w przypadku konkurencji jest standardem.

W omawianej promocji Rozmowy i SMS-y bez limitu użytkownik znajdzie w planach taryfowych szereg dodatkowych, domyślnie włączonych, usług. Pakiet IPLA PLUS pozwalający na oglądanie telewizji w Internecie jest dostępny bezpłatnie w każdej z taryf do końca grudnia 2014 roku. Po tym okresie w każdym miesiącu za dostęp do pakietu użytkownik zapłaci 6.15 zł miesięcznie.

Kolejną automatycznie aktywowaną usługą przez operatora jest darmowy przez pierwszy miesiąc Czasoumilacz. Po 30-dniowym okresie promocyjnym za każdy miesiąc korzystania z usługi trzeba zapłacić 2.02 zł.

Wspólną wadą obu wspomnianych usług (oraz opisanych wcześniej darmowych nielimitowanych rozmów z numerami stacjonarnymi) jest fakt, że po okresie promocyjnym pozostają one włączone, a opłata za nie jest automatycznie doliczana do rachunku. Jeżeli więc użytkownik nie chce korzystać z IPLA PLUS i Czasoumilacza musi sam pamiętać o wysłaniu odpowiedniego kodu dezaktywującego usługę lub skontaktowaniu się z Biurem Obsługi Klienta.

Trzeci pakiet usług związany z omawianymi taryfami nosi nazwę Rozrywka. Składa się z kilku elementów: Gdzie jest Dziecko – Gdzie jest Bliski, GeoRandka oraz Wróżby+. Tutaj także obowiązuje 30-dniowy okres bezpłatnego korzystania z pakietu. Po jego zakończeniu trzeba już sporo zapłacić – aż 20 zł miesięcznie. Na szczęście w wypadku Pakietu Rozrywka, Plus informuje klientów SMS-em o zbliżającym się końcu promocji, można więc odpowiednio wcześnie zrezygnować z usługi. Skoro tak, to tajemnicą pozostaje fakt, dlaczego operator nie postępuje podobnie w przypadku IPLA PLUS i Czasoumilacza.
Co nam się podoba:
Dostęp do najbardziej rozbudowanej sieci 4G LTE wśród polskich operatorów
Możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie
Atrakcyjne dodatkowe pakiety danych
Nielimitowane darmowe rozmowy wszystkich sieci
Nielimitowane darmowe SMS-y do wszystkich sieci (nie dotyczy najniższej taryfy)
Bardzo niska stawka za transmisję 1 MB danych po wykorzystania paczek danych
Przyzwoite pakiety internetowe, szczególnie w droższych taryfach
Kilka ciekawych usług (na przykład Gdzie jest Dziecko, Gdzie jest Bliski)
Co nam się nie podoba:
Pakiet darmowych nielimitowanych rozmów z numerami stacjonarnymi jest bezpłatny tylko przez ograniczony czas
Niewykorzystany w danym miesiącu limit danych nie jest przenoszony na kolejne okresy rozliczeniowe (jako pakiety i jako bonus)
Brak pakietu darmowych minut w roamingu
Dużo aktywowanych przez operatora dodatkowych usług, które po pewnym czasie są płatne
Brak informacji o zakończeniu bezpłatnego okresu korzystania z dodatkowych usług
Brak tzw. bezpiecznego Internetu, który chroniłby użytkownika przed opłatami za transmisję danych
Aktywacja numeru kosztuje aż 49.99 zł, ale dla klientów Plusa jest darmowa
Taryfy bez urządzenia za 49.99 i 59.99 zł – brak pakietu internetowego w ramach zobowiązania
Taryfa bez urządzenia za 49.99 zł – brak bezpłatnych nieimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci
Taryfy bez urządzenia za 69.99 zł lub z urządzeniem za 89.99 zł – mały pakiet danych w ramach zobowiązania

Podsumowując:

Na tle innych promocyjnych ofert dostępnych obecnie na rynku telekomunikacyjnym abonament w Plusie to propozycja, która mieści się na środkowej półce rynkowej. Jej mocną stroną są na pewno mobilny Internet w technologii LTE o szerokim i stale rosnącym zasięgu, a także dosyć atrakcyjne dodatkowe pakiety internetowe. Również plany taryfowe w opcji bez telefonu można uznać za godne uwagi. Natomiast nieco mniej korzystne wydają się oferty związane z zakupem wraz z abonamentem telefonów bądź innych urządzeń. W takiej sytuacji znacznie bardziej opłacalne mogą okazać się abonament T-Mobile - JUMP! lub Play – Nowe Formuły Unlimited.

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!
NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa taryfy:

Rodzaj abonamentu:

Cena abonamentu:

Darmowe minuty w abonamencie:

Darmowe SMS-y w abonamencie:

Usługi do wyboru:

Bonusy:

Bonus przy przejściu od innego operatora (MNP):

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Cena za odebraną minutę w Unii Europejskiej:

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena SMS-a za granicę:

Cena MMS-a za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1MB):

Długość abonamentu:

Uwagi i gwiazdki (disclaimery):

Regulamin:

Więcej o tej ofercie:

Taryfa LTE 39.99
Abonament bez telefonu
49.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
-
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
-
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
20 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 49.99
Abonament bez telefonu
59.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
-
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 79.99
Abonament z telefonem / bez telefonu
89.99 zł1 (z telefonem) / 69.99 zł1 (bez telefonu)
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
MusicRent (Muzodajnia)3
Czasoumilacz4
Pakiet internetowy 0.5 GB4
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 8 zł miesięcznie
4usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
5po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 94.99
Abonament z telefonem / bez telefonu
104.99 zł1 / 79.99 zł1 (z / bez telefonu)
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
MusicRent (Muzodajnia)3
Czasoumilacz4
Pakiet internetowy 2 GB4
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 8 zł miesięcznie
4usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
5po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 109.99
Abonament z telefonem / bez telefonu
119.99 zł1 / 89.99 zł1 (z / bez telefonu)
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
MusicRent (Muzodajnia)3
Czasoumilacz4
Pakiet internetowy 3 GB3
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszych 3 miesiącach miesiącu kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa po pierwszym miesiącu kosztuje 8 zł miesięcznie
4usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
5po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 129.99
Abonament z telefonem
139.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
Pakiet internetowy 3 GB3
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
4po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 149.99
Abonament z telefonem
159.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
Pakiet internetowy 3 GB3
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
4po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 169.99
Abonament z telefonem
179.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
Pakiet internetowy 3 GB3
10 zł zniżki na abonament
2 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
4po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Taryfa LTE 189.99
Abonament z telefonem
199.99 zł1
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych
Nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi2
Czasoumilacz3
Pakiet internetowy 3 GB3
10 zł zniżki na abonament
3 abonamenty gratis
29 gr (stacjonarne)
0 gr
40 gr
35 gr
Strefa a: 1.22 zł
Strefa b: 6.15 zł
Strefa c: 8 zł
Strefa d: 13.53 zł
Strefa 1: 1.85 zł
Strefa 2: 2.46 zł
Strefa 3 : 7.69 zł
62 gr
2.46 zł
0.02 zł
24 miesiące
1kwota z wyłączoną usługą e-faktura, bez której abonament jest o 10 zł droższy
2usługa po pierwszych 6 miesiącach kosztuje 6.99 zł miesięcznie
3usługa aktywowana automatycznie, po pierwszym miesiącu kosztuje 2.02 zł
4po wyczerpaniu pakietu naliczanie za dalszą transmisję jest zgodne z cennikiem
# aktywacja kosztuje 49 zł / dla klientów MixPlus lub Plusa na kartę jest darmowa
-
Nasza ocena oferta: 7.50 10 0
Autor:

Taryfy LTE - Rozmowy i SMS-y bez limitu opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.