Analiza, opinie i pakiety Więcej do wszystkich

Więcej do Wszystkich w Plusie ma zapewniać korzystne ceny połączeń i SMS-ów do wszystkich sieci. Oferta powstała zanim popularność zyskały się taryfy bez limitów i pomimo istotnych zmian na rynku usług telekomunikacyjnych, operator nie modyfikował jej nadmiernie. Czy świadczy to o tym, że jest ona w stanie konkurować z nowszymi ofertami konkurencji?

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Charakterystyczną cechą oferty są zmienne stawki połączeń oraz SMS-ów, które zależą od kwoty doładowania (usługę należy uprzednio bezpłatnie aktywować dzwoniąc na numer *136*11*10#). Podobny mechanizm stosuje Orange w Nowy Orange Go lub Plus w MIX20 Oferta Standardowa. Niestety, rozwiązanie to w wielu przypadkach bardziej przeszkadza niż czyni ofertę korzystniejszą. Istotnym problemem jest długość obowiązywania stawek promocyjnych, która wynosi 30 dni. Oznacza to, że zachowanie atrakcyjnych cen wymaga doładowywania konta stosunkowo wysokimi kwotami (od 50 zł wzwyż) przynajmniej raz w miesiącu. Nie jest to więc idealna oferta dla osób, które stosunkowo rzadko zasilają swoje konta lub robią to przy użyciu małych kwot.

Cennik


Stawki za rozmowy wahają się od 0.09 zł do 0.29 zł (dokładne dane znajduje się w tabelce). Niestety, osiągnięcie najniższej (bardzo atrakcyjnej) stawki wymaga doładowywania konta kwotą 100 zł co najmniej raz w miesiącu. Dla porównania, bezpłatne rozmowy (i SMS-y) do wszystkich sieci są w JUMP! na kartę w zamian za uiszczanie cotygodniowej opłaty w wysokości 10 zł. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku SMS-ów, których cena waha się od 0.01 zł do 0.19 zł. Również tutaj do osiągnięcia najniższej stawki konieczne są doładowania w wysokości 100 zł. Trzeba też wziąć pod uwagę, że przy takiej miesięcznej opłacie można zdecydować się na niemal dowolny abonament bez telefonu (np. Orange Smart Plan Multi II), w którym poza bezpłatnymi SMS-ami oraz połączeniami dostaje się pakiet 2 GB Internetu. Natomiast w przypadku niższych doładowań (np. za 25 zł), stawki nie odróżniają się od konkurencyjnych ofert.

Internet


Zmienne ceny nie obowiązują w przypadku transmisji danych. Tutaj 1 MB zawsze kosztuje 2.96 zł, czyli bardzo dużo. Niezbyt dobrze prezentuje się również mały wybór niewielkich pakietów internetowych, których zużycie powoduje rozliczanie według cennika (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu). Użytkownik ma do wyboru 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Druga paczka powinna wystarczyć do komfortowego przeglądania stron oraz portali społecznościowych. Niestety, najbardziej wymagający użytkownicy mogą czuć pewien niedosyt, gdyż Plus nie stworzył dla tej oferty większych pakietów danych. W takim przypadku polecić można np. Taryfy Frii z dużymi paczkami danych (od 250 MB do 6 GB)

Pakiety


Pod względem liczby dostępnych usług i pakietów Więcej do Wszystkich nie imponuje, aczkolwiek niektóre z nich są całkiem interesujące. Najciekawsze wydają się Rozmowy lub SMS-y za 0 zł. Po aktywacji (kosztującej 3 zł) klient może wykonywać bezpłatne połączenia lub wysyłać darmowe SMS-y na numery w Plusie, nawet jeśli nie ma środków na koncie. Trzeba jednak pamiętać, że np. w Play na kartę Lubię to! rozmowy oraz SMS-y we własnej sieci są bezpłatne bez konieczności wybierania i aktywowania czegokolwiek.

Niektórych zainteresować też może pakiet bezpłatnych rozmów z maksymalnie pięcioma numerami w Plusie za 10 zł miesięcznie (usługa jest automatycznie odnawiana co 30 dni). Niestety, przypadnie ona do gustu jedynie osobom ze znajomymi korzystającymi z usług „zielonego” operatora.
Co nam się podoba:
Ciekawy, aczkolwiek niezbyt korzystny mechanizm zmieniania się cen połączeń i SMS-ów
Przy bardzo wysokich doładowaniach miesięcznych – mocno atrakcyjne stawki połączeń i SMS-ów
Bezterminowa usługa umożliwiająca bezpłatne dzwonienie lub SMS-owanie w Plusie
Korzystne dla użytkowników ceny SMS-ów (9 gr) przy jednym comiesięcznym doładowywaniu konta kwotą co najmniej 30 zł
Łatwa i szybka (aczkolwiek płatna) zmiana na inną taryfę z oferty ″Więcej″
Co nam się nie podoba:
Utrzymanie korzystnych dla użytkowników cen połączeń i wymaga comiesięcznego doładowywania konta jednorazową kwotą minimum 100 zł
Promocyjne stawki obowiązują jedynie przez 30 dni
Zmienne stawki zaczynają obowiązywać dopiero po aktywacji odpowiedniej usługi
Brak pakietów minut oraz SMS-ów do wszystkich sieci
Wysoka cena transmisji danych (2.96 zł)
Niezbyt atrakcyjne cenowo i stosunkowo niewielkie pakiety internetowe
Konkurencyjnością ustępuje nowszym ofertom prepaid innych operatorów
Brak tzw. Bezpiecznego Internetu, bez którego użytkownik narażony jest na wysokie opłaty za transmisję danych

Podsumowując:

Odpowiedzią na pytanie ze wstępu jest ″nie″. W porównaniu do konkurencji, Więcej do Wszystkich wypada słabo i szkoda, że operator, pomimo upływu wielu miesięcy, nie zmienił tego stanu rzeczy. Ofercie nie można odmówić atrakcyjnych stawek za połączenia i SMS-y, jednak ich utrzymanie wymaga comiesięcznych doładowań w wysokości 100 zł, a za takie pieniądze można zdecydować się na wiele ofert abonamentowych (np. Smart Plan Halo II) lub mix (np. Formuła Mix Elastyczna ), z bezpłatnymi nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami.

Natomiast w Więcej do wszystkich, po wykorzystaniu całego zasilenia 100 zł, teoretycznie można rozmawiać „jedynie” przez 1100 minut lub wysłać 10000 SMS-ów. Ofercie brakuje też atrakcyjnych pakietów internetowych oraz niskiej stawki za transmisję danych. Po zsumowaniu powyższych wad, trudno polecić niniejszą ofertę tym bardziej, że dla osób z rodziną lub znajomymi w Plusie przewidziano znacznie ciekawszą taryfę Więcej w Plusie, do której migracja kosztuje 3 zł (tak samo jak w przypadku innych taryf oferty ″Więcej″).

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Więcej do wszystkich
Wykonaj połączenie na nr: *147*16# (koszt 3 zł)
-
Pakiety internetowe
Nielimitowane rozmowy z 5 numerami
Obniżanie stawek za doładowanie
-
-
W zależności od doładowania:1
0 - 29 zł: 29 gr
30 - 49 zł: 25 gr
50 - 99 zł: 19 gr
100 zł i więcej: 9 gr
W zależności od doładowania:1
0-29 zł: 19 gr
30-49 zł: 9 gr
50-99 zł: 6 gr
100 zł i więcej: 1 gr
29 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.48 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
2.96 zł
5 zł
Zależna od wartości doładowania
5-9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni2
10-19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni2
20-29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni2
30-49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni2
50-99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni2
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180+30 dni2
1stawki ważne 30 dni od dnia zasilenia konta, przed doładowaniem usługę należy uruchomić
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

Więcej do wszystkich opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200