Analiza, opinie i pakiety Więcej Internetu i SMS-ów

Pakiet internetowy w ramach zobowiązania lub za doładowania staje się standardem na polskim rynku telekomunikacyjnym. Wie o tym również Plus, który przygotował niniejszą ofertę z myślą o użytkownikach smartfonów. Czy jest ona jednak w stanie zaspokoić ich apetyt na mobilne megabajty? A jeśli nie, to może zrobi to pakiet 1000 SMS-ów w zamian za zasilenie?

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Z czterech taryf ″Więcej″ (między którymi migracja każdorazowo kosztuje 3 zł), to właśnie ma zapewnić użytkownikom smartfonów komfortowe przeglądanie Internetu. Abonent otrzymuje pakiet 200 MB za zaledwie 1 zł, który można włączyć po doładowaniu kwotą co najmniej 30 zł (przed zasileniem należy aktywować usługę kodem *136*11*03#). Wraz z zasileniem otrzymuje się również (obie usługi mogą być aktywne jednocześnie) całkiem spory pakiet 1000 SMS-ów (przed zasileniem należy aktywować usługę kodem *136*11*02#) do wszystkich sieci, którego ważność zależy od kwoty doładowania (od 10 do 29 zł – 7 dni / od 30 zł – 30 dni). Niestety, podobnie do pozostałych taryf ″Więcej″, również w tym przypadku brakuje atrakcyjnych pakietów rozmów do innych sieci.

Cennik


Cennik usług jest trochę inny niż standardowy dla taryf ″Więcej″. O ile stawka 0.29 zł za minutę połączenia niczym się nie wyróżnia na tle konkurencji, tak wysyłanie SMS-ów jest bardzo tanie, gdyż kosztuje zaledwie 0.09 zł. Oznacza to, że niniejsza oferta jest jedną z najatrakcyjniejszych pod tym względem i ustępuje jedynie taryfom z nielimitowanymi darmowymi wiadomościami do wszystkich sieci.

Internet


Jak na taryfę, która ma w nazwie ″Internet″, Więcej Internetu i SMS-ów prezentuje się niezbyt atrakcyjnie. W oczy rzuca się dosyć wysoka cena za transmisję danych poza pakietem, czyli 0.51 zł za megabajt. Rekompensować ją ma paczka 200 MB za 1 zł, która włącza się po doładowaniu kwotą minimum 30 zł (po wcześniejszej aktywacji odpowiedniej usługi). Niestety, taka ilość danych pozwala jedynie na sporadyczne korzystanie z przeglądarki oraz portali społecznościowych. Co więcej, po wykorzystaniu pakietu użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co naraża go na wysokie koszty (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu). Operator oferuje jednak dodatkowe paczki danych – 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Niestety, nie są one zbyt konkurencyjne, jeśli porówna się je do np. pakietów dostępnych dla taryf Frii (np. 1 GB za 10 zł lub 6 GB za 30 zł). W ostatecznym rozrachunku, opisywana oferta może nie usatysfakcjonować osób, które intensywnie korzystają z Internetu mobilnego. Dla nich lepszy może okazać się np. Nowy Plus Internet na kartę (w którym jednak więcej trzeba płacić za wysyłanie SMS-ów).

Pakiety


Dodatkowe pakiety obniżające koszty komunikacji są wspólne dla większości taryf ″Więcej″. Użytkownik ma więc do czynienia z pakietem ″Wybrany numer w Plusie ″, umożliwiającym wybranie maksymalnie pięciu numerów w Plusie, z którymi połączenia są bezpłatne. Pakiet kosztuje 10 zł i jest ważny 30 dni. Natomiast ″Wybrany numer z dowolnej sieci″ umożliwia wybranie numeru z dowolnej sieci komórkowej, z którym stawka za minutę połączenia spada z 0.29 zł do 0.10 zł. Usługa kosztuje 3 zł i jest ważna 30 dni.

Jedynym pakietem dostępnym na wyłączność niniejszej taryfy jest ″Nielimitowane rozmowy w Plusie″, który za 9 zł daje bezpłatne rozmowy w Plusie przez 30 dni. Niestety, brakuje paczek, które obejmowałyby też połączenia do innych sieci.
Co nam się podoba:
Pakiet 1000 SMS-ów do wszystkich za doładowanie powyżej 10 zł
Możliwość włączenia paczki 200 MB za jedynie 1 zł po zasileniu konta kwotą minimum 30 zł
Powyższe usługi mogą być aktywne jednocześnie (w przeciwieństwie do np. Orange One)
Bardzo niska cena za SMS-y do wszystkich sieci
Pakiet nielimitowanych rozmów w Plusie za 9 zł na 30 dni
Bezterminowa usługa umożliwiająca bezpłatne dzwonienie lub SMS-owanie w Plusie
Łatwa i szybka zmiana taryfy z rodziny ″Więcej″, która jednak każdorazowo kosztuje 3 zł
Co nam się nie podoba:
Pakiet 200 MB jest bardzo mały, jak na dzisiejsze standardy, a do tego nie jest bezpłatny
Niezbyt atrakcyjne pakiety internetowe (zarówno pod względem wielkości, jak i cen)
Wysoka cena za transmisję 1 MB
Brak korzystnych pakietów minut do wszystkich sieci
Brak tzw. bezpiecznego Internetu, który chroni użytkownika przed wysokimi opłatami za transmisję danych

Podsumowując:

Więcej Internetu i SMS-ów faktycznie zapewnia tańsze SMS-y i transmisję danych, niż w przypadku pozostałych taryf z tej rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dosyć niedzisiejsza oferta, która znacznie ustępuje taryfom konkurencji. Szczególnie daje się we znaki główny pakiet Internetu, który jest bardzo mały i nawet jego niska cena nie jest w stanie tego zrekompensować. Natomiast dodatkowe paczki danych nie należą do najtańszych i też są niezbyt duże. Praktycznym dodatkiem może okazać się za to spory pakiet SMS-ów do wszystkich sieci za doładowanie (już od 10 zł) oraz płatna usługa darmowych rozmów w Plusie za 9 zł.

Niemniej, tę ofertę można polecić głównie osobom, które stosunkowo często (raz w miesiącu) zasilają konto kwotą co najmniej 30 zł. W takim przypadku można w miarę często otrzymywać atrakcyjne bonusy. Jeśli jednak ktoś potrzebuje tanich rozmów z użytkownikami innych sieci lub dużych pakietów internetowych, to lepsze okazać się mogą np. Taryfa Frii lub Play na kartę Lubię to!.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Więcej Internetu i SMS-ów
Zadzwonić na numer *147*15# (koszt 3 zł)
1000 SMS-ów do wszystkich sieci po doładowaniu1
Pakiety internetowe
Nielimitowane rozmowy z 5 numerami
1000 SMS-ów do wszystkich
Nielimitowane rozmowy w Plusie
Pakiet internetowy 200 MB2
-
-
29 gr
9 gr
29 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.48 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
0.51 zł
5 zł
Zależna od wartości doładowania
5 - 9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni3
10 - 19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni3
20 - 29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni3
30 - 49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni3
50 - 99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni3
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 30 dni3
1uprzednio należy aktywować odpowiednią usługę. Ważność pakietu zależy od wartości doładowania:
• 10 - 29 zł (7 dni)
• 30 zł i więcej (30 dni)
2po doładowaniu kwotą minimum 30 zł, ważny 30 dni, kosztujący 1 zł
3połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 7.00 10 0
Autor:

Więcej Internetu i SMS-ów opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.