Analiza, opinie i pakiety Więcej przez rok

Niemal każdy operator w Polsce ma w swojej ofercie taryfę lub usługę na kartę, w której ważność konta jest wydłużana o rok po każdym zasileniu. W Plusie jest to właśnie Więcej przez Rok, czyli jedna z taryf ″Więcej″. Czy jednak poza tą jedną cechą propozycja „zielonego” operatora odróżnia się czymś na tle konkurencji?

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka

Zasada działania taryfy jest prosta – po doładowaniu konta kwotą minimum 5 zł ważność połączeń wychodzących jest przedłużana o 365 dni. Dzięki temu jedno zasilenie umożliwia dzwonienie i SMS-owanie przez długi czas. W efekcie jest to świetna propozycja dla osób, które rzadko doładowują konto, ale też niezbyt intensywnie korzystają z telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że przed doładowaniem konieczne jest aktywowanie odpowiedniej usługi bezpłatnym kodem *136*11*04#. W innym przypadku ważność połączeń wychodzących oraz przychodzących zostanie wydłużona o standardową wartość dla danej kwoty zasilenia (np. przy zasileniu za 5 zł są to 2 dni (połączenia wychodzące) i 32 dni (połączenia przychodzące).

Cennik

Cennik przypomina te, znane z innych ofert Plusa i na tle pozostałych operatorów wypada przeciętnie. Minuta rozmowy do wszystkich sieci kosztuje 0.29 zł, co jest obecnie standardową stawką i w tym przypadku oferta Plusa ustępuje innym np. Nju na kartę. Podobne odczucia można mieć w przypadku SMS-ów, za które trzeba płacić po 0.19 zł. Dla porównania, w np. Play na kartę wysłanie jednej wiadomości kosztuje zaledwie 0.09 zł, czyli dwukrotnie mniej.

Po polskim liderze technologii LTE można by oczekiwać atrakcyjnych stawek za transmisję danych oraz pakietów internetowych. Niestety, również w tym przypadku potencjalnych użytkowników czeka pewien zawód. Transfer 1 MB to koszt aż 2.96 zł. W porównaniu do np. 0.10 zł w Orange Smart na kartę lub wręcz darmowej transmisji (aczkolwiek bardzo powolnej) w wielu ofertach Play lub T-Mobile, stawka ta prezentuje się bardzo słabo. Sytuacji nie ratują niezbyt atrakcyjne pakiety internetowe. Paczki 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł są dosyć standardowe w odniesieniu do konkurencji. Z drugiej strony, ilość danych zapewniana przez drugi z pakietów wystarczy do komfortowego korzystania z przeglądarki internetowej, portali społecznościowych itp. Jedynie najbardziej wymagający użytkownicy mogą czuć pewien niedosyt i dla nich powinny zostać przygotowane większe paczki. Niestety, wyczerpanie pakietów przywraca stawki cennikowe (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu), co naraża użytkownika na bardzo wysokie koszty. Na przykład oglądanie filmów na YouTube przez kilka minut może kosztować kilkadziesiąt zł!

Pakiety

Ogólną wadą ofert z roczną ważnością konta jest ograniczony wybór pakietów i podobnie jest w tym przypadku. Plus dla Więcej przez Rok udostępnił tylko dwie usługi (poza paczkami Internetu). Wybrany numer w Plusie umożliwia wybranie maksymalnie pięciu numerów w Plusie, z którymi połączenia są bezpłatne. Pakiet kosztuje 10 zł i jest ważny 30 dni. Natomiast Wybrany numer z dowolnej sieci umożliwia wybór numeru z dowolnej sieci komórkowej, z którym stawka za minutę połączenia spada do jedynie 0.10 zł. Usługa kosztuje 3 zł i jest ważna 30 dni.

Niestety, o ile pierwszy pakiet prezentuje się w miarę interesująco, tak drugi w dobie nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci jest niezbyt atrakcyjny. Może on jednak okazać się opłacalny, jeśli ktoś dużo dzwoni do jednej osoby. Dla zobrazowania, 20 zł bez pakietu umożliwia rozmowę przez 69 minut, a z pakietem (oraz opłatą za jego aktywację) czas ten rośnie do 170 minut. Obie usługi odnawiają się cyklicznie co miesiąc, a to oznacza, że operator automatycznie pobiera za nie opłaty bez względu na stopień ich wykorzystania. Chyba, że wcześniej abonent je wyłączy.
Co nam się podoba:
Po aktywacji odpowiedniej usługi doładowanie konta za 5 zł lub więcej przedłuża ważność połączeń wychodzących o 365 dni
Prosta zasada działania oferty
Łatwa i szybka zmiana taryfy z rodziny ″Więcej″, która jednak każdorazowo kosztuje 3 zł
Co nam się nie podoba:
Brak pakietów minut oraz SMS-ów do wszystkich sieci
Niezbyt atrakcyjne pakiety internetowe (zarówno pod względem ceny, jak i wielkości)
Niewielki wybór usług oraz pakietów w porównaniu do innych taryf z rodziny ″Więcej″
Usługa Wybrany numer z dowolnej sieci nie zapewnia darmowych połączeń z wybranym numerem
Wysoka stawka za transmisję danych
Brak tzw. bezpiecznego Internetu, który chroni użytkownika przed wysokimi opłatami za transmisję danych
Dopiero po aktywacji bezpłatnej usługi, po doładowaniu ważność konta jest przedłużana o rok

Podsumowując:

Więcej przez Rok nie jest ofertą przeznaczoną dla klientów, którzy mają dużo znajomych w innych sieciach. Brak atrakcyjnych pakietów rozmów i SMS-ów powodują, że pod tym względem znacznie lepiej prezentują się inne taryfy na kartę np. (Nju Miesio) lub Play na kartę, w którym bez aktywacji czegokolwiek użytkownik ma bezpłatne połączenia i SMS-y we własnej sieci. Warto jednak wspomnieć, że taryfy z rodziny ″Więcej″ można dowolnie zmieniać, płacąc każdorazowo 3 zł. Jest to dosyć istotne, gdyż znacznie uelastycznia niniejszą ofertę.

Nie jest to też najlepsza oferta dla fanów mobilnego Internetu. W ich przypadku zniechęcające mogą okazać się niezbyt atrakcyjne pakiety danych i wysoka stawka za transmisję 1 MB. Nie pomaga też brak tzw. bezpiecznego Internetu.

W efekcie, ″Więcej przez Rok″ polecić można głównie osobom, które rzadko doładowują konto i niezbyt intensywnie korzystają z telefonu (np. seniorzy). W ich przypadku niniejsza oferta powinna dać spore oszczędności, a do tego nie wymaga pamiętania o odnawianiu ważności konta.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Więcej Przez Rok
Zadzwonić na numer *147*18# (koszt 3 zł)
-
Pakiety internetowe
Rok ważności konta dla usług wychodzących1
-
29 gr
19 gr
29 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.48 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
2.96 zł
5 zł
365 dni2
5 - 9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni2
10 - 19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni2
20 - 29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni2
30 - 49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni2
50 - 99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni2
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 30 dni2
1po każdym doładowaniu kwotą 5 zł lub wyższą
2połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 6.50 10 0
Autor:

Więcej przez rok opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
grudzien_simo3