Analiza, opinie i pakiety Więcej w Plusie

Przez kilka tygodni na telewizyjnym ekranie Maciek Rock reklamował nowe oblicze sieci Plus. Niestety, choć znany prezenter może zawrócić w głowie niejednej kobiecie, to promowana przez niego oferta o zawrót głowy raczej nie przyprawia. Niemniej, jest to prawdopodobnie najciekawsza z taryf ″Więcej″ Plusa. Nawet w dobie nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich, oferta „zielonego” operatora może okazać się atrakcyjna dla osób, które mają rodzinę lub znajomych w tej sieci. Trochę jednak szkoda, że Plus nie stara się jej trochę uatrakcyjnić, gdyż inni operatorzy nieprzerwanie modyfikują i poprawiają swoje oferty na kartę.

UWAGA! 31.05.2015 nastąpi aktualizacja wszystkich dostępnych ofert. Obecne analizy oraz specyfikacje ofert mogą być nieaktualne. Przepraszamy za utrudnienia.

Charakterystyka


Tak jak w przypadku pozostałych taryf ″Więcej″ (między którymi można migrować płacąc każdorazowo 3 zł), główną zasadą działania ″Więcej w Plusie″ są korzyści wynikające z doładowywania konta. W tym przypadku użytkownicy po zasileniu kwotą 50 zł lub wyższą otrzymują bezpłatne, nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie (usługę trzeba bezpłatnie aktywować przed doładowaniem), które obowiązują przez 30 dni. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji kilka pakietów usług oraz Internetu, brakuje za to sposobów na obniżenie kosztów komunikacji z użytkownikami innych sieci.

Cennik


Pod tym względem oferta niczym się nie odróżnia od konkurencji. Za minutę połączenia trzeba zapłacić 0.29 zł. Natomiast wysłanie SMS-a to koszt 0.19 zł. Niestety, pod tym względem znacznie lepiej przedstawiają się oferty konkurencji, takie jak np. Taryfa Miesio w Nju na kartę. Istotny jest też fakt, że darmowa komunikacja w Plusie obowiązuje przez 30 dni od doładowania kwotą minimum 50 zł. Żeby więc utrzymać aktywność usługi konieczne jest zasilanie konta co miesiąc. W takiej sytuacji znacznie korzystniejszy może okazać się abonament JUMP! w T-Mobile, w którym za 49.99 zł miesięcznie otrzymuje się bezpłatne nielimitowane rozmowy oraz SMS-y do wszystkich sieci, a do tego pakiet internetowy 250 MB.

Internet


Niestety, mobilny Internet nie jest mocną stroną oferty. Transmisja 1 MB jest bardzo droga (2.96 zł) i nie rekompensują tego pakiety internetowe, których zużycie powoduje rozliczanie według cennika (nie tzw. bezpiecznego Internetu). Żeby nie narażać się na wysokie koszty (kilka minut na YouTube może kosztować kilkanaście zł), użytkownik ma dwie paczki do wyboru: 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł. Drugi wariant pozwala na komfortowe korzystanie z przeglądarki internetowej oraz portali społecznościowych, jednak trzeba pamiętać, że np. w Taryfie Frii aktywować można pakiet 1 GB za 10 zł lub 3 GB za 20 zł, co raczej bardziej przypadnie do gustu wymagającym użytkownikom.

Jeśli ktoś nie chce doładowywać konta za 50 zł, ale zależy mu na bezpłatnych rozmowach lub SMS-ach w Plusie, to może zdecydować się na dostępne dla tej taryfy usługi. ″Rozmowy za 0 zł w Plusie″ umożliwiają darmowe nielimitowane rozmowy, nawet jeśli nie ma środków na koncie. Aktywacja kosztuje 3 zł i jest jednorazowa. Alternatywą dla niej jest ″SMS-y za 0 zł w Plusie″, dzięki której bezpłatnie można wysyłać SMS-y w tej sieci. Niestety, obie usługi nie mogą być aktywne jednocześnie.

Całkiem ciekawe jest też ″29 gr za rozmowę w Plusie″ za 1.50 zł. Ten bezterminowo działający pakiet sprawia, że każda rozmowa w Plusie, niezależnie od długości kosztuje 0.29 zł. To interesująca propozycja dla użytkowników, którzy wykonują długie połączenia z klientami tego operatora.
Co nam się podoba:
Darmowe rozmowy i SMS-y w Plusie po doładowaniu (nawet bez środków na koncie)
Pakiet ″29 gr za rozmowę w Plusie″ powoduje, że rozmowy w Plusie zawsze kosztują 0.29 zł
Łatwa i szybka zmiana taryfy z rodziny ″Więcej″ (która jednak każdorazowo kosztuje 3 zł)
Co nam się nie podoba:
Darmowe rozmowy i SMS-y w Plusie obowiązują jedynie przez 30 dni od doładowania za minimum 50 zł
Brak pakietów minut oraz SMS-ów do wszystkich sieci
Wysoka cena transmisji danych
Usługi dające bezpłatne rozmowy lub SMS-y w Plusie nie mogą być aktywne jednocześnie
Niezbyt atrakcyjne cenowo i stosunkowo niewielkie pakiety internetowe
Bonus za doładowania wymaga wcześniejszej (bezpłatnej) aktywacji
Brak tzw. bezpiecznego Internetu, który chroni użytkownika przed wysokimi opłatami za transmisję danych
Konkurencyjnością ustępuje nowszym ofertom prepaid innych operatorów

Podsumowując:

Więcej w Plusie jest ofertą przeznaczoną dla osób, które często komunikują się z użytkownikami Plusa i głównie (a raczej jedynie) im przypadnie ona do gustu. Darmowe połączenia oraz SMS-y w sieci po doładowaniu wydają się kuszące, tak samo jak dodatkowe, bezterminowe usługi dostępne dla tej taryfy. Jeśli jednak ktoś poszukuje oferty, która zapewni mu tanią łączność również z klientami innych operatorów lub zależy mu na niedrogim Internecie, to raczej Więcej w Plusie go nie usatysfakcjonuje. Brak pakietów minut i SMS-ów do wszystkich sieci, niezbyt atrakcyjne paczki Internetu, a do tego standardowy cennik usług i droga transmisja danych są zniechęcające. W takiej sytuacji lepsze okazać się mogą np. Orange Smart na kartę , Frii Taryfy lub Play na kartę Lubię to!.

Spodobała Ci się jednak ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki
poradnikowi przenoszenia numeru!

NAJWAŻNIEJSZE KOSZTY

Nazwa:

Jak aktywować taryfę

Darmowe rozmowy / SMS-y

Pakiety:

Bonusy:

Bonusy przy przejściu od innego operatora:

Cena za minutę:

Cena za SMS:

Cena za MMS (100 KB):

Roaming do Polski, ze strefy:

Cena połączeń zagranicznych:

Cena za SMS za granicę:

Cena za MMS za granicę:

Cena za transfer danych / Internet (1 MB):

Zestawy startowe:

Ważność konta:

Doładowania:

Gwiazdki / disclaimery:

Regulamin:

Oficjalna strona oferty:

Więcej w Plusie
Wykonaj połączenie na nr: *147*17# (koszt 3 zł)
Nielimitowane rozmowy i SMS-y w Plusie1
Pakiety internetowe
Nielimitowane rozmowy z 5 numerami
Zero do wyboru
Nielimitowane rozmowy i SMS-y za doładowanie
29 gr za całą rozmowę2
-
-
29 gr
19 gr
29 gr
Strefa międzynarodowa 0: 1.48 zł
Strefa międzynarodowa 1: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 2: 6.05 zł
Strefa międzynarodowa 3: 8.07 zł
Strefa międzynarodowa 1: 2.02 zł
Strefa międzynarodowa 2: 4.03 zł
Strefa międzynarodowa 3: 6.05 zł
62 gr
2.46 zł
2.96 zł
5 zł
Zależna od wartości doładowania
5 - 9 zł: przedłuża ważność konta 2 / 2 + 30 dni3
10 - 19 zł: przedłuża ważność konta 7 / 7 + 30 dni3
20 - 29 zł: przedłuża ważność konta 14 / 14 + 30 dni3
30 - 49 zł: przedłuża ważność konta 30 / 30 + 30 dni3
50 - 99 zł: przedłuża ważność konta 90 / 90 + 30 dni3
100 zł i więcej: przedłuża ważność konta: 180 / 180 + 30 dni3
1po aktywowaniu usługi i doładowaniu konta kwotą 50 zł lub wyższą, pakiet działa 30 dni
2po aktywacji usługi każda rozmowa w Plusie, niezależnie od długości, kosztuje 29 gr. Koszt (1.50 zł) jest jednorazowy
3połączenia wychodzące / przychodzące
-
Nasza ocena oferta: 5.50 10 0
Autor:

Więcej w Plusie opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danej oferty z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie bluźnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.
19_01_full Image Banner 750 x 200