Recenzja, opinie i specyfikacja LG Bali (GM360)

Telefon wyposażony w ekran dotykowy i autorskim, zamknięty systemem operacyjny producenta. Niestety, w porównaniu z dzisiejszymi, nawet najtańszymi smartfonami przegrywa on z kretesem.

  

Wykonanie i wygląd


Urządzenie wykonano głównie z plastiku i tylko w niektórych miejscach natknąć się można na metal. O ile jakość zastosowanych materiałów jest w porządku, tak spasowanie elementów pozostawia trochę do życzenia. Efektem jest skrzypienie obudowy przy mocniejszym ściśnięciu. W oczy rzuca się też stosunkowo duży rozmiar telefonu (w odniesieniu do wielkości ekranu).

  

Menu i aplikacje


Bali ma zamknięty system operacyjny, na który znaleźć można niewiele aplikacji i gier. Z tego powodu, trzeba korzystać z narzędzi zainstalowanych przez producenta. Z tych ciekawszych warto wymienić Facebooka, Twittera, przeglądarkę internetową, klienta do obsługi poczty, MySpace i kilka innych. Nie jest to zbyt wiele, ale niewymagający użytkownik, który potrzebuje być w kontakcie ze znajomymi powinien być usatysfakcjonowany.

Sam system jest prosty w obsłudze, ale przez oporowy, niewielki ekran dotykowy nawigowanie po nim nie należy do przyjemnych. Czasami korzystanie z palca jest zbyt nieprecyzyjne i lepiej skorzystać z rysika lub innego wąskiego przedmiotu.

   

Wyświetlacz


Zamontowany ekran LCD ma 3 cale (240x400 pikseli) i pokryty jest oporową warstwą dotykową. Jakość wyświetlanego obrazu z dzisiejszego punktu widzenia jest po prostu słaba. Szczególnie źle wypada czytelność w słońcu, która jest na bardzo niskim poziomie.

Oporowe ekrany dotykowe są już obecnie rzadkością, i dobrze bo ich precyzja pozostawia wiele do życzenia. Aby wywołać jakąś akcję należy docisnąć panel, co często powoduje wybranie niepożądanej opcji, lub problemy z przewijaniem np. menu.

   

Aparat


Niestety obecność obiektywu znanej marki Schneider-Kreuznach nie ma realnego wpływu na jakość zdjęć i matryca 5 Mpix jest po prostu kiepska. Cierpią one na brak szczegółów i mają wyblakłe kolory. Nawet jak na ówczesne standardy ich poziom był poniżej rynkowej średniej. Tragicznie prezentują się za to nagrywane telefonem filmy (10 klatek na sekundę, 240p), o których trudno napisać cokolwiek pozytywnego.

   

Multimedia i Internet


Nie jest to dobre urządzenie multimedialne. Telefon nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów, które często się zacinają (o ile w ogóle są w obsługiwanym formacie). Co najwyżej Bali sprawdzi się jako odtwarzacz muzyczny, o ile komuś nie przeszkadza przeciętna jakość dźwięku. Dużo do życzenia pozostawia też głośnik urządzenia (ten sam służy do rozmów i dzwonków). Gwoździem do trumny jest brak 3G i Wi-Fi przez co przeglądanie na nim Internetu to istna udręka.

Osoby, które będą chciały korzystać z telefonu w roli odtwarzacza muzycznego muszą się przygotować na zakup karty pamięci, ponieważ urządzenie ma jej wbudowane tylko 28 MB.

   

Wydajność i bateria


Dzięki zamkniętemu systemowi operacyjnemu Bali nie potrzebuje wydajnych podzespołów, chociaż do płynności działania interfejsu i wbudowanych funkcji można mieć pewne zastrzeżenia.

Bateria jest najmocniejszą stroną tego telefonu. Przy wykorzystaniu funkcji związanych z komunikacją wytrzymuje ponad 4 dni, co jest świetnym wynikiem. Niestety, osiągnięty on został dzięki dużym kompromisom, jeśli chodzi o obsługiwane rodzaje łączności i funkcjonalność.
Co nam się podoba:
Długi czas pracy na baterii
Niska cena
Co nam się nie podoba:
Kiepskie spasowanie obudowy, która trzeszczy
Płynność działania interfejsu mogłaby być lepsza
Słaby aparat, który nagrywa tragiczne filmy
Brak łączności 3G i Wi-Fi znacznie obniża komfort korzystanie z Internetu
Oporowy ekran dotykowy utrudnia nawigowanie po systemie
Słaba jakość dźwięku odtwarzanego przez głośnik
Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z kart microSD
Zamknięty system, na który jest niewiele aplikacji i gier
Podsumowanie:
Najbardziej interesującym elementem tego telefonu jest egzotyczna nazwa. Niestety, obecnie pod każdym innym względem przegrywa on nawet z najtańszymi smartfonami z Windows Phone czy Androidem. Z tego powodu warto poszukać czegoś nowszego, za niewiele większe pieniądze. Jednym z takich urządzeń może być prosta w obsłudze Nokia Lumia 520 lub dająca spore możliwości personalizacji Sony Xperia E.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
0.00
Nasza ocena urządzenia: 5.00 10 0
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje LG Bali (GM360) z:

OK

Dane techniczne LG Bali (GM360)

NazwaLG Bali (GM360)
Klasa cenowaniska
Znany też jakoViewty Snap
Rodzaj telefonudotykowy
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2010.06
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)108 x 53.1 x 12
Masa (g)87
Bateria (mAh)900 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)300
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)5
Dostępne koloryczarny, srebrny
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowyoporowy
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 400
Rozmiar ekranu (cale)3
Zagęszczenie pikseli (PPI)155
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)tak
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektywSchneider-Kreuznach
Liczba megapixeli5
Autofocustak
Lampa błyskowaLED
Nagrywanie wideo320 x 240 @ 10fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)16
Wbudowana pamięć (GB)0.06
LTE-
HSPA-
EDGEtak
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fi-
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
19_01_full Image Banner 750 x 200

Bali (GM360) opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.