Recenzja, opinie i specyfikacja LG GT505

Tani telefon z ekranem dotykowym z 2009 roku, pozbawiony otwartego systemu operacyjnego. Z tego powodu jest on niezbyt interesujący z punktu widzenia dzisiejszego użytkownika.

  

Wykonanie i wygląd


Urządzenie w całości wykonano z plastiku kiepskiej jakości, ale za to ma niską wagę (98g). Spasowanie elementów również pozostawia trochę do życzenia. Ekran jest pokryty tworzywem sztucznym (wymaga tego oporowy panel dotykowy) co może być problemem gdyż jest mniej odporny na zarysowania, niż szkło. Jedynym interesującym elementem obudowy jest kieszeń, w którą schować można rysik. Wizualnie telefon prezentuje się bardzo przeciętnie i raczej nie zwróci niczyjej uwagi.

  

Menu i aplikacje


GT505 działa dzięki autorskiemu systemowi operacyjnemu LG. To oznacza że interfejs pracuje poprawnie i jest dobrze dostosowany do obsługi dotykiem. Nie jest tez zbyt skomplikowany i niemal każdy powinien sobie z nim poradzić. Na system dostępnych jest niewiele aplikacji i gier, więc użytkownik skazany jest na fabryczne narzędzia. Są to m.in. przeglądarka internetowa, kalkulator, kalendarz, aplikacja do obsługi GPS-a Wisepilot i kilka innych. Brakuje programów do korzystania z mediów społecznościowych i wielu innych aplikacji znanych z Android czy iOS.

   

Wyświetlacz


Zamontowany ekran LCD ma 3 cale (240x400 pikseli) i pokryty jest oporową warstwą dotykową. Jakość wyświetlanego obrazu z dzisiejszego punktu widzenia jest po prostu słaba. Szczególnie źle wypada czytelność w słońcu, która jest na bardzo niskim poziomie.

Oporowe ekrany dotykowe są już obecnie rzadkością, i dobrze bo ich precyzja pozostawia wiele do życzenia. Aby wywołać jakość akcję należy docisnąć panel, co często powoduje wybranie niepożądanej opcji, lub problemy z przewijaniem np. menu.

   

Aparat


Matryca ma 5 Mpix i robi całkiem przyzwoite zdjęcia, jak na tak wiekowe urządzenie. Fotografie są szczegółowe i widać na nich niewiele kolorowego szumu. Sytuacja znacznie się pogarsza w ciemnym otoczeniu, ale to normalne w przypadku większość smartfonowych aparatów. Znacznie poniżej akceptowalnego poziomu plasuje się za to jakość nagranych kamerką filmików.

   

Multimedia i Internet


GT505 dobrze sprawdza się w roli odtwarzacza muzycznego, dzięki ponadprzeciętnej jakości muzyki na słuchawkach i głośniku. Żeby nie było zbyt pięknie, urządzenie nie ma gniazda słuchawkowego mini jack, więc trzeba korzystać z przejściówek. W przypadku odtwarzania wideo telefon nie obsługuje większości popularnych formatów, a te obsługiwane żeby się nie ciąć, muszą być słabej jakości. Przeglądanie Internetu jest możliwe, ale tylko w ostateczności. Urządzenie ma problemy z płynną obsługą stron. Sytuację ratuje trochę obsługa sieci 3G, która przyspiesza wczytywanie witryn.

Żeby móc cieszyć się multimedialnymi treściami na telefonie, konieczna jest karta pamięci, ponieważ w urządzenie wbudowano tylko 60 MB.

   

Wydajność i bateria


Dzięki zamkniętemu systemowi operacyjnemu GT505 nie potrzebuje wydajnych podzespołów, chociaż do płynności działania interfejsu i wbudowanych funkcji można mieć pewne zastrzeżenia.

Bateria jest najmocniejszą stroną tego telefonu. Przy wykorzystaniu funkcji związanych z komunikacją wytrzymuje ponad 2 dni, co jest dobrym wynikiem. Niestety, osiągnięty on został dzięki ograniczonemu systemowi operacyjnemu.
Co nam się podoba:
Obsługa łączności 3G przyspiesza działanie Internetu
Stosunkowo długi czas pracy na baterii
Dobra jakość dźwięku w słuchawkach i na głośniku
Niska cena
Co nam się nie podoba:
Przeciętna jakość wykonania
Nieczytelny w słońcu ekran
Przeciętny aparat robiący znośne zdjęcia i nagrywający kiepskie filmiki
Mała ilość wbudowanej pamięci wymusza korzystanie z kart microSD
Oporowy ekran dotykowy jest nieprecyzyjny i utrudnia korzystanie z interfejsu
Ograniczony system operacyjny, na który nie ma dodatkowych gier i aplikacji
Brak gniazda mini jack 3,5 mm zmusza do korzystania z przejściówek
Rozmiar obudowy jest nieproporcjonalny w stosunku do wielkości ekranu
Podsumowanie:
To jeden z najtańszych telefonów z dotykowym wyświetlaczem, który wyposażono w obsługę łączności Wi-Fi oraz 3G. Jednakże powstał on w 2009 roku i jest po prostu stary. Pod każdym względem ustępuje nawet najtańszym smartfonom. Oporowy ekran i ograniczony system operacyjny to jego najistotniejsze wady. I właśnie dlatego lepszym pomysłem będzie np. zakup działającego na Androidzie LG L5 II lub HTC Desire 300.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
4.00
Nasza ocena urządzenia: 2.50 10 0
Publikacja: 2014-09-07
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje LG GT505 z:

OK

Dane techniczne LG GT505

NazwaLG GT505
Klasa cenowaniska
Znany też jako-
Rodzaj telefonudotykowy
Współpracuje z sieciami3G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2009.08
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)107 x 54.5 x 11.8
Masa (g)98
Bateria (mAh)1000
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)420
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)260
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)7
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)7
Dostępne koloryczarny
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowyoporowy
Rodzaj wyswiatlacza
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 400
Rozmiar ekranu (cale)3.0
Zagęszczenie pikseli (PPI)155
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)-
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli5
Autofocustak
Lampa błyskowaLED
Nagrywanie wideo320 x 240 @ 24fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)tak
Procesor (GHz)?
Model procesora
Układ graficzny
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)8
Wbudowana pamięć (GB)0.06
LTE-
HSPAtak
EDGEtak
GPRStak
GPSA-GPS
Bluetooth2.0
NFC-
Wi-Fitak
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
grudzien_simo3

GT505 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.