Recenzja, opinie i specyfikacja LG Mini (GD880)

LG Mini to telefon pozbawiony klawiatury i wyposażony w ekran dotykowy. Nie ma on żadnego popularnego systemu operacyjnego, co z dzisiejszego punktu widzenia znacznie zmniejsza jego użyteczność.

  

Wykonanie i wygląd


Urządzenie wykonano z plastiku oraz metalu. Dzięki zastosowaniu pojemnościowego ekranu dotykowego, producent przykrył go wzmacnianym szkłem. Wykorzystane materiały są wysokiej jakości, a całość bardzo dobrze się prezentuje.

  

Menu i aplikacje


Jest to kolejny „smartfon” od LG bez żadnego popularnego systemu operacyjnego. Skutkiem tego jest brak kompatybilności urządzenia z popularnymi aplikacjami. W oprogramowaniu znalazło się miejsce dla sporej liczby fabrycznych programów (przeglądarka internetowa, prognoza pogoda, odtwarzacz muzyki i wideo, Facebook, Twitter, parę gier i kilka innych), ale są to tylko podstawowe narzędzia. Instalować można dodatkowe aplikacje napisane w języku Java, ale cierpią one na brak rozbudowanych funkcji i są przestarzałe.

Innym problemem jest możliwość uruchomienia tylko dwóch programów jednocześnie, co w porównaniu do telefonów z Symbianem, Androidem czy ówczesnym Windowsem Mobile jest po prostu komiczne.

   

Wyświetlacz


Jest jak na swój wiek bardzo udany. Uwagę zwraca wysoka rozdzielczość, jak na trzycalowy ekran (480x854 pikseli), co skutkuje świetną ostrością obrazu. Pozostałe parametry nie zrobią już na nikim wrażenia, ale i tak nie są złe.

   

Aparat


Ma 5 Mpix i jest przeciętny. Zdjęcia na świeżym powietrzu wyglądają całkiem znośne. Niestety, w pomieszczeniach wychodzą najczęściej rozmazane. Przy słabszym oświetleniu na fotografiach pojawiają się dodatkowo szumy, a brak diody doświetlającej tylko pogarsza sytuację.

Kamerka pozwala na nagrywanie bardzo przeciętnej jakości filmików w mocno niedzisiejszej rozdzielczości 640x480 pikseli.

   

Multimedia i Internet


Mini całkiem dobrze sprawdza się jako urządzenie multimedialne, o ile nie porównuje się go do obecnych smartfonów. Na plus na pewno zaliczyć trzeba obecność wyjścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm i niezłą jakość dźwięku. Gorzej, że telefon nie obsługuje popularnych DivX-ów, więc filmy trzeba konwertować na komputerze. Ponadto na urządzeniu można korzystać z sieci społecznościowych i przeglądarki internetowej, które działają znośnie. Jednak ze względu na mały ekran nie jest to zbyt komfortowe.

Niestety, żeby korzystać na telefonie z jakichkolwiek multimediów konieczna jest karta pamięci, gdyż wbudowane 330 MB pomieszczą raptem kilkadziesiąt piosenek.

   

Wydajność i bateria


System działa szybko i trudno mu cokolwiek zarzucić. Brakuje tylko aplikacji znanych ze smartfonowych systemów operacyjnych.

Bateria pozwala na około dwa dni pracy z urządzeniem (przy wykorzystaniu Internetu), co jest wynikiem akceptowalny, ale niezbyt imponującym biorąc pod uwagę pozostałe parametry.
Co nam się podoba:
Bardzo ładna, dobrze wykonana obudowa
Dobrze leży w dłoni
Niezły ekran pokryty hartowanym szkłem
Całkiem sporo funkcji internetowych jak na zamknięty system operacyjny
Wysoka jakość muzyki w słuchawkach
Co nam się nie podoba:
Zamknięty system operacyjny, na który jest niewiele aplikacji
Marny aparat robiący nieostre zdjęcia i nagrywający słabej jakości wideo
Słaba wydajność uniemożliwia komfortowe korzystanie z przeglądarki
Niewielki ekran nie sprawdza się w przypadku multimediów
Spowolnienia w działaniu systemu
Brak obsługi plików wideo DivX i Xvid
Mała ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Podsumowanie:
Świetnie wykonana obudowa, dobra jakość dźwięku w słuchawkach czy niewielkie rozmiary, to niewątpliwe zalety tego modelu. Niestety, nie wynagradzają one ograniczonych możliwości słuchawki czy obecności przestarzałego, zamkniętego systemu operacyjnego producenta. Podobnie jak inne modele LG wyposażone w to oprogramowanie, tak i GD880 Mini jest niezbyt interesujący z dzisiejszego punktu widzenia. Znacznie więcej funkcji oferują nawet najtańsze smartfony, taki jak LG L5 II czy Samsung Galaxy Ace II.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
6.50
Nasza ocena urządzenia: 3.50 10 0
Publikacja: 2014-09-09
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje LG Mini (GD880) z:

OK

Dane techniczne LG Mini (GD880)

NazwaLG Mini (GD880)
Klasa cenowaśrednia
Znany też jakoMini
Rodzaj telefonudotykowy
Współpracuje z sieciami2G, 3G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2010.04
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)102 x 47.6 x 10.6
Masa (g)99
Bateria (mAh)1000 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)330
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)7
Dostępne koloryczarny
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowypojemnościowy
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu480 x 854
Rozmiar ekranu (cale)3.2
Zagęszczenie pikseli (PPI)306
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)tak
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli5
Autofocustak
Lampa błyskowa-
Nagrywanie wideo640 x 480 @ 30fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)tak
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)32
Wbudowana pamięć (GB)0.32
LTE-
HSPAtak
EDGEtak
GPRStak
GPSA-GPS
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fitak
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
grudzien_simo3

Mini (GD880) opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.