Recenzja, opinie i specyfikacja Motorola Gleam Plus

Motor Gleam Plus, też znany jako Gleam+, to następca całkiem udanego modelu Gleam. Oba są urządzeniami z klapką, niedotykowymi wyświetlaczami i zamkniętymi systemami operacyjnymi.

  

Wykonanie i wygląd


Obudowa jest trochę lepiej wykonana niż w poprzedniku, a sam telefon jest jedną z najładniejszych klapek na rynku. O ile w przeważającej większości składa się ona z plastiku, tak przód zrobiono ze szkła. Szkoda jednak, że nie jest ono odporne na porysowania, przez co szybko traci swój urok. Spasowanie elementów stoi na dobrym poziomie, tak samo jak wykonanie mechanizmu otwierania klapki, który sprawia jednak wrażenie delikatnego. Gorzej, że telefon po otworzeniu ma 19,4 cm, co jest wręcz kuriozalnym wynikiem. Z drugiej jednak strony, dzięki temu zmieściła się bardzo duża i wygodna klawiatura alfanumeryczna, a słuchawka dobrze leży w dłoni.

  

Menu i aplikacje


System Gleam Plus niczym się nie wyróżnia. Bardzo przypomina konkurencyjne rozwiązania stosowane w telefonach bez ekranów dotykowych. Na plus trzeba zaliczyć, że interfejs stał się znacznie logiczniejszy od czasów starych słuchawek Motoroli i trudniej się w nim pogubić. Z racji braku otwartego systemu użytkownik ograniczony jest do narzędzi stworzonych przez producenta. W telefonie znalazło się miejsce dla odtwarzacza muzycznego i wideo, aplikacji e-mail, radia FM, kalendarza, Facebooka i kilku innych programów. To dobrze, że producent rozbudował oprogramowanie, które w poprzedniku było dosyć skromne.

   

Wyświetlacz


Urządzenie ma dwa ekrany. Pierwszy, wewnętrzny to panel LCD 2,8 cala (240x400 pikseli). Jego jakość jest bardzo dobra jak na urządzenie tej klasy, chociaż przeszkadzać mogą widoczne pojedyncze punkty obrazu i wąskie kąty widoczności. Względem poprzednika poprawiła się za to czytelność w słońcu. Drugi ekran składa się ze 144 diod organicznych, które świecą na biało. Służy on do wyświetlania w oryginalny sposób godziny, ikonek powiadomień oraz animacji. Niestety, nie mieści się na nim cały numer osoby dzwoniącej (ale wygląda bardzo stylowo).

   

Aparat


Matryca ma 2 Mpix i umieszczono ją chyba tylko po to, żeby dobrze wyglądała w specyfikacji. Najbardziej doskwiera brak funkcji autofokus, bez której nie da się robić zdjęć bliskim obiektom. Z kolei bez lampy błyskowej zapomnieć można o fotografowaniu nocą. Z ww. powodów zrobione zdjęcia i nakręcone filmy są tragicznej jakości, dlatego korzystanie z niej powinno być ostatecznością.

   

Multimedia i Internet


Gleam Plus nie jest urządzeniem multimedialnym, a szkoda, bo stosunkowo spory ekran całkiem dobrze sprawdziłby się podczas oglądania krótkich nagrań czy przeglądaniu stron internetowych w awaryjnej sytuacji. Niestety, brak 3G powoduje, że witryny wczytują się bardzo powoli, a telefon radzi sobie tylko z wideo w formacie MP4. Kiepsko wypada też wbudowane radio FM, które ma problemy z łapaniem zasięgu. Pozostaje więc głównie komunikacja i słuchanie muzyki w słuchawkach. Z tych dwóch zadań telefon wywiązuje się przeciętnie.

Względem poprzednika wzrosła ilość wbudowanej pamięci (do 50 MB, czyli zaledwie 10 piosenek), ale nadal jest to na tyle mało, że bez wykorzystania karty pamięci użytkownik się nie obejdzie.

   

Wydajność i bateria


Telefon działa szybko i sprawnie, a problemy z oprogramowaniem zdarzają się bardzo sporadycznie. Czas pracy na baterii nie zmienił się od czasu poprzednika i dalej wynosi od 3 do 7 dni w zależności od sposobu eksploatacji urządzenia.
Co nam się podoba:
Duży, całkiem niezły jak na tego typu urządzenie ekran
Jedna z najładniejszych klapek na rynku
Niezawodny, zamknięty system operacyjny
Długi czas pracy na baterii
Niska cena
Telefony z klapką są obecnie rzadkością, więc ten się wyróżnia
Duża, wygodna klawiatura alfanumeryczna, uprzyjemniająca pisanie
Co nam się nie podoba:
Brak 3G znacznie spowalnia wczytywanie stron internetowych
Nieobecność Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnej transmisji danych
Tragiczny aparat, którego równie dobrze mogłoby nie być
Odtwarzacz wideo obsługuje tylko pliki MP4
Stosunkowo duże rozmiary jak na urządzenie tego typu
Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci wymusza korzystanie z karty microSD
Wbudowane radio FM ma problemy z zasięgiem
Zamknięty system operacyjny, na który jest niewiele aplikacji i gier
Podsumowanie:
Oba modele (Gleam Plus i Gleam) są całkiem udanymi telefonami, jednak nowsza wersja jest odrobinę lepiej wykonana. Wybór między nimi jest raczej kwestią gustu, bo oba nadają się tylko do komunikacji i ewentualnego posłuchania muzyki. Na plus tej wersji przemawia też bardziej rozbudowane oprogramowanie, które jednak w tego typu urządzeniu nie ma kluczowego znaczenia.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
0.00
Nasza ocena urządzenia: 5.00 10 0
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:
Podobne telefony:

Porównaj specyfikacje Motorola Gleam Plus z:

OK

Dane techniczne Motorola Gleam Plus

NazwaMotorola Gleam+
Klasa cenowaniska
Znany też jakoWX308
Rodzaj telefonuz klapką
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2012.04
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)107 x 52.5 x 13.5
Masa (g)105
Bateria (mAh)750 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)417
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)4.8
Dostępne kolorybiały, srebrny
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowy-
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 400
Rozmiar ekranu (cale)2.8
Zagęszczenie pikseli (PPI)167
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)tak
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli2
Autofocus-
Lampa błyskowa-
Nagrywanie wideotak
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)16
Wbudowana pamięć (GB)0.05
LTE-
HSPA-
EDGE-
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fi-
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «

Gleam Plus opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.