Recenzja, opinie i specyfikacja Nokia 2710

Nokia 2710 to telefon z najniższej półki cenowej, który wyróżnia się obecnością odbiornika GPS i fabrycznie zainstalowanymi mapami Nokii. Poza dwoma powyższymi cechami jest to Nokia 2700 z minimalnie powiększonym ekranem i lekko zmienionym wyglądem.

  

Wykonanie i wygląd 


Słuchawkę wykonano całkiem nieźle, szczególnie jeśli chodzi o spasowanie elementów. Z kolei użyty do jego budowy plastik jest przeciętnej jakości i ma tendencję do rysowania się po jakimś czasie.

Nie zachwyca też klawiatura, do której trzeba się przyzwyczaić. Płaskie przyciski są niezbyt od siebie oddzielone, przez co pisanie bezwzrokowe jest utrudnione.

  

Menu i aplikacje 


Urządzenie korzysta z prostego systemu operacyjnego Nokii, który po prostu jest i działa. Nie ma na niego zbyt dużo dodatkowego oprogramowania, ale niewymagającemu użytkownikowi w zupełności powinny wystarczyć fabryczne narzędzia, takie jak: przeglądarka internetowa, kalkulator, kalendarz, e-mail, dyktafon, radio FM, odtwarzacz muzyczny, sklep z oprogramowaniem My Nokia i kilka innych.

Dzięki wspomnianemu we wstępie gnieździe na karty pamięci, z telefonu można bez problemu zrobić przenośny odtwarzacz muzyczny. Oczywiście, jakość odtwarzanego dźwięku jest przeciętna, ale w zupełności wystarczy niezbyt wymagającym użytkownikom. Niestety, wbudowanej pamięci jest tylko 60 MB, co starczy na około 12 piosenek.

   

Wyświetlacz 


Ekran 2,2 cala o rozdzielczości 240 x 320 pikseli odróżnia się na tle pozostałych modeli z serii. Nie jest on jednak pod żadnym pozorem dobry. Co najwyżej można go uznać za przeciętny, a do tego nadal jest stanowczo zbyt mały. Nieźle odwzorowuje kolory, a wyświetlany obraz jest stosunkowo ostry. Niestety, jego czytelność w słońcu i kąty widoczności pozostawiają sporo do życzenia.

   

Aparat 


Także ten element uległ poprawie względem poprzedników, ale jest to identyczny moduł jak w modelu 2700. Użytkownik ma do czynienia z matrycą 2 Mpix, która w dobrych warunkach oświetleniowych robi znośne zdjęcia. Oczywiście, po zmroku można zapomnieć o udanym ujęciu, a brak diody doświetlającej i autofokusa ustawiającego ostrość tylko pogarsza sytuację.

Niestety, jakość filmików nie została poprawiona względem 2700, a w porównaniu do starszych modeli jest tylko trochę lepiej. Rejestrowany obraz o rozdzielczości 176 x 144 pikseli jest bardzo niewyraźny i tak naprawdę, do niczego się nie nadaje.

   

Bateria 


Telefon wyposażono w ogniwo 1020 mAh, czyli takie samo, co w modelu 2700. Nie oznacza to jednak, że urządzenia pracują dokładnie tyle samo czasu. 2710 działa na jedynym ładowaniu niemal dwukrotnie dłużej w stanie czuwania i gwarantuje ponad 10 godzin rozmów (poprzednik pozwalał na raptem 5). Z tego powodu Nokii należy się pochwała za świetną optymalizację zużycia energii w tym modelu.

   

Nawigacja GPS 


O ile w nowoczesnych smartfonach jest to standardowa funkcja, tak w zwykłych telefonach jej obecność można uznać za rzadkość. Moduł działa poprawnie, a mapy Nokii są całkiem dokładne i gwarantują dożywotnie wsparcie aktualizacyjne. Niestety, korzystanie z GPS-a na tak małym ekranie jest niezbyt komfortowe, a do tego konieczne jest przywyknięcie do pionowej orientacji ekranu (mapy nie działają w poziomie).
Co nam się podoba:
Niska cena
Długi czas pracy na baterii (o ile nie korzysta się z przeglądarki internetowej lub GPS-a)
W sytuacji awaryjnej pozwala sprawdzić coś w Internecie
Nawigacja GPS z darmowymi mapami Nokii
Prosty w obsłudze, niezawodny system
Obsługa technologii Bluetooth
Wygląda na droższą niż jest w rzeczywistości
Aparat, którym da się zrobić (stosunkowo) niezłe zdjęcia
Co nam się nie podoba:
Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze wymaga praktyki
Brak możliwości ładowania przez gniazdo microUSB
Niski komfort przeglądania Internetu za względu na brak 3G
Nieobecność Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnej transmisji danych
Lepszy niż w poprzednikach, ale nadal niespecjalny ekran
Niewiele funkcji multimedialnych
Ograniczony system operacyjny, na który jest niewiele gier i aplikacji
Podsumowanie:
O ile model 2700 nie wyróżniał się prawie niczym nadzwyczajnym na tle poprzedników, tak 2710 ma coś, czego nie mają inni, czyli GPS. Nie jest on może rewelacyjny, a mały ekran nie sprzyja korzystaniu z niego, ale w przypadku tak taniego urządzenia nie ma co wybrzydzać. W trasie może okazać się on pomocny, a dożywotnie wsparcie aktualizacyjne map, to coś, czego nie oferują nawet typowe nawigacje samochodowe. Godnym odnotowania jest też lepszy czas pracy na baterii niż w poprzedniku.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
0.00
Nasza ocena urządzenia: 4.00 10 0
Publikacja: 2014-09-17
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje Nokia 2710 z:

OK

Dane techniczne Nokia 2710

NazwaNokia 2710
Klasa cenowaniska
Znany też jako2710 Navigation Edition
Rodzaj telefonuklasyczny
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2010.05
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)111.2 x 45.7 x 13.7
Masa (g)87
Bateria (mAh)1020 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)490
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)12.5
Dostępne koloryczarny, srebrny, szary
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowy-
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 320
Rozmiar ekranu (cale)2.2
Zagęszczenie pikseli (PPI)182
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)tak
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli2
Autofocus-
Lampa błyskowa-
Nagrywanie wideo320 x 240 @ 15fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)0.06
Maks. karta pamięci (GB)16
Wbudowana pamięć (GB)0.06
LTE-
HSPA-
EDGEtak
GPRStak
GPSA-GPS
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fi-
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
grudzien_simo3

2710 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.