Recenzja, opinie i specyfikacja Nokia 6700 slide

Nokia 6700 Slide, to rozsuwany telefon z 2010 roku, z przestarzałym, otwartym systemem operacyjnym Symbian. Model ten świetnie pasuje do powiedzenia, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Oferuje on sporo funkcji, ale tak naprawdę w niczym nie jest naprawdę dobry.

  

Wykonanie i wygląd


Pomimo metalowej pokrywy baterii jest ono kiepskie. Wykorzystany plastik sprawia wrażenie taniego, a farba na nim z czasem potrafi odpryskiwać. Nie zachwyca też wygląd urządzenia, który jest toporny i raczej nieatrakcyjny. Niektórym spodobać się mogą jednak alternatywne warianty obudów w jaskrawych kolorach. Mechanizm rozsuwania działa poprawnie, ale drażnić może lekkie trzeszczenie obudowy, które po rozłożeniu telefonu jest słyszalne.

Trochę mniej zastrzeżeń można mieć do klawiatury, która pomimo przeciętnego wykonania dobrze spełnia swoje zadanie. Klawisze są dobrze wyczuwalne i wygodnie się z nich korzysta. Niestety, brak wyraźnej granicy między sąsiadującymi przyciskami nie sprzyja bezwzrokowemu pisaniu.

  

Menu i aplikacje


Telefon działa na systemie operacyjnym Symbian 9.3 S60 trzeciej edycji, który świetnie dostosowano do obsługi przyciskami. Tak naprawdę, poza możliwością instalowania dodatkowych aplikacji i gier niewiele się on różni od interfejsów znanych z innych telefonów Nokii. Należy jednak pamiętać, że Symbian jest systemem martwym, na który nie powstają nowe gry i aplikacje. Jeśli jednak rozpatrywać 6700 Slide w kategoriach zwykłego telefonu, to jest dostępne na niego ponadprzeciętnie dużo programów. Nie brakuje też fabrycznych narzędzi, takich jak przeglądarka internetowa, e-mail, Youtube, pakiet biurowy itp.

   

Wyświetlacz


Zamontowany ekran 2,2 cala (240 x 320 pikseli) jest dobry. Jego rozdzielczość zapewnia przyzwoitą ostrość obrazu. Nie można się też przyczepić do odwzorowania kolorów. Trochę gorzej wypada za to czytelność w słońcu i kąty widoczności. Niestety, ekran nadal okazuje się za mały w przypadku jakichkolwiek zastosowań multimedialnych.

   

Aparat


Obiektyw renomowanej marki Carl Zeiss, matryca 5 Mpix i autofocus to połączenie, które robi naprawdę dobre zdjęcia. Jest to jeden z najlepszych aparat o tej rozdzielczości na rynku. Zdjęcia są szczegółowe, mają odpowiedni kontrast i dobrze odwzorowane kolory. Z kolei podwójna dioda doświetlająca LED nieźle spełnia swoje zadanie, dzięki czemu aparat całkiem sprawnie radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Trochę jednak brakuje ksenonowej lampy błyskowej obecnej np. w Sony Ericssonie Satio lub Nokii 6220 Classic .

Niestety, kamerka zupełnie nie sprawdza się podczas nagrywania filmików. Obraz widocznie się przycina, a jego niska rozdzielczość (640 x 480 pikseli) uniemożliwia zarejestrowanie zadowalającej liczby detali.

   

Multimedia i Internet


Trudno 6700 Slide uznać za urządzenie multimedialne, chociaż w dniu swojej premiery za takie uchodziło. Oglądanie filmów na tak małym ekranie mija się z celem, podobnie sprawa się ma z przeglądaniem Internetu, chociaż jak najbardziej jest ono możliwe. Niestety, słuchawka nie ma Wi-Fi, więc użytkownik skazany jest na płatny Internet mobilny. Nawet słuchanie muzyki nie jest zupełnie bezproblemowe przez brak wyjścia słuchawkowego mini jack – w przypadku własnych słuchawek trzeba korzystać z przejściówki.

Urządzenie oferuje 45 MB (ok. 10 piosenek), więc bez karty microSD się nie obejdzie. Na szczęście, do telefonu dołączony jest nośnik 2 GB.

   

Wydajność i bateria


Bez żadnego zarzutu prezentuje się za to szybkość działania systemu. Telefon wyposażono w procesor 600 Mhz i 128 MB RAM. Takie połączenie w zupełności wystarcza Symbianowi do płynnej pracy. Nie ma też problemu w korzystaniem z kilku aplikacji jednocześnie (oczywiście, w granicach rozsądku).

Czas pracy na baterii nie zachwyca. Czas rozmów wynoszący ok. 3-4 godzin, to wynik znacznie poniżej obecnych, rynkowych standardów. W praktyce, telefon wytrzymuje ok. 4 dni bez ładowania, o ile nie eksploatuje się nadmiernie jego internetowych i multimedialnych funkcji.
Co nam się podoba:
Dostępna w kilku kolorach obudowa może podobać się młodzieży
Niska cena
Rewelacyjny aparat, który robi świetne zdjęcia
Świetna jakość rozmów głosowych
Obsługa łączności 3G pozytywnie wpływa na szybkość działania Internetu
Wygodna klawiatura, na której pisze się komfortowo
Wyróżnia się ze względu na rozsuwaną obudowę
Całkiem prosty w obsłudze interfejs
Co nam się nie podoba:
Przeciętny czas pracy na baterii
Jakość wykonania obudowy pozostawia trochę do życzenia
Niska jakość nagrywanych kamerką filmików
Brak wyjścia słuchawkowego mini jack wymusza korzystanie z przejściówki
Niewielki ekran uniemożliwia wygodne korzystanie z Internetu i multimediów
Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci wymusza korzystanie z karty microSD
Brak Wi-Fi zmusza do korzystania z Internetu mobilnego
Brak odbiornika GPS uniemożliwia zrobienie z telefonu nawigacji
Martwy system operacyjny Symbian, na który nie pojawiają się nowe gry i aplikacje
Podsumowanie:
Tak dobrze wyposażone telefony z rozsuwaną obudową to obecnie rzadkość. Jeszcze mniej jest takich, w których aparat deklasuje konkurencję. Niestety, żeby nie było zbyt pięknie, to jeden z najbrzydszych telefonów producenta, który nie grzeszy też wytrzymałą baterią i niezawodnością. Dlatego wybierając ten model trzeba być gotowym na pewne kompromisy lub… wybrać inne urządzenie. Równie dobry aparat ma Nokia 6700 Classic, która jest bardziej niezawodna i ładniejsza. Jeśli jednak zależy Ci na lepiej wykonanym telefonie z rozsuwaną klawiaturą, to dobrym wyborem będzie Sony Ericsson W705.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
7.00
Nasza ocena urządzenia: 4.00 10 0
Publikacja: 2014-10-10
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje Nokia 6700 slide z:

OK

Dane techniczne Nokia 6700 slide

NazwaNokia 6700 slide
Klasa cenowaniska
Znany też jako-
Rodzaj telefonurozsuwany
Współpracuje z sieciami2G, 3G
Fabryczny system operacyjnySymbian 9.3
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2010.04
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)95.2 x 46.1 x 15.9
Masa (g)110
Bateria (mAh)960 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)250
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)300
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)3
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)4
Dostępne koloryaluminium, różowy, czerwony, purpurowy, niebieski
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowy-
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów16M
Rozdzielczość ekranu240 x 320
Rozmiar ekranu (cale)2.22
Zagęszczenie pikseli (PPI)182
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)nie, 2.5mm
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektywCarl Zeiss
Liczba megapixeli5
Autofocustak
Lampa błyskowadual-LED
Nagrywanie wideo640 x 480 @ 15fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)0.3
Procesor (GHz)0.6
Model procesoraARM 11
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)0.125
Maks. karta pamięci (GB)16
Wbudowana pamięć (GB)0.04
LTE-
HSPAtak
EDGEtak
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.0
NFC-
Wi-Fi-
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «

6700 slide opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.