Recenzja, opinie i specyfikacja Samsung C6112

To tani, klasyczny telefon z 2010 roku, z rozsuwaną obudową. Poza dość rzadko spotykaną konstrukcją, Samsung C6112 jest jednym z nielicznych urządzeń obsługujących dwie karty SIM jednocześnie.

  

Wykonanie i wygląd


Telefon jest w całości zrobiony z kiepskiej jakości plastiku, tak samo jak większość innych modeli producenta z tego samego okresu. Spasowanie elementów jest przyzwoite, a samo urządzenie wygląda klasycznie, aczkolwiek trochę nudno. Nie mniej, dobrze leży w dłoni i wygodnie się z niego korzysta. Trzeba jednak pamiętać o krótszej trwałości rozsuwanych telefonów (względem innych konstrukcji), w których taśma łącząca ekran z resztą urządzenia stosunkowo szybko się zużywa.

Klawiatura spisuje się całkiem nieźle i dosyć wygodnie się na niej pisze. Jedynym problemem może być pierwszy rząd klawiszy, do którego kobiety z długimi paznokciami mogą mieć utrudniony dostęp.

  

Menu i aplikacje


Samsung C6112 korzysta z zamkniętego systemu operacyjnego, który oferuje tylko podstawowe funkcje. Jest on jednak prosty w obsłudze i poradzi sobie z nim zarówno dziecko jak i osoba starsza. Oprogramowanie oferuje przeglądarkę internetową, klienta Facebooka i Twittera, kalendarz, książkę adresową, odtwarzacz muzyczny, radio FM i kilka innych. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie internetowe narzędzia działają bardzo powoli ze względu na brak łączności 3G oraz Wi-Fi.

Niestety, zrobienie z telefonu przenośnego odtwarzacza muzycznego jest mocno utrudnione. Brak standardowego gniazda mini jack 3,5 mm zmusza do korzystania z przejściówki, o ile chce się korzystać z własnych słuchawek. Użytkownik nie obejdzie się też bez zakupu karty pamięci, ponieważ wbudowane 30 MB zmieści mniej niż 10 piosenek. Jakość dźwięku nie powala, ale mniej wymagające osoby powinny być nią usatysfakcjonowane.

   

Wyświetlacz


Bardzo przypomina ekrany montowane w innych, budżetowych modelach Samsunga z tamtego okresu. Ma 2.4 cala i rozdzielczość 240 x 320 pikseli, która zapewnia akceptowalną ostrość obrazu, dzięki czemu tekst w SMS-ach i książce adresowej jest wyraźny. Niestety, dość wąskie kąty widoczności, wyblakłe kolory i przeciętna czytelność w słońcu powodują, że korzystanie z C6112 w ładną pogodę nie jest zbyt komfortowe.

   

Aparat


Trudno spodziewać się cudów po matrycy 2 Mpix. W idealnych warunkach oświetleniowych jest możliwe zrobienie znośnego zdjęcia, ale nawet wtedy liczba uchwyconych detali pozostawia wiele do życzenia. Niestety, bez autofocusa zapomnieć można o utrwalaniu bliskich obiektów (będą rozmazane). Z kolei brak diody doświetlającej utrudnia fotografowanie w ciemniejszym otoczeniu.

Jeszcze gorzej od zdjęć prezentują się filmy kręcone w rozdzielczości 176 x 144 pikseli. Niewiele na nich widać i trudno znaleźć praktyczne zastosowanie dla tej funkcji.

   

Bateria


Czas pracy na jednym ładowaniu jest zadowalający, aczkolwiek trochę odstaje od innych, budżetowych modeli Samsunga z tamtego okresu. Ogniwo wytrzymuje około dwa - trzy dni bardzo intensywnej pracy. Jeśli ograniczy się wykorzystanie słuchawki, to wynik 5 dni jest raczej standardem, ale trudno nazwać go imponującym.

   

Obsługa dwóch kart SIM


To najciekawsza funkcja tego telefonu, dzięki której znacząco można obniżyć koszt połączeń i SMS-ów (wykupując odpowiednie pakiety usług „w danej sieci”). Po umieszczeniu w słuchawce dwóch kart SIM, do wybierania, z którego numeru ma być wykonane połączenie (czy jakakolwiek inna czynność) służy przycisk na obudowie. Obsługa funkcji dual SIM nikomu nie powinna przysporzyć problemu i jest niezawodna.
Co nam się podoba:
Obsługa dwóch kart SIM jednocześnie pozwala ograniczyć koszty
Niska cena
Kompaktowe wymiary i niski ciężar
Całkiem wygodna klawiatura (o ile ktoś nie ma długich paznokci)
Prosty w obsłudze interfejs, z którym poradzi sobie niemal każdy
Co nam się nie podoba:
Nieatrakcyjna, plastikowa obudowa
Przeciętny czas pracy na baterii
Niespecjalny ekran, który w słońcu staje się nieczytelny
Brak wyjścia słuchawkowego mini jack zmusza do korzystania z przejściówki
Beznadziejny aparat, którego równie dobrze mogłoby nie być
Brak przedniej kamerki, która może się przydać do autoportretów
Brak łączności 3G uniemożliwia komfortowe korzystanie z Internetu
Nieobecność Wi-Fi zmusza do używania płatnej transmisji danych
Strasznie mała ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Ograniczony system operacyjny, na który jest niewiele, prostych gier i aplikacji
Podsumowanie:
Jest to klasyczny telefon z rozsuwaną obudową, który świetnie sprawdzi się, gdy ktoś ma znajomych w różnych sieciach i chce ograniczyć koszty komunikacji. Niestety, poza pisaniem SMS-ów i dzwonieniem, Samsung C6112 się do niczego nie nadaje, a jego wygląd jest mocno niedzisiejszy. W bezpośrednim porównaniu do np. Nokii C2-06 produkt Samsunga przegrywa na całej linii zarówno wizualnie jak i pod względem mnogości funkcji. Brak łączności 3G i Wi-Fi uniemożliwia komfortowe korzystanie z narzędzi internetowych, a przeciętna bateria i obudowa tylko zachęcają do zainteresowania się znacznie nowszymi, aczkolwiek równie tanimi modelami obsługując dwie karty SIM np. Nokią 301 lub Nokią 112.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
5.00
Nasza ocena urządzenia: 3.50 10 0
Publikacja: 2014-09-18
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje Samsung C6112 z:

OK

Dane techniczne Samsung C6112

NazwaSamsung C6112
Klasa cenowaniska
Znany też jako-
Rodzaj telefonurozsuwany
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2010.02
Dual-SIMtak
Wymiary (w milimetrach)105.8 x 50 x 16.5
Masa (g)112
Bateria (mAh)960 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)385
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)9
Dostępne koloryczarny, niebieski, ciemny czerwony
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowy-
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 320
Rozmiar ekranu (cale)2.4
Zagęszczenie pikseli (PPI)167
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)-
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli2
Autofocus-
Lampa błyskowa-
Nagrywanie wideo176 x 144 @ 15fps
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)8
Wbudowana pamięć (GB)0.03
LTE-
HSPA-
EDGEtak
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fi-
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
grudzien_simo3

C6112 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.