Recenzja, opinie i specyfikacja Sony Ericsson K750

Kultowy telefon z 2005 roku, który bardzo skutecznie spopularyzował słuchawki marki Sony Ericsson wśród polskich klientów. Obecnie trudno nazwać ten model interesującym, ale warto wiedzieć o jego istnieniu, szczególnie w przypadku młodszego pokolenia. Trzeba wspomnieć, że warianty D750 oraz W800 to identyczne urządzenia w innych obudowach i z trochę różniącym się oprogramowaniem.

  

Wykonanie i wygląd


Obudowę w całości zrobiono z niezłej jakości plastiku, który jest jednak dosyć podatny na zarysowania. Ekran przykryto taflą przeźroczystego tworzywa sztucznego. Nie jest ono tak odporne na zarysowania jak szkło, ale w niedotykowym urządzeniu nie przeszkadza to nadmiernie. Tył słuchawki to w większości osłona aparatu. Dobrze spełnia ona swoje zadanie, ale trzeba uważać, aby coś się pod nią nie dostało i nie zaczęło rysować obiektywu.

Klawiatura jest bardzo wygodna i dobrze się na niej pisze.

  

Menu i aplikacje


Telefon działa na zamkniętym systemie operacyjnym, który oferuje tylko podstawowe funkcje, takie jak: kalendarz, odtwarzacz muzyczny, bezużyteczna przeglądarka internetowa, książka kontaktów czy radio FM. Niestety, poza wbudowanymi funkcjami urządzenie umożliwia instalację jedynie prymitywnych gier i aplikacji Java. Niestety, ze względu na brak 3G przeglądanie Internetu na tym telefonie jest bardzo niekomfortowe.

Ważną funkcją K750 jest odtwarzacz muzyczny z korektorem graficznym, który pozwala dostosować jakość brzmienia do własnych preferencji. Miłym dodatkiem jest klawisz do wznowienia odtwarzania muzyki i radia, który jest umieszczony na bocznej krawędzi obudowy. Niestety, dużymi wadami słuchawki są konieczność korzystania z karty pamięci (wbudowane 35 MB pomieści około 5-7 piosenek) i brak gniazda mini jack, bez którego podłączenie własnych słuchawek jest znacznie utrudnione (trzeba korzystać z przejściówek). Niestety, telefon nie obsługuje popularnych nośników microSD i trzeba korzystać z przestarzałych kart Memory Stick Duo pro.

   

Wyświetlacz


Swego czasu był on dobry. Obecnie trudno powiedzieć o nim cokolwiek pozytywnego. Jest mały (1,8 cala), ma niską rozdzielczość (176 x 220 pikseli), a wyświetlany na nim obraz jest dosyć nieostry i bezpłciowy. Nie zachwyca też jego czytelność w słońcu. Pod każdym względem lepiej wypada ekran zamontowany w nowszym Sony Ericsson K800.

   

Aparat


K750 dostał swego czasu kilka nagród za jakość robionych nim zdjęć. Niestety, z dzisiejszego punktu widzenia są one bardzo przeciętne (ale lepsze niż w przypadku najtańszych, nowych telefonów). Niska rozdzielczość daje się we znaki w przypadku zdjęć zrobionych w dobrych warunkach oświetleniowych, a w ciemności dodatkowo brakuje ksenonowej lampy błyskowej, która odpowiednio doświetliłaby scenę. Na plus trzeba jednak zaliczyć osłonę obiektywu, której przesunięcie uruchamia aparat.

Nagrywane telefonem filmiki są beznadziejne i nie ma w nich niczego dobrego. Są pozbawione detali, tną się i niewiele na nich widać.

   

Bateria


Czas pracy wynosi około 2 dni, w trakcie których wysłać można kilkanaście SMS-ów. Jeśli telefon leży nieużywany, to spokojnie wytrzymuje bez ładowarki ok. tydzień.
Co nam się podoba:
Bardzo niska cena
Dobrze wykonana obudowa
Wygodna klawiatura, na której szybko pisze się SMS-y
Głośny głośnik zewnętrzny, dzięki któremu dzwonki są dobrze słyszalne
Dobry czas pracy na baterii
Wysoka odporność na uderzenia i niezawodność
Co nam się nie podoba:
Trudno zdobyć nieużywane egzemplarz
Jakoś zdjęć i nagrań znacznie odstaje od dzisiejszych standardów
Awaryjny joystick, który z czasem przestaje reagować na polecenia
Bardzo mała ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z rzadkich kart M2
Brak gniazda mini jack utrudnia korzystanie z własnych słuchawek
Ograniczone funkcje internetowe i społecznościowe
Brak 3G uniemożliwia szybkie wczytywanie się stron internetowych
Ograniczony system operacyjny, na który jest niewiele aplikacji i gier
Podsumowanie:
Jest to urządzenie godne uwagi, ale tylko ze względu na swoją popularność i niezawodność. Niestety, obecnie jest wiele równie tanich i znacznie ciekawszych słuchawek (np. Nokia 6220 Classic). Ponadto, zdobycie nieużywanego egzemplarza tego modelu jest niemal niemożliwe. Jeśli ktoś bardzo lubi tę markę, to może się też zdecydować na ponadczasowego Sony Ericssona K800 lub odpornego na czynniki zewnętrzne Sony Ericssona C702.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
8.67
Nasza ocena urządzenia: 4.50 10 0
Publikacja: 2014-09-30
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje Sony Ericsson K750 z:

OK

Dane techniczne Sony Ericsson K750

NazwaSony Ericsson K750
Klasa cenowaniska
Znany też jako-
Rodzaj telefonuklasyczny
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnydedykowany
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2005.02
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)100 x 46 x 20.5
Masa (g)99
Bateria (mAh)900 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)400
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)9
Dostępne koloryczarny, srebrny
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowy-
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu176 x 220
Rozmiar ekranu (cale)1.8
Zagęszczenie pikseli (PPI)157
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)-
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektywtak
Liczba megapixeli2
Autofocustak
Lampa błyskowadual-LED
Nagrywanie wideo176 x 144
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)?
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)?
Maks. karta pamięci (GB)2
Wbudowana pamięć (GB)0.037
LTE-
HSPA-
EDGEtak
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.0
NFC-
Wi-Fi-
USBtak
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
grudzien_simo3

Sony Ericsson K750 opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.