Recenzja, opinie i specyfikacja Sony Ericsson Mix Walkman

To kompaktowy telefon z ekranem dotykowym, pozbawiony sprzętowej klawiatury. Urządzenie działa na zamkniętym systemie operacyjnym producenta i z dzisiejszego punktu widzenia trudno nazwać je interesującym. Dlatego szukając słuchawki tego typu warto rozważyć zakup wyposażonego w Androida Sony Ericssona Live Walkman.

  

Wykonanie i wygląd


Słuchawkę wykonano z pokrytego gumą plastiku, który sprawia bardzo pozytywne wrażenie i dobrze leży w dłoni. Dodatkową zaletą obudowy są lekkie zaokrąglenia, dzięki czemu trzymanie telefonu jest wygodne. Nie można się też przyczepić do jego wyglądu – wyraźnie odróżnia się on od dzisiejszych smartfonów, chociaż mógłby być odrobinę smuklejszy.

Miłym dodatkiem jest możliwość wymiany boków obudowy. W zestawie z telefonem dostępne są cztery alternatywne panele, dzięki którym chromowane krawędzie zmienić można na np. pokryte gumą.

  

Menu i aplikacje


Telefon korzysta z zamkniętego systemu operacyjnego producenta o bardzo ograniczonych możliwościach. Wizualnie interfejs bardzo przypomina oprogramowanie znane z androidowych smartfonów Sony Ericssona. System pozwala na dosyć rozbudowaną personalizację, oferuje też sporo wbudowanych narzędzi (np. odtwarzacz muzyczny, aplikacje do obsługi portali społecznościowych, dyktafon, przeglądarka internetowa, kalendarz itd.). Niestety, dużymi ograniczeniami są brak sklepu z dodatkowymi programami i możliwość instalowania tylko prostych, prymitywnych aplikacji i gier Java. Trzeba też wspomnieć o niewygodnej, ekranowej klawiaturze alfanumerycznej, w której do jednego klawisza przypisane jest kilka liter (nawet w orientacji poziomej).

   

Wyświetlacz


Trzycalowy panel LCD jest całkiem niezłej jakości, o ile pominie się jego niską rozdzielczość, a w konsekwencji kiepską ostrości obrazu. Kolory są nasycone, kąty widoczności szerokie, ale czytelność w słońcu pozostawia sporo do życzenia.

Niestety, problemy sprawia niezbyt czuły panel dotykowy. Mimo, że wykonano go w pojemnościowej technologii (reaguje na zmiany napięcia, a nie nacisk) korzystanie z niego jest niekomfortowe. Często nie reaguje on na polecenia i wymaga mocniejszego dociśnięcia palca. Jest to szczególnie irytujące podczas pisania na klawiaturze ekranowej.

   

Aparat


Ma 3,2 Mpix i należy go traktować wyłącznie jako dodatek. Brak lampy doświetlającej czy autofokusa (wyostrzanie bliskich obiektów) uniemożliwiają jego praktyczne wykorzystanie. Tylko w dobrych warunkach oświetleniowych da się nim zrobić przyzwoitej jakości fotografię.

Zapomnieć też można o nagrywaniu kamerką filmików. Rozdzielczość 320 x 240 pikseli uniemożliwia uchwycenia zadowalającej liczby detali. Sporo do życzenia pozostawia też płynność nagrań.

   

Multimedia i Internet


To nie jest urządzenie multimedialne, co najwyżej można je uznać za niezły odtwarzacz muzyczny. Do oglądania filmów najzwyczajniej w świecie się nie nadaje (brak wsparcia dla popularnych plików wideo DivX i Xvid oraz mały ekran). To samo dotyczy przeglądania Internetu. Niska rozdzielczość wyświetlacza utrudnia czytanie, a brak łączności 3G powoduje, że strony wczytują się bardzo długo. Sytuację nieznacznie poprawia zainstalowanie Opery Mini, która lepiej radzi sobie z wyświetlaniem rozbudowanych witryn. Warto też wspomnieć o obecności Wi-Fi, dzięki któremu będąc w zasięgu jakieś sieci trochę podnosi się komfort korzystania z Internetu.

Sytuacją, w której Mix Walkman sprawdza się bez zarzutu jest odtwarzanie muzyki. Jakość dźwięku wydobywającego się czy to ze słuchawek, czy z zewnętrznego głośnika jest ponadprzeciętna. Przy gnieździe słuchawkowym znalazło się też miejsce na dwa dedykowane odtwarzaczowi przyciski. Warto wspomnieć, że zestaw słuchawkowy dołączony do telefonu jest całkiem przyzwoity. Niestety, koniecznością jest korzystanie z karty microSD, bo wbudowane 256 MB pamięci (z czego dostępnych jest 100) starczy na raptem 20 piosenek.

   

Wydajność i bateria


Telefon działa szybko i sprawnie. System jest niezawodny, co pozytywnie odróżnia go na tle smartfonów (szczególnie tych budżetowych).

Bateria pozwala na 4 dni pracy przy kilkugodzinnym słuchaniu muzyki. To przeciętny wynik i po tak prostym urządzeniu oczekiwać można czegoś więcej.
Co nam się podoba:
Kompaktowa obudowa, która pozwala na obsługę telefonu jedną ręką
Niska cena
Obecność Wi-Fi pozwala na obniżenie kosztów transferu danych
Dedykowane przyciski muzyczne uprzyjemniają korzystanie z odtwarzacza
Sprzętowy spust migawki aparatu ułatwia robienie zdjęć
Dobra jakość dźwięku w słuchawkach i na zewnętrznym głośniku
Wymienne elementy obudowy (dołączone do zestawu) pozwalają na personalizację słuchawki
Co nam się nie podoba:
Niewygodna, ekranowa klawiatura
Nieczuły panel dotykowy utrudnia korzystanie z telefonu
Przeciętny czas pracy na baterii, jak na telefon bez systemu operacyjnego
Brak sklepu z programami utrudnia instalację dodatkowych aplikacji
Mały ekran nie sprawdza się w przypadku multimediów
Brak łączności 3G negatywnie wpływa na szybkość wczytywania stron
Niewielka ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Prawie pod każdym względem gorszy od nawet najtańszych smartfonów
Zamknięty, ograniczony system operacyjny, na który jest niewiele gier i aplikacji
Podsumowanie:
Małych, tanich urządzeń, które dobrze sprawdzają się w roli odtwarzacza muzycznego jest na rynku stosunkowo niewiele. W przypadku tego modelu uwagę zwracają modyfikowalna obudowa oraz wysoka jakość dźwięku w słuchawkach. Nie zmienia to jednak faktu, że dostępna jest cała masa nowszych, dobrze grających urządzeń (np. Samsung Galaxy S czy iPhone 3GS). Trzeba też pamiętać, że jest to zwykły telefon, który nie ma już wsparcia producenta, więc o aktualizacjach oprogramowania czy nowych funkcjach można zapomnieć.
Twoja ocena urządzenia:
(wybierz najpierw ilość papryczek zanim zagłosujesz)
Wasza ocena urządzenia:
0.00
Nasza ocena urządzenia: 3.50 10 0
Publikacja: 2014-09-22
Autor:
Dział tego telefonu na forum:
Więcej modeli tego producenta:

Porównaj specyfikacje Sony Ericsson Mix Walkman z:

OK

Dane techniczne Sony Ericsson Mix Walkman

NazwaSony Ericsson Mix Walkman
Klasa cenowaniska
Znany też jako-
Rodzaj telefonudotykowy
Współpracuje z sieciami2G
Fabryczny system operacyjnyAndroid 2.3 Gingerbread
Wersja systemu po aktualizacji-
Dostępny na rynku2011.08
Dual-SIM-
Wymiary (w milimetrach)95.8 x 52.8 x 14.3 
Masa (g)88
Bateria (mAh)1000 (wymienna)
Maksymalny czas czuwania 3G (w godz)-
Maksymalny czas czuwania 2G (w godz)465
Maksymalny czas rozmów 3G (w godz)-
Maksymalny czas rozmów 2G (w godz)9.7
Dostępne koloryczarno-różowy, czarno-zielony
Klasyfikacja IP-
Rodzaj karty SIMMini-SIM
Ekran dotykowytak
Rodzaj wyswiatlaczaLCD
Maks. liczba wyświetlanych kolorów256 tys.
Rozdzielczość ekranu240 x 400
Rozmiar ekranu (cale)3.0
Zagęszczenie pikseli (PPI)155
Radiotak
Odtwarzacz MP3tak
Wyjście słuchawkowe mini jack (3.5mm)tak
Głośnomówiącytak
Firmowy obiektyw-
Liczba megapixeli3.15
Autofocus-
Lampa błyskowa-
Nagrywanie wideo320 x 240
Aparat do wideorozmów (Mpix)-
Procesor (GHz)0.25
Model procesora-
Układ graficzny-
Pamięć RAM (GB)0.06
Maks. karta pamięci (GB)32
Wbudowana pamięć (GB)0.254
LTE-
HSPA-
EDGEtak
GPRStak
GPS-
Bluetooth2.1
NFC-
Wi-Fitak
USB2.0
» KLIKNIJ TU ŻEBY ZAWINĄĆ «
19_01_full Image Banner 750 x 200

Sony Ericsson Mix Walkman opinie:

Zachęcamy do dyskusji na temat danego urządzenia z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.