Plus (Polkomtel)

Historia i cechy

Plus inaczej zwany Polkomtelem, to polski operator komórkowy, który rozpoczął działalność w 1996 roku. Obecnie w zasięgu jego nadajników znajduje się 99% Polaków, a firma świadczy usługi  2G, 3G oraz 4G LTE. W przypadku ostatniego standardu jest to rynkowy lider, który o rok wyprzedził konkurencję (Plus udostępnił LTE w grudniu 2011 r.

Niewiele osób wie, że jest to też ostatni polski operator (po przejęciu Ery przez niemiecki T-Mobile i Idei przez pochodzące z Francji Orange. Obecnym właścicielem Polkomtela jest Zygmunt Solorz-Żak, według wyliczeń Forbesa będący drugą najbogatszą osobą w Polsce. W 2011 r. biznesman wykupił 100% udziałów spółki Polkomtel, za ponad 15 miliardów złotych. Postać ta jest też mocno powiązana z grupą Polsat, stąd wyraźne promowanie i łączenie usług Cyfrowego Polsatu z telefonią komórkową Plusa. Obydwaj operatorzy korzystają też z tych samych nadajników 4G LTE. Umowę z Plusem podpisać można w jednym z około 500 salonów.

Przez wiele lat popularność operatorowi zapewniał kabaret Mumio, który występował w reklamach operatora. Plus w pierwszym kwartale 2014 r. mógł się pochwalić około 7,5 miliona abonentów postpaid i 6,5 miliona na kartę, co czyni go najpopularniejszym, nadwiślańskim operatorem pod względem liczby klientów z podpisanymi umowami). Jednak od pewnego czasu jego udział rynkowy spada.  Warto odnotować fakt, że Plus to jedyny z działających w Polsce operatorów, który nie ma oferty prepaid skierowanej stricte do młodszych osób.

Co nam się podoba:

Jedyny operator nadal z polskim kapitałem
Przez wiele osób postrzegany jako operator o najlepszym zasięgu
Najbardziej rozwinięta infrastruktura LTE
Główny sponsor polskiej siatkówki, zarówno reprezentacji mężczyzn, kobiet, jak i młodzieżowych
Sponsor GOPR i TOPR
Atrakcyjne ciekawe usługi razem z Cyfrowym Polsatem
Po wielu lat operator całkowicie przebudował własną stronę i należy teraz do jednej z najlepszych
Kilka ponadczasowych reklam np. „No no, no no no no, no no no there’s no limit”

Co nam się nie podoba:

… oraz wiele mało pomysłowych reklam
Często długi czas oczekiwania na połączenie z obsługą klienta
Mało odkrywcze i atrakcyjne oferty na kartę
Automatycznie włączone usługi, które ewidentnie maja narażać klienta na dodatkowe miesięczne koszty (np. Muzodajnia, pakiet SMS)

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.