10 lutego odbędzie się międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

Opublikowano: 2015-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #urzędy #wyniki / raporty

news-dbiW 2015 roku tematem przewodnim kampanii realizowanej pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” jest odpowiedzialność za korzystanie z sieci i jej zasobów.

Podczas tegorocznych obchodów DBI podkreślana jest świadomość internauty za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Organizatorzy szczególnie podkreślają, że każdy użytkownik jest w stanie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Internetu i sprawienia, że będzie on bardziej pozytywnym miejscem – „W sposób szczególny popieram przesłanie organizatorów Dnia Bezpiecznego Internetu mówiące o tym, że sieć Internetowa posiada ogromny potencjał edukacyjny i twórczy, który powinien być szeroko wykorzystywany przez szkoły, placówki wychowawcze i kulturalne w całej Polsce. Edukacja cyfrowa dzieci to najlepsza i najszybsza droga budowania świadomego społeczeństwa informacyjnego” – stwierdziła patronująca inicjatywie prezes UKE, Magdalena Gaj.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Źródło: UKE

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.