200 milionów urządzeń z Windows 10

Opublikowano: 2016-01-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-windows-10-1Najnowsze „okienka” Microsoftu szybko zyskują na popularności i zagościły już na około 200 milionach urządzeń. Milion z nich stanowią smartfony.

W ubiegłym tygodniu Microsoft poinformował, na ilu aktywnych w ciągu ostatniego miesiąca sprzętach zainstalowany został jego najnowszy system operacyjny. Były to jednak dosyć ogólnikowe dane, z których można było tylko wywnioskować, że największy udział przypada na komputery osobiste. Dokładniejsze szczegóły wyjawiła Mary Jo Foley z ZDNet, w trakcie podcastu Windows Weekly. Z jej źródeł wynika, że Windows 10 napędza aktualnie około 180 milionów PC, 18 milionów konsol Xbox One oraz ponad milion smartfonów.

W tym przypadku na pewno opłaciła się strategia giganta z Redmond, który oferuje bezpłatną aktualizację do W10 dla użytkowników Windows 7 i 8.1. Można z niej skorzystać jeszcze przez ponad pół roku, co powinno zbliżyć Microsoft do spełnienia planu, zakładającego osiągnięcie pułapu miliarda aktywacji systemu na przestrzeni kilku lat. Zobaczymy wówczas, ile z tego tortu przypadnie mobilnej wersji „dziesiątki”.

Źródło: Windows Central

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.